Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα προσπαθώ από το απόγευμα να του φλασάρω την ελληνική Lollipop και λίγο πριν το το τέλος βγάζει failed. Το ίδιο και με την κυπριακή. Τι κάνω; cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο να μεταφέρω μια εφαρμογή android από το παλιό κινητό στο note 4 γιατί δεν υπάρχει στο play store, ούτε την έχω βρει κάπου αλλοϋ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Bluetooth για την μεταφορά εφαρμογών απλά φροντίζω να έχω ενεργοποιημένη την επιλογή «Άγνωστες πηγές» για να μου επιτραπεί η εγκατάσταση.Άλλος τρόπος είναι να την περάσεις πρώτα στον υπολογιστή σου από το παλιό σου κινητό και μετά να την περάσεις με το καλώδιο σύνδεσης usb στο note 4... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου έτυχε ακόμα επανεκκίνηση, αλλά το μήνυμα στην έξοδο μου το έβγαζε από την κιτκατ οπότε είναι θέμα εφαρμογής. Εμένα μου τη σπάει που μένουν συνέχεια αναμμένα τα κουμπιά, είχα βγει παλιά μια ειδική έκδοση που το είχανε φτιάξει αλλά την αναβάθμισα και πλέον μένουν αναμμένα πάλι.

 

Περασα την development version 15...

Μετα απο κάνα 2 μπες βγες και μια επανακινηση ειδα οτι στο Kody τα πληκτρα πλέον δεν είναι μονιμα αναμενα και δεν μου βγαζει το μνμ οτο το kody διακόπηκε. ...την 15 την πέρασα πανω απο τξν Helix 14

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον χαζη η ερωτηση αλλα εχει φαει σκαλωμα ο εγκεφαλος.. οταν εχω κληση φαινεται σε σμικρυνση η φωτο και γενικα το πλαισιο για να απαντησεις (οπως σαν να ειχες καποια ανοιχτη εφαρμογη εκεινη την ωρα και να εκανες δουλεια). Βεβαια αν πατησω τα βελακια πανω δεξια επανερχεται και πιανει ολη την οθονη κανονικα αλλα σε επομενη κληση παλι βγαινει σε σμικρυνση. Εχει αλλαξει κατι? σπαω το κεφαλι μου να δω αν εκανα καποια ρυθμιση που δε θυμαμαι... Αν καποιος εχει ιδεα....

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον χαζη η ερωτηση αλλα εχει φαει σκαλωμα ο εγκεφαλος.. οταν εχω κληση φαινεται σε σμικρυνση η φωτο και γενικα το πλαισιο για να απαντησεις (οπως σαν να ειχες καποια ανοιχτη εφαρμογη εκεινη την ωρα και να εκανες δουλεια). Βεβαια αν πατησω τα βελακια πανω δεξια επανερχεται και πιανει ολη την οθονη κανονικα αλλα σε επομενη κληση παλι βγαινει σε σμικρυνση. Εχει αλλαξει κατι? σπαω το κεφαλι μου να δω αν εκανα καποια ρυθμιση που δε θυμαμαι... Αν καποιος εχει ιδεα....

Κλείσε το κινητό και ανοιξε το....θα έχει φάει κόλλημα λογικά!

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το κινητό και ανοιξε το....θα έχει φάει κόλλημα λογικά!

Δυστυχως οχι... θα το βρω που θα παει..:lol:

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Τηλ/νο> τρεις τελειες> Ρυθμισεις> Κληση> Αναδ. παραθ.

 

Οντως αυτο ειναι αν και το βρηκα και στο refresh εδω ειδα την απαντηση σου! Ευχαριστω παντως. Βεβαια δε ξερω γιατι με την ΚιτΚατ δεν ειχε προβλημα (εχω τον Go Locker σαν εφαρμογη κλειφωματος οποτε το διαβαζει σαν ενεργη εφαρμογη οκ) αλλα ας κανουμε υπομονη να ερθουν και updates των εφαρμογων... Ας οψεται που δε μπορω να χωνεψω τα itunes και τους περιορισμους των BT αλλιως...:shifty:

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θα ήθελα την βοήθεια σας μερικές φορές κατά την διάρκεια κλήσης ο ήχος από το ακουστικό ακούγεται σαν να έχεις ανοιχτή την ανοιχτή ακρόαση και ακούς τον άλλον σαν να είναι κληση μέσω voip σαν να έχεις κάνει κλήση μέσω viber

και ο συνομηλητης παραπονιέται ότι δεν με ακούει καλά σαν να έρχεται η φωνή μου από πηγάδι έχει αντιμετώπισε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Μήπως είναι θέμα λειτουργικού η του ακουστικού είμαι με ελληνική ρομπότ κόσμου λολιποπ.

 

Κανένας με παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις ανοιχτό το κινητό εκείνη την ώρα και το δουλεύεις βγαίνει σε μικρό πλαίσιο.. Κλείσε την οθόνη και πες να σε πάρουν τηλ με σβηστή οθόνη..

