Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και καμια εβδομαδα μου κανει κατι τελειως κουφο η συσκευη.

Οταν το σημα πεφτει απο H ή H+ σε 3G δεν μεταδιδει δεδομενα. φαινεται οτι προσπαθει αλλα δεν εχω ιντερνετ καθολου στην συσκευη.

Οταν γυρναει παλι σε Η ή Η+ κατευθειαν ολα ειναι ΟΚ.

 

Ειναι θεμα συσκευης ή παροχου; Καμια προταση;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
ρε παιδια ειμαι με 6.01 και βλεπω την ραμ να ειναι στα υψη μονιμα!!!!ειμαι με 75% σε χρηση :confused:...εχω τα ιδια προγραμματα(καμμια 30αρια) που ειχα στο νote 3 με 5.0 και δεν ειχα παει ποτε πανω απο 60%....και γενικα δεν βλεπω σε καμμια περιπτωση να ειναι πιο γρηγορο απο το 3...πριν περασω την 6.01 εκανα hard reset...και μετα απο 2 μερες ξανα εκανα,βελτιωση 0,σε εσας πως ειναι τα πραγματα;
Link to comment
Share on other sites

Του φιλου σου ειναι απο χωρα που κυκλοφορησε το Android 6.0.1 Εδω μπορεις να δεις realtime σε ποιες χωρες κυκλοφορει http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N910F

Πως μπορω να απο πια χωρα ειναι το κινητο μου;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απο πια χωρα ειναι το κινητο μου;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τσέκαρε με το phone info, από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε με το phone info, από το playstore.

Τι ακριβως πρεπει να δω στο Phone info? Χωρα κατασκευης λεει Βιετναμ.

CSC COUNTRY λεει SEGR/GR

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως πρεπει να δω στο Phone info? Χωρα κατασκευης λεει Βιετναμ.

CSC COUNTRY λεει SEGR/GR

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To csc country. Ελληνικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω δεν έχει βγει ακόμα, άρα ή περιμένεις ή περνάς με odin, rom κάποιας χώρας που έχει βγει.

Βλέπω και υπαρχει η VGR μπορω να την περασω; η θα υπαρξει προβλημα;

 

Απο το NOTE 4

Link to comment
Share on other sites

Στο phone info μπορείς να δεις ποια είναι τα διαθέσιμα firmwares που έχουν βγει για τη συσκευή σου.

Από που αντλεί πληροφορίες και πως ανανεώνεται δεν το ξέρω.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/694c2f67012c26e4fbc45b0f76d890e0.jpg

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/164c37bee5c96f068cda487e77a4a3e4.jpg

 

 

Μόλις μου ήρθε και το πρώτο Update για την ΜΜ που πέρασα πριν από 6 μέρες! Έχω Γερμανική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να εισαι καλα για το ποστ.....το ιδιο εχω και εγω και εχω φαει πικρα με την ραμ .....ξεκιναω την εγκατασταση μηπως δω φως
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συμφοριτες θαθελα την βοηθεια σας αν εχει προσεξει κατι καποιος με την αναβαθμιση σε 6.0.1

Μεχρι προτινος οταν ανοιγα καποιο αρχειο μου εβγαζε και ακομη βγαζει εικονιδιο με τι θελω να το ανοιξω ειτε με Hancom office viewer ειτε με pdf viewer ειτε με office suite κλπ.

Κατω απο αυτα ειχε την επιλογη ΜΙΑ ΦΟΡΑ η ΠΑΝΤΑ και επελεγες αναλογα.

Τωρα μετα την αναβαθμιση δεν βγαζει την επιλογη αυτη.

Το εχει προσεξει καποιος?

Μηπως ειναι καπου καποια επιλογη για να επανελθει το παραπανω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

600MB update;

 

Note 4 & Tapatalk

 

Η Σαμμυ ή στέλνει μεγάλα update ή δεν στέλνει καθόλου!!! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητοι συμφοριτες θαθελα την βοηθεια σας αν εχει προσεξει κατι καποιος με την αναβαθμιση σε 6.0.1

Μεχρι προτινος οταν ανοιγα καποιο αρχειο μου εβγαζε και ακομη βγαζει εικονιδιο με τι θελω να το ανοιξω ειτε με Hancom office viewer ειτε με pdf viewer ειτε με office suite κλπ.

Κατω απο αυτα ειχε την επιλογη ΜΙΑ ΦΟΡΑ η ΠΑΝΤΑ και επελεγες αναλογα.

Τωρα μετα την αναβαθμιση δεν βγαζει την επιλογη αυτη.

Το εχει προσεξει καποιος?

Μηπως ειναι καπου καποια επιλογη για να επανελθει το παραπανω?

 

Έτσι κάνει η ΜΜ. Δεν σε ρωτάει κάθε φορά. Μόνο την πρώτη επιλέγεις.

Αν θέλεις να αλλάξεις κάτι μετά, πας Ρυθμίσεις -> Προεπιλεγμένες εφαρμογές και το αλλάζεις

Link to comment
Share on other sites

Η Σαμμυ ή στέλνει μεγάλα update ή δεν στέλνει καθόλου!!! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έτσι κάνει η ΜΜ. Δεν σε ρωτάει κάθε φορά. Μόνο την πρώτη επιλέγεις.

