Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους.. Δεν ξέρω τ άλλο να πω.. Ερχόμαι από αππλε και αυτό το χάλι δεν το περίμενα πραγματικά... Τεσπα φαίνεται αρκετά ποιο γρήγορο...

 

Άσχετο: Από ότι ξέρω έχει βάλει θέματα στο s6 κλπ.. Εμείς?

 

Μόνο με ρουτάρισμα και πέρασμα custom rom, τουλάχιστον για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε windows 10,ξεκιναει το Kies και μου λεει οτι εχει update(1,8Gb περιπου).

παταω οκ,αλλα μολις πατησω στην επομενη καρτελα update,δεν κανει τιποτε.

εκανα επανεκινηση του τηλεφωνου αλλα και του pc,αλλα δεν αλλαξε κατι.

Link to comment
Share on other sites

σε windows 10,ξεκιναει το Kies και μου λεει οτι εχει update(1,8Gb περιπου).

παταω οκ,αλλα μολις πατησω στην επομενη καρτελα update,δεν κανει τιποτε.

εκανα επανεκινηση του τηλεφωνου αλλα και του pc,αλλα δεν αλλαξε κατι.

Επειδή έχω και εγώ Windows 10. Μου πέταξε ένα μήνυμα ότι δεν είχα drivers. Τσέκαρε το

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

μου το εβγαλε και αυτο.μου ειπε μαλιστα να βγαλω το τηλεφωνο και να το ξαναβαλω μολις περασουν οι οδηγοι.με το που το εβγαλα ανοιξε και η εντολη Install που πριν ηταν γκρι.

μετα δεν μου ξαναζητησε παλι.

Link to comment
Share on other sites

μου το εβγαλε και αυτο.μου ειπε μαλιστα να βγαλω το τηλεφωνο και να το ξαναβαλω μολις περασουν οι οδηγοι.με το που το εβγαλα ανοιξε και η εντολη Install που πριν ηταν γκρι.

μετα δεν μου ξαναζητησε παλι.

Εγω εκανα ακριβως αυτα τα βηματα και μετα εκανα install. Στη χειροτερη κανε απεγκατασταση ολοκληρη την εφαρμογη.

 

 

Γενικα η πρωτη εικονα ειναι προς το καλυτερο. Πιο γρηγορη η συσκευη, νομιζω οτι γινεται και ταχυτερη σαρωση δαχτυλικου αποτυπωματος. Η μεγαλη διαφορα ειναι στο recent apps.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οταν παταω για να αναψει η οθονη, το κανει λιγο πιο αργα η εστω διαφορετικα απο πριν...
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό Cosmote μου εμφάνισε μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού 84,40MB για βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας , βελτιωμένες επιδοσεις, βελτιώσεις ασφαλείας. Την έχει εγκαταστήσει κανένας να μου πεί γνώμη; Να προχωρήσω σε εγκατάσταση ή έχει ακουστεί κάτι κακό για την συγκεκριμένη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό Cosmote μου εμφάνισε μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού 84,40MB για βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας , βελτιωμένες επιδοσεις, βελτιώσεις ασφαλείας. Την έχει εγκαταστήσει κανένας να μου πεί γνώμη; Να προχωρήσω σε εγκατάσταση ή έχει ακουστεί κάτι κακό για την συγκεκριμένη έκδοση;

 

Την έβαλα μόλις.

Εντυπώσεις απο αυριο

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό Cosmote μου εμφάνισε μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού 84,40MB για βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας , βελτιωμένες επιδοσεις, βελτιώσεις ασφαλείας. Την έχει εγκαταστήσει κανένας να μου πεί γνώμη; Να προχωρήσω σε εγκατάσταση ή έχει ακουστεί κάτι κακό για την συγκεκριμένη έκδοση;

 

ειναι αυτο που γραφω πιο πανω.

 

 

ΑΛΛΟ κινητο....

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ακριβως αυτα τα βηματα και μετα εκανα install. Στη χειροτερη κανε απεγκατασταση ολοκληρη την εφαρμογη.

 

 

 

Σε κινητό Cosmote μου εμφάνισε μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού 84,40MB για βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας , βελτιωμένες επιδοσεις, βελτιώσεις ασφαλείας. Την έχει εγκαταστήσει κανένας να μου πεί γνώμη; Να προχωρήσω σε εγκατάσταση ή έχει ακουστεί κάτι κακό για την συγκεκριμένη έκδοση;

 

ειναι αυτο που γραφω πιο πανω.

 

 

ΑΛΛΟ κινητο....