 

 

EDIT

Μετά είδα τις υπόλοιπες απαντήσεις με τις κλήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο ειναι αν και το βρηκα και στο refresh εδω ειδα την απαντηση σου! Ευχαριστω παντως. Βεβαια δε ξερω γιατι με την ΚιτΚατ δεν ειχε προβλημα (εχω τον Go Locker σαν εφαρμογη κλειφωματος οποτε το διαβαζει σαν ενεργη εφαρμογη οκ) αλλα ας κανουμε υπομονη να ερθουν και updates των εφαρμογων... Ας οψεται που δε μπορω να χωνεψω τα itunes και τους περιορισμους των BT αλλιως...:shifty:

Για αυτό ακριβώς δεν στο έγραψα διότι τα αναδυόμενα είναι για να σου βγάζει το μικρό παράθυρο όταν έχεις ανοιχτή κάποια εφαρμογή....οχι για ενεργοποίηση η απενεργοποίηση σε λειτουργία αναμονής!

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα επανεκκίνηση μετά από 10 ημέρες περίπου και ξανάνιωσε. Τα πάντα δουλεύουν πιο γρήγορα και τα κομπιασματα μειώθηκαν αισθητά. Αν είναι θα του κάνω μια κάθε βράδυ σαν αντιβίωση ,αν είναι να ξαναβρώ την ψυχική μου υγεία.

Κάντε κι εσείς μια δοκιμή και θα δείτε διαφορά. Προφανώς για κάποιο λόγο μπουκώνει εύκολα και θέλει restart για να έρθει στα ίσα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα επανεκκίνηση μετά από 10 ημέρες περίπου και ξανάνιωσε. Τα πάντα δουλεύουν πιο γρήγορα και τα κομπιασματα μειώθηκαν αισθητά. Αν είναι θα του κάνω μια κάθε βράδυ σαν αντιβίωση ,αν είναι να ξαναβρώ την ψυχική μου υγεία.

Κάντε κι εσείς μια δοκιμή και θα δείτε διαφορά. Προφανώς για κάποιο λόγο μπουκώνει εύκολα και θέλει restart για να έρθει στα ίσα του.

 

Τωρα ειναι λογικη αυτη? την samsung μου μεσα. Θα με κανουν να ξαναγυρισω στο μηλο με τα bugs που εχουν σε καθε εκδοση. Απο σημερα ξεκινησε να βγαζει camera failed στα καλα καθουμενα και να κομπιαζει χωρις λογο. Καλα για gallery και recent apps ουτε λογος. Παλι καλα που υπαρχει και το quickpic...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι λογικη αυτη? την samsung μου μεσα. Θα με κανουν να ξαναγυρισω στο μηλο με τα bugs που εχουν σε καθε εκδοση. Απο σημερα ξεκινησε να βγαζει camera failed στα καλα καθουμενα και να κομπιαζει χωρις λογο. Καλα για gallery και recent apps ουτε λογος. Παλι καλα που υπαρχει και το quickpic...

 

Και μιλάμε για Note ,όχι για το alpha. Δε παίζονται οι τύποι πραγματικά.

Βάλε και την open camera να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για παν ενδεχόμενο,να μπορείς να βγάλεις την φωτογραφία που θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε για Note ,όχι για το alpha. Δε παίζονται οι τύποι πραγματικά.

Βάλε και την open camera να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για παν ενδεχόμενο,να μπορείς να βγάλεις την φωτογραφία που θέλεις.

 

Καιμεχω το note 3 της κοπελας μου που ειναι αλφαδι. Απαραδεκτη η samsung με το 4αρι. Πρεπει οπωσδηποτε να μας δωσει το νεο touchwiz μπαςμκαι δουμε ασπρη μερα! Αν και το βλεπω απο δεκεμβρη 2015...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καιμεχω το note 3 της κοπελας μου που ειναι αλφαδι. Απαραδεκτη η samsung με το 4αρι. Πρεπει οπωσδηποτε να μας δωσει το νεο touchwiz μπαςμκαι δουμε ασπρη μερα! Αν και το βλεπω απο δεκεμβρη 2015...

 

Όσο και αν σου κάνει εντύπωση, ακόμη και το Note3 Neo δουλεύει καλύτερα.

Ας ελπίσουμε κάτι να κάνει η Σαμυ με κάποια αναβάθμιση, γιατί είναι κρίμα. Το τηλέφωνο είναι πανέμορφο και φυσικά έχει τρελές δυνατότητες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν σου κάνει εντύπωση, ακόμη και το Note3 Neo δουλεύει καλύτερα.

Ας ελπίσουμε κάτι να κάνει η Σαμυ με κάποια αναβάθμιση, γιατί είναι κρίμα. Το τηλέφωνο είναι πανέμορφο και φυσικά έχει τρελές δυνατότητες.

Δύσκολα πράγματα ζητάς. Σε περίπου 3 μήνες έρχεται το 5.

Εδω ακόμα σε πολλά 4αρια δεν έχει έρθει η lollipop, καινούριο tw θες εσύ?

