Jump to content

Doogee DG900 Turbo


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

΄Το έχει παραλάβει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

Κανείς άλλος;Αναφέρθηκε παραπάνω σε ένα που είχε πρόβλημα σε ένα απο τα κουμπιά του.Ελπίζω να ήταν η εξαίρεση(που δυστυχώς έκατσε στον φίλο) και όχι ο κανόνας σε αυτό το κινητό.Υπάρχει κάποιος άλλος να μας πεί πρώτες εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

To icell4u θεωρειται αξιοπιστο; Λεει presale στα 229 ευρω. Καλη τιμη ειναι. Απλα δε ξερω ποσες ημερες θα κανει για να ερθει. Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Κακή τιμή, κοντά στα 200 δολάρια τα γνωστά κινεζομαγαζα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το to2c το εχει 149€. Ομως το φοβαμαι απο θεμα αξιοπιστιας και σκεφτομαι οτι αν παθει κατι (πραγμα πολυ πιθανο) θα πρεπει να το στελνω ξανα Κινα και αντε μετα να ξαναρθει σε κανενα διμηνο. Το ιδιο και το UMI Zero που πουλιεται στα 160€ και που απο οτι εχω δει εχει προβληματα στο software.
Link to comment
Share on other sites

το to2c το εχει 149€. Ομως το φοβαμαι απο θεμα αξιοπιστιας και σκεφτομαι οτι αν παθει κατι (πραγμα πολυ πιθανο) θα πρεπει να το στελνω ξανα Κινα και αντε μετα να ξαναρθει σε κανενα διμηνο. Το ιδιο και το UMI Zero που πουλιεται στα 160€ και που απο οτι εχω δει εχει προβληματα στο software.

Νομίζω το ίδιο συμβαίνει για όποιο τηλ πάρεις απο κινέζικο site...όχι μόνο για αυτά τα 2!!!Γι'αυτο ρωτάμε άν το έχει κάποιος να πεί εντυπώσεις!Ας μη βγάζουμε συμπεράσματα απο 1 τηλ.Μπορεί να έτυχε αυτό να έχει θέμα...μπορεί κ όχι!!Περιμένουμε τότε να κυκλοφορήσει,να δούμε τι προβλήματα μπορεί να έχει και τότε αποφασίζουμε.Βασικά αυτα τα 2 τηλ γλυκοκοιτάω και γώ(1ο-λόγο κατασκευής).Για το zero αν δε κάνω λάθος,θα κυκλοφορήσει με αναβαθμισμένο λειτουργικό απο αυτο της δοκιμής στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Παρέλαβα εχθές 24-11 το doogee dg 900 σε σαμπανιζέ (δηλ λευκό σαμπανιζέ είναι η "ουγια") από Gearbest. Το τηλέφωνο είναι όπως περιγράφεται απο τα παιδιά του forum. Στιβαρή και εντυπωσιακή εμφάνιση. Μετά από 3 περίπου ώρες πρώτης "γνωριμίας¨ δεν αποκόμισα κάτι αρνητικό. Ολα δουλεύουν άψογα και γρήγορα.Οκ έχουμε δρόμο ακόμη αλλά πρώτες εντυπώσεις. Η γυναίκα μου ήδη άρχισε τα παρακάλια λόγο εμφάνισης να το αλλάξω με το δικό της ( s4). λέτε?

Το θέμα που αναφέρεται και στη παρουσίαση με την προεξοχή της πίσω κάμερας είναι λίγο επίφοβο για άτσαλη χρήση σε γραφεία κλπ. λύθηκε εύκολα και τυχαία.

Χθές έτυχε και συναρμολογούσα μία συρταριέρα την οποία μισοτελείωσα γιαι να ασχοληθώ με το τηλέφωνο . Να μη μακρυγορώ χρησιμοποίησα 2 μικρά πλαστικά αυτοκόλητα διαφανή stop τα οποία και κόλησα στο πάνω πίσω μέρος ένα στη μέσα πλευρα από τη κάμερα και το αλλό στη δεξιά πάω γωνία .Ούτε καν φαίνονται και η συσκευή πατά στα μαλακά . χεχεχε .

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι εχω καταλαβει υπαρχουν 2 επισημες αντιπροσωπειες που φερνουν το κινητο Ελλαδα. Η icell4u και η OEBE Hellas. Ποια ειναι καλυτερη; Η OEBE το εχει ετοιμοπαραδοτο; Δλδ αν το παραγγειλω τωρα, θα το εχω σε 1,2 ημερες; Επισης διαβαζω οτι φτιαχνουν την rom και σβηνουν τις περιττες κινεζικες εφαρμογες.

 

Και τι ακριβως γινεται με την εγγυηση; Αν χαλασει ή παρουσιαστει ελλατωματικο, το δινω και μου δινουν αλλο. Ή ο,τι γινεται και αμα το αγοραζα απο κινα; Δλδ το στελνουν αυτοι στη Κινα με την διαδικασια τη συνηθισμενη; Γιατι τοτε δε κερδιζω κατι..

 

Βεβαια η τιμη ειναι λιγο τσιμπημενη στα 249 ευρω... Το icell4u εχει presale στα 229 ευρω μεχρι αυριο. Καλη τιμη, αν αναλογιστουμε οτι απο αξιοπιστο κινεζικο μαγαζι το αγοραζεις με 180 ευρω. Οποτε δινεις 50 ευρω παραπανω και εχεις και την εγγυηση σου..

