Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε Mark_K, ευχαριστουμε για τα σχολια. Παιζοντας λιγο με τα audio effects βλεπω βελτιωση με την αναπαραγωγη της μουσικης, θα το ψαξω μπας και δω και βελτιωση σχετικα με τις κλησεις. Παντως, οσο το δουλευω τοσο πιο πολυ το χαιρομαι γιατι ολα τρεχουν τοσο ομαλα χωρις προβληματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε Mark_K, ευχαριστουμε για τα σχολια. Παιζοντας λιγο με τα audio effects βλεπω βελτιωση με την αναπαραγωγη της μουσικης, θα το ψαξω μπας και δω και βελτιωση σχετικα με τις κλησεις. Παντως, οσο το δουλευω τοσο πιο πολυ το χαιρομαι γιατι ολα τρεχουν τοσο ομαλα χωρις προβληματα

 

Παιζει βελτιωση δηλαδη και που τα βρισκουμε τα audio effects?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιζει βελτιωση δηλαδη και που τα βρισκουμε τα audio effects?

 

ναι υπαρχει βελτιωση παιζωντας με τα audio effects για να ακουσεις την αγαπημενη σου μουσικη αρκετα ικανοποιητικα! στο θεμα των κλησεων θα το ψαξω αυριο. Ισως να ειμαι εγω λιγο ιδιοτροπος με το ακουστικο, το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει αρκετα δυνατο ακουστικο

 

τα audio effects ειναι στο system -> sound

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει βελτιωση παιζωντας με τα audio effects για να ακουσεις την αγαπημενη σου μουσικη αρκετα ικανοποιητικα! στο θεμα των κλησεων θα το ψαξω αυριο. Ισως να ειμαι εγω λιγο ιδιοτροπος με το ακουστικο, το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει αρκετα δυνατο ακουστικο

 

τα audio effects ειναι στο system -> sound

 

Ευχαριστω φιλε μου τα βρηκα τελικα...με βαση το μπουκωμα που εχουν σε μεγαλη ενταση εβαλα παραπανω πριμα και μου φαινεται να υπαρχει διαφορα..Απο το ιδιο μενου μπορουμε να κανουμε κατι και με το ακουστικο?οχι τα hands free το ακουστικο του συνομιλητη εννοω...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου τα βρηκα τελικα...με βαση το μπουκωμα που εχουν σε μεγαλη ενταση εβαλα παραπανω πριμα και μου φαινεται να υπαρχει διαφορα..Απο το ιδιο μενου μπορουμε να κανουμε κατι και με το ακουστικο?οχι τα hands free το ακουστικο του συνομιλητη εννοω...

 

Μου φανηκε οτι απενεργοποιωντας τα audio effects, μου φαινεται οτι σαν να βελτιωθηκε ο ηχος στο ακουστικο κατα την διαρκεια των κλησεων.

 

Για την αυτονομια ας απαντησει αλλος γιατι εγω το εχω απο προχθες και δεν το αφηνω σε ησυχια :-)

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κ εγω απο χθες παιδια κ μονο θετικα μπορω να πω για τη συσκευη.Δε κολλαει πουθενα ουτε lag ουτε τπτ!Πολυ smooth ρολαρει οπως το νεξους 5 που ειχα.Το μονο που δεν υπαρχει ειναι το ποσοστο μπαταριας που κακως η google δεν το εχει σαν επιλογη στις ρυθμισεις.Η μπαταρια μου εβγαλε 6 ωρες οθονη πολυ ικανοποιητικο για μενα.Εχει παρει κανεις screen protector κ ανταπτορα φορτιστη απο καπου?Ανταπτορας με βαση τη μπαταρια των 2070 ποιον θεωρειται πιο συμβατο να παραγγειλω?Εχει βγει νεοτερο firmware?Εγω εχω την 21.11.14
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κ εγω απο χθες παιδια κ μονο θετικα μπορω να πω για τη συσκευη.Δε κολλαει πουθενα ουτε lag ουτε τπτ!Πολυ smooth ρολαρει οπως το νεξους 5 που ειχα.Το μονο που δεν υπαρχει ειναι το ποσοστο μπαταριας που κακως η google δεν το εχει σαν επιλογη στις ρυθμισεις.Η μπαταρια μου εβγαλε 6 ωρες οθονη πολυ ικανοποιητικο για μενα.Εχει παρει κανεις screen protector κ ανταπτορα φορτιστη απο καπου?Ανταπτορας με βαση τη μπαταρια των 2070 ποιον θεωρειται πιο συμβατο να παραγγειλω?Εχει βγει νεοτερο firmware?Εγω εχω την 21.11.14

 

6 ώρες;Με τι χρηση αν επιτρέπεται;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

6 ωρες χωρις κλησεις μονο ιντερνετ

 

Χώρες καμμία διάθεση ειρωνείας μου φαίνεται υπερβολικό το νούμερο...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ρεκόρ μου είναι 6 ώρες με τη μπαταρία να έχει φτάσει στο 3% και αποκλειστικά Wi-Fi και λίγες κλήσεις.

 

Το σημαντικό είναι πως από ότι βλέπω τις τελευταίες μέρες, με μέση προς αρκετή χρήση ξεπερνάει την μιάμιση μέρα αυτονομίας. Σε οθόνη φτάνει τις 4 ώρες άνετα όταν έχει ακόμη 25%. Με κανονική χρήση, Wi-Fi εντός 3G εκτός, και fight mode τη νύχτα που δεν χρησιμοποιείται. Με έχει βολέψει όσο κανένα άλλο τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Χώρες καμμία διάθεση ειρωνείας μου φαίνεται υπερβολικό το νούμερο...

