Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την αυξηση της θερμοκρασιας παρατηρειται αυξηση θερμανσης κατα την χρηση ?

γιατι με το F...υπαρχει ενα θεμα...αυτο το διαστημα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την αυξηση της θερμοκρασιας παρατηρειται αυξηση θερμανσης κατα την χρηση ?

γιατι με το F...υπαρχει ενα θεμα...αυτο το διαστημα...

 

Πάντως σε σχέση με το S6 το Νοτε Edge μου φαίνεται πως ζεσταίνεται σαφώς λιγότερο

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε σχέση με το S6 το Νοτε Edge μου φαίνεται πως ζεσταίνεται σαφώς λιγότερο

Ζεσταίνεται το μικρό φιλαράκι?

Το edge ίδιες θερμοκρασίες με το νοτελι έχει εδώ.

Τσεκαρισμενο από το gsam battery.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ την πάτησα αλλιώς. Πηρα ένα s6 απλά για "εθιμοτυπικους" λόγους να παίξω με το τελευταίο σαμμυ και έτοιμος να γυρίσω τρέχοντας στο note edge που είχα αλλά... Φευ!.

Το smoothness του s6, η ανωτερη οθόνη του και κάμερα του με κλείδωσαν εκεί μέχρι την ελευση του Νοτε 5. Δεν το περίμενα με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται το μικρό φιλαράκι?

Το edge ίδιες θερμοκρασίες με το νοτελι έχει εδώ.

Τσεκαρισμενο από το gsam battery.

 

Ίσως να είναι και απλώς η αίσθηση μου λόγω του διαφορετικού υλικού που έχουν στην πλάτη. Δεν το έχω τσεκάρει με θερμοκρασιες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες εγώ την πάτησα αλλιώς. Πηρα ένα s6 απλά για "εθιμοτυπικους" λόγους να παίξω με το τελευταίο σαμμυ και έτοιμος να γυρίσω τρέχοντας στο note edge που είχα αλλά... Φευ!.

Το smoothness του s6, η ανωτερη οθόνη του και κάμερα του με κλείδωσαν εκεί μέχρι την ελευση του Νοτε 5. Δεν το περίμενα με τίποτα...

Βαγγέλη ίσως να είναι πιο smooth το s6 {θα επμείνω βέβαια ότι Μ8 δεν είναι} αλλά για κάποιο λόγο το S6 δεν το αγάπησα. Το Νοτε Edge είναι μακράν καλύτερο εργαλείο. Η πλαϊνή οθόνη είναι ότι πιο εύχρηστο έχω δουλέψει σε μεγάλο κινητο. Ένα Νοτε με τα όλα του

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ την πάτησα αλλιώς. Πηρα ένα s6 απλά για "εθιμοτυπικους" λόγους να παίξω με το τελευταίο σαμμυ και έτοιμος να γυρίσω τρέχοντας στο note edge που είχα αλλά... Φευ!.

Το smoothness του s6, η ανωτερη οθόνη του και κάμερα του με κλείδωσαν εκεί μέχρι την ελευση του Νοτε 5. Δεν το περίμενα με τίποτα...

Είναι μαγεία το μικρό φιλαράκι. Κάπως έτσι και εγώ. Θα δοκιμάσω έτσι για την καυλα το LG g4 και το Huawei p8 γιατί τα έχω παραγγείλει αλλά ο χειμώνας χωρίς νοτελι δύσκολα θα μπει.

Χαχχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι και απλώς η αίσθηση μου λόγω του διαφορετικού υλικού που έχουν στην πλάτη. Δεν το έχω τσεκάρει με θερμοκρασιες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγέλη ίσως να είναι πιο smooth το s6 {θα επμείνω βέβαια ότι Μ8 δεν είναι} αλλά για κάποιο λόγο το S6 δεν το αγάπησα. Το Νοτε Edge είναι μακράν καλύτερο εργαλείο. Η πλαϊνή οθόνη είναι ότι πιο εύχρηστο έχω δουλέψει σε μεγάλο κινητο. Ένα Νοτε με τα όλα του

 

Τα λαγκ κι η αδυναμία χρήσης σωστής ζελατινας με χάλασαν στο νοτε. Φυσικά είναι εργαλειαρα και τη σειρά δεν την αλλάζω, αλλά φέτος θα μείνω άνετα λίγους μηνες με το s6 μέχρι την ελευση του Νοτε 5

ΥΓ μπα, και το μ9 απλά κομμένα τα animations έχει Αντώνη. Αν κανεις το ίδιο στο γαλαξία προσεγγίζει την ίδια ταχύτητα.

Σωστά λες πως δεν είναι μ9, αλλά είναι ότι καλύτερο hardwarika αυτή τη στιγμή και smooth a La iPhone (έχουν βάλει animations οι μηχανικοί της Σάμμυ για να κρύψουν επιμελώς τα γνωστά λαγκακια και το έχουν καταφέρει σε πολυ μεγάλο βαθμό για πρώτη φορά)

ΥΓ Ναι ρε Νικολα, πως τα κατάφερε έτσι η σαμμυ φέτος; μπράβο της, έβγαλε πολύ δυνατό κινητό στις 5 περίπου ίντσες

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Όπως ξέρετε οι περισσότεροι ζω σε χώρα με υψηλότερες θερμοκρασίες από της Ελλάδας.

Τα 35 άρια είναι στάνταρ όλο τον Μάιο.

Σήμερα για παράδειγμα το δούλεψα αρκετή ώρα έξω με θερμοκρασία περιβαλλοντος γύρω στους 32 υπό σκιά. Δείτε το screen shot. Δούλευα με 3g και η χρήση ήταν browsing, Facebook, Flipboard.

Δεν ξεπέρασε τους 37° η μπαταρία όταν αλλά υπό παρόμοιες συνθήκες ξεπερνούν τους 42°.

 

Βεβαίως και η συσκευή γίνεται πιο ζεστή, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ενοχλεί. Ειδικά αν φοράς την Official flip δεν καταλαβαίνεις τίποτα.

Το iphone 5s με ίδια χρήση δεν μπορούσα να το κρατήσω. Το Μ8 σαφώς καλύτερο απο το 5s, ήταν υποφερτό αλλά μ ενοχλούσε μετά από κάποια ώρα.

 

V@gelis

Βαγγέλη σίγουρα είναι πιο smooth το S6.

Όμως προτιμώ το note edge λόγο όσων κάνει, την ευχρηστία της πλαϊνής οθόνης και το μέγεθος.

Αν ήθελα υποδειγματικό smoothness και οθόνη 5" εμένα στο Μ8.

Ελπίζω και το NOTE 5 edge να υποστηρίζει τις ίδιες δυνατότητες.

 

[ATTACH]61186[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως ξέρετε οι περισσότεροι ζω σε χώρα με υψηλότερες θερμοκρασίες από της Ελλάδας.

Τα 35 άρια είναι στάνταρ όλο τον Μάιο.

Σήμερα για παράδειγμα το δούλεψα αρκετή ώρα έξω με θερμοκρασία περιβαλλοντος γύρω στους 32 υπό σκιά. Δείτε το screen shot. Δούλευα με 3g και η χρήση ήταν browsing, Facebook, Flipboard.

Δεν ξεπέρασε τους 37° η μπαταρία όταν αλλά υπό παρόμοιες συνθήκες ξεπερνούν τους 42°.

 

Βεβαίως και η συσκευή γίνεται πιο ζεστή, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ενοχλεί. Ειδικά αν φοράς την Official flip δεν καταλαβαίνεις τίποτα.

Το iphone 5s με ίδια χρήση δεν μπορούσα να το κρατήσω. Το Μ8 σαφώς καλύτερο απο το 5s, ήταν υποφερτό αλλά μ ενοχλούσε μετά από κάποια ώρα.

