Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη να πουμε καλες αποκριες (και αν) για την 6.0 ... οτι να ναι...

 

H 6 δεν έχει βγει ακόμα, ούτε καν για τα nexus.

Δεν ξέρω για καλές απόκριες αλλά γενικά m πριν τα χριστούγεννα μόνο τα nexus.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H 6 δεν έχει βγει ακόμα, ούτε καν για τα nexus.

Δεν ξέρω για καλές απόκριες αλλά γενικά m πριν τα χριστούγεννα μόνο τα nexus.

Υποτιθεται οτι οι εταιρειες - developers την εχουν αρκετα πιο πριν απο το κοινο. Εσυ θεωρεις σωστη τη χρονικη στιγμη που ΑΡΧΙΖΕΙ να εμφανιζεται η 5.1.1 για note 4, εχοντας στον νου οτι η 5.0.1 ειναι απαραδεκτη;

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι οι εταιρειες - developers την εχουν αρκετα πιο πριν απο το κοινο. Εσυ θεωρεις σωστη τη χρονικη στιγμη που ΑΡΧΙΖΕΙ να εμφανιζεται η 5.1.1 για note 4, εχοντας στον νου οτι η 5.0.1 ειναι απαραδεκτη;

 

Καλά η 5.0.1 είναι απαράδεκτη μέχρι εκεί που δεν πάει. Αλλά γενικά με την 5.1.1 θα ηρεμήσεις βλέποντας το κινητό να πετάει. Όλα είναι θέμα λογισμικού και οι Κορεάτες είναι απαράδεκτοι σε αυτό καθώς πέρασαν 5-6 μήνες μέχρι να δώσουν την 5.1.1 στο note 4 και παρόλη την καθυστέρηση δεν έδωσαν νέο TW. Μέχρι και το a8 και γενικά ότι καινούριο κινητό βγάλει η σάμσουνγκ έχει το καινούριο TW και στις περσινές ναυαρχίδες δεν δίνει τίποτα μην την κόψουν πωλήσεις. Μα ήδη πέφτουν οι πωλήσεις τους στα high end, ακόμα δεν το κατάλαβαν ότι ευθύνονται οι αργοπορημένες αναβαθμίσεις και η απαξίωση συνεχώς των ναυαρχίδων τους!!??

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι οι εταιρειες - developers την εχουν αρκετα πιο πριν απο το κοινο. Εσυ θεωρεις σωστη τη χρονικη στιγμη που ΑΡΧΙΖΕΙ να εμφανιζεται η 5.1.1 για note 4, εχοντας στον νου οτι η 5.0.1 ειναι απαραδεκτη;

 

To τι θεωρώ σωστό, με το τι πραγματικά συμβαίνει απέχουν μίλια μεταξύ τους.

Θεωρώ σωστό να δίνει ο κατασκευαστής την κάθε έκδοση μέχρι ένα μήνα μετά τα nexus, θεωρώ υποχρέωση τους να δίνουν μαζί με κάθε νέα έκδοση και τα νέα features των καινούργιων συσκευών, π.χ. με η 5.1.1 έπρεπε να μήνες πριν μαζί με το νέο tw του s6 & τώρα μέχρι τελη σεπτέμβρη να έβγαινε ένα patch με όλα τα νέα κόλπα του note 5, θεωρώ υποχρέωση τους να αναβαθμίζουν κάθε μοντέλομέχρι να αντέχουν τα specs του, και όχι μόνο με την τελευταία έκδοση του λειτουργικού αλλά και με τα τελευταία features της κάθε εταιρίας.

 

Δυστυχώς, όμως η samsung έτσι λειτουργεί.

Προσωπικά, ξέρω και έχω σταθμίσει τα αρνητικά (αναβαθμίσεις, πιθανά μικροκολλήματα, ΚΝΟΧ, έλλειψη ράδιο) πριν το πάρω, συμβιβάστηκα,

γιατί δεν υπήρχε άλλη συσκευή να μου δίνει περισσότερα.

 

Φυσικά και πρέπει να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε και καποια πραγματα ομως ρεαλιστικα λιγο....

εκτος των s6,G4,m9...που ειναι Ολα τα κινητα νεας εσοδιας ...και εχουν παρει την 5.1.1. (εξαιρεση νομιζω το m9) και ειναι λογικο....απο τα G3,m8,N4 ..το Ν4 ξεκιναει πρωτο την μεταβαση στην 5.1.1.....

Η sammy στην ταχυτητα των αναβαθμισεων των ναυρχιδων της ειναι Οκ...

Το θεμα ειναι οτι αργει να δωσει τα νεα skins του TW....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

T

Δυστυχώς, όμως η samsung έτσι λειτουργεί.

Προσωπικά, ξέρω και έχω σταθμίσει τα αρνητικά (αναβαθμίσεις, πιθανά μικροκολλήματα, ΚΝΟΧ, έλλειψη ράδιο) πριν το πάρω, συμβιβάστηκα,

γιατί δεν υπήρχε άλλη συσκευή να μου δίνει περισσότερα.

 

Φυσικά και πρέπει να διορθωθεί.

