Jump to content

Lenovo A916


samis2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα για την αδελφη μου μιας και εδωσε το δικο της lenovo s650 στην κορη και απο την πρωτη μερα μου παραπονιετε οτι δεν ανταποκρινετε καλα η οθονη σε σχεση με το s650,να της πω να βγαλει το screen protector δηλ.,θα στρωσει η αποκριση αν το βγαλει,η θελει και αλλαγη ρομ,η και παλι το touch θα ειναι για τα μπαζα?

 

EXEI ΔΙΠΛΗ ΧΟΝΤΡΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ

 

ΒΓΑΛΤΕ ΚΑΙ ΤΙς ΔΥΟ ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!

--Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΓΕΙ-θελει νύχι κ επιμονή, αλλά ΑΝ ΒΓΕΙ

Η ΑΦΗ ΣΤΡΩΝΕΙ ΚΑΤΑ 75%

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα θα ασχοληθώ αργότερα αφού του περάσω την 026 γιατί όπως έρχεται είναι γεμάτο σκουπίδια όντως υπάρχει ένα μικρό θέμα με το τατς της οθόνης θα αφαιρέσω την προστασία μόλις πάρω θήκη θα ενημερώσω αργότερα για την διαδικασία πως πήγε πάντως με μια ματιά αξίζει τα λεφτά του
Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο!Και εγω πιστευω οτι αξιζει τελικα,αν βγαλεις ολες τις ζελατινες πιστευω θα ειναι οκ η οθονη.Εγω εβγαλα τη μια και δε με ενοχλει το touch του.

Αν βρει καποιος τροπο για τα sms,να μη λαμβανουμε διπλες ειδοποιησεις ας το πει!

Εχω βαλει το chompSMS για να εχω dual sim,ελληνικα με 160 χαρακτηρες και να φαινεται και το ονομα του αποστολεα κατευθειαν.Ολα οκ,απλα ερχεται ειδοποιηση και απο το chompSMS και απο τη stock εφαρμογη.Εχω απενεργοποιησει οτι εχω βρει σε σχεση με τις ειδοποιησεις της stock,εχω κανει και αρχικη εφερμογη το chompSMS αλλα δεν εχω βρει λυση.Δοκιμασα να απενεργοποιησω τη stock εφαρμογη αλλα ειναι μαζι την εφαρμογη των επαφων οποτε την ξαναενεργοποιησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο!Και εγω πιστευω οτι αξιζει τελικα,αν βγαλεις ολες τις ζελατινες πιστευω θα ειναι οκ η οθονη.Εγω εβγαλα τη μια και δε με ενοχλει το touch του.

Αν βρει καποιος τροπο για τα sms,να μη λαμβανουμε διπλες ειδοποιησεις ας το πει!

Εχω βαλει το chompSMS για να εχω dual sim,ελληνικα με 160 χαρακτηρες και να φαινεται και το ονομα του αποστολεα κατευθειαν.Ολα οκ,απλα ερχεται ειδοποιηση και απο το chompSMS και απο τη stock εφαρμογη.Εχω απενεργοποιησει οτι εχω βρει σε σχεση με τις ειδοποιησεις της stock,εχω κανει και αρχικη εφερμογη το chompSMS αλλα δεν εχω βρει λυση.Δοκιμασα να απενεργοποιησω τη stock εφαρμογη αλλα ειναι μαζι την εφαρμογη των επαφων οποτε την ξαναενεργοποιησα.

