Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε ειλικρινά το ανέλυσες καλύτερα και από ένα videaki αν βλέπαμε στο youtube… :D ;) :p

 

:lol: κλαίω :lol: και πραγματικά αναρωτιέμαι και ο ίδιος πως το κατάφερα όλο αυτό. Δεν είναι τυχαίο όμως. Το ζω συχνά γι' αυτό.

 

Πέραν της πλάκας, επειδή το έχω το Kit και αναμφισβήτητα είναι σωτήριο, είναι ταυτόχρονα και μπελάς γιατί το έχω και σε θήκη (ευτυχώς όχι πολύ περίπλοκη στην αφαίρεση).

Είναι θέμα χρόνου νομίζω να φαγωθούν απ' το βάλε-βγάλε τα "δοντάκια" που έχει το κάλυμμα για να κουμπώνει στη συσκευή. Εννοείται πως έχω πάρει ήδη δεύτερο :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άμα συνδυάσεις με λίγα λόγια το battery kit με την επίσημη θήκη που βγαίνει και εύκολα,

όπως έχουμε κάνει πολλοί εδώ μέσα τότε είσαι εντάξει από κάθε άποψη. Φοβερός συνδυασμός. Ελπίζω το NOTE 6 να έχει και αυτό αποσπώμενη μπαταρία αν και δεν το πιστεύω

 

Ναι φίλε μου. Γι' αυτή τη θήκη μιλάω (Samsung Protective Cover) η οποία παρεμπιπτόντως είναι κορυφαία.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το Note με τον Exynos συνεχίζει να παίρνει την 6, εμείς ακόμα τίποτα... Καλό Πάσχα ή μαλλον καλό καλοκαιρι να πω.. κι ολα αυτά για να παρουμε απλως τις δυνατοτητες του s pen του Note 5 και αντε λιγο καλυτερη διαχειριση ram...

Ε δε μπορω να πω οτι ειμαι και κατενθουσιασμενος με την καθυστέρηση και την αναβάθμιση...

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Note με τον Exynos συνεχίζει να παίρνει την 6, εμείς ακόμα τίποτα... Καλό Πάσχα ή μαλλον καλό καλοκαιρι να πω.. κι ολα αυτά για να παρουμε απλως τις δυνατοτητες του s pen του Note 5 και αντε λιγο καλυτερη διαχειριση ram...

Ε δε μπορω να πω οτι ειμαι και κατενθουσιασμενος με την καθυστέρηση και την αναβάθμιση...

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα Πολωνικά πήραν μόνο (και μερικά ινδικα) και κανονικα έπρεπε και εμείς με τα Ουγγρικά να πάρουμε πριν μια βδομάδα.....βλέπω σήμερα όλοι παίρνουν ΜΜ για Σ5 και Σ6.....

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ερχομαι απο note 3 με στοκ 5.0.....ειναι η ιδεα μου η ισχυει οτι με τα ιδια προγραμματα και 5.1 μου τρωει πιο πολυ ραμ; :O
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις mm από άλλη χώρα σε note 4 από cosmote δηλαδή Ελληνικό, χάνεται η εγγύηση?

 

Sent from my SM-N7505 using Tapatalk

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις mm από άλλη χώρα σε note 4 από cosmote δηλαδή Ελληνικό, χάνεται η εγγύηση?

 

Sent from my SM-N7505 using Tapatalk

 

Αν είναι οφισιαλ ρομ όχι δεν χάνεται! Θα χαθεί μόνο αν κατά την διαδικασία γράψει ο Knox που είναι πάρα πολύ λίγες οι πιθανότητες.

Link to comment
Share on other sites

ερχομαι απο note 3 με στοκ 5.0.....ειναι η ιδεα μου η ισχυει οτι με τα ιδια προγραμματα και 5.1 μου τρωει πιο πολυ ραμ; :O

 

Δεν είναι ιδέα σου φίλε μου. Δουλεύω ταυτόχρονα note 3 και note 4, και το note 3 με τα ίδια ακριβώς προγράμματα να τρέχουν και στα δύο , καταναλώνει λιγότερη ram. Προφανώς έχει να κάνει με το touch wiz του note 3, που είναι πιο ελαφρύ σε σχέση με του note 4.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις ...το κινητό δεν το πούλησα ελλαδα ..το είχα πάρει στην Ελλάδα αλλά τώρα μένω αμερικη εδώ το πούλησα σε ενα ελληνα !!!! αλλά όπως λένε ο θεος αγαπάει τον κλέφτη αγαπαει και τον νοικοκύρη ....οταν μου εδωσε το κινητο πισω ..για να το δω και αν μπορω να το φτιαξω...τα λεφτά δεν του τα έδωσα αμέσως !! και τωρα εχω και το κινητό και τα λεφτα του !!! και λέω να τον κουράσω καμιά βδομάδα ακόμη εως να του δώσω πισο το τηλέφωνο ...ήθελα να δω και να σιγουρευτώ αν όντως είχε πρόβλημα το τηλέφωνο η αν το πείραξε αυτός...

Πολύ μπερδεμενη ιστορία... Σαν να μας τα χαλασες στο φινάλε!

