Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά ... αλλά σε εξουσιοδότημενο το πήγα αφού έχω εγγύηση

 

Φίλε μου όχι δεν μιλάω ειρωνικά αλλά από προσωπική εμπειρία!Τώρα μπορεί να ήσουν άτυχος και να έγινε κάποιο ανθρώπινο λάθος αλλά είμαι της άποψης για service καλύτερα να τρέχουμε στα επίσημα...Όχι ότι και εκεί δεν μπορεί να πάει κάτι στραβά και να μην εξυπηρετηθούμε σωστά...;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα κάνει επανεκκινήσεις και μάλιστα μετά από factory reset και wipe cache partition σε recovery mode.

Επίσης ένα άλλο χαρακτηριστικό είναι ότι πριν λίγες ημέρες αγόρα νέα μπαταρία.

 

Υπάρχει περίπτωση να δημιουργεί το πρόβλημα η μπαταρία?

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όχι δεν μιλάω ειρωνικά αλλά από προσωπική εμπειρία!Τώρα μπορεί να ήσουν άτυχος και να έγινε κάποιο ανθρώπινο λάθος αλλά είμαι της άποψης για service καλύτερα να τρέχουμε στα επίσημα...Όχι ότι και εκεί δεν μπορεί να πάει κάτι στραβά και να μην εξυπηρετηθούμε σωστά...;)

 

Επίσημο σέρβις είναι ρε συ η Smartec, έλεος το είπε το παιδί, τι επιμένεις και ξανά λες τα ίδια και τα ίδια;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επίσημο σέρβις είναι ρε συ η Smartec, έλεος το είπε το παιδί, τι επιμένεις και ξανά λες τα ίδια και τα ίδια;

 

Γνωρίζω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ φίλε ποια είναι τα εξουσιοδοτημένα service… Απλά επεσήμανα ότι καλύτερα είναι να ελέγχονται οι συσκεύες εκεί… Επειδή παρακολουθώ το thread από την αρχή έχουν αναφέρει φίλοι στο παρελθόν κακές εμπειρίες για μη εξουσιοδοτημένα service… Τώρα αν έτυχε κάτι και σε επίσημο τουλάχιστον εκεί έχουμε ποιο πολύ εμπιστοσύνη όχι ότι δεν γίνονται λάθοι… Συνέχεια στα του note 4… Ότι δεν καταλαβαίνεις PM ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το λαθος δεν ειναι του τεχνικου. Ειναι αυτου που κανει τον ελεγχο οτι η συσκευη ειναι επισκευασμενη και παραδοσιμη. Αν επισκευη και ελεγχος γινονται απο τον ιδιο τεχνικο, τοτε φταιει η σμαρτεκ για το οργανογραμμα.

Κριμα παντως. Η κριση χτυπησε ακομα κι εκει (?)

αυτο δεν το γνωριζω...αν ξερεις εσυ οτι υπαρχει ατομο που κανει τον τελικο ελεγχο μετα την επισκευη τοτε σιγουρα αυτος φταιει
Link to comment
Share on other sites

Σε καθε σοβαρο σερβις ετσι πρεπει να ειναι το οργανογραμμα. Αυτο αλλωστε απαιτειται απο ολα τα συστηματα διασφαλισης ποιοτητας.

Δεν εχω ιδεα πως λειτουργουν ειδικα στη σμαρτεκ, συμπεραινω οτι εχουν (ή ειχαν) QC λογω της πολυ γρηγορης (1 ωρα) εξυπηρετησης και της μεγαλης ουρας πελατων που ειδα και τις 3 φορες που τους επισκεφτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ηθελα να κανω μια ερωτηση.οταν παει η μπαταρια 10% μου κλεινη το κινητο τι γινεται

 

η μπαταρια μαλλον ειναι στα τελευταια της

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys,

 

Έχετε παρατηρήσει τώρα τελευταία, εκεί που γράφεις ή είσαι σε κάποια εφαρμογή, να κολλάει ξαφνικά το κινητό και να επανέρχεται μετά απο κανένα λεπτό; Το παθαίνει αρκετά συχνά και δεν μπορώ να βρω τον λόγο. Έκανα και restart αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Eχω παρει ενα καινουριο 910f kαι παρουσιαζει το γνωστο προβλημα με το back button που δεν ειναι τοσο ευαισθητο οσο το αριστερο μενου button.

Eπισης επανω αριστερα η οθονη ειναι σαν να εξεχει λιγο, κι εχει ενα μικρο κενο με το σασι...

 

Τι λετε να το γυρισω πισω ?

Link to comment
Share on other sites

Eχω παρει ενα καινουριο 910f kαι παρουσιαζει το γνωστο προβλημα με το back button που δεν ειναι τοσο ευαισθητο οσο το αριστερο μενου button.

Eπισης επανω αριστερα η οθονη ειναι σαν να εξεχει λιγο, κι εχει ενα μικρο κενο με το σασι...

 

Τι λετε να το γυρισω πισω ?

