Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα σήμερα παιδιά μου λανγκαρει λίγο, δηλαδή όταν το πατάω να το ανοίξω αργεί λίγο να τσεκάρει πόσο φως έχει άλλες φορές μου ψιλοκολαει στο fb τι να πω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τις αναβαθμίσεις τις έκανες όλες χωρίς καθαρή εγκατάσταση;

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Εμένα σήμερα παιδιά μου λανγκαρει λίγο, δηλαδή όταν το πατάω να το ανοίξω αργεί λίγο να τσεκάρει πόσο φως έχει άλλες φορές μου ψιλοκολαει στο fb τι να πω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν μιλας για την εφαρμογη του fb δεν ειναι θεμα συσκευης,μιλαμε για την πιο χαλια εφαρμογη απο πολλες αποψεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία ενημέρωση για το αν θα πάρει η συσκευή κάποια στιγμή το android N?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία ενημέρωση για το αν θα πάρει η συσκευή κάποια στιγμή το android N?

 

Η Μ κατά 99,99% ήταν η τελευταία…Θα είναι πολύ μεγάλη έκπληξη αν πάρουμε και την Ν!

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα απο χαλκιδικη.εχω το κινητο κοντα στις 3 βδομαδες μου εβγαλε προβλημα με την καρτα sim.δεν την αναγνωριζει.το εστειλα στην microtech στην θεσσαλονικη.επειδη

στο τηλεφωνο τους ακουσα λιγο περιεργους ξερει κανενας ποσο καιρο κανει τετοια βλαβη να επιδιωρθωθει;;ευχαριστω εκ τον προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχετε δοκιμάσει κάτι από αυτά;

http://developer.samsung.com/galaxy

Αυτά είναι πακέτα προγραμματισμού για αυτούς που κάνουν εφαρμογές. ( αν δεν κάνω λάθος ).

 

Αυτές είναι λειτουργίες που τις έχει ήδη το κινητό ( τις περισσότερες τουλάχιστον ) και δίνει τον κώδικα η Samsung για να τις ενσωματώνουν οι προγραμματιστές στις εφαρμογές τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, όταν αλλάζουν πλακέτα στα note 4 δεν αλλάζει και το imei? Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, όταν αλλάζουν πλακέτα στα note 4 δεν αλλάζει και το imei?

Έτσι νόμιζα κι εγώ. Με καινούριο C στην smartec μου άλλαξαν πλακέτα και όχι ιμει. Το ρώτησα και ειδικότερα.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νόμιζα κι εγώ. Με καινούριο C στην smartec μου άλλαξαν πλακέτα και όχι ιμει. Το ρώτησα και ειδικότερα.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας επιγοντος.Εψω ένα φάκελο με αρχεία τον οποίο την πρώτη φορά τον άνοιξα με την εφαρμογή επσον πριντ ,τώρα θέλω να τον ανοίξω για να στείλω μειλ και μου τον ανοίγει πάλι με την εφαρμογή επσον προντ ,δεν με ρωτάει πώς θέλω να τον ανοίξω.

Τα φώτα σας παρακαλώ γιατί ο υπολογιστής είναι μακριά και έχω μείνει με το τηλέφωνο στο χέρι .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας επιγοντος.Εψω ένα φάκελο με αρχεία τον οποίο την πρώτη φορά τον άνοιξα με την εφαρμογή επσον πριντ ,τώρα θέλω να τον ανοίξω για να στείλω μειλ και μου τον ανοίγει πάλι με την εφαρμογή επσον προντ ,δεν με ρωτάει πώς θέλω να τον ανοίξω.

Τα φώτα σας παρακαλώ γιατί ο υπολογιστής είναι μακριά και έχω μείνει με το τηλέφωνο στο χέρι .

 

Φίλε στο 6 Αnndroid MM νομίζω δεν γίνετε

Αυτό με τις προεπιλογές των εφαρμογών είναι το μεγάλο μειονέκτημα της 6.01 Κάπως γίνεται απ τις ρυθμίσεις (και τα δικαιώματά τους νομίζω) να επιλέγεις εσύ ποια εφαρμογή θες. να ανόιγει Κάθε φορά όμως πρέπει να κάνεις το ίδιο αν θες να ανοίγει με άλλη εφαρμογή αν θυμάμαι. Δεν ξέρω να σου πω ακριβώς.

