Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά

 

Στο Note3 υπάρχει, και φαντάζομαι ότι θα υπάρχει και στο Note4. Θα προσπαθήσω να το βρω σε κάποιο βίντεο παρουσίασης.

Υπάρχει

Φαίνεται στο 3:14

 

Το μόνο που βλέπω είναι το data on/off. Θα ήθελα κάτι που να αφήνει ανοιχτά τα δεδομένα του 2.5G (GPRS,EDGE) για ειδοποιήσεις, μηνύματα whatsapp κλπ χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε 3G δίκτυο.

 

Η αυτό το κουμπί αυτό κάνει και δεν το καταλαβαίνω καλά;

Edited by SIRHC
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά

 

 

 

Το μόνο που βλέπω είναι το data on/off. Θα ήθελα κάτι που να αφήνει ανοιχτά τα δεδομένα του 2.5G (GPRS,EDGE) για ειδοποιήσεις, μηνύματα whatsapp κλπ χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε 3G δίκτυο.

 

Η αυτό το κουμπί αυτό κάνει και δεν το καταλαβαίνω καλά;

 

Όχι αυτό εννοώ, το κουμπί των δεδομένων.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό εννοώ, το κουμπί των δεδομένων.:)

 

Το κουμπί data on/off επιλέγει δίκτυο μεταξύ LTE/3G/GPRS λοιπόν. Ενδιαφέρον, ομολογώ πως θα μου έπαιρνε καιρό να το καταλάβω μόνος μου. Σε ευχαριστώ για την απάντηση και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το review στο gsmarena

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-review-1147.php

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω καλά πως δεν υπάρχει προφανής τρόπος να απενεργοποιήσεις το LTE;

 

Το μόνο που βρίσκω ψάχνοντας είναι κάτι τέτοιο:

 

1. Open dialer

2. Dial *#*#4636#*#*

3. Device information

4. Scroll down and then choose your preferred network type:

WCDMA Preferred = Your phone will prefer UMTS/HSPA or HSPA+. Will connect to EDGE if it has to. NO LTE.

GSM Only = If selected, your phone will only connect to EDGE (2G). You will be able to call, text, and use slow data.

WCDMA Only = UMTS/HSPA+ only. No EDGE, or LTE whatsoever

GSM/CDMA Auto= Will connect to either UMTS/HSPA/HSPA+ or EDGE (which ever one is available)

LTE/CDMA Auto = Will only connect to LTE and UMTS/HSPA/HSPA+, NO EDGE

LTE/GSM/CDMA Auto = Will connect to LTE, EDGE, or UMTS/HSPA/HSPA+

LTE/GSM Auto = DEAFAULT SETTING

LTE Only = You will only have LTE. You cannot make calls under this setting. Good for those who want data and text capabilities.

Edited by SIRHC
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω καλά πως δεν υπάρχει προφανής τρόπος να απενεργοποιήσεις το LTE;

 

Το μόνο που βρίσκω ψάχνοντας είναι κάτι τέτοιο:

 

Υπάρχει... Αν κρατήσεις πατημένο το toggle των Mobile Data σου βγάζει επιλογή για network Mode από κει διαλέγεις GSM only... Απλά δεν ένα ένα tap... Αλλά ένα tap and hold Και δύο taps.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακούσει κυκλοφορία για το gear s???

 

Καλημέρα, σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με Samsung με ενημέρωσαν οτι το Νοte 4 βγαίνει στην αγορά την επόμενη εβδομάδα (22-24 Οκτωβρίου) και δύο εβδομάδες μετά βγαίνει το Gear S (5-7 Νοεμβρίου)... Το περιμένω κι εγώ!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με Samsung με ενημέρωσαν οτι το Νοte 4 βγαίνει στην αγορά την επόμενη εβδομάδα (22-24 Οκτωβρίου) και δύο εβδομάδες μετά βγαίνει το Gear S (5-7 Νοεμβρίου)... Το περιμένω κι εγώ!!!:D:D:D:D

Η επόμενη εβδομάδα είναι 13-19 Οκτωβρίου.

17 αρχίζει η διάθεση της συσκευής την Ευρώπη (UK) όπου περιμένω και εγω την δική μου!

Η 22-24 είναι η μεθεπομένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην ανησυχείτε. Όποιος θέλει από τρίτη και μετά θα μπορεί εύκολα να βρει στην Ελλάδα Το νοτελι.

Η τιμή σίγουρα δεν θα είναι ελκυστική αλλά θα το βρείτε εύκολα.

Άρα για gear s πάμε για Νοέμβριο...