 

Αλλα βλεπω να μη προλαβαινω να εχω τα λεφτα αυριο.. Οποτε μετα η μοναδικη επιλογη ειναι η OEBE στα 249 ευρω.. Δλδ 70 ευρω παραπανω.. Παραπλησια τιμη εχει το lg g2.. Τι να πω.. Δε ξερω..

 

Βεβαια το κινητο ειναι για την κοπελα μου, που θελει οπωςδηποτε dual sim συσκευη. Και το motorola 2nd gen δεν της αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το πειρατε απο μπαταρια με fb youtube και τραγουδια πως παει; και απο καμερα μπροστα και πισω;:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το πειρατε απο μπαταρια με fb youtube και τραγουδια πως παει; και απο καμερα μπροστα και πισω;:)

 

Παιδιά το έχω 3 ημέρες . Το κινητό τα σπάει -ευχάριστη έκπληξη- καλύτερο από ότι το περίμενα και σαφώς καλύτερο από το s4 ΄!!! . Στιβαρό ελαφρύ και δεν υπήρξε έως τώρα το παραμικρό κόλλημα.

Με παιχνίδια και συνεχή χρήση υπολογίστε περίπου 5-6 ώρες . Για fb φαντάζομαι θα είναι περισσότερο για ΥΤ κάπου εκεί. Σε αναμονή για τηλέφωνο μηνύματα (δεν το έχω κάνει ακόμη δε μπορώ να το αφήσω απο το χέρι) απλά δεν αδειάζει το υπολογίζω έως και 3 ημέρες. Η πίσω κάμερα πολύ καλή στα 9,5mp η 12mp είναι η ιδανική ρύθμιση.

Τη μπροστινή δε τη έχω χρησιμοποιήσει αρκετά (μόνο δοκιμές ) χωρίς να μου αφήσει κάτι αρνητικό.

Το video σε εσωτερική χρήση (με φωτισμο) πάρα πολύ καλό.

Το φλας δε χρειάζεται ακόμη και σε υποφωτισμένα μέρη.

Αξιοσημείωτη η γρήγορη φόρτιση του.

Για ενημέρωση σας λέω ότι το πήρα απο gearbest με συνολικό χρόνο παράδοσης ακριβώς 20 ημέρες (από τη στιγμή που η αποστολή φάνηκε στο tracknum. Τη παραγγελία την είχα κάνει πολύ νωρίτερα αλλά ως presale.

Στο antutu μου βγάζει 32404.

Είναι 100% value for money.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το ειδα ....στο Gearbest με 148,76 €

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Πολλά δεν είνα ρε παιδιά 249€ ? (βέβαια όπως έχω ήδη γράψει το κινητό τα αξίζει) .

Με 295 παίρνεις 2.

Edited by gasi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω τωρα 2 μερες το κινητο πεταει...

απο ομορφια ειναι τελειο ειδικα σε χρυσο που το εχω εγω εχει παρα πολυ καλη καμερα μπρος κ πισω..

απλως εχω δυο προβληματα το ενα ειναι οτι μερικες φορες δεν παταει καλα η αφη κατω δεξια..κ το αλλο ειναι μολις εβαλα την καρτα sim κ την micro sd εκει που επαιζε κανονικα το κινητο μου ελεγε συνεχεια οτι βγαινει η sim κ η micro sd..τι να κανω??

Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

Κατω δεξια ειχε αλλος ενας κατοχος προβλημα...τωρα για το αλλο μηπως δε κουμπωνει καλα το tray των sim;ελπιζω να μην ειναι κατασκευαστικα θεματα γιατι και εγω το περιμενω...
Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω βαλει μονο μια sim και ειναι μια χαρα αλλα οταν βαζω και την micro sd συνεχιζει το προβλημα που ειχα πει και παραπανω...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θέλω να το πάρω για την γυναίκα μου , αξίζει το τηλέφωνο;;Εχει βγάλει κάποιο πρόβλημα;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μας πειτε αν αξιζει το τηλεφωνο...έχει προβλημα τελικά??? με το δαχτυλο στην σκανδαλη ειμαι για να το παραγγειλω...έχει θεματα η rom του?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μας πειτε αν αξιζει το τηλεφωνο...έχει προβλημα τελικά??? με το δαχτυλο στην σκανδαλη ειμαι για να το παραγγειλω...έχει θεματα η rom του?

 

Δεν το έχω το κινητό αλλά παρακολουθώ το thread απ την αρχή...το μόνο μειονέκτημα που διάβασα είναι ότι δυο παιδιά που το πειραν είχε πρόβλημα το touch κάτω δεξιά στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει πυξίδα δημιουργεί κάποιο πρόβλημα (στη πλοήγηση ας πούμε)?

Γενικότερα αν λείπει από ένα κινητό ο compass sensor ρωτάω και ειδικότερα για το συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και καμια σχεση με το doogee ομως.. Να μου ελεγες για κανα lg g2, θα ελεγα ok.

 

Θελω οπωσδηποτε dual sim κινητο. Στο skroutz δε βρισκω καλυτερο δικαρτο στα 250 ευρω.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...