 

Αυτά. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας επιγοντος.Εψω ένα φάκελο με αρχεία τον οποίο την πρώτη φορά τον άνοιξα με την εφαρμογή επσον πριντ ,τώρα θέλω να τον ανοίξω για να στείλω μειλ και μου τον ανοίγει πάλι με την εφαρμογή επσον προντ ,δεν με ρωτάει πώς θέλω να τον ανοίξω.

Τα φώτα σας παρακαλώ γιατί ο υπολογιστής είναι μακριά και έχω μείνει με το τηλέφωνο στο χέρι .

Θα φτιάξεις το μειλ και το πας να βάλεις το attachment θα βρεις τον φάκελλο από εκεί

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ως προς το προβλημα με τα restart που εχω προαναφερει, τσεκαρα οτι τα κανει οταν βαζω κλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα. Με τα αλλα ειδη κλειδωματος οθονης, δεν κανει restart...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας επιγοντος.Εψω ένα φάκελο με αρχεία τον οποίο την πρώτη φορά τον άνοιξα με την εφαρμογή επσον πριντ ,τώρα θέλω να τον ανοίξω για να στείλω μειλ και μου τον ανοίγει πάλι με την εφαρμογή επσον προντ ,δεν με ρωτάει πώς θέλω να τον ανοίξω.

Τα φώτα σας παρακαλώ γιατί ο υπολογιστής είναι μακριά και έχω μείνει με το τηλέφωνο στο χέρι .

Αν κατάλαβα καλά θες να ανοίξεις με άλλη εφαρμογή.

Πας ρυθμίσεις-εφαρμογές και βρίσκεις την εφαρμογή epson print. Πατάς μέσα της και βρίσκεις την επιλογή που λέει ορισμός ως προεπιλογής - διαγραφή προεπιλογών.

Τώρα μπορείς να ανοίξεις το μέιλ με οποιαδήποτε εφαρμογή έχεις στο κινητό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ως προς το προβλημα με τα restart που εχω προαναφερει, τσεκαρα οτι τα κανει οταν βαζω κλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα. Με τα αλλα ειδη κλειδωματος οθονης, δεν κανει restart...

Θα το έγραφα κι εγώ. Δυστυχώς δεν είναι έτσι. Έχω φάει 2 restart τον τελευταίο μήνα και δεν έχω καν κλείδωμα οθόνης. Εκεί που απλά κάτι έκανα. Κάνει επανεκκίνηση και μένει στο logo Samsung κολλημένο μέχρι να βγάλω μπαταρία. Άντε τώρα να βγάλεις άκρη με σμαρτεκ.

Βγάζω την μπαταρία και έληξε.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να σας μεταφερω την δικη μου εμπερια σχετικα με την συσκευη.πριν 3 εβδομαδες πέρασα

Την marshamallow στο νοτε 4 και στα πρωτα boot η συσκευη μου συνεχιζε να βγαζει την αντιστοιχη πρασινη οθονη με το σχετικο εικονιδιο και εαν θυμαμαι καλα το μυνημα "βελτιωση εφαρμογων"..η

Κατασταση στη συνεχεια ομαλοποιηθηκε ωσοτου 10 ημερες πριν και μετα απο ξαφνικο boot και αφου η θερμοκρασια ειχε παει στα υψη εμφανιστηκαν μεταξυ αλλων τα κατωθι μυνηματα: "could not do normal boot" "mmc read fail" "do not turn off target" μαζι με το logo του android..εβγαλα και ξαναεβαλα την μπαταρια, με δυσκολια στη συνεχεια η συδκευη πηρε μπρος και απο εκεινη τη στιγμη ο touchwiz αρχισε να επιβραδυνει απιστευτα ενω η οθονη μαυριζε και η συσκευη ανοιγοκλεινε μονη της.Την επομενη μερα επισκευτηκα συνεργειο της samsung οι οποιοι αφου επιβεβαιωσαν οτι η συσκευη ειναι εντος εγγυησης μου την παρεδωσαν πίσω μετα απο μια ωρα λεγοντας μου οτι το προβλημα προκληθηκε απο μη σωστη εγκατασταση της 6.0. Για να ειμαι και σιγουρος αγορασα