 

6 ώρες κ 6 λεπτά συγκεκριμένα φίλε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες κ 6 λεπτά συγκεκριμένα φίλε

 

Ίσως να ισχυει δεν έχω διάθεση αντιπαραθεσης απλα εγώ που το χω δυο μέρες μετα βίας φτανω μα παρόμοια χρηση 4-4.30 ώρες

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι αδύνατο να συμβεί ο χρόνος αυτός. Εμένα χτες ας πούμε με 24 ώρες αναμονή,1 ώρα κλήσεις και είχα 5 ώρες και 40 λεπτά οθόνης με υπόλοιπο 13%. Βέβαια εννοείται με χρήση αποκλειστικά wi-fi,χωρίς δεδομένα και τη φωτεινότητα οθόνης γύρω στο 40%.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ισχυει δεν έχω διάθεση αντιπαραθεσης απλα εγώ που το χω δυο μέρες μετα βίας φτανω μα παρόμοια χρηση 4-4.30 ώρες

 

Είναι οι πρώτες φορτίσεις. Θα δω κ στη πορεία πως θα πάει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει είτε με πολλή χρήση θα βγάλει μικρή αυτονομία και μεγάλο νούμερο στην χρήση οθόνης, είτε αν το πας με πιο συντηρητική χρήση και το δουλεύεις για το πιο απαραίτητα ώστε να σου κρατήσει πολύ, θα δεις μια πολύ καλή αυτονομία και μικρότερο screen on time. Και είναι λογικό, γιατί και τις ώρες που κάθεται χωρίς να δουλεύει, έστω και αν έχει μικρή κατανάλωση δεν είναι δυνατόν να γίνει 0 ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα και παρατήρησα όταν πατάω με λίγο περισσοτερει δύναμη την οθόνη κάνει κάτι νερά μέσα είναι λογικό?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα και παρατήρησα όταν πατάω με λίγο περισσοτερει δύναμη την οθόνη κάνει κάτι νερά μέσα είναι λογικό?

Σε όλα το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση... Γενικά πιστεύω πως γίνεται σε μεγαλύτερό βαθμο απο τα αλλά έχει πολύ λεπτο τζάμι με αποτέλεσμα να λυγίζει έστω και με λίγο πίεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή τη βδομάδα -κατά πάσα πιθανότητα- θα το τσιμπήσω το κινητάκι και εγώ. Εκτός από την έλλειψη 4G, τι πιστεύετε ότι του λείπει αν αναλογιστούμε και την τιμή του βέβαια..?

 

Πάντως όπως και να έχει, σε σχέση με το τωρινό μου xperia neo v πιστεύω ότι η διαφορά θα είναι τεράστια (και μεταφορικά και κυριολεκτικά)

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ να έχω ιδιαίτερη άποψη καθώς είχα ενα galaxy s advance..αλλά πραγματικά νομίζω πως έχω ενα πύραυλο στα χέρια μου! :-) ..δεν ξέρω το μονο αρνητικό που νομίζω πως εχει είναι η μπαταρία του..βγάζει μια μέρα σίγουρα όμως
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση... Γενικά πιστεύω πως γίνεται σε μεγαλύτερό βαθμο απο τα αλλά έχει πολύ λεπτο τζάμι με αποτέλεσμα να λυγίζει έστω και με λίγο πίεση

 

Εγώ δεν παρατηρώ κάτι. Πρέπει να το πιέσω

παρά πολύ, επίτηδες, και πολύ παραπάνω από τη μέση πίεση που καλείται να δεχθεί. Σε κάθε περίπτωση όμως δεν είναι καλό να δοκιμάζουμε την αντοχή του.

 

 

Παιδιά αυτή τη βδομάδα -κατά πάσα πιθανότητα- θα το τσιμπήσω το κινητάκι και εγώ. Εκτός από την έλλειψη 4G, τι πιστεύετε ότι του λείπει αν αναλογιστούμε και την τιμή του βέβαια..?

 

Πάντως όπως και να έχει, σε σχέση με το τωρινό μου xperia neo v πιστεύω ότι η διαφορά θα είναι τεράστια (και μεταφορικά και κυριολεκτικά)

 

Τίποτα ουσιαστικό. Καλό θα ήταν να είχε παραπάνω μνήμη, αλλά όταν αυτή πέσει παρά πολύ σκοτώνει εφαρμογές αβέρτα για να μην πέσει σε ταχύτητα.

 

Προχθές ήμουν σε μια παρέα, και 2 φίλοι απόρησαν που έδωσα το nexus 5, και ειδικά για το motorola. Όταν το έπιασαν στα χέρια τους όμως είχαν μια έκφραση "wtf!" Αυτό πάει πολύ γρήγορα! Ο ένας είχε galaxy s3 και ο άλλος κάποιο διαφορετικό (και χειρότερο) επίσης Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ο "μαμά" launcher εκτός από το κλασσικό redraw που κάνει στους περισσότερους, αν όχι σε όλους, μου διαγράφει μετά από επανεκκίνηση του κινητού, τις συντομεύσεις των εφαρμογών που έχω περασμένες στην micro sd.

Είναι γενικό γνώρισμα του launcher αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...