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Εδω κ μερικές μέρες μου βγάζει μια ειδοποίηση : "Αποστολή αναφοράς συλλογή στοιχείων καταγραφής.... " ξέρει κάποιος πως την απενεργοποιώ ;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τωρα και 2 μερες δεν κραταει τις επιλογες μου στο πληκτρολογιο και στο φόντο

Βαζω erth hd free edition φοντο και πληκτολογιο SwiftKey και δεν τα κραταει. Μετα από λιγο βαζει παλι πληκτρολογιο samsung και αλλο φοντο

Καμια ιδέα?

Επισης δεν φορτωνει και το Disable increasing Ring ουτε το eset antivirus

Edited by Iannis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σχετικα με αντικατασταση της μπαταριας.

Εδω και μερικες μερες το τηλ σβηνει ξαφνικα απο μονο του στο 20 με 25%.

Απο που μπορω ρε παιδια να αγορασω γνησια μπαταρια αλλα μονο made in korea και οχι κινεζικους κλωνους??

Την εχω πατησει αλλες φορες με κινεζικες αντιγραφες που μοιαζουν πολυ με τις γνησιες αλλα στην ουσια δν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σχετικα με αντικατασταση της μπαταριας.

Εδω και μερικες μερες το τηλ σβηνει ξαφνικα απο μονο του στο 20 με 25%.

Απο που μπορω ρε παιδια να αγορασω γνησια μπαταρια αλλα μονο made in korea και οχι κινεζικους κλωνους??

Την εχω πατησει αλλες φορες με κινεζικες αντιγραφες που μοιαζουν πολυ με τις γνησιες αλλα στην ουσια δν ειναι.

 

Στο επίσημο service(smartec/χαιδάρι) έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο service(smartec/χαιδάρι) έχουν.

 

Για Θεσ/νικη ξερει κανεις??

Η καποιο σκρουτζομαγαζο αξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Για Θεσ/νικη ξερει κανεις??

Η καποιο σκρουτζομαγαζο αξιοπιστο?

Για Θεσσαλονίκη Micro-tech, παραλία. Με μια αναζήτηση θα στο εμφανίσει.

 

Παιδιά μια ερώτηση. Εδω κ μερικές μέρες μου βγάζει μια ειδοποίηση : "Αποστολή αναφοράς συλλογή στοιχείων καταγραφής.... " ξέρει κάποιος πως την απενεργοποιώ ;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε Ρυθμίσεις - Επιλογές προγραμματιστή (προτελευταία επιλογή), να απενεργοποιήσεις κάποια από τις σχετικές επιλογές με αναφορές σφαλμάτων.

 

Παιδες τωρα και 2 μερες δεν κραταει τις επιλογες μου στο πληκτρολογιο και στο φόντο

Βαζω erth hd free edition φοντο και πληκτολογιο SwiftKey και δεν τα κραταει. Μετα από λιγο βαζει παλι πληκτρολογιο samsung και αλλο φοντο

Καμια ιδέα?

Επισης δεν φορτωνει και το Disable increasing Ring ουτε το eset antivirus

Για αρχή δοκίμασε επανεκκίνηση, αν δεν διορθωθεί μπύρες σε recovery mode και δοκίμασε να κάνεις wipe cache (προσοχή μην κάνεις κάποιο άλλο και διαγράψεις τα πάντα).

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω στοκ firmware με το odin,από που κατεβαζω ρομ και με ποιο odin?

μου βγαζει σφαλμα....“Could not do normal boot, mmc_read failed

Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Απο sammobile.com. Βρες μια ερωπαϊκη ρομ για τη συσκευη σου (N 910F), κατεβασε και το τελευταιο odin, τους drivers για το κινητο και περνα τη ρομ. Υπαρχουν πολλα αναλυτικα βιντεο στο youtube.
Link to comment
Share on other sites

Απο sammobile.com. Βρες μια ερωπαϊκη ρομ για τη συσκευη σου (N 910F), κατεβασε και το τελευταιο odin, τους drivers για το κινητο και περνα τη ρομ. Υπαρχουν πολλα αναλυτικα βιντεο στο youtube.

Τρεις ρομ περασα και βγαζει το ιδιο σφαλμα,και με τις τρεις ομως διακοπτετε η εγκατασταση σε διαφορετικα σημεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ρομ περασα και βγαζει το ιδιο σφαλμα,και με τις τρεις ομως διακοπτετε η εγκατασταση σε διαφορετικα σημεια.

Αν εχεις αλλο pc, δοκιμασε με αλλο. Ελενξε οτι το αρχειο έχει κατεβει σωστα σίγουρα. Επίσης δοκιμασε με αλλη έκδοση odin.. Αν συμβαίνει παλι το ιδιο, πιθανόν να εχει πρόβλημα hardware το τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σχετικα με αντικατασταση της μπαταριας.

Εδω και μερικες μερες το τηλ σβηνει ξαφνικα απο μονο του στο 20 με 25%.

Απο που μπορω ρε παιδια να αγορασω γνησια μπαταρια αλλα μονο made in korea και οχι κινεζικους κλωνους??

