Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσον αφορά την έκδοση με τον Exynos, το smarties λέει μεν για το 910C εδώ που φοράει τον Exynos, αλλά τόσο στα χαρακτηριστικά όσο και στη σχετική λίστα αναφέρεται στο 910F . Μάλλον η αναφορά σε 910C είναι λάθος. Κάποιος που είναι Ελλάδα μπορεί να το ψάξει αύριο αν γίνεται ?

 

(μόνιμος κάτοικος εξωτερικού γαρ)

 

Εχω αποφασίσει να αγοράσω το Note όταν πέσει κάτω από τα 500 ευρώ και η αλήθεια ειναι ότι θα προτιμούσα την έκδοση με τον Exynos...

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το είχα δουλέψει στο S5 αλλά επειδή ένα φεγγάρι είχα και το iPhone 5S, σου λέω ότι είναι η μέρα με την νύχτα (Τα κακά της υλοποίησης να λέγονται).

Τώρα εάν μάθεις πως θέλει και προσέχεις πώς γλυστρας το δάκτυλο πάνω στον αναγνώστη, ναι δουλεύει.

Με το ένα χέρι λίγο πιο δύσκολα να το πετύχεις , αλλά νομίζω με εξάσκηση κάτι γίνεται.

 

Παντως εδω

με τον τροπο που σκαναρει το δακυλο δειχνει να δουλευει ανετα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως εδω
με τον τροπο που σκαναρει το δακυλο δειχνει να δουλευει ανετα....

Με τα 2 χέρια είναι πιο εύκολο. Το είπα και παραπάνω. Στην τρέλα της καθημερινοτητας δεν είναι τόσο εύκολο-ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

Με smart watch η κάποιο ΒΤ ακουστικό, υπάρχουν εφαρμογές που κανουν καλυτερη δουλεια στο κλειδωμα. Μολις απομακρυνθεις απο την συσκευη σου κλειδώνει και χρειαζεται κωδικό. Συν οτι σε ειδοποεί με κραδασμό η ήχο.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επιτελους το βαλανε στο skroutz αντε να πεσει στα 600 με 650 ευρω μπας και το παρω.Πουλησα το G3 το 32αρι

400 ευρω 3 μηνων κινητο για να παρω πρωτη φορα note.Ελπιζω να μου βγει σε καλο και απο οτι φαινεται ετσι θα ειναι.Καθισα και διαβασα και τις 50 σελιδες και βλεπω οτι η συσκευη δεν εχει τιποτα το σοβαρο σε θεμα παιδικες ασθενειες.Δυστυχως το G3 ηταν μια λαθος αγορα καθως επρεπε να βγει με snap 805 και η οθονη του να ειχε καλυτερη φωτεινοτητα οπως και καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επιτελους το βαλανε στο skroutz αντε να πεσει στα 600 με 650 ευρω μπας και το παρω.Πουλησα το G3 το 32αρι

400 ευρω 3 μηνων κινητο για να παρω πρωτη φορα note.Ελπιζω να μου βγει σε καλο και απο οτι φαινεται ετσι θα ειναι.Καθησα και διαβασα και τις 50 σελιδες και βλεπω οτι η συσκευη δεν εχει τιποτα το σοβαρο σε θεμα παιδικες ασθενειες.Δυστηχως το G3 ηταν μια λαθος αγορα καθως επρεπε να βγει με snap 805 και η οθονη του να ειχε καλυτερη φωτεινοτητα οπως και καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια.

 

Αν και είχα το G2 και ήμουν ευχαριστημένος στο G3 "έστριψα" και πήγα στο note3 για τους λόγους που αναφέρεις. Εφόσον μιλάμε για το 4 θα βρεθείς πολύ μπροστά σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα το G2 και ήμουν ευχαριστημένος στο G3 "έστριψα" και πήγα στο note3 για τους λόγους που αναφέρεις. Εφόσον μιλάμε για το 4 θα βρεθείς πολύ μπροστά σε όλα.

