Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το έχει ποσταρει καποιος νωρίτερα συγνωμη αλλά δεν το έχει πάρει το ματι μου.

Ενα βίντεο με μερικά ενδιαφέροντα μικροfeatures που ίσως πολλοί προσπεράσουν:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.Παρακαλω αν μπορουν οι κατοχοι του μοντελου SM-N910C ας παρουν ενα τηλεφωνο στην Samsung Hellas για το θεμα εγγυησης.Επικοινωνησα εγω τωρα μαζι τους και μου ειπαν οτι δεν παρεχεται εγγυηση καθως η συσκευη προερχεται απο την Ασια,επισης μου ειπε οτι με το imei πρωτου προβειτε σε αγορα της συσκευης μπορουμε να σας επιβαιβεωσουμε απο ποια χωρα προελευσης ειναι η συσκευη και αν ειναι εντος εγγυησης.Προβλεπω μπερδεμα πανω που ειχα σκοπο να το παρω. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό είναι τραγικό. Είναι δυνατόν να αρέσει πλαστικό καπάκι με υφή δέρματος βαμμένο σε χρυσάφι χρωμα? εμένα παντος μου θυμίζει κάτι λαμέ γυναικείες τσάντες. :)
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό είναι τραγικό. Είναι δυνατόν να αρέσει πλαστικό καπάκι με υφή δέρματος βαμμένο σε χρυσάφι χρωμα? εμένα παντος μου θυμίζει κάτι λαμέ γυναικείες τσάντες. :)

 

Για αυτο μαυρο δαγκωτο.:)

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό είναι τραγικό. Είναι δυνατόν να αρέσει πλαστικό καπάκι με υφή δέρματος βαμμένο σε χρυσάφι χρωμα? εμένα παντος μου θυμίζει κάτι λαμέ γυναικείες τσάντες. :)

...xρυσο μπροστα,μαυρο καπακι απο eBay, πισω.Ο καλυτερος συνδυασμος.:p

Και αμα θελετε,και το αλουμινενιο διχρωμο bumper,που καποιος εβαλε πιο πριν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό είναι τραγικό. Είναι δυνατόν να αρέσει πλαστικό καπάκι με υφή δέρματος βαμμένο σε χρυσάφι χρωμα? εμένα παντος μου θυμίζει κάτι λαμέ γυναικείες τσάντες. :)

 

Περί ορέξεως... Το είδες με φορεμένη την original S-View θήκη; Νομίζω ότι μπορεί να αλλάξεις (εν μέρει) άποψη. Πέραν τούτου, μπορεί να του φορέσω και τη μαύρη S-view που καλύπτει μπρος-πίσω και ο συνδυσμός μαύρο με λίγο χρυσό (copper θα έλεγα) μου αρέσει πολύ. Και βέβαια έχω ήδη παραγγείλει τη Spigen που είναι μαύρη στη πλάτη με μαύρο περιθώριο περιμετρικά της οθόνης και χρυσό περίβλημα. Από την άλλη έχω το Note 3 σε μαύρο, οπότε ήθελα να αλλάξω (μοιάζουν που μοιάζουν αρκετά).

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Παρακαλω αν μπορουν οι κατοχοι του μοντελου SM-N910C ας παρουν ενα τηλεφωνο στην Samsung Hellas για το θεμα εγγυησης.Επικοινωνησα εγω τωρα μαζι τους και μου ειπαν οτι δεν παρεχεται εγγυηση καθως η συσκευη προερχεται απο την Ασια,επισης μου ειπε οτι με το imei πρωτου προβειτε σε αγορα της συσκευης μπορουμε να σας επιβαιβεωσουμε απο ποια χωρα προελευσης ειναι η συσκευη και αν ειναι εντος εγγυησης.Προβλεπω μπερδεμα πανω που ειχα σκοπο να το παρω.

 

Διάλεγε το πιο σχετικό από τα 2 threads και γράφε μόνο σε ένα κάθε φορά. Οι περισσότεροι διαβάζουμε και τα 2, δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβάνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Διάλεγε το πιο σχετικό από τα 2 threads και γράφε μόνο σε ένα κάθε φορά. Οι περισσότεροι διαβάζουμε και τα 2, δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβάνεσαι :)

 

Εχεις δικιο @SIRHC.Λοιπον πηρα τηλεφωνο στο stechi (δεν το κανω για διαφημιση) απλα το αναφερει οτι εχει SM-N910C και τους ζητησα ενα ιmei συσκευης το οποιο μου το εδωσαν και καλεσα την Samsung Hellas τους εδωσα το imei και μου ειπαν οτι η συσκευη με αυτο το imei ειναι για την αγορα της Ουγγαριας αρα το καλυπτει η εγγυηση.Μαλιστα των ρωτησα 2 φορες αν ειναι σιγουρος και μου απαντησε ναι.:D