 

V@gelis

Βαγγέλη σίγουρα είναι πιο smooth το S6.

Όμως προτιμώ το note edge λόγο όσων κάνει, την ευχρηστία της πλαϊνής οθόνης και το μέγεθος.

Αν ήθελα υποδειγματικό smoothness και οθόνη 5" εμένα στο Μ8.

Ελπίζω και το NOTE 5 edge να υποστηρίζει τις ίδιες δυνατότητες.

 

[ATTACH]61186[/ATTACH]

Έτσι είναι Κώστα.Δεν ξέρω τι είχε αυτό το άτιμο το Μ8 αλλά ήταν κινητό έρωτας.Αν δεν το ήθελε διακαώς ο γιος μου πιθανώς δεν θα άλλαζα και κινητό.

Αλλά το Edge πάιρνει άριστα στην πρακτικότητα λόγω της πλαινής οθόνης που κα΄νει πολύ εύκολο να χειριστείς ένα μεγάλο κινητό με το ένα χέρι.

Και ταυτόχρονα έχεις και τη μεγάλη οθόνη που να πω την αλήθεια μου είχε λείψει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη ελπίζω όταν δοθεί η 5.1 να βελτιωθεί στα σημεία που εντοπίζεται το λαγκ.

Παρ όλα αυτά έχει λιγότερο λαγκ από το απλό NOTE 4 F.

Στην συλλογή έχω λαγκ μόνο αν την αφήσω με κάποια φωτογραφία. Δηλαδή αν πριν βγω από την εφαρμογή δεν γυρίσω στην αρχική οθόνη της συλλογής.

Γενικά στην χρήση που κάνω δεν αντιμετοπίζω πρόβλημα λαγκ.

Ναι μεν είναι ένα κλικ πίσω από το Μ8 αλλά δεν μ ενδιαφέρει εμπρός σ όλα αυτά που κάνω.

 

Ο όγκος του δεν με προβλημάτισε, το δουλεύω και με το ένα χέρι όταν χρειάζεται χάρη στην δυνατότητα που έχει να κάνει σμίκρυνση της οθόνης.

 

Πολύ καλό πληκτρολόγιο. Λίγο το λεξικό χρειάζεται να εμπλουτιστεί κυρίως στους χρόνους των ρημάτων και στις συνθέτες λέξεις.

Είναι το μοναδικό Android που μπορώ να πληκτρολογώ σωστά ένα ένα τα γράμματα. Στο Μ8 χωρίς swipe έγραφε αλλά αντί άλλων.

 

Εξ ίσου καλό σήμα και ποιότητα κλήσης.

Θα την βγάλω άνετα μαζί του μέχρι να πέσει η τιμή του NOTE 5.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη ελπίζω όταν δοθεί η 5.1 να βελτιωθεί στα σημεία που εντοπίζεται το λαγκ.

Παρ όλα αυτά έχει λιγότερο λαγκ από το απλό NOTE 4 F.

Στην συλλογή έχω λαγκ μόνο αν την αφήσω με κάποια φωτογραφία. Δηλαδή αν πριν βγω από την εφαρμογή δεν γυρίσω στην αρχική οθόνη της συλλογής.

Γενικά στην χρήση που κάνω δεν αντιμετοπίζω πρόβλημα λαγκ.

Ναι μεν είναι ένα κλικ πίσω από το Μ8 αλλά δεν μ ενδιαφέρει εμπρός σ όλα αυτά που κάνω.

 

Ο όγκος του δεν με προβλημάτισε, το δουλεύω και με το ένα χέρι όταν χρειάζεται χάρη στην δυνατότητα που έχει να κάνει σμίκρυνση της οθόνης.

 

Πολύ καλό πληκτρολόγιο. Λίγο το λεξικό χρειάζεται να εμπλουτιστεί κυρίως στους χρόνους των ρημάτων και στις συνθέτες λέξεις.