Το ειχα και το G2 σε 32αρι Hong Kong εκδοση με το γνωστο θεμα της εγγυησης δεν ειχε παρουσιαση τιποτα και μπορω να πω οτι εκανα λαθος που πηρα το G3 (προσωπικη γνωμη παντα) και ας ειχα διαβασει ολα τα θεματακια που ειχε.Ελεγα υπερβολες ελα ομως που τελικα τα ποιο πολλα ηταν αληθεια αν και βεβαια με τα τελευταια 2 update το G3 πηγαινε καλυτερα αλλα στο θεμα αυτονομια και φωτεινοτητα οθονης δεν γινεται τιποτα.Παιδια εσεις που εχετε το Note 4 με snap805 εχετε SOT 6 ωρες απο 100% σε 5%;Δεν λεω καλυτερος ο Exynos ποιο γρηγορος και απο οτι ειδα απο 2 παιδια εδω στο topic ειχαν SOT γυρω στις 7:30 ωρες αλλα θα επιλεξω να εχω εγγυηση γιατι με απασχολει και το θεμα μεταπωλησης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει αφωνος. Το ειδα σε Samsung store στο Λονδινο και ειναι πανεμορφο. Η οθονη του ειναι το κατι αλλο. Στιβαρο και ποιοτικο. Το λευκο το ερωτευτηκα.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει αφωνος. Το ειδα σε Samsung store στο Λονδινο και ειναι πανεμορφο. Η οθονη του ειναι το κατι αλλο. Στιβαρο και ποιοτικο. Το λευκο το ερωτευτηκα.

Καλημερα.Τετοια να ακουω και εγω σε ασπρο λεω.Παιδια το χρυσο το εχει δει κανενας;Τι λεει σαν χρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τετοια να ακουω και εγω σε ασπρο λεω.Παιδια το χρυσο το εχει δει κανενας;Τι λεει σαν χρωμα;

Καλημέρα! Τι έχω δει εγώ και προσωπικά δεν θα πήγαινα. Είχα το Μ8 σε χρυσό το οποίο είναι εξαιρετικά προσεγμένο, αυτό λόγω του πλαστικού πίσω χάνει (δεν είναι σαν το S5 το οποίο δεν βλέπεται πραγματικά) αλλά και μπροστά δεν με τρέλανε. Δεν είχα πολύ χρόνο να το δω αλλά προσωπικά θα έπαιρνα λευκό αν δεν υπήρχε το μαύρο σαν επιλογή. Πάντως πιστεύω ότι πρέπει να το δει κάποιος πρώτα, είναι εντελώς υποκειμενικο το όλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τετοια να ακουω και εγω σε ασπρο λεω.Παιδια το χρυσο το εχει δει κανενας;Τι λεει σαν χρωμα;

 

Καλημέρα! Τι έχω δει εγώ και προσωπικά δεν θα πήγαινα. Είχα το Μ8 σε χρυσό το οποίο είναι εξαιρετικά προσεγμένο, αυτό λόγω του πλαστικού πίσω χάνει (δεν είναι σαν το S5 το οποίο δεν βλέπεται πραγματικά) αλλά και μπροστά δεν με τρέλανε. Δεν είχα πολύ χρόνο να το δω αλλά προσωπικά θα έπαιρνα λευκό αν δεν υπήρχε το μαύρο σαν επιλογή. Πάντως πιστεύω ότι πρέπει να το δει κάποιος πρώτα, είναι εντελώς υποκειμενικο το όλο θέμα

 

και εγω το ηθελα σε χρυσο ετσι να κανω την διαφορα μια φορα ολα τ κινητα που εχω παρει ειναι σε ασπρα και δεν θελω παλι το ιδιο χρωμα καπιος αμα μπορεσει και το δει απο κοντα να μας πει γτ αμα ειναι σαν το σ5 δεν κανω ουτε λογο για αγορα σε αυτο το χρωμα! αλλα.... απο την μια βλεπεις αυτο το βιντεο

και απο την αλλη σε λογικα πλαισια και φωτισμο θα ελεγα βλεπεις εδω και το χρυσο πως φαινετε απο λιγο κοντα και λιγο μακρυα και ειναι μερα με νυχτα
τι να πω......

 

EDIT: τι τερας πεταξε η μοτορολα Motorola Droid Turbo

Λειτουργικό σύστημα: Anddroid 4.4.4 KitKat

Επεξεργαστής: Qualcomm Snapdragon 805 2.7GHz τετραπύρηνος

GPU: Αδρενο 420

Μνήμη RAM: 3GB

4G/ LTE

Οθόνη: 5.2 ιντσών, AMOLED, 1440×2560 pixels, 565 ppi, Gorilla Glass 3

Κάμερα: 21 Megapixel, Διπλό LED flash, 4K video

Δεύτερη κάμερα: 2 Megapixel

Ενσωματωμένη μνήμη: 32GB/ 64GB

Κάρτα μνήμης: micro SD (έως και 64GB)

