Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν ειναι το update που αναφερθηκε σχετικο με την βελτιωση της μπαταριας

ή ειναι καινουργιο αλλα νομιζω οτι θα την βελτιωσουν....

 

http://www.phonearena.com/news/T-Mobiles-Samsung-Galaxy-Note-4-receives-update-that-will-improve-battery-life_id61888

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα την φτιάξουν πιστευω, είναι αρχή ακόμη. Και του 3 στην αρχή ήταν ψιλό χάλια και τώρα χτυπάω εφταωρα.
Link to comment
Share on other sites

Παντού πιο γρήγορο σε σχέση με τον Snapdragon παιδιά.

Ακόμα και στο άνοιγμα της gallery στον dialer και σχεδόν παντού.

Απορώ πραγματικά που δεν το έφεραν επίσημα στην Ευρώπη τον exynos...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παντού πιο γρήγορο σε σχέση με τον Snapdragon παιδιά.

Ακόμα και στο άνοιγμα της gallery στον dialer και σχεδόν παντού.

Απορώ πραγματικά που δεν το έφεραν επίσημα στην Ευρώπη τον exynos...

 

Μεγειά! Από μπαταρία ποιο σου φαίνεται καλύτερο;

 

Το exynos δεν θα έχει εγγύηση εδώ, ε; :/

Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρίς ακόμα.

Πριν δυο ώρες το άνοιξα.

Απο Κυριακή θα ξέρουμε την διαφορά τους στην μπαταρία.

Απο εγγύηση με την ευρεία έννοια όχι δεν έχει.

Αλλά κάτι πήρα που με κάνει σίγουρο σε περίπτωση βλάβης.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παντού πιο γρήγορο σε σχέση με τον Snapdragon παιδιά.

Ακόμα και στο άνοιγμα της gallery στον dialer και σχεδόν παντού.

Απορώ πραγματικά που δεν το έφεραν επίσημα στην Ευρώπη τον exynos...

 

Εως τωρα οι ενυπωσεις σε σχεση με snap?

απο που ψωνισες και λες για εγγυηση αν επιτρεπεται?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πριν μόνο η μπαταρία μένει για να δω.

Σε όλα τα αλλα ταχύτητα κυρίως άνοιγμα εφαρμογών ειναι πιο πάνω ο exynos.

Η διαφορά ειναι εμφανείς.

Βλέπουμε και μπαταρία και αποφασίζουμε πιο θα κρατήσουμε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πριν μόνο η μπαταρία μένει για να δω.

Σε όλα τα αλλα ταχύτητα κυρίως άνοιγμα εφαρμογών ειναι πιο πάνω ο exynos.

Η διαφορά ειναι εμφανείς.

Βλέπουμε και μπαταρία και αποφασίζουμε πιο θα κρατήσουμε.

 

Νίκο και πέρυσι στο 3 έτσι ήταν. Καμία σχέση με το Qualcomm. Πρίν λίγες μέρες περίμενα στην vodafone και εβαλα δίπλα στο εκθεσιακό Ν3 το M8 μου. Η διαφορές ήταν απειροελάχιστες σε σημείο που αναρωτιόμουν που βλέπουν το lag. Μονο η συλλογη είχε, αλλά πάρα πολύ μικρό.

 

Αν η μπαταρία είναι καλύτερη και δεν ανεβάζει περισσοτερο θερμοκρασία, κράτησε το exynos.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πριν μόνο η μπαταρία μένει για να δω.

Σε όλα τα αλλα ταχύτητα κυρίως άνοιγμα εφαρμογών ειναι πιο πάνω ο exynos.

Η διαφορά ειναι εμφανείς.

Βλέπουμε και μπαταρία και αποφασίζουμε πιο θα κρατήσουμε.

Αφου σου ευχηθω κι εγω να το φχαριστηθεις,θα ρωτησω,αν μπορεις να πεις, απο που το πηρες αυτο με τον Exynos, και ποσο στοιχισε.Και απο Τελωνειο;

Μετα τι μπορει να γινει,αν προκυψει θεμα με βλαβη;Το πετας,ή το φτιαχνει η εδω εταιρια,αλλα απλως σου φουσκωνει χρημα;:confused:

Edit.

Βρηκα αυτο τωρα,και μπερδευτηκα.Για να το διαβασουν μερικα παιδια,να μας πουν, μπας και αλλαξουν πολλα πραγματα με την ελευση του L.

http://www.tomshardware.com/news/samsung-exynos-7-octa-armv8,27901.html

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδατε? :heat::heat:

 

 

 

...βασικα επρεπε να γραψει ο λαθος τροπος για να ανοιξετε το note 4

 

Επισης ειδα οτι παιζει πολυ προωθηση στο λευκο και το 95℅ των βιντεο ειναι με λευκο note, τοσα χρόνια ειχα λευκο κινητο τωρα που θελω μαυρο εχει μονο 2-3 βιντεο:mad::mad:

 

 

 

3 και σημερα....

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες μετά από πρώτη φόρτιση και αρκετό πείραγμα απο το πρωι κατα 8 μεχρι το βράδυ αργά είχα 62% μπαταρία.. σήμερα θα δούμε πόσο θα αντέξει.

