Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το N910C εχει παρει 6.0.1, εμεις με το F ειμαστε ακομα στην αναμονη :(

 

Όχι όλα τα C φίλε! Οπότε κάνουμε υπομονή… ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Τιποτα που θα καταλάβεις ως χρήστης. Διαγράφει την cache, την κρυφή μνήμη. Το ποτε το κάνεις, εε όταν έχεις θέμα!:lol:
αααα οκ...ευχαριστω:happy:νομιζα οτι πρεπει να γινεται μια στο τοσο για συντηρηση
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος θέμα με το Facebook σήμερα? Από το πρωί μου προκαλεί τρελό drain... Έκανα διαγραφή της μνήμης, απεγκατασταση, reboot κτλ κτλ αλλά όταν την ξαναεβαλα πάλι τα ίδια έκανε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος θέμα με το Facebook σήμερα? Από το πρωί μου προκαλεί τρελό drain... Έκανα διαγραφή της μνήμης, απεγκατασταση, reboot κτλ κτλ αλλά όταν την ξαναεβαλα πάλι τα ίδια έκανε...

 

Μπα ολα Νορμαλ σε εμενα μην το ματιασω....!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Έκανα ένα καθαρισμό με το SD Maid και reboot... Θα το ξαναβάλω να δω τι παίζει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος θέμα με το Facebook σήμερα? Από το πρωί μου προκαλεί τρελό drain... Έκανα διαγραφή της μνήμης, απεγκατασταση, reboot κτλ κτλ αλλά όταν την ξαναεβαλα πάλι τα ίδια έκανε...

 

 

Και σε εμενα. Το μεγαλυτερο drain ειχε, χωρις να την εχω ανοιξει καν.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα ενώ έστρωσε χθες σήμερα το έκανε πάλι... Το κινητό ζεσταίνεται αρκετά και η μπαταρία σε ελεύθερη πτώση...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μολις παιρνω και εγω....1294 mb λεει...βεβαια με απελπιστικα αργους ρυθμους!!!!!ειναι γερμανικο το δικο μου,να υποθεσω οτι ειναι η 6; :confused:
Link to comment
Share on other sites

μολις παιρνω και εγω....1294 mb λεει...βεβαια με απελπιστικα αργους ρυθμους!!!!!ειναι γερμανικο το δικο μου,να υποθεσω οτι ειναι η 6; :confused:

 

Ναι.

 

 

http://www.sammobile.com/2016/05/09/unlocked-galaxy-note-4-now-receiving-marshmallow-update-in-germany/

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σε ευχαριστω φιλε μου...μπορω αφου κατεβει να την περασω αλλη μερα;δεν πιστευω να μπει με το ετσι θελω; :confused: γιατι θελω καποια στιγμη που θα εχω χρονο να κανω ενα hard reset και να την κατεβασω ξανα
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου...μπορω αφου κατεβει να την περασω αλλη μερα;δεν πιστευω να μπει με το ετσι θελω; :confused: γιατι θελω καποια στιγμη που θα εχω χρονο να κανω ενα hard reset και να την κατεβασω ξανα

 

Αυτό δεν το γνωρίζω, μια φορά έχω κάνει στα 5 χρόνια που έχω android, OTA. Θεωρητικά δεν θα πρέπει να χεις πρόβλημα, αλλά δεν το ξέρω στα σίγουρα. Με odin προφανώς μπορείς να την κατεβάσεις & να την φλασάρεις, όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια! Έχω Γερμανικό μοντέλο.

1294,17ΜΒ

Κατεβάζει με γρήγορο ρυθμό όμως.

 

Επιτέλους! Ελπίζω να κάτσει καλά χωρίς επαναφορά, γιατί το έστησα από την αρχή πριν από 10 μέρες μιας και το είχα στο σέρβις!

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχω πάρει από kaiser κ είναι από Ιταλία ποτέ θα πάει στην 6?Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια! Έχω Γερμανικό μοντέλο.

1294,17ΜΒ

Κατεβάζει με γρήγορο ρυθμό όμως.

