Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την rom της cosmote. Αν εξαιρέσεις το boot logo τίποτα δε θυμίζει branded. Και επιτέλους ταχύτητα. Χτες έκανα διάφορα με το τηλέφωνο και σε κανένα σημείο δεν κόπιασε. Θα περιμένω για την full Greek unbranded έτσι για το ****το και θα παραμείνω.

 

Παιδεύομαι 4 μήνες για να βρω μια σωστή rom.

 

Φίλε μου τη ρομ είχες πριν μπορώ να την βάλω και εγώ που έχω το Vodafone χωρίς να γράψει το knox αν ναι μπορείς να με κατατοπισεις ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

<ID:0/010> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> N910FXXU1COH4_N910FCOS1COH3_N910FXXU1COH4_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/010> Odin v.3 engine (ID:10)..

<ID:0/010> File analysis..

<ID:0/010> SetupConnection..

<ID:0/010> Initialzation..

<ID:0/010> Get PIT for mapping..

<ID:0/010> Firmware update start..

<ID:0/010> aboot.mbn

<ID:0/010> NAND Write Start!!

<ID:0/010> sbl1.mbn

<ID:0/010> rpm.mbn

<ID:0/010> tz.mbn

<ID:0/010> sdi.mbn

<ID:0/010> NON-HLOS.bin

<ID:0/010> boot.img

<ID:0/010> recovery.img

<ID:0/010> system.img.ext4

<ID:0/010> modem.bin

<ID:0/010> cache.img.ext4

<ID:0/010> hidden.img.ext4

<ID:0/010> FAIL! (Ext4)

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

καμια βοηθεια ρε παιδια ...

παω να περασω την 5.1.1 ψοσμοτε και φτανει στο τελος και μου βγαζει σφαλμα .... συνεχεια τι κανω?

εχω¨

Original csc eur

Firmware csc tpd

Active SCSI eur/tpd......

Edited by azaaza
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Σας έχει έχει τύχει ποτέ να σας βγάζει το μήνυμα ότι δεν συνδέεται σε ασύρματο δίκτυο γιατί η ταχύτητα σύνδεσης είναι χαμηλή?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πηρα την 5.1.1 με οτα.κοσμοτε εχω αν εχει σημασια.τι ακριβως βελτιωνεται ?περνουυμε και το καινουριο το touchwiz η οχι ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πηρα την 5.1.1 με οτα.κοσμοτε εχω αν εχει σημασια.τι ακριβως βελτιωνεται ?περνουυμε και το καινουριο το touchwiz η οχι ?

 

Βελτιώνεται στην ταχύτητα, στην σβελτάδα, στην απόκριση και στο λαγκ. Για καινούριο TW ούτε λόγος. Στο αντροιντ 6 κι αν μας το δώσουν, σάμσουνγκ είναι αυτή ποτε δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ κάτι που δεν το θυμάμαι σε παλιότερες εκδόσεις android. Όταν βάλω πχ 20 εφαρμογές για κατέβασμα και το αφήσω, μόλις κλείσει η οθόνη θα παγώσει το κατέβασμα και θα συνεχίσει όταν την ανοίξω πάλι. Για παράδειγμα χτες βράδυ έβαλα να κάνει κάποιες αναβαθμίσεις και το άφησα στο κομοδίνο. Το πρωί μόλις ξεκλείδωσα το τηλέφωνο συνέχισε να κατεβάζει τις εφαρμογές που θεωρητικά θα έπρεπε να είχε τελειώσει. ΚΑι δεν βγάζει κανένα σφάλμα. Απλά παγώνει το κατέβασμα.
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξέρει γιατι ;;......
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως οταν σβηνει η οθονη πολλη ωρα, το wifi σταματαει να ειναι συνδεδεμενο κι ας εχουμε τη ρυθμιση του στο παντα συνδεδεμενο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό διότι κάποιες φορές που έχω αφήσει ανοιχτό το wifi και ενώ το κινητό μου είναι σε airplane Mode από 100% μπαταρία το πρωί το βρίσκω 75%. Ενώ όταν έκλεισα το wifi πάλι σε airplane Mode το πρωί η μπαταρία ήταν στο 98% !!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό διότι κάποιες φορές που έχω αφήσει ανοιχτό το wifi και ενώ το κινητό μου είναι σε airplane Mode από 100% μπαταρία το πρωί το βρίσκω 75%. Ενώ όταν έκλεισα το wifi πάλι σε airplane Mode το πρωί η μπαταρία ήταν στο 98% !!!!

