Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μια βοήθεια έχω ένα πρόβλημα με το κινητό είμαι stock με 5.0.1 και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσο wiki αλλά ούτε Kies είναι Ελληνικό αγορασμένο από τον Γερμανό

 

δεν εχει βγει η ελληνική 5.1.1 unbranded ακομα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά μόλις διαπίστωσα οτι το χρώμα ξεφλουδισε πανω δεξιά παρόλο που το προσέχω σαν κόρη οφθαλμού. :eek:

Με το βάλε βγάλε από την τσάντα μου δηλαδή έγινε; Υπόψιν δεν εχω τίποτα αιχμηρο για να ξυστει. Κανείς άλλος το έχει πάθει; Κοντεύω να σκάσω.

Σορρυ για την ποιότητα της φωτο. Ελπίζω να φαίνεται

 

[ATTACH]64268[/ATTACH]

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις διαπίστωσα οτι το χρώμα ξεφλουδισε πανω δεξιά παρόλο που το προσέχω σαν κόρη οφθαλμού. :eek:

Με το βάλε βγάλε από την τσάντα μου δηλαδή έγινε; Υπόψιν δεν εχω τίποτα αιχμηρο για να ξυστει. Κανείς άλλος το έχει πάθει; Κοντεύω να σκάσω.

Σορρυ για την ποιότητα της φωτο. Ελπίζω να φαίνεται

 

[ATTACH]64268[/ATTACH]

μηπως γδαρθηκε καπου ?εγω το εχω χωρις θηκη χωρις τιποτα εχει φαει και μια τουμπα με την προσοψη αλλα δεν μου εχει κανει ουτε ιχνος γρατζουνιας

Link to comment
Share on other sites

μηπως γδαρθηκε καπου ?εγω το εχω χωρις θηκη χωρις τιποτα εχει φαει και μια τουμπα με την προσοψη αλλα δεν μου εχει κανει ουτε ιχνος γρατζουνιας

 

τίποτα ρε συ, από τη θήκη στην τσάντα και τούμπαλιν. απλά μια μέρα το είδα στη γωνία φευγάτο το χρώμα και έμεινα.. :blink:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Βάλε του μία θήκη μόνιμα ή ένα bumper να μην το βλέπεις γιατί είναι και σε σημείο που πέφτει το μάτι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τίποτα ρε συ, από τη θήκη στην τσάντα και τούμπαλιν. απλά μια μέρα το είδα στη γωνία φευγάτο το χρώμα και έμεινα.. :blink:

πιθανον να ετυχε απο αστοχια υλικου ?μακαρι και να ηξερα

Link to comment
Share on other sites

Βάλε του μία θήκη μόνιμα ή ένα bumper να μην το βλέπεις γιατί είναι και σε σημείο που πέφτει το μάτι.

Συμφωνώ βάζεις μια θήκη όπως η γνήσια protective cover και είσαι καλυμμένος

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ξέρει κάνει πόσο πάει η αντικατάσταση οθόνης στη smartec?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω μια απορία.Οταν πατάς δυο φορές το κεντρικο κουμπί εμφανίζεται ο φωνητικός βοηθός που δεν υποστηρίζει Ελληνικά.Επίσης στις σημειώσεις του snote,έχει και φωνητική σημείωση που επίσης δεν υποστηρίζει Ελληνικά.Στο μενού ρυθμίσεις-γλώσσα και εισαγωγή-επιλ.κειμένου σε ομιλία-προτιμώμενη μηχανή tts-μηχανισμός μετατροπής κειμένου,λέει η γλώσσα Ελληνικά υποστηρίζεται πλήρως.Αυτό τι ακριβώς ρύθμιση είναι;Τι κάνει αυτό το μενού παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω μια απορία.Οταν πατάς δυο φορές το κεντρικο κουμπί εμφανίζεται ο φωνητικός βοηθός που δεν υποστηρίζει Ελληνικά.Επίσης στις σημειώσεις του snote,έχει και φωνητική σημείωση που επίσης δεν υποστηρίζει Ελληνικά.Στο μενού ρυθμίσεις-γλώσσα και εισαγωγή-επιλ.κειμένου σε ομιλία-προτιμώμενη μηχανή tts-μηχανισμός μετατροπής κειμένου,λέει η γλώσσα Ελληνικά υποστηρίζεται πλήρως.Αυτό τι ακριβώς ρύθμιση είναι;Τι κάνει αυτό το μενού παιδιά;

Είναι 2 επιλογές ακριβώς αντίθετες. Στην πρώτη περίπτωση πρέπει το κινητό να μετατρέψει αυτό που του λες σε κείμενο. Δηλαδή speech to text. Είναι δύσκολο να γίνει καθώς η γλώσσα μας είναι πολύπλοκη. Η δεύτερη επιλογή μετατρέπει το κείμενο σε ομιλία. Είναι πολύ πιο εύκολο καθώς ακολουθεί τους στάνταρ κανόνες της Ελληνικής γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 επιλογές ακριβώς αντίθετες. Στην πρώτη περίπτωση πρέπει το κινητό να μετατρέψει αυτό που του λες σε κείμενο. Δηλαδή speech to text. Είναι δύσκολο να γίνει καθώς η γλώσσα μας είναι πολύπλοκη. Η δεύτερη επιλογή μετατρέπει το κείμενο σε ομιλία. Είναι πολύ πιο εύκολο καθώς ακολουθεί τους στάνταρ κανόνες της Ελληνικής γλώσσας.