Είναι το μοναδικό Android που μπορώ να πληκτρολογώ σωστά ένα ένα τα γράμματα. Στο Μ8 χωρίς swipe έγραφε αλλά αντί άλλων.

 

Εξ ίσου καλό σήμα και ποιότητα κλήσης.

Θα την βγάλω άνετα μαζί του μέχρι να πέσει η τιμή του NOTE 5.

Πάντως ,προερχόμενος και εγώ και καλομαθημένος από τα Μ8 και S6 μπορώ να πω ,πως το λαγκ του Εdge δεν είναι καθόλου ενοχλητικό.

Ήρθε για να μείνει.Εγώ θα έλεγα πως θα το αλλάξω με το NOTE EDGE 5 και όχι με το απλό ΝΟΤΕ.Βρίσκω την πλαινή οθόνη εξαιρετικά χρηστική.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μόνο με Edge.

 

Μια και μιλήσατε για θερμοκρασίες δείτε τι έχουμε εδώ:

 

[ATTACH]61207[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος εδω και κανα 4ημερο.....

Mε nova launcher με βολεψε περισσοτερο καθως και πιο γρηγορο ειναι αλλα και λογω του οτι πρεπει να εμφανισεις το edge screen και δεν ειναι συνεχεια εμφανες, δεν πατιεται κατα λαθος καποιο απο τα shortcut (λογω του σχεδιασμου που εχει το κινητο σε εκεινη την πλευρα).

Παροτι ερχομαι απο το σφαιρατο G2 , μπορω να πω οτι το edge ειναι το ιδιο γρηγορο για να μην πω ενα κλικ περισσοτερο (σιγουα δεν εχω τα lag που ειχα με το G2 παλι με nova, σε συγκεκριμενα σημεια...οπως recent apps ή μεσω elixia widgets να αλλαξω network mode, 3g-4g).

 

Υπερ ευχαριστημενος...λιγο τα υπερκορεσμενα χρωματα δεν μπορω να συνηθισω μονο.

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και εγω το τερας σημερα!

εχω καταενθουσιαστει με την οθονη του και την καμερα του !!!!! (απιστευτη διαφορά με την καμερα του 3 ..)..!

 

μου ηρθε update με την μια για lollipop..!

την βαζω και επανέρχομαι ...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε παιδιά πότε δεν είχα πρόβλημα με τα χρώματα στις amoled.

Ειδικά τώρα που υπάρχουν επιλογές ρύθμισης.

Δεν με ξένισε καθόλου η μετάβαση από την οθόνη του Μ8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τις δοκιμασα και τις 4....χρωματα μη φυσικα στις 2 ή ενα ασπρο φοντο στο μενου που θυμιζει το ζαχαρι του LG G3 στις υπολοιπες...:blink:

Εχετε να προτεινετε αραγε καμια εφαρμογη που να μην χρειαζεται root να φερναμε στα μετρα μας τα χρωματα της οθονης?

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά τι χαλί είναι αυτό γενικώς με την σαβούρα της Samsung;

Μα μιλάμε για απίστευτο σκουπιδαριό μέσα το οποίο τρέχει και" υπάρχει" γενικώς χωρίς λόγο...

Τα είχα ξεχάσει όλα αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Τις δοκιμασα και τις 4....χρωματα μη φυσικα στις 2 ή ενα ασπρο φοντο στο μενου που θυμιζει το ζαχαρι του LG G3 στις υπολοιπες...:blink:

Εχετε να προτεινετε αραγε καμια εφαρμογη που να μην χρειαζεται root να φερναμε στα μετρα μας τα χρωματα της οθονης?

Οι δύο πρώτες παίζουν. Η προσαρμόσιμη και ο κινηματογραφος amoled.

 

@Fredaras

Δυστυχώς η samsung έτσι είναι.