 

κοιταξε το αυτο.γιατι οταν βαζεις airplane mode κανονικα δεν πρεπει να δουλευει το wifi

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε το αυτο.γιατι οταν βαζεις airplane mode κανονικα δεν πρεπει να δουλευει το wifi

Βάζεις Λειτουργία πτήσης, κλείνει αυτόματα το Wi-Fi, το ενεργοποιείς ξανά.

Έτσι και το Wi-Fi μένει ανοιχτό και η λειτουργία πτήσης ενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα για τη μπαταρία το αναφέρω λόγω της επίσημης 5.0.1. Σήμερα ανέβηκα Παρνασσό για περπάτημα. Έφυγα στις 10 το πρωί με τα πάντα ανοιχτά. Στις 11 ξεκίνησα την πορεία μου στο βουνό με ανοιχτό το Google Fit και το Google My Tracks να καταγράφουν τα πάντα. Βρέθηκα σε σημεία με Η+ και σε άλλα χωρίς καθόλου δίκτυο. Επί 5:30 ώρες γινόταν καταγραφή. Επίσης μίλησα ένα εικοσάλεπτο και έστειλα και καμία δεκαριά SMS. Το αποτέλεσμα είναι πως γύρισα με 30% μπαταρία. Είμαι απόλυτα εντυπωσιασμένος. Εντάξει η οθόνη ήταν μονίμως κλειστή καθώς ήταν σε τσαντάκι αλλά και πάλι εξαιρετική απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , με την lollipop η αυτόνομια εχει πέσει σε σχέση με πριν?

Συγκριτικά με το nexus 6 η αυτονομία ειναι στα ίδια επίπεδα?

Τέλος παίρνει 128αρα micro sd?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , με την lollipop η αυτόνομια εχει πέσει σε σχέση με πριν?

Συγκριτικά με το nexus 6 η αυτονομία ειναι στα ίδια επίπεδα?

Τέλος παίρνει 128αρα micro sd?

 

Με lollipop(είτε note edge, είτε note 4) δεν είδα πτώση αυτονομίας, τουλάχιστον στις δικές μου συσκευές.

Ναι, παίρνει 128άρα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , με την lollipop η αυτόνομια εχει πέσει σε σχέση με πριν?

Συγκριτικά με το nexus 6 η αυτονομία ειναι στα ίδια επίπεδα?

Τέλος παίρνει 128αρα micro sd?

 

Με lollipop εγώ είδα πτώση αυτονομίας αρκετά. Έκανα καθαρή εγκατάσταση, δεν την πέρασα από πάνω. Το ίδιο με την αυτονομία βλέπω και στο xperia TabletZ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , με την lollipop η αυτόνομια εχει πέσει σε σχέση με πριν?

Συγκριτικά με το nexus 6 η αυτονομία ειναι στα ίδια επίπεδα?

Τέλος παίρνει 128αρα micro sd?

 

Εγώ δεν είδα πτώση με την 5.1.1 βλέπω κοντά στο 10λεπτο παραπάνω σοτ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα πτώση με την 5.1.1 βλέπω κοντά στο 10λεπτο παραπάνω σοτ

 

Καλά ρε συ ένα 10λέπτο είναι στα όρια του στατιστικού λάθους. :lol:

 

Γενικά, η συσκευή όσο την είχα (με 4.4.4 & 5.0.1) έπαιζε ανάμεσα σε 5 με 6 h, τώρα ένα τέταρτο πάνω, ένα τέταρτο κάτω είναι αμελητέο πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Επί 5:30 ώρες γινόταν καταγραφή. Επίσης μίλησα ένα εικοσάλεπτο και έστειλα και καμία δεκαριά SMS. Το αποτέλεσμα είναι πως γύρισα με 30% μπαταρία. Είμαι απόλυτα εντυπωσιασμένος. Εντάξει η οθόνη ήταν μονίμως κλειστή καθώς ήταν σε τσαντάκι αλλά και πάλι εξαιρετική απόδοση.

Ακριβως επειδη η οθονη ηταν συνεχεια κλειστη, δεν βρισκω καθολου εντυπωσιακο το νουμερο. Εγω πχ το καλοκαιρι ακουγα επι 6ωρο περιπου ραδιοφωνο με το tune in και η μπαταρια στο νοτε2 μου εφτανε το κατωτερο στο 50%. Χωρις ομιλια ή σμς βεβαια αλλα με αρκετα mail να ξυπνανε την οθονη για λιγα δευτερα καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε συ ένα 10λέπτο είναι στα όρια του στατιστικού λάθους. :lol:

 

Γενικά, η συσκευή όσο την είχα (με 4.4.4 & 5.0.1) έπαιζε ανάμεσα σε 5 με 6 h, τώρα ένα τέταρτο πάνω, ένα τέταρτο κάτω είναι αμελητέο πιστεύω.

