Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αυτό που με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημενο είναι η φωτεινότητα της οθόνης. Πραγματικά είναι η πρώτη φορά σε Android που βλέπεις έξω στον ήλιο με άνεση φορώντας και γυαλιά ηλίου (ο ήλιος εδώ που είμαι είναι περίπου σαν της Ελλάδας αρχές καλοκαιριού, το χειμώνα πάντα είναι πιο εύκολο να δεις κάτω από τον ήλιο)

Εννοείς σε Samsung με Amoled.

Νομίζω ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και με το S5 αλλά λένε ότι το Note 4 είναι ακόμα καλύτερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω βαλει ενα σχολιο,μαζι με πινακα με συγκρισεις F,C,U,στους οποιους φαινεται οτι τα C,U,ειναι καλυτερα εν γενει απο το F,αλλα υπαρχουν μερικες λειτουργιες,στις οποιες το F,ειναι καλυτερο,εως πολυ καλυτερο.

Μπορει καποιος να μας ...μεταφρασει τα δεδομενα αυτα;:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σε Samsung με Amoled.

Νομίζω ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και με το S5 αλλά λένε ότι το Note 4 είναι ακόμα καλύτερο.

Εννοώ ακριβώς αυτό που έγραψα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιησει το art? Από τις επιλογές προγραμματιστη;

 

Ναι. Αυτό θα γίνεται σε κάθε restart;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημενο είναι η φωτεινότητα της οθόνης. Πραγματικά είναι η πρώτη φορά σε Android που βλέπεις έξω στον ήλιο με άνεση φορώντας και γυαλιά ηλίου (ο ήλιος εδώ που είμαι είναι περίπου σαν της Ελλάδας αρχές καλοκαιριού, το χειμώνα πάντα είναι πιο εύκολο να δεις κάτω από τον ήλιο)

 

Το πιστευω εχω δει τοσα review και φαινεται οτι η οθονη ειναι super και μολις το παραγγειλα απο το stechi το N910C σε μαυρο τα παιδια ειναι παρα πολυ εξυπηρετικοι μου δωσαν imei της συσκευης που θα μου αποσταλει,το τσεκαρα και στην Samsung Hellas ειναι Ουγγαρεζικο και καλυπτεται απο Πανευρωπαικη Εγγυηση αλλα μονο για επισκευη καθως επισης το stechi δινει και DOA 7 ημερων.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. ..Μια και είμαι νέος στα samsung/Android . Πως μεταφέρω τα πάντα να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης? ή αν γίνεται να την ορίσω να αποθηκεύονται εκεί όλα κατευθείαν, έγγραφα φωτογραφίες κτλ . Για εφαρμογές φαντάζομαι δεν θα γίνεται...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ελπιζω γιατι δεν ειναι λιγα τα 700+ ευρω για να κανεις μετα παλι αλλαγη συσκευης.Γιατι με το G3 δεν εμεινα ευχαριστημενος στο θεμα οθονη και μπαταρια για αυτο το εδωσα.Κατι ακομα μπορει καποιος που το πηρε απο το Kaizerstore (δεν κανω διαφημιση) στην εκδοση N910C απο ποια χωρα προελευσης ειναι;

 

 

Ζήτησα χθες από το KaizerStore ένα IMEI από τα τηλέφωνα που έχουν και έκανα live chat με τη Samsung Hellas. Μου απάντησαν από τη Samsung ότι είναι Ουγγαρίας και καλύπτονται κανονικά από την εγγύηση.

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. ..Μια και είμαι νέος στα samsung/Android . Πως μεταφέρω τα πάντα να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης? ή αν γίνεται να την ορίσω να αποθηκεύονται εκεί όλα κατευθείαν, έγγραφα φωτογραφίες κτλ . Για εφαρμογές φαντάζομαι δεν θα γίνεται...

 

Ευχαριστώ

Εφαργογες ορισμενες εχουν μετακινηση στην micro sd αλλα καλυτερα να μενουν στην sd (σληρος δισκος) του τηλεφωνου.Φωτογραφιες Βιντεο μπορεις να κανεις ρυθμιση απο την καμερα ωστε να αποθηκευονται απευθειας στην micro sd.Οσο για εγγραφα και αλλα διαφορα μπορεις να πας απο την διαχειριση αρχειων να κανεις cut αυτο που θελεις και paste μεσα στην micro sd σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζήτησα χθες από το KaizerStore ένα IMEI από τα τηλέφωνα που έχουν και έκανα live chat με τη Samsung Hellas. Μου απάντησαν από τη Samsung ότι είναι Ουγγαρίας και καλύπτονται κανονικά από την εγγύηση.

