Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα χτυπάνε κανονικά οι ειδοποιήσεις στο κινητό με τον παραπάνω τρόπο. Δεν ξέρω τι αλλο μπορείς να κάνεις.

 

Δεν χτυπανε δυστυχως ουτε δειχνει επιλογες...

 

Κ στο carkit που εδειχνε τα μηνυματα πριν με την 8 τωρα τιποτα...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μια συσκευή με jailbreak και θέλω να κάνω με κάποιο τρόπο επαναφορά αλλά να μην χαθεί το jailbreak. Γνωρίζει κανείς?

 

Άκυρο το βρήκα. Με την εφαρμογή semi restore

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης που βρίσκεται αυτό widget των μπαταριών και δεν το βρίσκω δεν μου το εμφανίζει καν.

Πρέπει να έχεις συνδεδεμένα αξεσουάρ που να υποστηρίζουν αυτή την επιλογή. Όπως πχ watch ή ΒΤ ακουστικό ή κάποιο wearable τύπου jawbone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν μπορείς να περάσεις την 9. Μπορείς μόνο την 9.0.1 και 9.0.2. Εγώ πάντα μοίραζα ίντερνετ μέσω wifi ή ΒΤ, δεν είχα μοιράσει ποτέ με usb οπότε δεν ξέρω αν χάθηκε κάποια επιλογή από την 8 προς την 9.

 

Ούτε θα επιστρέψουν μάλλον. Είναι αυτά που βλέπουμε πια. Και στην 9.1 άλλαξαν και κάποια.

Αν θες πες μου ποια θες μήπως και τα έχω να σου τα δώσω.

 

Πω ποτε βγηκε 9.0.2 και δεν την πηρα χαμπαρι. Την κατεβαζω τωρα κ ελπιζω να φτιαχτει με αυτη.

Η επιλογη με usb υπαρχει αλλα δεν δουλευει, τουλαχιστον σε μενα. Το ανοιγω κανονικα και το συνδεω αλλα τιποτα, ουτε στο κινητο δειχνει ενεργη συνδεση αλλα ουτε στο μακ.

 

Τι να πω για τα wallpapers, προχειροδουλειες απο οτι φαινεται... Σε ευχαριστω, δεν ηθελα καποιο συγκεκριμενο απλα ηθελα να εχω την επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια συσκευή με jailbreak και θέλω να κάνω με κάποιο τρόπο επαναφορά αλλά να μην χαθεί το jailbreak. Γνωρίζει κανείς?

 

Άκυρο το βρήκα. Με την εφαρμογή semi restore

σε ποια ios εισαι; πετυχε;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

το παρατηρώ και εγώ ξαφνικά. οι εφαρμογές ανοίγουν ακαριαία..

Παιδιά καλημέρα

Αφου εκανα στο 6 αρι μου 800 restore κλπ κλπ για να βρώ τι δημιουργούσε το πρόβλημα μου, βρήκα τι φταίει.Αυτό μου το εκανε το Αssistive Τouchδηλ το εικονικό κουμπί που κόβει βόλτες στην οθόνη για να μη πατας το home button...μολις το απενεργοποίησα και μετά απο επανεκκίνηση της συσκευής δεν το ξαναπαρουσίασε....το δοκίμασα και στο 5 αρι της γυναίκας μου και στο Air 2 και το κάνει και σε αυτά...τελικά είναι bag του Ios 9 γιατί το κανει μόνο στις 9 αρες και οχι στην 8.4.1 ...το κάνει σε ολες τις συσκευές που εχω με IOS 9 κι τις μετέπειτα 9.01 και 9.0.2..το θέμα είναι να το ...σφυρίξει κάποιος στην APPLE να το διορθώσει

 

Έχετε παρατηρήσει πως αν κάνεις launch ένα app, από το spotlight (siri suggestion),

μετά κολλάει κ χαλάει το smoothness και το motion των γραφικών σε όλο το κινητό;

Π.χ. μετά ανοίγουν, κλείνουν και αλλάζουν μεταξύ τους (μετάβαση multitasking) οι εφαρμογές αστραπιαία χωρίς "animation" εφέ κτλ.

Αν κάνεις resart στρώνει, μέχρι να επαναλάβεις την διαδικασία...

Έχω την εντύπωση ότι αυτό συμβαίνει μόνο αν κάνεις launch κάποιες εφαρμογές, αλλά δεν έχω τεστάρει ακόμη ποιες... :p :p :lol:

 

Ακόμα είμαι με 9.0 (iPhone 6)

Απενεργοποίησε το Assistive Touch φίλε μου αν το εχεις ενεργοποιημενο και κάνε μια απλη επανεκκινηση..ειναι σφάλμα του IOS 9 και τις μετέπειτα

ενημερώσεις.....εσπασα το κεφάλι μου τι φταίει και το βρήκα..το δοκίμασα και σε 5 αρι και IPAD AIR 2 ολες με 9 αρα και το κάνει και σε αυτές..και δεν το πήρα χαμπάρι γιατί στο 5 αρι και στο AIR 2 δεν ειταν ενεργοποιημένο

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε το Assistive Touch φίλε μου αν το εχεις ενεργοποιημενο και κάνε μια απλη επανεκκινηση..ειναι σφάλμα του IOS 9 και τις μετέπειτα

ενημερώσεις.....εσπασα το κεφάλι μου τι φταίει και το βρήκα..το δοκίμασα και σε 5 αρι και IPAD AIR 2 ολες με 9 αρα και το κάνει και σε αυτές..και δεν το πήρα χαμπάρι γιατί στο 5 αρι και στο AIR 2 δεν ειταν ενεργοποιημένο

 

Ναι ενεργοποιημένο το έχω!!