Απενεργοποιώ ότι μπορώ και για τα υπόλοιπα ας είναι καλά το Greenify που στην prime έκδοση του κλείνει μόνο του ότι έχω επιλέξει μόλις κλείσω την οθόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πραγματικα πως την παλεύετε με τοση σαβούρα μεσα ?

το κινητο ειναι διαμαντι αψογο αλλα η samsung το εχει διαλύσει μιλαμε !!!

μενω συνεχως με 500 και 400 ραμ free και εχω βαλει μονο τα βασικα μεσα ..:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πραγματικα πως την παλεύετε με τοση σαβούρα μεσα ?

το κινητο ειναι διαμαντι αψογο αλλα η samsung το εχει διαλύσει μιλαμε !!!

μενω συνεχως με 500 και 400 ραμ free και εχω βαλει μονο τα βασικα μεσα ..:wacko::wacko:

Εγώ θα σου πρότεινα να την βγάλεις από εκεί την ένδειξη! Είχα πουλήσει αρκετά τηλέφωνα για τέτοιο λόγο, παρόλο που δεν είχαν θέμα. Ειδικά στα Samsung μην το κοιτάς καθόλου. Έχω και εγώ "ψυχωση" με την ραμ και προσπαθώ να μην την κοιτάω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να την βγάλεις από εκεί την ένδειξη! Είχα πουλήσει αρκετά τηλέφωνα για τέτοιο λόγο, παρόλο που δεν είχαν θέμα. Ειδικά στα Samsung μην το κοιτάς καθόλου. Έχω και εγώ "ψυχωση" με την ραμ και προσπαθώ να μην την κοιτάω ποτέ.

 

δεν ειναι μονο η ραμ αλλα και θεμα μπαταριας! ...πχ γιατι να τρεχει το facebook ολη την ωρα απο πισω+πολλα αλλα ακομη!...

 

τελος παντων νομιζω το κινητο με ρουτ θα παει πολλα Level πανω ..

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο η ραμ αλλα και θεμα μπαταριας! ...πχ γιατι να τρεχει το facebook ολη την ωρα απο πισω+πολλα αλλα ακομη!...

 

τελος παντων νομιζω το κινητο με ρουτ θα παει πολλα Level πανω ..

Εκεί δουλεύει. Εγώ έχω συνήθως 500 free. Στην πραγματικότητα μαζί με την inactive είναι κοντά στο 1 γιγα.

Είναι θέμα ρυθμίσεων. Άλλοι κατασκευαστές έχουν ρυθμίσει το σύστημα να κόβει νωρίτερα.

Δεν υπάρχει θέμα πως την παλεύεις.

Σαν έμπειρος χρήστης πρέπει να ξέρεις ότι το Facebook έτσι δουλεύει σε όλες τις συσκευές.

 

Επίσης όλες οι συσκευές επιβραδύνουν όταν αρχίζουν να παίρνουν μνήμη από την inactive. Ελάχιστα αλλά το καταλαβαίνεις. Το αισθανόμουν και στο Μ8 αλλά και στο ipad Air.

 

Το Note εκ σχεδιασμού διαθέτει έξτρα εφαρμογές και δυνατότητες που κάνουν παπάδες αλλά απαιτούν ram.

Αν δεν σου χρειάζονται κακώς αγόρασες NOTE.

 

Γενικά η συσκευή μου πέρα από το θέμα με τις recent apps, δεν έχει κάτι άλλο που να με προβληματίζει.

Σε σχέση με το M8 μου, είναι σαν να έχω ένα βαρύ πολυτελές τετρακίνητο και ένα γρήγορο GTI.

Καθένα είναι καλό σ αυτό που κάνει.

 

Από μπαταρία είναι λίγο καλύτερο το Edge. Συνήθως δουλεύω 75% 3g και 25% wifi. Μου βγάζει 4,5 ώρες οθόνη από τις 8 το πρωί έως τις 11 το βράδυ με ω συνδεδεμένο μονίμως το Gear S και ενεργό το S-Health.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστιμένος από όσα μου προσφέρει.