 

Απο οτι καταλαβα ολοι φερνουν Ουγγαρεζικο μεχρι στιγμης.Το θεμα update δεν εχουμε αναλυσει αν υπαρχει διαφορα.Πιστευω αυτοι που εχουν εκδοση snapdragon 805 θα λαμβανουν ποιο γρηγορα ενημερωσεις εναντι του N910C.Για το N910U δεν αναφερομαι γιατι αυτο φαινεται οτι περνει παντα πρωτο.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

το C εκτος απο Ουγγαρια σε ποιες αλλες χωρες παει ξερουμε;;

ποσα ατομα εχουν απο εδω το μοντελο C ; ειναι ευχαριστημενει σε επιδοσεις ,μπαταρια ,λαγκ...;

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα και γω απο stechi το Ν910C,σε μαυρο.Ελπιζω να μην το μετανιωσω.Σε κανα δυο μερες θα ανεβασω και στατιστικα μπαταριας,για τα παιδια που ενδιαφερονται να το παρουν. Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα και γω απο stechi το Ν910C,σε μαυρο.Ελπιζω να μην το μετανιωσω.

 

μεγεια φιλε μου ! καλωριζικο αντε να πεφτει λιγο η τιμη να το τσιμπισουμε και εμεις!

Link to comment
Share on other sites

Εφαργογες ορισμενες εχουν μετακινηση στην micro sd αλλα καλυτερα να μενουν στην sd (σληρος δισκος) του τηλεφωνου.Φωτογραφιες Βιντεο μπορεις να κανεις ρυθμιση απο την καμερα ωστε να αποθηκευονται απευθειας στην micro sd.Οσο για εγγραφα και αλλα διαφορα μπορεις να πας απο την διαχειριση αρχειων να κανεις cut αυτο που θελεις και paste μεσα στην micro sd σου..

 

Thanks θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό θα γίνεται σε κάθε restart;

 

Ναι δυστυχώς ακόμα δεν παίζει καλά το art... Και το s health έχει πρόβλημα δεν ξεκινάει καν...

 

Η μόνη λύση είναι πίσω σε darvik...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς ακόμα δεν παίζει καλά το art... Και το s health έχει πρόβλημα δεν ξεκινάει καν...

 

Η μόνη λύση είναι πίσω σε darvik...

 

Η μονη λυση Android Lolipop 5.0.Ως τοτε υπομονη.:)

Link to comment
Share on other sites

Από το thread με το note 3...με το νέο έτος θα μας έρθει εμάς με το note 4 το L

 

Άρα ένα μείον σε όποιον πάρει το C είναι ότι δεν θα πάρει την Lolipop σχτικά γρήγορα ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση , εχει παρατηρησει κανεις αν το κινητο καποιες στιγμες ζεσταινεται ? οταν παιζεις ενα παιχνιδι ας πουμε?
Link to comment
Share on other sites

Άρα ένα μείον σε όποιον πάρει το C είναι ότι δεν θα πάρει την Lolipop σχτικά γρήγορα ?

Δεν το ξέρω αλλά από ότι βλέπω δεν το γράφει. .. μήπως αυτό που έχει πρώτο είναι όλα όσα έχουν exynos? ?

........

 

Γενικά όλα τα κινητά ανεβάζουν θερμοκρασία όταν έχουν αυξημένες απαιτήσεις παίζοντας παιχνίδια, προφανώς το ίδιο θα ισχύει και εδώ. . Άς μας πει όμως κάποιος που παίζει μια που εγώ δεν παιζω!

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι να εννοουν ολα με τον exynos εχει βγαλει τοσα διαφορετικα μοντελα δεν νομιζω να τα λεει ενα ενα ξεχωριστα ! ουσιαστικα δυο κατηγοριες εχει εναν με exynos και εναν με snap!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση , εχει παρατηρησει κανεις αν το κινητο καποιες στιγμες ζεσταινεται ? οταν παιζεις ενα παιχνιδι ας πουμε?

 

Λαθος την εκανες την ερωτηση. Εννοεις αν εχει παρατηρησει κανει αν καποιες στιγμες ΔΕΝ ζεστενεται :p:p:p:p

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Λαθος την εκανες την ερωτηση. Εννοεις αν εχει παρατηρησει κανει αν καποιες στιγμες ΔΕΝ ζεστενεται :p:p:p:p

 

Ηρεμα.Ολα τα smartphones ζεσταινονται ειδικα αν παιζεις games η τραβας 4k βιντεο εκει να δεις.Το θεμα ειναι ποσους βαθμους ζεσταινονται και αν ειναι σε φυσιολογικα πλαισια.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οχι κατι τρελο αλλα ειναι ζεστο..στο 3 δεν το ειχα παρατηρησει ποτε...δεν φτανει σε σημειο ομως να κολλαει η να σβηνει..
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οχι κατι τρελο αλλα ειναι ζεστο..στο 3 δεν το ειχα παρατηρησει ποτε...δεν φτανει σε σημειο ομως να κολλαει η να σβηνει..

 

Μπορει να μην καταλαβα αλλα εχει αναφερθει στο topic οτι λογο θερμοκρασιας εχει κολλησει η εχει σβησει Note 4;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν παίρνει χαμπάρι η συσκευή από θερμοκρασία, έχω δει 36.5 μόνο αν φορτίζει με 4G και υψηλή φωτεινότητα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...