Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Καλησπερα παιδια , μια ερωτηση ... πιανεται 4g+ με vodafone ?
ναι...στην αθηνα,ζωγραφου,αμπελοκηποι το εχω δει αρκετες φορες;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου το έκανε αυτό με τον χαμηλό ήχο κλήσης. Ελληνική rom με wipe πριν και μετα την εγκατάσταση της mm. Μιλούσα με μια φίλη κλείσαμε και με ξαναπήρε . Ο ήχος κλήσης ήταν πολύ πιο χαμηλός. Της είπα να κλείσει και να ξαναπάρει και πάλι τα ίδια. Bug μάλλον και αρκετά ενοχλητικό.

Καλα νεα απο τι μία κακά απο την αλλη. Η θα αλλάξουμε ρομ η θα περιμένουμε να εξαντληθεί υπομονή μας και μετά την αλλάζουμε διοτι στο να το φτιάξουν.....οπως και να εχει βλέπουμε

From N9
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που κλειδώνουν την ένταση. Θα δοκιμάσω αργότερα και βλέπουμε.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Vollynx τελικά https://play.google.com/store/apps/details?id=com.loadlynx_jp.vollynx.free . Κλείδωσα τον ήχο κλήσης και στις δοκιμές που έκανα δεν έπεσε η ένταση. Βγάζοντας και το notification από τα settings της εφαρμογής δεν φάνηκε να φεύγει από την μνήμη .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγώ για το θέμα με τον ήχο κλήσης σε 6αρα και Αυστριακο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Απλα να σας πω οτι με το θεμα του ηχου εντάσεις κλησεων ξαφνικα σταμάτησε χωρίς να κανω απολύτως τίποτα. Ουτε έβαλα ουτε έβγαλα καμιά εφαρμογή. Ανεξήγητο
From N9
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160720/97e7bd538890b5f845037b975bb1c43f.jpg

Έχεις κάνεις αυτό το θέμα?όταν πάω να δω τις εφαρμογές μου στο samsung store για να δω αν υπάρχουν update!!!

 

SM-N910F

MI4C
Link to comment
Share on other sites

Εγω με c

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ και επίσης δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το Knox. Έκανα την διαδικασία, μου έστελνε τον κωδικό στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, τον περνούσα, τον δεχόταν και μετά έβγαζε μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση. Τελικά σήμερα που το δοκίμασα πέτυχε!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, υστερα απο 1,5 χρονο καλης λειτουργίας ξαφνικα αρχισε τα κολληματα..το περιεργο ειναι οτι οταν βγαζω μπαταρια και το ξαναλειτουργω, δουλευει σωστα για 10 λεπτα ..οταν αρχισω τα τηλεφωνα κολλαει χωρις δυνατοτητα επαναφορας.....βγαζω μπαταρια και απο την αρχη...προσπαθησα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα απλα σβγνει και δεν κανει τιποτα..προσπαθησα επαναφορα μεσω smartswitch ουτε εδω καταφερα κατι.....θελω να το παω στο σερβις αλλα δεν θελω να το αφησω με τοσα δεδομενα που εχω μεσα...πως αλλοιως να κανω hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να κάνω επαναφορά και αφού έσκασα που παρόλο το backup δεν επανέφερε τα μυνηματα , παρέδωσε πνεύμα και δεν ξανάνοιξε ...μου θυμίζει την περίπτωση συμφουριτη που έπαθε ακριβώς το ίδιο ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να κάνω επαναφορά και αφού έσκασα που παρόλο το backup δεν επανέφερε τα μυνηματα , παρέδωσε πνεύμα και δεν ξανάνοιξε ...μου θυμίζει την περίπτωση συμφουριτη που έπαθε ακριβώς το ίδιο ...

Μάλλον τα έπαιξε η μπαταρία σου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να κάνω επαναφορά και αφού έσκασα που παρόλο το backup δεν επανέφερε τα μυνηματα , παρέδωσε πνεύμα και δεν ξανάνοιξε ...μου θυμίζει την περίπτωση συμφουριτη που έπαθε ακριβώς το ίδιο ...

Σε συνάδελφο που έπαθε τα ίδια αρχικά άλλαξαν πλακέτα.. Το πήρε στο σπίτι και άνοιγε - έκλεινε πάλι μόνο του... Εξαρχής του είχα πει για μπαταρία. Άλλαξε και μια μπαταρία και το τηλέφωνο είναι πλέον κομπλέ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό με την κλήση, πλέον τις τελευταίες μέρες, το κουμπί απενεργοποίησης των δεδομένων κινητής, που είναι στην μπάρα από πάνω, δεν πατιέται είτε για να σβήσει είτε για να ανάψει. Μένει σε μια ενδιάμεση φάση.