Wi-Fi ac, GPS/ Glonass, Bluetooth 4.0, micro USB, NFC, DuPont Kevlar

Μπαταρία: 3900 mAh (Turbo Charger)

Διαστάσεις: 73.3×146.5×10.6 χλστ. (Ballistic nylon), 73.3×143.5×11.2 χλστ. (Metalized fiber)

Βάρος: 176 γρ. (Ballistic nylon), 169 γρ. (Metalized fiber)

.....τη μπαταρια ειναι αυτην... αλλα και αυτο φωραει snap 805 και αυτο με καθησηχαζει λιγο σε σχεση με τον exyno που εχει μονο το νοτε 4 δεν ξερω τι να σκεφτω πια για τους επεξεργαστες και πως παει η αγορα πλεον για την μεταβαση στους 64-bit

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε παρει το note ισχυει αυτο?

ή το χαλασε αυτος γιατι τον βλεπω κ με κομενο δαχτυλο , μηπως απο το παιξε παιξε το χαλασε ο ιδιος...

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε παρει το note ισχυει αυτο?

ή το χαλασε αυτος γιατι τον βλεπω κ με κομενο δαχτυλο , μηπως απο το παιξε παιξε το χαλασε ο ιδιος...

Μόλις το έλεγξα και είναι εντάξει το δικό μου έχει τέλεια εφαρμογή και στις 4 γωνίες.. μάλλον είναι ελαττωματικό το καπάκι στην δικιά του περίπτωση... ίσως είναι hater και το έβαλε κάνα αναπτήρα από κάτω να στραβώσει με την φωτιά, kapakigate!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ηθελα σε χρυσο ετσι να κανω την διαφορα μια φορα ολα τ κινητα που εχω παρει ειναι σε ασπρα και δεν θελω παλι το ιδιο χρωμα καπιος αμα μπορεσει και το δει απο κοντα να μας πει γτ αμα ειναι σαν το σ5 δεν κανω ουτε λογο για αγορα σε αυτο το χρωμα! αλλα.... απο την μια βλεπεις αυτο το βιντεο
και απο την αλλη σε λογικα πλαισια και φωτισμο θα ελεγα βλεπεις εδω και το χρυσο πως φαινετε απο λιγο κοντα και λιγο μακρυα και ειναι μερα με νυχτα
τι να πω......

 

EDIT: τι τερας πεταξε η μοτορολα Motorola Droid Turbo

Τούμπανο αλά Verizon exclusive.

Ξεχνα το.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο αλά Verizon exclusive.

Ξεχνα το.

 

πιο πολυ το εβαλα για να δουμε επεξεργαστη που και αυτο επισης εχει 805 :D αλλα αυτο που με εκανε καλη εντυπωση ειναι η μπαταρια που το εβαλαν! αμα ειχε τετοια το νοτε 4 θα ηταν απλα ΤΟΠ

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ το εβαλα για να δουμε επεξεργαστη που και αυτο επισης εχει 805 :D αλλα αυτο που με εκανε καλη εντυπωση ειναι η μπαταρια που το εβαλαν! αμα ειχε τετοια το νοτε 4 θα ηταν απλα ΤΟΠ

 

Σωστός.

Έδειξε το δρόμο η Moto και στο θέμα μπαταρία που πρέπει να ακολουθήσει η Sammy μελλοντικά.

Ικανοποιητικά τα 3200 αλλά πολύ πιο ικανοποιητικά αν όχι 3900-4000 έστω 3500-3600 μιας και μιλάμε για 5.7 οθόνη.

Ο εχθρός του καλού το καλύτερο πάντα και παντού.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλαει στο 4 ειναι το usb 2

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51737&d=1414580147

 

Εχω το 3 με S-View θήκη Κανει και στο 4? Ειναι και με S-Chsrge

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με smarties και δεν εχουν ιδεα με ποιον επεξεργαστη ειναι το κινητο.Μου λεει μαλιστα οτι βλεπετε ειναι, και του λεω εδω εχετε δυο διαφορετικα τηλεφωνα.

Μου ειπε οτι δεν ειναι καποιος υπευθυνος για να μαθουμε...οποτε μαλλον με τον snap ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Κορεάτικο με Exynos (σε λευκό) και δεν είναι το S που είχε γράψει φίλος σε προηγούμενο post, αλλά Κ (Ν910Κ). Είναι πανέμορφο και μικρότερο από το iPhone 6 Plus! Αυτή τη στιγμή φορτίζει και κάνει το αυτόματο set up από Google. Για να δούμε...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Κορεάτικο με Exynos (σε λευκό) και δεν είναι το S που είχε γράψει φίλος σε προηγούμενο post, αλλά Κ (Ν910Κ). Είναι πανέμορφο και μικρότερο από το iPhone 6 Plus! Αυτή τη στιγμή φορτίζει και κάνει το αυτόματο set up από Google. Για να δούμε...