Αν θέλεις να αλλάξεις κάτι μετά, πας Ρυθμίσεις -> Προεπιλεγμένες εφαρμογές και το αλλάζεις

Εχω δοκιμασει και εκει αλλα δεν καταφερα κατι.Αν μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?

Δοκιμασα και αλλου αλλα ματαια!

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει και εκει αλλα δεν καταφερα κατι.Αν μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?

Δοκιμασα και αλλου αλλα ματαια!

 

Μπες στην εκάστοτε εφαρμογή,(π.χ. το hancom office) και κανε διαγραφη προεπιλογων.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην εκάστοτε εφαρμογή,(π.χ. το hancom office) και κανε διαγραφη προεπιλογων.

 

το εκανα και αυτο αλλα τιποτα.Εσενα σου βγαζει απο κατω μια φορα και παντα εχοντας την 6.0.1?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο αλλα τιποτα.Εσενα σου βγαζει απο κατω μια φορα και παντα εχοντας την 6.0.1?

 

Όχι αυτό δεν θα το βγάλει.

Απλά με αυτόν τον τρόπο, μπορείς να επανορίσεις π.χ. τα έγγραφα με ποιο πρόγραμμα θα ανοίγουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό δεν θα το βγάλει.

Απλά με αυτόν τον τρόπο, μπορείς να επανορίσεις π.χ. τα έγγραφα με ποιο πρόγραμμα θα ανοίγουν.

Αυτο συμβαινει μετα την αναβαθμιση?Να σταματησω να προσπαθω?Το ιδιο βλεπεις και εσυ?για να μην το κουραζω αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει μετα την αναβαθμιση?Να σταματησω να προσπαθω?Το ιδιο βλεπεις και εσυ?για να μην το κουραζω αλλο!!!

 

Ναι, έτσι συμβαίνει στην 6. Δεν είναι bug, αλλά feature :p

Όποτε θέλεις να αλλάζεις προεπιλεγμένο πρόγραμμα θα πρέπει να κάνεις αυτό που σου πα πριν.

Πιθανόν με κάποιο update να την ξαναδώσουν αυτήν τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα σε Vodafone mm με καθαρή εγκατάσταση, μου έκανε σήμερα ένα γερό κόλλημα. Πάτησα το on off button και μετά δεν ανταποκτινοταν καθόλου είχε laggαρει. Το touch δούλευε αλλά δεν ξεκλειδωνε την συσκευή, μετά από μισό λεπτό αναμονής ξεκλείδωσε αλλά και πάλι τα ίδια. Έβγαλα μπαταρία και έφτιαξε. Με άλλη έκδοση δεν είχε συμβεί. Ελπίζω να μην έχουμε τέτοια θέματα ή να λυθούν με κάποιο update γιατί το κινητό δούλευε απίστευτα πριν και είναι κρίμα για μερικά νέα features να χαλάσει αυτό. Edited by panaras21
Link to comment
Share on other sites

Έγινε και το πρώτο Update. Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω μεγάλη διαφορά. Νομίζω ότι το κινητό έγινε ακόμη πιο responsive από ότι ήταν πριν με την Μ.

 

Γενικός απολογισμός μέχρι τώρα της Μ:

 

- μπαταρία στα ίδια με την 5.1.1 μέχρι τώρα. Αν και στην αρχή δεν ήταν τόσο καλή (τις 2 πρώτες μέρες). Περιμένω να δω αν άλλαξε κάτι με το update.

 

- το κινητό πλέον πετάει! Από την αρχή που πήραμε την Μ πάει σφαίρα. Δεν είχε ποτέ παλιότερα τόσο καλή απόκριση. Ένα παραπάνω μετά το Update!

Άλλωστε το antutu δείχνει την μεγάλη διαφορά από πριν. 7.000-10.000 διαφορά στο σκορ προς τα πάνω!

 

- Τα καλούδια που πήραμε από το NOTE 5 το ολοκλήρωσαν σαν κινητό και το έκαναν ακόμη καλύτερο από ότι ήταν πριν.

 

- Γενικά μόνο καλά λόγια έχω να πω γι αυτό το Update! Δεν έχω βρει κάτι αρνητικό ακόμα. Το μόνο που θα μπορούσα να πω, είναι για τους ήχους συστήματος που έχουμε αναφέρει ξανά, αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου. Μπορεί να μην είναι καν bug!

 

Βέβαια διαβάζω για αλλά μέλη ότι δεν έχει κάτσει τόσο καλά το Update. Μακάρι να τα καταφέρουν. Πάντως οι Γερμανικές εκδόσεις firmware ποτέ δεν μου δημιούργησαν κάποιο πρόβλημα στα Update.

 

Υ.Γ. Έχω την εντύπωση ότι ο αισθητήρας δακτυλικου αποτυπώματος έγινε πάλι λιγότερο ακριβής με το Update. Έγινε όπως ήταν στην 5.1.1

 

Υ.Γ. 2ο

Ξαναπερασα τα δακτυλ. αποτυπώματα μου και δείχνει να δουλεύει καλύτερα. Οπότε άκυρο το προηγούμενο!

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Νέα από το update...

 

Η μπάρα του multi Window εμφανίζεται πολύ πιο γρήγορα πλέον! (με παρατεταμένο πάτημα του back key)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...