Και μια νεα μπαταρια και εκει πιστεψα οτι τα προβληματα λυθηκαν.ωστοσο αυτα επανηλθαν δριμυτερα και μετα απο 24 ωρες η συσκευη πεθανε αφου ουτε η φορτιση πλεον ηταν εφικτη.Την Ημερα του Αγιου Πνευματος επισκεφθηκα ξανα το συνεργειο το οποιο ο υπαλληλος με ενημερωσε να περασω την επομενη να το παραλαβω..την επομενη ωστοσο με πήραν τηλεφωνο και με ενημερωσαν οτι θα χρειαστει αντικατασταση της motherboard αλλα επειδη δεν υπαρχει ανταλλακτικο θα χρειαστει να περιμενω αγνωστο ποσο.τους ειπα οτι σε 24 ωρες παντρευομαι και δεν εχω αλλη συσκευη ωστοσο δεν υπηρξε καποια ανταποκριση ωστε να μου την αντικαταστησουν με καποια προσωρινη για να μπορω να κανω την δουλεια μου και ετσι υποχρεωθηκα να τρεξω να αγορασω μια φθηνη (παρολο που εκανα αποταμιευση για το galaxy note 7)...εν κατακλειδι ενω μπορω να δικαιολογησω την οποια αστοχια που μπορει να προκληθηκε με οχι υπαιτιοτητα του χρηστη (γιατι λαθη συμβαινουν) αυτο που με εξεπληξε δυσαρεστα ηταν η μη προβλεψη της εταιριας για προσωρινη αντικατάσταση (εστω με μια χαμηλοτερης αξιας) ιδιατερα δε οταν προκειται για προβλημα στις premium συσκευες..δεν ειμαι υποχρεωμενος να κρατω στο συρταρι μου back up συσκευες σε περιπτωση που κατι συμβει και για το οποιο προβλημα δεν ευθυνομαι (παρεπιπτοντως μετά απο ερευνα στο google διαπιστωσα οτι το προβλημα υφισταται σε αρκετους χρηστες ανα τον κοσμο). Την τελευταια 3ετια που ασχολουμε ποιο ζεστα με θεματα τεχνολογιας εχω αγορασει για εμενα και την οικογενεια μου πολλα προιοντα της εταιριας εχω κατευθυνει αρκετους συναδελφους να προτιμησουν τα smartphones της εναντι του ανταγωνισμου ενω εως και πριν λιγες

Ημερες περιμενα με ανυπομονησια την παρουσιαση/κυκλοφορια του galaxy note 7..νομιζω οτι ηρθε η ωρα να πηδηξω απο το καραβι παρολο που για την samsung και καθε samsung η αγοραστικη μου δυναμη /αξια θεωρειται σταγονα στον ωκεανο..καποιας αλλος που αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα η ειχε στο παρελθον την ιδια η διαφορετικη αντιμετωπιση; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με C ολοκαίνουριο και η αντιμετώπιση που είχα από σμαρτεκ και ελληνική σαμμυ ήταν κάτω του μετρίου. Τι fb, τι mail στον ceo αυτοί έκαναν αυτό που ήθελαν και δεν μου απάντησαν πότε. Νομίζω ότι κι εγώ μετά από αυτά θα μετακομίσω αλλού στο μέλλον.

Πάντως για ναυαρχίδα έχει πολλά θέματα.

Συγνώμη αν θεωρείται οφτοπικ.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ησασταν στο νημα του s7, θα συμφωνουσα μαζι σας. Υπαρχουν πολλες εφαμιλες ή ακομα και καλυτερες συσκευες στον ανταγωνισμο.

Αλλα οσοι εχουμε συνειδητα το νοτε (εννοω οτι το επιλεξαμε για το πενακι κι οχι για την οθονη του), ξερουμε οτι δυστυχως δεν υπαρχει τιποτε αλλο αλλου για να πηδηξουμε.