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο @SIRHC.Λοιπον πηρα τηλεφωνο στο stechi (δεν το κανω για διαφημιση) απλα το αναφερει οτι εχει SM-N910C και τους ζητησα ενα emei συσκευης το οποιο μου το εδωσαν και καλεσα την Samsung Hellas τους εδωσα το emei και μου ειπαν οτι η συσκευη με αυτο το emei ειναι για την αγορα της Ουγγαριας αρα το καλυπτει η εγγυηση.Μαλιστα των ρωτησα 2 φορες αν ειναι σιγουρος και μου απαντησε ναι.:D

Καλά νέα. Έχουμε επιλογές. :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Από το μαγαζί αυτό έχω ψωνίσει και εγώ αρκετές φορές και έχω μείνει πάντα ευχαριστημένος :)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο @SIRHC.Λοιπον πηρα τηλεφωνο στο stechi (δεν το κανω για διαφημιση) απλα το αναφερει οτι εχει SM-N910C και τους ζητησα ενα emei συσκευης το οποιο μου το εδωσαν και καλεσα την Samsung Hellas τους εδωσα το imei και μου ειπαν οτι η συσκευη με αυτο το imei ειναι για την αγορα της Ουγγαριας αρα το καλυπτει η εγγυηση.Μαλιστα των ρωτησα 2 φορες αν ειναι σιγουρος και μου απαντησε ναι.:D

 

Διάλεγε το πιο σχετικό από τα 2 threads και γράφε μόνο σε ένα κάθε φορά. Οι περισσότεροι διαβάζουμε και τα 2, δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβάνεσαι :)

 

Καλά νέα. Έχουμε επιλογές. :)

 

Από το μαγαζί αυτό έχω ψωνίσει και εγώ αρκετές φορές και έχω μείνει πάντα ευχαριστημένος :)

Εχω μια απορια το μοντελο N910C ειναι κανονικα συμβατο με τα περισσοτερα games και apps η υπαρχει καποιο θεμα.Αν γνωριζει κανεις ας μας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Περί ορέξεως... Το είδες με φορεμένη την original S-View θήκη; Νομίζω ότι μπορεί να αλλάξεις (εν μέρει) άποψη. Πέραν τούτου, μπορεί να του φορέσω και τη μαύρη S-view που καλύπτει μπρος-πίσω και ο συνδυσμός μαύρο με λίγο χρυσό (copper θα έλεγα) μου αρέσει πολύ. Και βέβαια έχω ήδη παραγγείλει τη Spigen που είναι μαύρη στη πλάτη με μαύρο περιθώριο περιμετρικά της οθόνης και χρυσό περίβλημα. Από την άλλη έχω το Note 3 σε μαύρο, οπότε ήθελα να αλλάξω (μοιάζουν που μοιάζουν αρκετά).

 

 

Έτσι ναι. Με μαύρο καπάκι πίσω η S-View μαύρη αλλάζει το πράγμα.

Το πλαστικό βαμμένο σε χρυσό είναι που το κάνει κιτς όχι το μέταλλο.

Ειδικά αν βγουν real leather καπάκια θα είναι τέλειο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Μίλησα και εγώ με s____ι -χωρίς να κάνω διαφήμιση- :X :p και με ενημέρωσαν ότι αυτό που φέρνουν είναι με τον exynos όπως το γράφουνε και στην ιστοσελίδα τους http://stechi.skroutzstore.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-4-N910C-32GB-EU-Black.1077565.html...Απλά σε μαύρο είναι sold out αυτή την στιγμή και το έχουνε σε λευκό.Με παραγγελία βέβαια στο φέρνουνε άμεσα...Σε ερώτηση για το θέμα εγγύησης για το αν υπάρχει κάλυψη επειδή το official μοντέλο που έρχεται στην Ελλάδα δεν είναι αυτό που πουλάνε με τον exynos αλλά με τον snap με παρέπεμψαν στην samsung και ήμουν έτοιμος να καλέσω και εγώ αλλά είδα τα posts εδώ και δεν μπήκα στον κόπο.

 

Εχω μια απορια το μοντελο N910C ειναι κανονικα συμβατο με τα περισσοτερα games και apps η υπαρχει καποιο θεμα.Αν γνωριζει κανεις ας μας ενημερωσει.

 

Είχα μια παρόμοια απορία όταν κάλεσα για να ρωτήσω σχετικά με την κάρτα sim αν προκύπτει κάποιο θέμα επειδή είναι παρά εισαγωγής το Ν910C και για το αν θα λειτουργούν κανονικά οι ελληνικές κάρτες sim αλλά με διαβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει ζήτημα σε αυτό.Οπότε λογικά δεν θα υπάρχει κάποιο ζήτημα και σε όλα τα υπόλοιπα...