 

Αχαχαχ 13 λεπτά ήταν παραπάνω καο το έκανα στρογγυλοποιηση! Never mind η ουσία είναι ότι θα δεις τα ίδια η λίγο καλύτερα αποτελέσματα χειρότερα νομίζω αρκετά δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως επειδη η οθονη ηταν συνεχεια κλειστη, δεν βρισκω καθολου εντυπωσιακο το νουμερο. Εγω πχ το καλοκαιρι ακουγα επι 6ωρο περιπου ραδιοφωνο με το tune in και η μπαταρια στο νοτε2 μου εφτανε το κατωτερο στο 50%. Χωρις ομιλια ή σμς βεβαια αλλα με αρκετα mail να ξυπνανε την οθονη για λιγα δευτερα καθε φορα.

 

δεν εχει καμια σχεση το 2 με το 4.το 2 εχει καλυτερους χρονους.εμεις εχουμε lollipop ομως οχι kitkat.ειναι τελειως διαφορετικα στην καταναλωση.εκτος αν οπως και εγω πας σε custom rom

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια, δεν υπαρχει καμμια ομοιοτητα για να συγκριθουν οι 2 συσκευες. Αλλα με κλειστη την οθονη, δηλαδη τον παραγοντα που τρωει σχεδον την μιση ενεργεια καθε μπαταριας κορυφαιου κινητου, θα περιμενα την καταναλωση μπαταριας στο επιπεδο του νοτε2 (με καστομ ρομ βεβαια). Αλλα οπως φαινεται υπαρχουν κι αλλα πραγματα στο νοτε4 που το κανουν πιο ενεργοβορο απο το νοτε2.
Link to comment
Share on other sites

Με lollipop(είτε note edge, είτε note 4) δεν είδα πτώση αυτονομίας, τουλάχιστον στις δικές μου συσκευές.

Ναι, παίρνει 128άρα κάρτα.

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι μέχρι 64?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι μέχρι 64?

Ναι το λέει και στο gsm arena, αλλά το βλέπω και με τα μάτια μου αφού 128αρα χρησιμοποιω/ουσα σε note 4/note edge.

Πάντως και στο note 3 που έλεγε ως 64gb, μια χαρά έπαιζε η 128αρα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καμια σχεση το 2 με το 4.το 2 εχει καλυτερους χρονους.εμεις εχουμε lollipop ομως οχι kitkat.ειναι τελειως διαφορετικα στην καταναλωση.εκτος αν οπως και εγω πας σε custom rom

 

ναι βεβαια, δεν υπαρχει καμμια ομοιοτητα για να συγκριθουν οι 2 συσκευες. Αλλα με κλειστη την οθονη, δηλαδη τον παραγοντα που τρωει σχεδον την μιση ενεργεια καθε μπαταριας κορυφαιου κινητου, θα περιμενα την καταναλωση μπαταριας στο επιπεδο του νοτε2 (με καστομ ρομ βεβαια). Αλλα οπως φαινεται υπαρχουν κι αλλα πραγματα στο νοτε4 που το κανουν πιο ενεργοβορο απο το νοτε2.

 

Ναι; Και σκεφτόμουν να το αλλάξω το 2αρι μου με το 4αρι, βλεπω συνεχως βιντεάκια στο youtube.

Παντως το αντίθετο διάβαζα στα reviews, οτι το 4αρι εχει την καλύτερη μπαταρία απο ολα τα προηγούμενα. Ισως και να φταίει η 2 χρόνων μπαταρία του Note 2, αλλά με το ζόρι βγάζω 3 ώρες, με δεδομένα-συγχρονισμούς παντα ανοιχτά.

Αν και δεν μπορώ να πώ οτι ειμαι ψημένος αρκετά λογω (καλύτερης) οθόνης κυρίως το σκέφτομαι, μιας και το λογισμικό του Note 4 το εχω στο 2αρι μου μηνες τωρα, το εχω φτιάξει οπως θέλω και δουλευει ρολόι.

Απ την άλλη το 5άρι, ειναι ακριβό, με τα γνωστά προβλήματα και δεν με ψήνει για διάφορους λόγους, οπότε μονόδρομος για μέχρι του χρόνου τετοια εποχή ειναι το Note 4. Τι λέτε εσείς που είχατε και τα δύο;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...