 

Εγώ έχω μία κάρτα είχα χρησιμοποιήσει το handsent sms μια χαρά ήταν θα το ξαναδοκιμασω ας φλασαρω πρώτα το απογευματάκι και βλέπω

Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει την ζελατινη.αλαξε παρα πολυ το αισθημα του αγγιγματος.προηγουμενως καποιες φορες ηθελε 2 φορες να πατησης ενα πληκτρο ειδικα αν πατουσες τα κατω πληκτρα .θα ηθελε να ξερω αν καποιος δοκιμασε αλλη ζελατινη μηπως η εργοστασιακη ειναι προβληματικη; επισης μετα την αφαιρεση της ζελατινης αν καποιος εβαλε tempered glass πως ανταποκρινεται το αγγιγμα.?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φλασαρα την 026 πανεύκολα καθαρη και ροοτ μηπως μπορει καποιος να μου πει γιατι στο τιτανιουμ που εγκατεστησα

μου βγαζει ασπρα γραμματα σε ασπρο φοντο και δεν βλεπω την τυφλα μου?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φλασαρα την 026 πανεύκολα καθαρη και ροοτ μηπως μπορει καποιος να μου πει γιατι στο τιτανιουμ που εγκατεστησα

μου βγαζει ασπρα γραμματα σε ασπρο φοντο και δεν βλεπω την τυφλα μου?

 

adeρφε ποια ειναι η 026?

εγώ την S206 ξερω

 

Εχεις λινκ??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

παρακολουθώ σαν επισκεπτης καιρο το φορουμ αλλα ηρθε η ωρα να πω και εγω για την αγορα μου

το παρειγγειλα λοιπον και τους ειπα να μου το κανουν single standby settings να μου βαλουν google play και να μου το κανουν root μονο και μονο για να το σεταρουν αυτοι να μην εχω αυτό το παρε δωσε κλπ. ωστοσο:

root δεν μου εκαναν αλλα τα αλλα οκ, είναι standby και οι δυο καρτες εκτος την ωρα που μιλας, εκει εχω κανει προωθηση κλησης από την μια στην άλλη καρτα και ετσι δεν χανω κληση και όταν ακομα δεν εχει σημα η μια η η αλλη

τιμιο μεν ως προς τα λε7 του αλλα δυσκολα λυνεις προβλήματα

"παιζοντας" με τις επιλογες στην προβολη, εχει μια επιλογή switch the system font αλλαξα την επιλογή που ειχε και ΑΜΑΝ.... τα ελληνικα κατι επαθαν!!!!

αρχισε να μου τα δειχνει ετσi: "κ α λ η μ ε ρ α" δηλαδή με κενα και να μην δειχνει το "ς" και κατι τετοια αλλα μονο ότι υπαρχει σε ελληνικη γραφη όλα τα αλλα μια χαρα

ξανα αλλαξα την επιλογή αλλα επιμενει εχει μεινει ετσι δεν ξαναλαξε από τοτε

δωστου email κοντρα email στο 1949 ( από κει το αγορασα) δεν καταλαβαινουν? δεν θελουν να καταλαβουν? δε βγαζω ακρη

ένα ακομη είναι και το άλλο που ανεφερε ο φιλος πιο πανω με τις επαφες που όταν σε καλουν δεν βγαζει ονομα και αν και πηγα και στο λινκ που εδωσε άλλος φιλος για το 806 δεν ταιριαζει να το λυσω και αυτό

σκεφτηκα μηπως υπαρχει καμια ROM η ταιριαζει να φυγει τελειως της LENOVO και να τρεχει κατι πιο νορμαλ σε android 4.4 και να εφευγε από μεσα κάθε κινεζικο η να παω στο China Gadgets Reviews που γραφει ο φιλος και να εγκαταστήσω από την αρχη νεα rom? και αν ναι πως γινετε αυτό γιατι και αυτοι με εχουν μπερδεψει οσοναφορα την εγκατασταση της

ααααυτα τα λιγα

εάν καποιος γνωριζει κατι παραπανω ας γραψει

ευχαριστω

 

Επειδή την έκανα κι εγώ την ίδια βλακεία με τα ελληνικά το έλυσε κανένας ή πρέπει να ξαναφλασαρω;