Μια χαρά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας τιμες για το 4άρι,ειδα οτι απο τα μαγαζια που εβλεπα,μονον το ενα ειχε DOA,και αυτο,ηταν στην Επαρχια.Υπαρχουν μαγαζια στην Αθηνα που εχουν;

Διοτι,καλλιο γαιδουρόδενε,παρά γαιδουρογύρευε...:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζει η πτωση τιμης πριν καλα καλα κυκλοφορησει. Στα 728 με διαθεσιμοτητα 1-3 μερες. Αντε να συντομευει η πτωση να το τσακισουμε κι εμεις χαχαχαχα http://www.bestprice.gr/item/2154363003/samsung-galaxy-note-4-32gb.html?qid=300VXNEvoLW_0bb0e&seq=1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει... Αν κρατήσεις πατημένο το toggle των Mobile Data σου βγάζει επιλογή για network Mode από κει διαλέγεις GSM only... Απλά δεν ένα ένα tap... Αλλά ένα tap and hold Και δύο taps.

 

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ! Μάλλον τα αμερικάνικα είναι πιο περιορισμένα από τις telecoms.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο e-bay ολα τα απαραιτητα (θηκες, tempered glass, κλπ) για να ειμαι ηδη προετοιμασμενος να τα εχω οταν ερθει :Ρ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο e-bay ολα τα απαραιτητα (θηκες, tempered glass, κλπ) για να ειμαι ηδη προετοιμασμενος να τα εχω οταν ερθει :Ρ

Εγω το ειπα μεν,αλλα δεν το εκανα κι ολας.Εισαι θηριο.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειπα μεν,αλλα δεν το εκανα κι ολας.Εισαι θηριο.:p

 

Ασε, ετσι την παταω παντα. Λεω, θα παρω, θα παρω και στο τελος ειμαι με το κινητο χωρις τιποτα μεχρι να ερθουν τα πραγματα. Και αυτες οι μερες χωρις τα πραγματα ειναι οι χειροτερες, το μονο που σκεφτομαι ειναι πως και που θα βαλω το κινητο μην παθει το παραμικρο :Ρ Ασε, πολυ αγχος! :wacko:

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ασε, ετσι την παταω παντα. Λεω, θα παρω, θα παρω και στο τελος ειμαι με το κινητο χωρις τιποτα μεχρι να ερθουν τα πραγματα. Και αυτες οι μερες χωρις τα πραγματα ειναι οι χειροτερες, το μονο που σκεφτομαι ειναι πως και που θα βαλω το κινητο μην παθει το παραμικρο :Ρ Ασε, πολυ αγχος! :wacko:

Εγω,το 3 ,το εχω σε δυο θηκες.Μια κανονικη,λαστιχενια,με προεξεχοντες ώμους,για παν ενδεχομενον,και μια τυπου τσεπης,με καπακι,απο πανω.Παλτό ενα πραμα...

Και βεβαια,και το σχετικο γυαλακι,μπας και πεσει με τα μουτρα.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ασε, ετσι την παταω παντα. Λεω, θα παρω, θα παρω και στο τελος ειμαι με το κινητο χωρις τιποτα μεχρι να ερθουν τα πραγματα. Και αυτες οι μερες χωρις τα πραγματα ειναι οι χειροτερες, το μονο που σκεφτομαι ειναι πως και που θα βαλω το κινητο μην παθει το παραμικρο :Ρ Ασε, πολυ αγχος! :wacko:

Πες μας τι παρήγγειλες για να πάρουμε καμιά ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Εγω,το 3 ,το εχω σε δυο θηκες.Μια κανονικη,λαστιχενια,με προεξεχοντες ώμους,για παν ενδεχομενον,και μια τυπου τσεπης,με καπακι,απο πανω.Παλτό ενα πραμα...

Και βεβαια,και το σχετικο γυαλακι,μπας και πεσει με τα μουτρα.:p

 

Εγώ απορώ πως το ευχαριστιέστε. Το κινητό πρέπει να είναι γυμνό.:worry:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως το ευχαριστιέστε. Το κινητό πρέπει να είναι γυμνό.:worry:

Πεστα παικταρα μου...

Σίγουρα όλες οι απόψεις σεβαστές αλλά ρε παιδιά ειδικά στο νοτελι και κυρίως στον χειρισμό του οι θήκες τύπου πορτοφόλια ειδικά είναι δύσκολες.

Από την άλλη με νορμάλ χρήση του πίσω μέρος δεν παθαίνει τίποτα οπότε ένα καλό γυαλί μπροστά για παν ενδεχόμενο και είσαι καλυμμένος...

Βέβαια θα πουν πολλοί φίλοι θέλω θήκη για προστασία από τις πτώσεις, εκεί πάω πάσο αλλά χάνεις εκτός από την ελευθερία κινήσεων και την όλη μαγεία του αλουμινίου που ειδικά φέτος δείχνει τρομερή...

Αυτά από μένα, και όπως είπα όλες οι απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα είναι σεβαστές...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πεστα παικταρα μου...

Σίγουρα όλες οι απόψεις σεβαστές αλλά ρε παιδιά ειδικά στο νοτελι και κυρίως στον χειρισμό του οι θήκες τύπου πορτοφόλια ειδικά είναι δύσκολες.

Από την άλλη με νορμάλ χρήση του πίσω μέρος δεν παθαίνει τίποτα οπότε ένα καλό γυαλί μπροστά για παν ενδεχόμενο και είσαι καλυμμένος...