Είναι συσκευή να κάνεις δουλειά. Δεν προορίζεται για μοντες και ανοιξε-κλεισε εφαρμογές για να ευχαριστιέσαι την ταχύτητα.

 

Έχω δοκιμάσει δύο φορές τον nova αλλά τον ξήλωσα γιατί δεν μου δίνει κάτι παραπάνω εκεί που χρειάζομαι ενώ δεν έχω σωστή λειτουργία της πλαϊνής οθόνης.

 

Εννοείται ότι θα ήθελα να είναι πιο ευέλικτο αλλά δεν μ ενοχλεί από την στιγμή που δεν έχω παγωματα, κρασαρίσματα κλπ

Αυτή είναι η Samsung. Την ξέρουμε χρόνια.

Το κακό είναι ότι ενώ βρήκε το φάρμακο με το S6, δεν θα το δώσει στο NOTE 4. Το κρατάει για το 5.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκεί δουλεύει. Εγώ έχω συνήθως 500 free. Στην πραγματικότητα μαζί με την inactive είναι κοντά στο 1 γιγα.

Είναι θέμα ρυθμίσεων. Άλλοι κατασκευαστές έχουν ρυθμίσει το σύστημα να κόβει νωρίτερα.

Δεν υπάρχει θέμα πως την παλεύεις.

Σαν έμπειρος χρήστης πρέπει να ξέρεις ότι το Facebook έτσι δουλεύει σε όλες τις συσκευές.

 

Επίσης όλες οι συσκευές επιβραδύνουν όταν αρχίζουν να παίρνουν μνήμη από την inactive. Ελάχιστα αλλά το καταλαβαίνεις. Το αισθανόμουν και στο Μ8 αλλά και στο ipad Air.

 

Το Note εκ σχεδιασμού διαθέτει έξτρα εφαρμογές και δυνατότητες που κάνουν παπάδες αλλά απαιτούν ram.

Αν δεν σου χρειάζονται κακώς αγόρασες NOTE.

 

Γενικά η συσκευή μου πέρα από το θέμα με τις recent apps, δεν έχει κάτι άλλο που να με προβληματίζει.

Σε σχέση με το M8 μου, είναι σαν να έχω ένα βαρύ πολυτελές τετρακίνητο και ένα γρήγορο GTI.

Καθένα είναι καλό σ αυτό που κάνει.

 

Από μπαταρία είναι λίγο καλύτερο το Edge. Συνήθως δουλεύω 75% 3g και 25% wifi. Μου βγάζει 4,5 ώρες οθόνη από τις 8 το πρωί έως τις 11 το βράδυ με ω συνδεδεμένο μονίμως το Gear S και ενεργό το S-Health.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστιμένος από όσα μου προσφέρει.

Είναι συσκευή να κάνεις δουλειά. Δεν προορίζεται για μοντες και ανοιξε-κλεισε εφαρμογές για να ευχαριστιέσαι την ταχύτητα.

 

Έχω δοκιμάσει δύο φορές τον nova αλλά τον ξήλωσα γιατί δεν μου δίνει κάτι παραπάνω εκεί που χρειάζομαι ενώ δεν έχω σωστή λειτουργία της πλαϊνής οθόνης.

 

Εννοείται ότι θα ήθελα να είναι πιο ευέλικτο αλλά δεν μ ενοχλεί από την στιγμή που δεν έχω παγωματα, κρασαρίσματα κλπ

Αυτή είναι η Samsung. Την ξέρουμε χρόνια.

Το κακό είναι ότι ενώ βρήκε το φάρμακο με το S6, δεν θα το δώσει στο NOTE 4. Το κρατάει για το 5.

 

φιλε μου καταρχήν για δουλειά το πήρα!