Μάλλον μας προορίζουν για το Note 7 όλους:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να κάνω επαναφορά και αφού έσκασα που παρόλο το backup δεν επανέφερε τα μυνηματα , παρέδωσε πνεύμα και δεν ξανάνοιξε ...μου θυμίζει την περίπτωση συμφουριτη που έπαθε ακριβώς το ίδιο ...

Τελικά πήγα στο σέρβις και η διάγνωση είναι αλλαγή πλακετας... Μπαταρία έχω αλλάξει πριν 1 μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα καινούριο update σημερα

 

Ναι και εμενα ηρθε.Καλυτερη μπαταρια και καλυτερη διαχειρηση μνημης 340ΜΒ

 

Εχω EUR.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , μια ερωτηση ... πιανεται 4g+ με vodafone ?

Εγώ Θεσσαλονίκη ανατολικά δεν εχω δει πουθενά 4g... Μόνο Η και Η+

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Θεσσαλονίκη ανατολικά δεν εχω δει πουθενά 4g... Μόνο Η και Η+

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Αθήνα πάντως σε κάποια σημεία κεντρικά, πιάνω μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλα σημεια, κι οχι μονο στο κεντρο, αλλα και σε νοτια/βορεια προαστια. Αν και η διαφορα σε ταχυτητα με το Η+ ειναι στην πραξη μη αντιληπτη, ενω αντιθετα η μπαταρια κατεβαινει με ρυθμους αντιστροφης μετρησης.

 

 

Νεα εκδοση του S Note, και επιτελους ξαναεβαλαν την ταξινομηση και με ονομαστικη (κι οχι μονο χρονικη) σειρα. Ευγε Σαμσουνγκ.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αυτό μου το βγάζει ολη μέρα και δε μπορώ να το αγνοησω με κανένα τροπο. Το πρόγραμμα που αναφέρει το γνωρίζω και το εγκατέστησα εν γνωσει μου. Πως το αγνοώ μόνιμα όμως να μην πεταγεται στην μπάρα επάνω ;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160801/fee1ad601f748f48d59cde7e3ab5ab4d.jpg

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αυτό μου το βγάζει ολη μέρα και δε μπορώ να το αγνοησω με κανένα τροπο. Το πρόγραμμα που αναφέρει το γνωρίζω και το εγκατέστησα εν γνωσει μου. Πως το αγνοώ μόνιμα όμως να μην πεταγεται στην μπάρα επάνω ;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160801/fee1ad601f748f48d59cde7e3ab5ab4d.jpg

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Αν πας Ρυθμίσεις>Διαχειριστής Εφαρμογών και επιλέξεις την εφαρμογή που εγκατέστησες κάπου ψηλά έχει την επιλογή "Εμφάνιση ειδοποιήσεων" και πρέπει να είναι τικαρισμένη από προεπιλογή… Αν το ξετικάρεις λογικά δεν θα ξανά εμφανιστεί το εικονίδιο στην μπάρα ειδοποιήσεων…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν πας Ρυθμίσεις>Διαχειριστής Εφαρμογών και επιλέξεις την εφαρμογή που εγκατέστησες κάπου ψηλά έχει την επιλογή "Εμφάνιση ειδοποιήσεων" και πρέπει να είναι τικαρισμένη από προεπιλογή… Αν το ξετικάρεις λογικά δεν θα ξανά εμφανιστεί το εικονίδιο στην μπάρα ειδοποιήσεων…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έκανα αλλά συνεχίζει να το βγάζει, οπότε δεν ήταν αυτό..

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αυτό μου το βγάζει ολη μέρα και δε μπορώ να το αγνοησω με κανένα τροπο. Το πρόγραμμα που αναφέρει το γνωρίζω και το εγκατέστησα εν γνωσει μου. Πως το αγνοώ μόνιμα όμως να μην πεταγεται στην μπάρα επάνω ;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160801/fee1ad601f748f48d59cde7e3ab5ab4d.jpg

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Και εγώ άλλο εχθές έχω το ίδιο θέμα αλλά με την εφαρμογή Cerberus και δεν μπορώ να βρω τρόπο να το σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...