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια το μοντελο N910C ειναι κανονικα συμβατο με τα περισσοτερα games και apps η υπαρχει καποιο θεμα.Αν γνωριζει κανεις ας μας ενημερωσει.

Γιατί να μην είναι από την στιγμή που τρέχει android? Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην είναι από την στιγμή που τρέχει android? Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο

 

Απλα ποιο πολυ για την καρτα γραφικων του εννοω μηπως δεν υποστηριζεται απο διαφορα games και apps.Για αυτο το αναφερα επειδη δεν ειναι andreno.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια το μοντελο N910C ειναι κανονικα συμβατο με τα περισσοτερα games και apps η υπαρχει καποιο θεμα.Αν γνωριζει κανεις ας μας ενημερωσει.

 

Απλα ποιο πολυ για την καρτα γραφικων του εννοω μηπως δεν υποστηριζεται απο διαφορα games και apps.Για αυτο το αναφερα επειδη δεν ειναι andreno.

Νομίζεις ότι ο μέσος χρήστης ξέρει τι είναι Adreno και Qualcom? Θα νομίζει ότι είναι Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής ο πρώτος :lol::lol::p:p:p

Κανένα θέμα απολύτως συμβατότητας!

Link to comment
Share on other sites

Από το μαγαζί αυτό έχω ψωνίσει και εγώ αρκετές φορές και έχω μείνει πάντα ευχαριστημένος :)

 

+1 και από εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις ότι ο μέσος χρήστης ξέρει τι είναι Adreno και Qualcom? Θα νομίζει ότι είναι Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής ο πρώτος :lol::lol::p:p:p

Κανένα θέμα απολύτως συμβατότητας!

 

Χαχαχα καλο.Εχεις δικιο ενας μεσος χρηστης σιγα μην το ενδιαφερει απλα θελει να ειναι γρηγορο και να μην κολλαει αλλα σε ενα ποσοστο tech freaks διχως παρεξηγηση αυτα οντος κανουν μια διαφορα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νεα για εμάς που θέλουμε το exynos!!!

 

Ερώτηση: Υπάρχει άλλο ελληνικό site που να πουλαει το C εκτός απο το stechi?

 

Καποιος ειχε αναφερει οτι το ειχε αγορασει απο το my tel.gr

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε αναφερει οτι το ειχε αγορασει απο το my tel.gr

 

Πηρα και εκει για να ρωτησω αν το εχουν το πρωι πρωτου παρω στο stechi και μου ειπαν οτι ειναι το 4πυρινο αλλα δεν την ακουσα την τηλεφωνητρια και πολυ σχετικη.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εκει για να ρωτησω αν το εχουν το πρωι πρωτου παρω στο stechi και μου ειπαν οτι ειναι το 4πυρινο αλλα δεν την ακουσα την τηλεφωνητρια και πολυ σχετικη.

 

Καλησπέρα. Εγώ το πήρα από εκέι και πήρα το 8πύρηνο. Ρώτησε να σου διαβάσει τον κωδικό που λέει πίσω και κάτω αριστερά. Αν σου πει 910C όπως το δικό μου είναι το 8πύρηνο με exynos.

Link to comment
Share on other sites

ωραια απο οτι φαινεται στο αμεσο μελλον θα ερθουν κανονικα και οχταπυρηνα που εχουν κανονικα εγγυηση στην Ελλαδα! πολυ ευχαριστω νεο! και θα εχω και υποψην μ το μαγαζι που προαναφερθηκε :p! Περιμενουμε να δουμε πως θα κινηθουν τα πραγματα!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το 910C υπάρχει κάποια ασυμβατότητα? Υπάρχει θέμα με το 4G? Και επίσης το καλύπτει η εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπείας?

 

Υπάρχει κάποιος φίλος που έχει το συγκεκριμένο μοντέλο ώστε να μας πει τη γνώμη του?

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το 910C υπάρχει κάποια ασυμβατότητα? Υπάρχει θέμα με το 4G? Και επίσης το καλύπτει η εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπείας?

 

Υπάρχει κάποιος φίλος που έχει το συγκεκριμένο μοντέλο ώστε να μας πει τη γνώμη του?

 

Το 4g παίζει μια χαρά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Για την εγγύηση δεν γνωρίζω σίγουρα, είχε όμως στη συσκευασία χαρτάκι και στα ελληνικά που εξηγούσε την διαδικασία ενεργοποίησης του σαν Ευρωπαϊκή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...