 

Από όσο βλέπω, δυστυχώς οι περισσότερες εταιρείες άρχισαν να καταργούν το ράδιο....:mad:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κανένας καμιά εφαρμογή παρόμοια με το fingersecurity? ? Μετά την αναβάθμιση της εφαρμογης μου ρουφουσε την μπαταρία + ότι το κινητό μου γινόταν πάρα πολύ ζεστό , οπότε αναγκαστικά την έσβησα. Αν γνωρίζει κάποιος άλλος καμιά παρόμοια και εξίσου καλή ας μου πει...

 

...έχω κάνει την ερώτηση και στο σωστό topic για εφαρμογές android, αλλά απάντηση δεν πήρα γιατί μαλλον δεν υπάρχουν και πολλά άλλα κινητά android με αποτύπωμα οπότε είπα να ρωτήσω εδώ μια και έχω note!!!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο βλέπω, δυστυχώς οι περισσότερες εταιρείες άρχισαν να καταργούν το ράδιο....:mad:

 

ετσι για να γελασουμε και λιγο.αντε βρες ακρη τωρα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να γελασουμε και λιγο.αντε βρες ακρη τωρα.

 

Το συγκεκριμένο ραδιόφωνο πάντως δεν πρόκειται να το καταργήσει καμιά εταιρία, το κακό είναι ότι δεν παίζει fm :lol:

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να γελασουμε και λιγο.αντε βρες ακρη τωρα.

Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι πρόκειται για λάθος στη μετάφραση και πως ουσιαστικά αναφέρεται στη κάλυψη σήματος. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι πρόκειται για λάθος στη μετάφραση και πως ουσιαστικά αναφέρεται στη κάλυψη σήματος. :-)

 

ναι.απλα για το χαβαλε το εβαλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πουθενά αλλα το smart remote δουλεύει με otetv; αν ναι μπορεί να βοηθήσει με τις ρυθμίσεις;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ναί σε μένα δουλεύει κανονικά. Επιλέγεις Smart top box και ψάχνεις για Kaon και δεν επιλέγεις συγκεκριμένο μοντέλο αλλά τις γενικές ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα παρακολουθώ την τιμη του ΝΟΤΕ 4 και εχω εκπλαγει. Μεχρι τον περασμενο Ιουλιο η τιμή του ηταν σε λογικά επίπεδα για ενα κινητό ενος χρόνου περίπου. Στο skroutz το ευρισκα με 510 ευρω. Απο αρχές Αυγούστου η τιμή του εκτινάχθηκε στα 600 ευρω. Δεν είναι λιγο παράλογο;
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα παρακολουθώ την τιμη του ΝΟΤΕ 4 και εχω εκπλαγει. Μεχρι τον περασμενο Ιουλιο η τιμή του ηταν σε λογικά επίπεδα για ενα κινητό ενος χρόνου περίπου. Στο skroutz το ευρισκα με 510 ευρω. Απο αρχές Αυγούστου η τιμή του εκτινάχθηκε στα 600 ευρω. Δεν είναι λιγο παράλογο;

 

Capital control. (Όλα έχουν ανέβει)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πουθενά αλλα το smart remote δουλεύει με otetv; αν ναι μπορεί να βοηθήσει με τις ρυθμίσεις;

 

Καλησπέρα και από μένα! Το smart remote σε μενα δεν έχει καν σαν χώρα την Ελλάδα και δεν δουλεύει με καμία συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Μια που πιάσατε τα remote, για nova έχει βρεις κανένας καμιά λύση ώστε να δουλεύει ο αποκωδικοποιητης με κάποια εφαρμογη? ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρομαι στηv εφαρμογή Smart IR Remote - AnyMote

Εγώ λέω για την εφαρμογή που έχει μέσα το Peel Smart Remote... Δεν έχει καν την Ελλάδα και δεν βρίσκει καμία συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 5.1.1 για το H3G csc

Μάλλον τη πάτησες από το γκρουπ του Emotion kernel!

Δεν ισχύει, το build είναι του Μαρτίου, δεν έχει βγει ακόμα.

 

Edit: Πήρε το μάτι μου ένα screenshot όμως με 910F και 5.1.1 οπότε πάλι δεν παίρνω και όρκο..

Πάντως το sammobile δεν έχει αναφέρει κάτι.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

έρχεται το 5.1.1... αντε να δούμε..
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια ιδέα σχετικά με το πως θα μπορούσε και θα έπρεπε να είναι η ταχύτητα και κυρίως το multitasking του Note 4 μπορείτε να πάρετε βλέποντας το παρακάτω βίντεο.

 

Βίντεο (76mb)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια ιδέα σχετικά με το πως θα μπορούσε και θα έπρεπε να είναι η ταχύτητα και κυρίως το multitasking του Note 4 μπορείτε να πάρετε βλέποντας το παρακάτω βίντεο.

 

Βίντεο (76mb)

 

Ε δώσε κάνα info ντε. Rom kernel Synapse settings κλπ. By the way είδα wanam xposed. Δουλεύει κανονικά? Το pie είναι Lmt launcher η κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...