Πρώτη φορά σε κινητό που με αρκετό πείραγμα με βγάζει και δεύτερη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδατε? :heat::heat:

 

 

 

...βασικα επρεπε να γραψει ο λαθος τροπος για να ανοιξετε το note 4

 

Επισης ειδα οτι παιζει πολυ προωθηση στο λευκο και το 95℅ των βιντεο ειναι με λευκο note, τοσα χρόνια ειχα λευκο κινητο τωρα που θελω μαυρο εχει μονο 2-3 βιντεο:mad::mad:

 

 

 

3 και σημερα....

 

 

 

Πω πω αγαρμπος ο τυπος. Βγαζει με το μαχαιρι το καλωδιο της κεραιας... Χαλια!!

 

Οσο για το ασπρο οντως, ολο αυτο δειχνουν, αλλα και εγω το μαυρο θα παρω!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Τι λειτουργίες αφαιρέθηκαν από το Note 4 τις οποίες είχε το Note 3;

Τι προστέθηκε επιπλέον στο Note 4 σε σχέση με το Note 3;

 

 

 

 

Αν κατάλαβα καλά, αγοράζεις αυτό το αυτοκόλλητο, κατεβάζεις και την αντίστοιχη εφαρμογή και έχεις κουμπιά άμεσης πρόσβασης αποφεύγοντας την πρόσβαση στη συσκευή;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια γεια σας καινουρια εδω....

λοιπον μου φερανε ενα samsung note 4 απο εξω αλλα αυτο δεν φαινεται να εχει το κανονικο λογισμικο της samsung μοιαζει αλλα δεν ειναι ειναι στα ελληνικα αλλα πολλες εφαρμογες ειναι στα κινεζικα και δεν εχει και βασικα πραγματα....πως μπορω να κανω reroot και να βαλω το κανονικο λογισμικο μεσα? ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99.999999% δεν σου φέραν το αυθεντικό note 4 αλλά κάποιο κλώνο

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να rootareis με το vroot και μετα με το morelocale2 να δοκιμάσεις να βάλεις ελληνικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κντ ειναι απλα απιστευτο,βελτιωμενο σε παρα πολλα σημεια,σε σχεση με το 3.Τα αλλα τα εχουν πει ηδη τα παιδια,οποτε μην τα ξαναγραφω.

Με rootταρισμα εχουμε βρει κατι ασφαλες?Εχουμε και τον μπαμπουλα βλεπεις.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω θηκη για το note 4 που θα εχω την αλλη εβδομαδα, η θηκη που θελω ειναι κατι σαν προστασια απλα του κινητου (οθονη- κ πισω μερος), δηλ οταν θα το χρησιμοποιω θα το εχω εκτος θηκης οπως οταν το πηραμε...

Εχετε καμια ιδεα ? Θα ηθελα κατι απο ελληνικο καταστημα ωστε να μου ερθει κ γρηγορα...

Thanks..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κντ ειναι απλα απιστευτο,βελτιωμενο σε παρα πολλα σημεια,σε σχεση με το 3.Τα αλλα τα εχουν πει ηδη τα παιδια,οποτε μην τα ξαναγραφω.

Με rootταρισμα εχουμε βρει κατι ασφαλες?Εχουμε και τον μπαμπουλα βλεπεις.......:lol:

 

Η μπαταρία πως σου φαίνεται;

 

Για root υπάρχει προς το παρόν μόνο αυτό που γράφει στο knox οπότε και ακυρώνει την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Από εχθές που παρέλαβα το κινητό, χρησιμοποιώ εναλλάξ τις 2 αυθεντικές θήκες του, την S-View case (με το ενεργό παράθυρο), καθώς και την απλή book case χωρίς το παράθυρο. Τελικά η απλή μου έκατσε καλύτερα στο μάτι και αυτήν θα κρατήσω. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για την S-View, ας επικοινωνήσει μαζί μου, θα την δώσω σε χαμηλή τιμή.

 

Σε γενικές γραμμές το κινητό είναι απίθανο, και η κάμερα σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με του ΝΟΤΕ 3 που επίσης έχω. Είναι πανέμορφο το άτιμο στο μαύρο χρώμα, κρίμα που πρέπει να το κρύβουμε σε θήκες. Επίσης, το σήμα κινητής τηλεφωνίας , στην δύσκολη περιοχή από θέμα κάλυψης παρόχου που μένω, είναι βελτιωμένο κατά πολύ.

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πως σου φαίνεται;

 

Για root υπάρχει προς το παρόν μόνο αυτό που γράφει στο knox οπότε και ακυρώνει την εγγύηση.

Ακομα ειναι υπερβολικα νωρις για την μπαταρια βρε συ,ας κανει 4-5 κυκλους και βλεπουμε,μην γραψω κατι τωρα και μετα βγει ακυρο,ναι το ξερω το root αυτο,για αυτο εγραψα για τον μπαμπουλα.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το note 4, τέλη νοεμβρίου με δεκέμβριο θα το πάρω, δεν έχει το toolbox που έχει το s5 ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το note 4, τέλη νοεμβρίου με δεκέμβριο θα το πάρω, δεν έχει το toolbox που έχει το s5 ?

 

Απ οτι θυμαμαι, ναι, το βγαλανε το toolbox. Οπως το εχω βγαλει και εγω απο το S5 :p

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ που πέρασα από το ΠΛΑΙΣΙΟ, μου είπαν οι πωλητές εκεί ότι Τετάρτη 22 Οκτωβρίου θα το έχουν στα καταστήματα προς πώληση (Για όποιον θέλει συσκευή Ελληνικής αντιπροσωπείας) Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...