Link to comment
Share on other sites

παλια ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με τα ελληνικα οταν πατησα κατα λαθος το switch system fonts.αν θυμαμαι καλα ελυσα το προβλημα με την επαναφορα του τηλεφωνου στις εργοστασιακες ρυθμισεις.μπορεις να το καμεις αυτο απο τις ρυθμισεις του κινητου η ανοιγοντας το κινητο κρατωντας πατημενο το κουμπι εντασης + - ταυτοχρονα με το κουμπι του power.επισης νομιζω γινεται και απο το εικονιδιο του update που υπαρχει στο κινητο διαλεγοντας το boot to recovery
Link to comment
Share on other sites

παλια ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με τα ελληνικα οταν πατησα κατα λαθος το switch system fonts.αν θυμαμαι καλα ελυσα το προβλημα με την επαναφορα του τηλεφωνου στις εργοστασιακες ρυθμισεις.μπορεις να το καμεις αυτο απο τις ρυθμισεις του κινητου η ανοιγοντας το κινητο κρατωντας πατημενο το κουμπι εντασης + - ταυτοχρονα με το κουμπι του power.επισης νομιζω γινεται και απο το εικονιδιο του update που υπαρχει στο κινητο διαλεγοντας το boot to recovery

 

εχασες όμως ότι ειχες εγκαταστησει μεχρι τοτε ετσι?

Link to comment
Share on other sites

ναι θα χασεις οτι εκαμες εγκατασταση.αλλα δεν ειναι προβλημα αφου μπορεις να τα εγκαταστησης ξανα.πριν κανης οτιδηποτε φυλαξε τις επαφες σου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια

υπάρχει καποιος τρόπος να υποκαταστησουμε την ελλειψη notification LED??

πχ με καποιο τροπο να ενεργοποιειται μονιμα η οθονη οπως στα iphone κτλ...

 

Και ψαχνω και χρωματιστη θηκη επισης, καποια συμβουλή??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θέλεις την εφαρμογή Noled.Δεν την έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής,αλλά σε κάποια αλλά κινητά που την είχα δει,δεν ηταν άσχημη! Στο ebay είχα ψάξει λίγο για θήκες πριν το πάρω,υπαρχουν κάποια σχέδια, τσεκαρε τα μήπως βρεις κάτι που σου αρέσει. Εμένα τελικά μου έστειλε το vickmall την δερμάτινη mofi,είναι μονόχρωμη και απο ποιοτητα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θέλεις την εφαρμογή Noled.Δεν την έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής,αλλά σε κάποια αλλά κινητά που την είχα δει,δεν ηταν άσχημη! Στο ebay είχα ψάξει λίγο για θήκες πριν το πάρω,υπαρχουν κάποια σχέδια, τσεκαρε τα μήπως βρεις κάτι που σου αρέσει. Εμένα τελικά μου έστειλε το vickmall την δερμάτινη mofi,είναι μονόχρωμη και απο ποιοτητα οκ.

 

tη δοκιμασα τη no led

δε δουλεψε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

AN KAI to GEekbuying λεει πως εχει led notificastion,

μαλλον δεν εχει ε?

 

Δοκιμασε κανεις εφαρμογη που να δουλευει σε αυτο?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι.... Σας δουλεύει ο proximity sensor? Δηλαδή όταν μιλάτε στο τηλεφωνο και το βάζετε στο αυτί σας κλείνει η οθόνη? Έγω εχω το τηλεφωνο πάνω απο 2 μηνες και πριν να του περάσω την s206 απο το needrom αυτή η λειτουργία μου δούλευε... μετά την ρομ σταμάτησε να δουλευει και θεωρώ οτι ειναι θεμα ρυθμισης...

Εχω κατεβάσει το mtk engineering και στο hardware testing στo sensor: light/Proximity sensor μπαίνοντας μεσα στο PS Calibration μου δείχνει PS: 2047 κολλημενο σε αυτή την τιμή Δειχνει δηλαδή οτι δεν δουλευει... Σε νεα αλλο android κινητο που το δοκιμασα η τιμή άλλαζε οταν πλησίαζα το δάχτυλο μου κοντά στον σενσορα Σε αυτό τίποτα. Εχετε καμιά ιδέα?