 

Και μόνο για το κενό, θα το γυρνούσα πίσω αμέσως. Τι λόγο έχεις να μην το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο για το κενό, θα το γυρνούσα πίσω αμέσως. Τι λόγο έχεις να μην το κάνεις;

 

Oτι πρεπει να το στειλω πισω στο hong kong και το πηγαινε το δικο μου με το ελα της επιστροφης θα ειναι 1μισης μηνας σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου άλλαξαν οθόνη πριν μια εβδομάδα.. ξεκόλλησε από την μια πλευρά, το πάω και είδα ότι μου γρατζούνισαν την οθόνη... τραγικοί ......... Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Μου άλλαξαν οθόνη πριν μια εβδομάδα.. ξεκόλλησε από την μια πλευρά, το πάω και είδα ότι μου γρατζούνισαν την οθόνη... τραγικοί .........

 

Το ίδιο έχω πάθει και εγώ για απλή αλλαγή κάμερας στο C.Τους το παραδίδω με tempered glass που μετά από πολλές προσπάθειες και πεταμένα λεφτά το κόλλησα τέλεια και το είχαν βγάλει ΚΑΙ γρατζούνισαν την οθόνη που ήταν από το πρώτο δευτερόλεπτο με glass.Τους το πήγα πίσω και δεν δεχόντουσαν ότι την έκαναν αυτοί,τελικά μου άλλαξαν οθόνη μετά από παράπονα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μας δουλευει η σαμσουνγκ. Το ηξερα και το εχω δεχτει λογω των αριστων οθονων και του s pen. Αλλα σημερα ειδα οτι μπορει να μας δουλεψει ακομα περισσοτερο.

Εδωσε πριν λιγο καιρο ΜΜ και στα tab S, και τους εδωσε 5 συντομευσεις στην οθονη κλειδωματος (αλα ΚΚ). Και σ εμας που εχει δωσει 1821 μικροαναβαθμισεις της ΜΜ, δεν εχει αξιωθει να το βαλει, κατι που θα μου γλιτωνε 1 sec καθε μια απο τις 1800 φορες που ξεκλειδωνω το κινητο καθημερινα για να κλικαρω μια εφαρμογη.

Ευγε σαμσουνγκ, μπορεις να μας δουλεψεις ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys,

 

Έχετε παρατηρήσει τώρα τελευταία, εκεί που γράφεις ή είσαι σε κάποια εφαρμογή, να κολλάει ξαφνικά το κινητό και να επανέρχεται μετά απο κανένα λεπτό; Το παθαίνει αρκετά συχνά και δεν μπορώ να βρω τον λόγο. Έκανα και restart αλλά τίποτα.

Και όχι μόνο αυτό.Κάνει restart μόνο του σε οποιαδήποτε εφαρμογή κι αν είσαι αδικαιολόγητα.Δηλαδή γεμίζει η μνήμη τόσο γρήγορα;Πριν απο λίγο είμουν fb και ήταν η μόνη εγαρμογή ανοιχτή και το κινητό έκανε restart!! Έχει γίνει πολύ εκνευριστικό και αυτό μετά την 6.0.Πριν δεν ήξερα τι θα πει restart οτι κι αν έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έκανε restart από μόνο του τυχαία και ξανά άνοιγε πάλι απο την στιγμή που άλλαξα μπαταρία δε μου το ξανά έκανε ποτέ μέχρι στιγμής... +ότι είδα και τρελή διαφορά με την παλιά που είχα 2 χρόνια σχεδόν δεν κρατούσε ούτε μισή μέρα...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έκανε restart από μόνο του τυχαία και ξανά άνοιγε πάλι απο την στιγμή που άλλαξα μπαταρία δε μου το ξανά έκανε ποτέ μέχρι στιγμής... +ότι είδα και τρελή διαφορά με την παλιά που είχα 2 χρόνια σχεδόν δεν κρατούσε ούτε μισή μέρα...

Είναι ενός μήνα η μπαταρία καινούρια.Λες να είναι μούφα γιατί αργεί και να φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενός μήνα η μπαταρία καινούρια.Λες να είναι μούφα γιατί αργεί και να φορτίσει.

 

Από που την αγόρασες; ; σκέτη μπαταρία; εγώ πήρα το πακέτο battery kit

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να παω για το κιτ η να παρω μονο μπαταρια? Το κιτ σου δινει κ μπαταρια μαζι?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να παω για το κιτ η να παρω μονο μπαταρια? Το κιτ σου δινει κ μπαταρια μαζι?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Φυσικά και αξίζει φίλε μου. Ναι σου δίνει μαζί και μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα με το restart, εμένα μου έκανε και με την προηγούμενη μπαταρία αλλά μια φορά. Αυτή που έχω τώρα είναι περίπου 1 μήνα και την πήρα γνήσια. Μετά απο το τελευταίο update κολλάει απίστευτα το κινητό, σε εκνευριστικό σημείο...
Link to comment
Share on other sites

Από που την αγόρασες; ; σκέτη μπαταρία; εγώ πήρα το πακέτο battery kit

Την πήρα από scroutz και ήταν σε σακουλάκι...Έγραφε ακριβώς τα ίδια με τη γνήσια που ειχε το κινητό.Ο Θεός βοηθός.Που να ξέρω αν είναι μούφα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...