 

Επιτέλους! Ελπίζω να κάτσει καλά χωρίς επαναφορά, γιατί το έστησα από την αρχή πριν από 10 μέρες μιας και το είχα στο σέρβις!

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!!! :)

Έχουμε και λέμε...

1. Πιο smooth η εμπειρία στο ui

2. Ελαφρώς πιο γρήγορο άνοιγμα εφαρμογών

3. Πιο γρήγορο άνοιγμα του μενού πολλαπλών παραθύρων (με παρατεταμένο πάτημα του back key)

4. Η προσθήκη σημειώματος με σβηστή οθόνη απλά τα σπάει, και είναι πιο γρήγορη από την εφαρμογή που υπάρχει στο xda

5. Το νέο μενού για το πενάκι επίσης πολύ πιο πρακτικό από το παλιό

 

Την πέρασα πάνω από την 5.1.1 χωρίς προβλήματα. Απλά μετά την εγκατάσταση μπήκα σε recovery mode και έσβησα την cache (καλού κακού!). Βέβαια είχα κάνει πρόσφατα επαναφορά και στήσιμο από την αρχή οπότε το λειτουργικό ήταν σχετικά καθαρό και χωρίς πολλά σκουπίδια.

 

Προσεχώς νέες εντυπώσεις χρήσης, μετά από καναδυό μέρες εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

3. Πιο γρήγορο άνοιγμα του μενού πολλαπλών παραθύρων (με παρατεταμένο πάτημα του back key)

 

Το 3 που είχα γράψει το παίρνω πίσω. Μετά από μια μέρα χρήσης επανήλθε στα παλιά επίπεδα που είχε και με την 5.1.1.

Αργεί δηλαδή να ανοίξει την πρώτη φορά και μετά κάθε επόμενη ανοίγει γρήγορα. Αν το δοκιμάσει κανείς μετά από αρκετή ώρα πάλι αργεί την πρώτη φορά που το ανοίγει.

 

Στα θετικά του όμως, προσθέτω το γεγονός ότι πλέον το Ενεργό Σημείωμα ανοίγει γρήγορα όταν το επιλέξει κανείς και πιάνει όλη την έκταση της οθόνης!

Παλιά αργούσε να εμφανιστεί αρκετά και έπιανε μόνο ένα μέρος της. Είχες δυνατότητα να το τραβήξεις μέχρι το κάτω μέρος της οθόνης, αλλά αυτό με εκνεύριζε λίγο!

 

Επίσης η εφαρμογή S Note έχει αναβαθμιστεί και έχουν γίνει νέες προσθήκες πρόσθετων (plugin) σε αυτήν, που τις κατεβάζουμε από το Galaxy Apps.

Και είναι και αυτή πιο γρήγορη σε απόκριση από παλιά.

 

Εχει αλλάξει καθόλου το look στο touchwiz ? Εικονιδια τυπου Note 5 κλπ ...

 

1. Το touchwiz έχει αλλάξει μόνο ως προς τα εικονίδια της Σαμμυ. Τα έχει κάνει πιο πολύχρωμα και με στρογγυλεμένες άκρες (σαν το 5).

Το κακό είναι ότι δεν άλλαξε και τα εικονίδια των λοιπών εφαρμογών, οπότε πάλι δεν υπάρχει ομοιογένεια στα εικονίδια συνολικά!

2. Άλλαξε και η εμφάνιση των φακέλων (πάλι σαν το 5άρι και την σειρά S).

3. Και τέλος άλλαξαν λίγο τα animation transitions π.χ. όταν ανοίγει μια εφαρμογή ή όταν κλείνει κτλ.

 

Αλλά νομίζω ότι έχει γίνει αισθητά πιο γρήγορος.

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

H αναβάθμιση, για μένα, είναι έτσι όπως την ήθελα.

Η μόνη αλλά ιδιαίτερα σημαντική γκέλα, είναι ότι δεν έδωσε το νέο tw με τα θέματα. :down:

 

To ενεργό σημείωμα τους πήρε ενάμιση χρόνο, αλλά επιτέλους λειτουργεί όπως θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...