 

Και κατι ακομα ξερει κανείς αν και ποτε θα βγεί η Lolipop για το A916?

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by haris1969the
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι.... Σας δουλεύει ο proximity sensor? Δηλαδή όταν μιλάτε στο τηλεφωνο και το βάζετε στο αυτί σας κλείνει η οθόνη? Έγω εχω το τηλεφωνο πάνω απο 2 μηνες και πριν να του περάσω την s206 απο το needrom αυτή η λειτουργία μου δούλευε... μετά την ρομ σταμάτησε να δουλευει και θεωρώ οτι ειναι θεμα ρυθμισης...

Εχω κατεβάσει το mtk engineering και στο hardware testing στo sensor: light/Proximity sensor μπαίνοντας μεσα στο PS Calibration μου δείχνει PS: 2047 κολλημενο σε αυτή την τιμή Δειχνει δηλαδή οτι δεν δουλευει... Σε νεα αλλο android κινητο που το δοκιμασα η τιμή άλλαζε οταν πλησίαζα το δάχτυλο μου κοντά στον σενσορα Σε αυτό τίποτα. Εχετε καμιά ιδέα?

 

Και κατι ακομα ξερει κανείς αν και ποτε θα βγεί η Lolipop για το A916?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Σωστή ερώτηση.

 

Και σε μένα δουλεύει αρκετά καλά, αλλά όχι τέλεια, ο proximity sensor.

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον celtic κανει καποια νερα οντως να ρωτησω κι εγω κατι σας εχει αφησει να μεταφερερεται εφαρμογες στην sd γιατι εμενα δεν με αφηνει
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον celtic κανει καποια νερα οντως να ρωτησω κι εγω κατι σας εχει αφησει να μεταφερερεται εφαρμογες στην sd γιατι εμενα δεν με αφηνει

 

Με επαναφορά ρυθμίσεων επανέρχεται ο proximity sensor.

Όχι δεν αφήνει μεταφορά , αλλά μπόρεσα με Nubia camera app. Να περναω φωτό/βίντεο στην SD card.

Εξαιρετικα χρήσιμο.

 

Συνέκριναν τις φωτό του Α916, με το άλλο κινητό της φαμίλιας, ένα honor 4X και είναι τουλάχιστο εφαμιλες!!!

 

Πολύ κολακευτικό για ένα κινητό με τη μισή σχεδόν αξία!

 

Για notification led δούλεψε αρκετά καλά το NoLed app.

 

Ταχύτητα 4g και σήμα WiFi kai gsm, επίσης συγκρίσιμα με το 4Χ!!!

 

Value for money

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά ρυθμίσεων επανέρχεται ο proximity sensor.

Όχι δεν αφήνει μεταφορά , αλλά μπόρεσα με Nubia camera app. Να περναω φωτό/βίντεο στην SD card.

Εξαιρετικα χρήσιμο.

 

Συνέκριναν τις φωτό του Α916, με το άλλο κινητό της φαμίλιας, ένα honor 4X και είναι τουλάχιστο εφαμιλες!!!

 

Πολύ κολακευτικό για ένα κινητό με τη μισή σχεδόν αξία!

 

Για notification led δούλεψε αρκετά καλά το NoLed app.

 

Ταχύτητα 4g και σήμα WiFi kai gsm, επίσης συγκρίσιμα με το 4Χ!!!

 

Value for money

 

σκαλισε σκαλισε την πατησα και τωρα δε με αφηνει να εγκαταστήσω εφαρμογες καθολου με 3,9 gb ελευθερα κανενας καμια ιδεα

πως ξεμλεκουμε από αυτό?

Link to comment
Share on other sites

σκαλισε σκαλισε την πατησα και τωρα δε με αφηνει να εγκαταστήσω εφαρμογες καθολου με 3,9 gb ελευθερα κανενας καμια ιδεα

πως ξεμλεκουμε από αυτό?

 

Factory reset??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...