Ευχαριστώ πολύ.Αλλά δεν βλέπω εικικρινά τη χρησιμότητα του να μετατρέπεις κείμενο σε ομιλία.Το αντίθετο είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Αλλά δεν βλέπω εικικρινά τη χρησιμότητα του να μετατρέπεις κείμενο σε ομιλία.Το αντίθετο είναι χρήσιμο.

Ορίστε; Η πλοήγηση στο Google maps πως νομίζεις πως δουλεύει; Η εκφώνηση του καλουντος; Οι τυφλοί πως θα δουλεύουν; είναι και πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε; Η πλοήγηση στο Google maps πως νομίζεις πως δουλεύει; Η εκφώνηση του καλουντος; Οι τυφλοί πως θα δουλεύουν; είναι και πολύ χρήσιμο.

Συμφωνώ σε όλα αυτά που λες,αλλά εμείς είμαστε χρήστες που χρησιμοποιούμε το google maps ή την εκφώνηση,δεν είμαστε προγραμματιστές.Μπράβο στην google και σε όλα τα συστήματα πλοήγησης,αλλά εγω είμαι απλα ο τελικός χρήστης.Εσύ τι ακριβώς κάνεις με αυτή τη δυνατότητα μετατροπής κειμένου σε ομιλία;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα αυτά που λες,αλλά εμείς είμαστε χρήστες που χρησιμοποιούμε το google maps ή την εκφώνηση,δεν είμαστε προγραμματιστές.Μπράβο στην google και σε όλα τα συστήματα πλοήγησης,αλλά εγω είμαι απλα ο τελικός χρήστης.Εσύ τι ακριβώς κάνεις με αυτή τη δυνατότητα μετατροπής κειμένου σε ομιλία;

Δε σου φτάνει η πλοήγηση και η εκφώνηση καλουντος; Γιατί να πληρώσεις GPS όταν το δωρεάν Google maps κάνει την ίδια δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που να ξέρει κόστος αλλαγής οθόνης?

Κάνε ένα τηλέφωνο στη smartec και θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις τελευταίες μέρες έχω σοβαρή κατανάλωση των data αλλά δεν μπορώ να βρω το μενού data usage σε 5.1.1 μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει που μπορώ να βρω αυτό το μενού για να δω ποια εφαρμογή μου τρώει τα data. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις τελευταίες μέρες έχω σοβαρή κατανάλωση των data αλλά δεν μπορώ να βρω το μενού data usage σε 5.1.1 μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει που μπορώ να βρω αυτό το μενού για να δω ποια εφαρμογή μου τρώει τα data. Ευχαριστώ

 

Ρυθμίσεις>Συνδέσεις>Χρήση δεδομένων.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>Συνδέσεις>Χρήση δεδομένων.

Δεν υπάρχει αυτό στη 5.1.1 γι αυτό ρωτάω μήπως ξέρει κανείς

Edit: το βρήκα είχε φάει σκαλωμα και δεν μου το εμφανιζε και μετά από restart όλα οκ

Edited by perdikos2000
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Μεταφέρθηκαν μυνήματα στο Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note 4 (SM-N910)

Προσπαθήστε να γράφετε στο σωστό νήμα για ευκολία όλων μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα παλιότερα το κινητό σε μαύρο αλλά και σε χρυσό αργότερα. Βλέπω ότι σε άσπρο είναι πιο φτηνό. Για ποιο λόγο; Επίσης κάτι άλλο, σε μαύρο που το είχα είχε σαν σχέδιο αυτές τις ρίγες στο μαύρο χρώμα που κάπως έκοβαν λίγο από την ένταση στο ledaki ειδοποίησης. Στο χρυσό δεν το είχε, σε άσπρο υπάρχουν αυτες οι ρίγες αντίστοιχα πάνω από το ledaki; :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα παλιότερα το κινητό σε μαύρο αλλά και σε χρυσό αργότερα. Βλέπω ότι σε άσπρο είναι πιο φτηνό. Για ποιο λόγο; Επίσης κάτι άλλο, σε μαύρο που το είχα είχε σαν σχέδιο αυτές τις ρίγες στο μαύρο χρώμα που κάπως έκοβαν λίγο από την ένταση στο ledaki ειδοποίησης. Στο χρυσό δεν το είχε, σε άσπρο υπάρχουν αυτες οι ρίγες αντίστοιχα πάνω από το ledaki; :)

 

 

Οσο για την χαμηλότερη τιμή του άσπρου πιθανόν να είναι λόγω μειωμένης ζήτησης.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα παλιότερα το κινητό σε μαύρο αλλά και σε χρυσό αργότερα. Βλέπω ότι σε άσπρο είναι πιο φτηνό. Για ποιο λόγο; Επίσης κάτι άλλο, σε μαύρο που το είχα είχε σαν σχέδιο αυτές τις ρίγες στο μαύρο χρώμα που κάπως έκοβαν λίγο από την ένταση στο ledaki ειδοποίησης. Στο χρυσό δεν το είχε, σε άσπρο υπάρχουν αυτες οι ρίγες αντίστοιχα πάνω από το ledaki; :)

 

ολα τα μοντελα εχουν τις γραμμες ειναι το σχεδιο ετσι! μπορει λογου χρωματισμου σε αλλα να δειχνει περισσοτερο και σε αλλα οχι! μαλλον θα ειναι δυσκολοτερη η εισαγωγη τον υπολοιπων χρωματων(το λευκο ειναι το πιο απλο που ερχεται παντα)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η ελληνική unbranded θα έρθει κατευθείαν με την M. Αν βάλω την btu αγγλική θα είναι καθαρή η θα έχει τίποτα βλακείες μέσα όπως η γερμανική;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...