Απο που το πηρες?Απο Ebay?Δουλευει το 4G?Το καπακι εχει logo?

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες?Απο Ebay?Δουλευει το 4G?Το καπακι εχει logo?

 

Ναι, από eBay στα 899$ (710€) με δωρεάν μεταφορικά (επέλεξα EMS προς αποφυγή τελωνείου, αλλά έχει και FedEx/DHL). Για το 4G θα μπορώ να πω αργότερα, καθώς τώρα κατεβάζει τα άπαντα του λογαριασμού μου μέσω WiFi και δε θέλω να το διακόψω. Το καπάκι έχει logo κάποιου Κορεάτικου δικτύου, αλλά ποσώς με απασχολεί, αφού και θήκη θα του βάλω και κάποια στιγμή θα του πάρω και καπάκι χωρίς logo και εκεί που είναι δε με ενοχλεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, από eBay στα 899$ (710€) με δωρεάν μεταφορικά (επέλεξα EMS προς αποφυγή τελωνείου, αλλά έχει και FedEx/DHL). Για το 4G θα μπορώ να πω αργότερα, καθώς τώρα κατεβάζει τα άπαντα του λογαριασμού μου μέσω WiFi και δε θέλω να το διακόψω. Το καπάκι έχει logo κάποιου Κορεάτικου δικτύου, αλλά ποσώς με απασχολεί, αφού και θήκη θα του βάλω και κάποια στιγμή θα του πάρω και καπάκι χωρίς logo και εκεί που είναι δε με ενοχλεί.

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο, επειδή ψήνομαι και εγώ για το κορεάτικο μέσω ebay, να επιλέξω ΕΜS για αποφυγή τελεωνείου?

Γνωρίζεις αν με Fedex θα πληρώσω ή τη γλυτώνεις και εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από eBay στα 899$ (710€) με δωρεάν μεταφορικά (επέλεξα EMS προς αποφυγή τελωνείου, αλλά έχει και FedEx/DHL). Για το 4G θα μπορώ να πω αργότερα, καθώς τώρα κατεβάζει τα άπαντα του λογαριασμού μου μέσω WiFi και δε θέλω να το διακόψω. Το καπάκι έχει logo κάποιου Κορεάτικου δικτύου, αλλά ποσώς με απασχολεί, αφού και θήκη θα του βάλω και κάποια στιγμή θα του πάρω και καπάκι χωρίς logo και εκεί που είναι δε με ενοχλεί.

Ποσες μερες εκανε?Περασε τελωνειο?Το κινητο ηταν σφραγισμενο η το ανοιξαν για να δουν αν δουλευει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο, επειδή ψήνομαι και εγώ για το κορεάτικο μέσω ebay, να επιλέξω ΕΜS για αποφυγή τελεωνείου?

Γνωρίζεις αν με Fedex θα πληρώσω ή τη γλυτώνεις και εκεί?

 

Ευχαριστώ πολύ! Μόνο με EMS δεν πληρώνεις (κατά 99%). Απλά, για να είσαι πιο σίγουρος, πες τους να βάλουν χαμηλή αξία (μικρότερη των 100$) στο τιμολόγιο και διαφορετική περιγραφή περιεχομένου του πακέτου (όχι κινητό). Εμένα μου τα έκαναν και τα δύο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποσες μερες εκανε?Περασε τελωνειο?Το κινητο ηταν σφραγισμενο η το ανοιξαν για να δουν αν δουλευει σωστα?

 

Φορτώθηκε στις 21/10 και έφτασε σήμερα. Το τελωνείο το πέρασε και προσπέρασε (λόγω και των ανωτέρω)... Ήταν ανοιγμένο (μου το είχαν πει) για έλεγχο και γύρισμα της γλώσσας στα Αγγλικά (από Κορεάτικα). Μου πέρασαν και screen protector και μου έδωσαν άλλον έναν σφραγισμένο δώρο, όπως και μια ωραία (αλλά μαύρη) θήκη. Μου παραδόθηκε από τα courrier των ΕΛΤΑ (o πωλητής δίνει και tracking number και παρακολουθείς την πορεία συνεχώς, ακόμη και στα ΕΛΤΑ).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...