Βέβαια θα πουν πολλοί φίλοι θέλω θήκη για προστασία από τις πτώσεις, εκεί πάω πάσο αλλά χάνεις εκτός από την ελευθερία κινήσεων και την όλη μαγεία του αλουμινίου που ειδικά φέτος δείχνει τρομερή...

Αυτά από μένα, και όπως είπα όλες οι απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα είναι σεβαστές...

 

Να σου πώ. Εμένα ποτέ δεν με ενδιέφεραν και ούτε με ενδιαφέρουν τα υλικά... αυτό που θέλω είναι να έχει μία σχετικά στιβαρή κατασκευή... δεν είμαι άνθρωπος που το προσέχω υπερβολικά το κινητό μου... σίγουρα θα πέσει κάτω... σίγουρα θα το πετάξω καμία φορά απρόσεχτα στον καναπέ... θα μπει μέσα σε τσάντα, τσέπη με κλειδιά ή κέρματα... θα μπεί στην μπροστινή τσέπη του τζιν, στο μπουθάν του σκι, στη φόρμα της προπόνησης... γενικά στα δύο - τρία χρόνια που θα το κρατήσω θα τραβίξει πολλά...

 

Οπότε σίγουρα θα του φορέσω μία θήκη που δεν θα το μεγαλώνει πολύ και 100% screen protector...

 

Αν βγάλω από το Note 2 που έχω θήκη και screen protector... το κινητό είναι σαν καινούργιο... δεν έχει το παραμικρό σημάδι πάνω.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Πεστα παικταρα μου...

 

Από την άλλη με νορμάλ χρήση του πίσω μέρος δεν παθαίνει τίποτα οπότε ένα καλό γυαλί μπροστά για παν ενδεχόμενο και είσαι καλυμμένος...

 

 

Το σκέφτομαι και εγώ αυτό για το γυαλί αλλά δεν μπορώ να το φανταστώ καθόλου στο 4 που έχει καμπυλωτό γυαλί από μόνο του. Νιώθω ότι θα κάθεται πολύ άσχημα στο μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα και το έπιασα στο τοπικο καταστημα Samsung στο Αϊντχοφεν. Είναι υπέροχο :D. Δεν πρόλαβα να το μεταχειριστω πολύ γιατί εκείνη την ωρα κατεβασε ένα software update και έκανε restart, ενω βιάζομουν να φυγω. Θα ξαναπεράσω μεσα στη βδομάδα. Την Παρασκευη εχει official launch με διαθεσιμοτητα κανονικά για αγορά.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχετε ολοι σας. Και εγω δεν γουσταρω καθολου θηκες και ιστοριες. Αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μου περισευουν τοοοοσα πολλα, οποτε προσπαθω να τα κραταω σε καλη κατασταση για να μπορω να τα πουλαω μετα, χωρις να χρειαστει να ριχνω τιμη γιατι εχει αυτη τη γρατζουνια εδω και αυτη εκει. Και για να το κανω αυτο κανοντας παραλληλα μια "νορμαλ" χρηση, πετωντας το στον καναπε, στο καθισμα του αυτοκινητου, κλπ, πρεπει να του εχω θηκη.

 

Οσο για αυτα που πηρα:

 

Τα κλασικα screen protector:

http://www.ebay.com/itm/351192934713?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=620381261503&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μια διαφανη απλη θηκη:

http://www.ebay.com/itm/161445281573?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μια που το κανει S5 :p:p:

http://www.ebay.com/itm/151434782773?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=450624465578&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μια διαφανη που εχει τα κουμπια ελευθερα (δεν θελω να ειναι κλειστα):

http://www.ebay.com/itm/271609283947?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=570445681470&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Αντιστοιχα μια ιδια με τα κουμπια ελευθερα, μαλλον πιο χοντρη, οποτε θα προστατευει το φακο της καμερας καλυτερα οταν ακουμπαω το κινητο πανω σε επιφανειες με την πλατη:

http://www.ebay.com/itm/291244808385?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Και τελος, ενα tempered glass 2.5D (0.2mm). Υποτιθεται ειναι κυρτο, οποτε θα ειναι πιο καλη η αισθηση μιας και το Note 4 εχει και αυτο κυρτο γυαλι:

http://www.ebay.com/itm/281458458379?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Η μαυρη πιο χοντρη θηκη, αν ειναι η ιδια που ειχα και στο 3, ειναι πολυ καλη. Ειχα το κινητο στην αλλη ενα χρονο περιπου και μετα απο 3-4 πτωσεις, πολλες τσεπες με κλειδια, πορτοφολι, κερματα, κτλ, το κινητο αριστο. Δεν ειχε το παραμικρο.

 

 

Και μολις πηρα και αλλα 2 tempered glass 2.5D να δω και αυτα πως ειναι:

 

(0.3mm) http://www.ebay.com/itm/181534595247?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

και

(0.33mm) http://www.ebay.com/itm/281441327052?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=580478418314&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...