Κοσμοτε και νοτε τα ανεχομαι γιατι δεν εχουν ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ησασταν στο νημα του s7, θα συμφωνουσα μαζι σας. Υπαρχουν πολλες εφαμιλες ή ακομα και καλυτερες συσκευες στον ανταγωνισμο.

Αλλα οσοι εχουμε συνειδητα το νοτε (εννοω οτι το επιλεξαμε για το πενακι κι οχι για την οθονη του), ξερουμε οτι δυστυχως δεν υπαρχει τιποτε αλλο αλλου για να πηδηξουμε.

Κοσμοτε και νοτε τα ανεχομαι γιατι δεν εχουν ανταγωνισμο.

 

+1 φίλε...Και για μένα ήταν το βασικότερο κριτήριο επιλογής το s-pen...Note και s-pen είναι συνυφασμένα εδώ και χρόνια και αν δεν υπάρχει το ένα τότε δεν υπάρχει και το άλλο γιατί κάποιος σε thread για το επερχόμενο note 7 έκανε ένα ατυχές trolarisma για αφαίρεση του s-pen μόνο και μόνο για να μην το παινευόμαστε(?!?!?!) όσοι είμαστε κάτοχοι note! :X Ότι να 'ναι...Είναι μια καινοτομία και για αυτό την κάνει ξεχωριστή από όλες τις άλλες συσκευές του ανταγωνισμού και όπως απάντησα και εκεί κάθε συσκευή έχει τις δικές της δυνατότητες και τα δικά της χαρακτηριστικά και ο κάθε ένας κάνει την επιλογή του με βάση τις δικές του ανάγκες... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στο 6 Αnndroid MM νομίζω δεν γίνετε

Αυτό με τις προεπιλογές των εφαρμογών είναι το μεγάλο μειονέκτημα της 6.01 Κάπως γίνεται απ τις ρυθμίσεις (και τα δικαιώματά τους νομίζω) να επιλέγεις εσύ ποια εφαρμογή θες. να ανόιγει Κάθε φορά όμως πρέπει να κάνεις το ίδιο αν θες να ανοίγει με άλλη εφαρμογή αν θυμάμαι. Δεν ξέρω να σου πω ακριβώς.

 

Αυτά. Καλή επιτυχία.

 

Παιδιά σε εμένα πλέον δεν ισχύει το παρακάτω χαρακτηριστικό της 6. Όταν την πέρασα κατευθείαν χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ναι ίσχυε. Από την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα επαναφορά ρυθμίσεων κάθε φορά που ανοίγω κάτι πχ βίντεο με ρωτά με ποια εφαρμογή θέλω να το ανοίξω και μάλιστα δεν το κρατά καθόλου. Αν πατήσω ξανά το ίδιο βίντεο μου το ανοίγει με την εφαρμογή που το άνοιξα, αλλά αν ανοίξω άλλο βίντεο με ρωτά ξανά με ποια εφαρμογή να το ανοίξω. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά έχω βάλει το app picker Classic, αλλά δεν το έχω δουλέψει καθόλου. Υπόψιν ότι είχα και πριν την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα ειχα και εγω και μάλιστα τη περασμένη Δευτέρα του Αγίου Πνεύματος !!! Τυχαίο ???!!! Την επόμενη το πήγα ΠΛΑΙΣΙΟ και ακομη δεν εχω νεα !!! Επίσης εκείνη την ημέρα νόμιζα και εγω οτι ηταν θέμα μπαταρίας και αγόρασα και εγω μια !!! Οταν ειπα εδω στο forum το περιστατικό μου και την γνώμη μου και υποστήριξα οτι θα ξαναγυρίσω στην Apple !!! Με έκραξε κάποιος λέγοντας μου οτι ειναι μεμονωμένο περιστατικό !!!! Σιγα σιγα δυστυχώς εμφανίζονται και άλλοι κάτοχοι note 4 με το ίδιο πρόβλημα !!! Ξεφτίλα πάντως ... Edited by huskyaris
Link to comment
Share on other sites

Πολλά θέματα για ναυαρχίδα. Κι εγώ με καινούριο C ταλαιπωρηθηκα πολυ

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...