μου ειναι απαραίτητο ..(gmail hangout το στυλο για σημειωσεις κτλ τα θελω για την δουλειά μου !)

καμερα επισης εξαιρετικη! εχω παθει πλακα εδω!

στο recent task που λες εγω δεν βρισκω κανενα lag..Μου φαινεται σφαιρα ..!:)

επισης η διπλανη οθονη ειναι ολα τα λεφτα! απιστευτα βολικη ..!

γενικα η συσκευη ειναι διαμαντι !

αλλα λυπαμαι που το λεω ολη αυτη σαβουρα να τρεχει απο πισω για μενα ειναι ...το λιγοτερο απαράδεκτο !

βοηθα βεβαια το greenfy αλλα χωρις ρουτ ανοιγουν και παλι απο πισω ολα ..!

(δεν βρισκω τον λογο απο την στιγμη που εχω αγορασμένο το εξαιρετικό aqua mail να τρεχει απο πισω το απαραδεκτο gmail οπως και το αθλιο facebook να ανοιγει απο μονο του οτι ωρα θελει γιατι η samsung το θεωρει εφαρμογή συστήματος ..)!

αν κρατησεις την συσκευη σου μετα την εγγύηση θα δεις οτι με ρουτ απλα θα απογειωθεί ..και ολα αυτα τα μικροπροβληματα που εχεις τωρα θα χαθουν..!

εγω επειδη θα το κρατησω για πολυ καιροοοοοο (παντα πανε τα Note μετα απο μενα στον αδερφο μου) σε 2 με 3 μερες που θα το ρουταρω θα επανελθω και στο θεμα της μπαταριας και σε ολα αυτα που λεμε ...

δεν μιλαω για μοντες ρομς κτλ ..

μιλαω απλα για ρουτ ..greenfy στο να παγώνω οτι θελω και αφαιρεση σαβουρας ...ατελειωτης σαβουρας ομως ..

φιλικα ολα αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

@Freddaras

Ποιο έκδοση φοράς?

Παίζει να είσαι ο πρώτος που δεν έχει πρόβλημα με τα recent apps.

 

Δεν ρισκάρω την εγγύηση μόνο για root.

Τα κέρδη ήταν πάντα μικρά χωρίς κάποια καλή custom.

Τουλάχιστον μέχρι το S4 που ήταν το τελευταίο μου samsung πριν το edge δεν είχα δει σπουδαία διαφορά.

Γι αυτό λέω συνεχώς ότι τα μόνα samsung που υποφέρω είναι τα Note.

 

Θα προτιμούσα στο Edge τον exynos καθώς τα πάει πολύ καλύτερα παρόλο που κάποιοι επιμένουν να θεωρούν ότι δεν υπάρχουν διαφορές μεταξύ μεταξύ C & F.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Freddaras

Ποιο έκδοση φοράς?

Παίζει να είσαι ο πρώτος που δεν έχει πρόβλημα με τα recent apps.

 

Δεν ρισκάρω την εγγύηση μόνο για root.

Τα κέρδη ήταν πάντα μικρά χωρίς κάποια καλή custom.

Τουλάχιστον μέχρι το S4 που ήταν το τελευταίο μου samsung πριν το edge δεν είχα δει σπουδαία διαφορά.

Γι αυτό λέω συνεχώς ότι τα μόνα samsung που υποφέρω είναι τα Note.

 

Θα προτιμούσα στο Edge τον exynos καθώς τα πάει πολύ καλύτερα παρόλο που κάποιοι επιμένουν να θεωρούν ότι δεν υπάρχουν διαφορές μεταξύ μεταξύ C & F.

 

εγω παλι φιλε μου απο την στιγμη που επιασα το πρωτο note δεν μπορω να παω σε αλλη συσκευη ...

οσο και αν προσπαθησα παντα το χερι μου ψαχνει το πενακι ....:lol:

εδω η συσκευη μου ...(εκανα φορματ κτλ πριν βαλω την εκδοση ...)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...