 

 

 

εκανα απεγκατασταση του kies,το περασα παλι και ολα οκ.

το τηλεφωνο παει οντως καλυτερα..Thx..

 

τι ειναι αυτα τα 84.4 Mb που σου εβγαλε?επιπλεον της 5.1.1..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Αν κάνουμε κάποια αναβάθμιση μέσω kies, πρέπει να κάνουμε και τις επόμενες μέσω kies? ή θα μας έρχονται κανονικά οι επόμενες μέσω ΟΤΑ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Αν κάνουμε κάποια αναβάθμιση μέσω kies, πρέπει να κάνουμε και τις επόμενες μέσω kies? ή θα μας έρχονται κανονικά οι επόμενες μέσω ΟΤΑ?

Δεν επηρεάζει το ένα το αλλο φίλε μου.Μπορεις να κάνεις μια αναβάθμιση μέσω kies και την επομενη οταν ερθει ota.

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεάζει το ένα το αλλο φίλε μου.Μπορεις να κάνεις μια αναβάθμιση μέσω kies και την επομενη οταν ερθει ota.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παλικάρια SOS

 

Πηρα σημερα την5.1.1 στο note 4 Πριν ειχα κανει backup με το smart swich και μετα factory defaults πριν

παρει το update. Μετα εκανα restore πάλι με το smart swich αλλα εχασα από ολες τις εφαρμογες τα στοιχεία τους

Κωδικούς προσβασης λογαριασμούς email κλπ Σαν να εγκαταστάθηκαν οι εφαρμογές για πρωτη φορά.

Προσπάθησα με το kies3 αλλα μάλλον δεν διαβάζει το αρχείο backup του smart swich

 

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως φεύγει το μήνυμα από την οθόνη κλειδώματος με το update; Λέω να μην το κάνω ακόμη αλλά με ενοχλεί να είναι εκεί. .
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παλικάρια SOS

 

Πηρα σημερα την5.1.1 στο note 4 Πριν ειχα κανει backup με το smart swich και μετα factory defaults πριν

παρει το update. Μετα εκανα restore πάλι με το smart swich αλλα εχασα από ολες τις εφαρμογες τα στοιχεία τους

Κωδικούς προσβασης λογαριασμούς email κλπ Σαν να εγκαταστάθηκαν οι εφαρμογές για πρωτη φορά.

Προσπάθησα με το kies3 αλλα μάλλον δεν διαβάζει το αρχείο backup του smart swich

 

Καμιά ιδέα???

 

Φιλε μου ο μονος τροπος να επαναφερεις και τις εφαρμογες αλλα και τα δεδομενα τους ειναι το helium αλλα και παλι δεν λειτουργει παντα καλα.Το χρησιμοποιησα 1 φορα και τα εκανε μανταρα!

 

Αν θελεις 100% σιγουρια....τοτε ρουταρεις και παιρνεις backup με το titanium backup.εγγυημενο αποτελεσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δοκίμασα τα πάντα χωρίς αποτέλεσμα και τελικά το πήγα στην Samsung και τώρα περιμένω.

 

Λοιπόν το κινητό λέει KNOX WARRANTY VOID : 0x1 που με ένα γρήγορο google search διαβάζω πως δεν μπορεί να γίνει reset. H samsung λέει πως δεν έχει εγγύηση πλέον. Τι εναλλακτικές έχω;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό λέει KNOX WARRANTY VOID : 0x1 που με ένα γρήγορο google search διαβάζω πως δεν μπορεί να γίνει reset. H samsung λέει πως δεν έχει εγγύηση πλέον. Τι εναλλακτικές έχω;

 

εναλλακτικες για πιο πραγμα; αφου εγραψε ο Knox εισαι αυτοματος εκτος εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικες για πιο πραγμα; αφου εγραψε ο Knox εισαι αυτοματος εκτος εγγυησης

 

Δεν είχα βάλει ποτέ οτιδήποτε εκτός από στοκ. Όταν άρχισε να κάνει το bootloop δοκίμασα να βάλω στοκ ρομ και πέρναγα διαφορετικά bootloader. Τώρα πάει για πέταμα δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα βάλει ποτέ οτιδήποτε εκτός από στοκ. Όταν άρχισε να κάνει το bootloop δοκίμασα να βάλω στοκ ρομ και πέρναγα διαφορετικά bootloader. Τώρα πάει για πέταμα δηλαδή;

 

ακομα και με στοκ καμια φορα γραφει ο knox.για μενα αφου εγραψε βαλε καμια custom rom και απολαυσε το τηλ.για πεταμα δεν ειναι σε καμια περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...