Όπως και να έχει είναι γνωστή η τακτική της sammy σε τέτοια θέματα.

Κάποιοι από αυτά και αυτά της έχουν βάλει άκυρο.

Edit.

Υποτίθεται πως το καλύτερο tablet της είναι το tab s αν δεν κάνω λάθος. Το δικό μου μαμά ακόμα με την 4-4-2 είναι. Τι να πούμε λοιπόν. Για εμένα είναι απαραδεκτοι.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εγω πιστευω οτι κατι γινεται με τις εφαρμογες,ειναι κακκογραμενες και δημιουργουν προβληματα. εγω εχω το αλφα5,το σκιζω ολη μερα και ενα μηνα τωρα δεν μου εχει κανει κιχ στο παραμικρο.βεβαια δεν εχω μεσα ουτε viber,facebook,skype ktl.15 εφαρμογες εχω ολο και ολο και οι 6 ειναι για gps .το facebook το ανοιγω απο τον browser.Tο ιδιο ακριβως εχει και ενας φιλος στο δικο του νοτε4,εγω του το εστησα.το εχει πριν απο εμενα και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εγω πιστευω οτι κατι γινεται με τις εφαρμογες,ειναι κακκογραμενες και δημιουργουν προβληματα. εγω εχω το αλφα5,το σκιζω ολη μερα και ενα μηνα τωρα δεν μου εχει κανει κιχ στο παραμικρο.βεβαια δεν εχω μεσα ουτε viber,facebook,skype ktl.15 εφαρμογες εχω ολο και ολο και οι 6 ειναι για gps .το facebook το ανοιγω απο τον browser.Tο ιδιο ακριβως εχει και ενας φιλος στο δικο του νοτε4,εγω του το εστησα.το εχει πριν απο εμενα και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα....

Έχεις δίκιο είναι κακογραμμενες οι εφαρμογές. Όχι όμως αυτές που αναφέρεις αλλά της ίδιας της Samsung. Χτες βράδυ είδα τις ρυθμίσεις να καταναλώνουν σχεδόν 600 mb ενώ το "κακό" Facebook 130. Έκλεισα τα πάντα και σε δευτερόλεπτα οι ρυθμίσεις έφτασαν τα 400. Απλά ήμαρτον. Το έχω 10 μέρες και δεν το έχω ευχαριστηθεί πλην της κάμερας και της οθόνης. Απίστευτο lag. Πραγματικά ντρέπομαι να το δίνω σε φίλους να το επεξεργάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εδώ με 154 εφαρμογές χρήστη και με εφαρμογές τύπου viber, hangouts, whatsapp, messenger κλπ να τρέχουν στο background. Είμαι rooted βέβαια το οποίο παίζει σίγουρα το ρόλο του αλλά σε προσωπικό επίπεδο είμαι γενικότερα 100% ευχαριστημένος από τη συσκευή.

 

Τώρα το ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά με μια μη rooted συσκευή και αντιμετωπίζετε τόσα πολλά προβλήματα τι να πω, αμαρτία για τέτοιο εργαλείο να έχει θέματα software.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σκέφτομαι να το "κάψω" και να κάνω root. Μου την έχει σπάσει απίστευτα. Και να πω ότι είμαι άσχετος και έχω βάλει σαβούρα πάει στο καλό. Αλλά έχω πανω απο 5 χρόνια android και έχω κατασταλάξει με τις εφαρμογές.

 

Αυτή τη στιγμή το tapatalk τρώει 160, ο Νόβα 250 και οι ρυθμίσεις 400.

Link to comment
Share on other sites

εγω στο αλφα απενεργοποιησα οτι εφαρμογες μου εδινε δυνατοτητα η σαμυ να κλεισω,μη ρωτατε ποιες,τις πηρα αμπαριζα ολες οσες δεν με ενδιαφερουν,τωρα με κλειστα δεδομενα<οταν εχω ανοικτο τον υπολογιστη δεν χρειαζονται>,τοποθεσια,και wifi ειναι η ραμ στα 52 τα εκατο<ετσι μου λεει το widget του clean master> .εκτος αυτου δεν ξερω αν παιζει ρολο εχω βγαλει off το κλειδωμα οθονης γιατι μου την εσπαγε,και ενα καρο αισθητηρες ξετικαρισμενους,και εχω αφησει μονο το noled να με ειδοποιει.To ιδιο ακριβως και στο νοτε4 του φιλου και ρολλαρουν μια χαρα. Στην αρχη βεβαια μην ρωτατε με δεδομενα ανοικτα στα 82 τα εκατο η ραμ σε χρηση και η καθηστερηση εμφανης:wacko:........τωρα τι σοι smartphone λεγεται αυτο που πρεπει τα περισσοτερα να ειναι κλειστα για να δουλευει χωρις λαγκαρισματα,ας μην το σχολιασω.καλη και χρηση η σαμυ αλλα στην διαχειριση ραμ θελει πολυ δουλεια ακομη Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...