Την εχω πατησει αλλες φορες με κινεζικες αντιγραφες που μοιαζουν πολυ με τις γνησιες αλλα στην ουσια δν ειναι.

Εγώ πάντως σε κανένα σαμσουνγκ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις απομιμήσεις των μπαταριιών, πάντα αυτές έπαιρνα και σε όλες τις περιπτώσεις η απόδοση ήταν εφάμιλλη των αυθεντικών, χρόνοι φόρτισης, διάρκεια κύκλου φόρτισης, ζωή μπαταρίας, όλα πάνω κάτω τα ίδια, εσύ είχες κάποια κακή εμπειρία και δεν θελεις τις απομιμήσεις?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε κανένα σαμσουνγκ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις απομιμήσεις των μπαταριιών, πάντα αυτές έπαιρνα και σε όλες τις περιπτώσεις η απόδοση ήταν εφάμιλλη των αυθεντικών, χρόνοι φόρτισης, διάρκεια κύκλου φόρτισης, ζωή μπαταρίας, όλα πάνω κάτω τα ίδια, εσύ είχες κάποια κακή εμπειρία και δεν θελεις τις απομιμήσεις?

 

Ναι.Ειχα αγορασει μπαταρια απο σκρουτζομαγαζο για το προηγουμενο κινητο μου.

Ελεγε αυθεντικη μπαταρια samsung.Ηταν σε bulk(χωρις συσκευασια) οπως πωλουνται σχεδον ολες οι μπαταριες στο σκρουτζ.

Η διαρκεια ηταν πολυ κακη κ μετα απο 3 μηνες χρηση με σωστη φορτιση και χρησιμοποιωντας μονο τον αυθεντικο φορτιστη της συσκευης.....η μπαταρια φουσκωσε τοσο πολυ που πεταξε το καπακι της συσκευης εξω.

Made in china ηταν και αφου γκουγκλαρα για παρομοιες περιπτωσεις ,ειδα οτι κυκλοφορουν παρα πολλες απομιμησεις που δημιουργουν προβληματα.

Ο τροπος που ξεχωριζεις τις μαϊμου μπαταριες ειναι να βγαλεις το αυτοκολλητο και να δεις τι παιζει απο κατω.Υπαρχουν πολλα βιντεακια που εξηγουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε κανένα σαμσουνγκ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις απομιμήσεις των μπαταριιών, πάντα αυτές έπαιρνα και σε όλες τις περιπτώσεις η απόδοση ήταν εφάμιλλη των αυθεντικών, χρόνοι φόρτισης, διάρκεια κύκλου φόρτισης, ζωή μπαταρίας, όλα πάνω κάτω τα ίδια, εσύ είχες κάποια κακή εμπειρία και δεν θελεις τις απομιμήσεις?

 

Με τρεις τρόπους τα κινητά μπορούν να γίνουν πραγματικά επικίνδυνα:

 

1) Να τα δουλεύεις την ώρα που οδηγείς οποιοδήποτε όχημα.

2) Να τα χρησιμοποιείς με μη αυθεντικές μπαταρίες.

3) Να τα φορτίζεις με μη αυθεντικούς φορτιστές.

 

Φανταστείτε την παρακάτω σκηνή: Φορτίζει κάποιος τη δήθεν αυθεντική μπαταρία της συσκευής του, με έναν αντίστοιχο η άλλον κινέζικης ποιότητας αλλά σούπερ οικονομικό φορτιστή αυτοκινήτου και οδηγώντας, μιλάει με αυτή τη βόμβα στο αυτί του :lol::lol::lol:

 

Ας σοβαρευτώ τώρα. Οι Κινέζοι πλέον έχουν εξελίξει τόσο πολύ την "τέχνη" της αντιγραφής που αν δεν έχεις εξειδικευμένες γνώσεις, είναι απο εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατον, να καταλάβεις οτι το γνήσιο είναι κλώνος τελικά. Ειδικά σε αυτού του είδους τα αξεσουάρ ποτέ δεν ξέρεις τι παίρνεις.

Άσε που αν είσαι άτυχος, μπορεί να σου κάτσει και με γνήσιο. Πάντως με τα ιμιτασιόν σίγουρα αυξάνεις τις πιθανότητες να προκληθεί κάτι κακό.

 

Κανόνας απαράβατος για μένα. Μπαταρίες και φορτιστές προσπαθώ να ξέρω πως αγοράζω μόνο γνήσιους και ας είναι ακριβότεροι. Απ' τα επίσημα σέρβις και τις αντιπροσωπίες γενικά, αυξάνει κανείς τις πιθανότητες.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια απο τα ιδια φιλε μου,αγοραζω μπαταρια μονο απο εξουσιοδοτημενα,εδω εσκασα 600 ευρω για την συσκευη,τα 4 ευρω διαφορα θα με χαλασουν;
Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές χρησιμοποιησα μη αυθεντικό φορτιστή, αμφότερες τις φορές έσκασαν.

Από τη στιγμή που τα δίνει το επίσημο service σε φυσιολογικές τιμές, δεν βρίσκω το λόγο να ψάξω για κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...