Πολύ πιθανόν να είναι αυτό! Πάντως μου το έχει κάνει σύνολο 2-3 φορές από τότε που πέρασα το 9.0.

Δεν μου το έχει ξαναπαρουσιάσει!

Από εχθές έχω 9.0.2

Για να δούμε.. Είναι πολύ βολικό το Assistive Touch και δεν θέλω να το απενεργοποιήσω :confused:

Θα ενημερώσω αν το κάνει πάλι!

Ευχαριστώ!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Δεν ειχα καθολου χρονο για να κανω το restore, ποσες μερες αφοτου εχω περασει το 9.0.1 αφηνει να γυρισω στο 9.0?

 

Ασχετα με αυτο, εχω παρατηρησει ενα προβλημα με τον διαμοιρασμο ιντερνετ απο το κινητο στο λαπτοπ μεσω usb. Απο τοτε που εβαλα το ios 9 δεν βγαζει καμμια συνδεση οταν ανοιγω το personal hotspot. Μονο μεσω wifi γινετε ο διαμοιρασμος. Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο?

 

Επισης, τα παλλια wallpapers δεν επεστρεψαν με την 9.0.1

 

(συγνωμη, δεν γνωριζω πως βαζουμε πολλαπλες παραθεσεις)

 

ενα update μονο, εβαλα την 9.0.2 και ο διαμοιρασμος μεσω usb δουλευει κανονικα πλεον. επισης νομιζω πως το σημα επανηλθε στην καλη κατασταση της 9 αλλα επιφυλασσομαι γιατι δεν το εχω τεσταρει οπου συνηθως ειχα θεματα πριν την 9 και στην 9.0.1.

 

κατα τα αλλα απο το ios 9 σιχαινομαι τα tabs του safari, δεν πιανονται με τοση ευκολια για να κλεισουν ετσι οπως ειναι οι καρτελες, πολυ σπαστικη ᾽αναβαθμιση᾽. Το ιδιο και με το search στα αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενεργοποιημένο το έχω!!

Πολύ πιθανόν να είναι αυτό! Πάντως μου το έχει κάνει σύνολο 2-3 φορές από τότε που πέρασα το 9.0.

Δεν μου το έχει ξαναπαρουσιάσει!

Από εχθές έχω 9.0.2

Για να δούμε.. Είναι πολύ βολικό το Assistive Touch και δεν θέλω να το απενεργοποιήσω :confused:

Θα ενημερώσω αν το κάνει πάλι!

Ευχαριστώ!

Και εγω ενεργοποιημένο το ειχα ολον τον καιρό αλλά μου εσπασε τα νεύρα αυτη η δυσλειτουργία....ελπίζω να το φτιαξει η apple ....το ευχάριστο είναι οτι τουλάχιστον ξέρουμε γιατι το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Τώρα που θα βγει το 6s λέτε να πέσει λίγο η τιμή; Σκέφτομαι να το αγοράσω για την γυναίκα μου. 585 το βρίσκω. Υπάρχει περίπτωση να το βρω πιο λίγο; Το 6s είναι πολύ ανώτερο; Βοηθήστε με λίγο να πάρω την απόφαση. Είναι πολλά τα λεφτά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Τώρα που θα βγει το 6s λέτε να πέσει λίγο η τιμή; Σκέφτομαι να το αγοράσω για την γυναίκα μου. 585 το βρίσκω. Υπάρχει περίπτωση να το βρω πιο λίγο; Το 6s είναι πολύ ανώτερο; Βοηθήστε με λίγο να πάρω την απόφαση. Είναι πολλά τα λεφτά...

 

 

Αν δεν θες να δώσεις πολλά χρήματα πήγαινε σε 6. Ναι μεν το 6s έχει 2gb ram και κάτι ακόμα αλλα η τιμή του 6 θα πέσει.

 

Το μόνο που σκέφτομαι και εγω που έχω το 6 ειναι ότι πλέον επειδή έχει 2giga ram τα νέα iOS θα γίνονται πιο βαριά και δεν ξερω αν θα μπορέσω ας πούμε να βάλω το iOS 10 και να τρέχει καλα.

Στα λεφτά που λες πάντως για εμένα πας στο 6αρι. Θεωρώ πως θα πέσει η τιμή μέχρι τα Χριστούγεννα. Ειναι και περίεργη η κατάσταση στη χώρα μας αυτό το διάστημα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Τώρα που θα βγει το 6s λέτε να πέσει λίγο η τιμή; Σκέφτομαι να το αγοράσω για την γυναίκα μου. 585 το βρίσκω. Υπάρχει περίπτωση να το βρω πιο λίγο; Το 6s είναι πολύ ανώτερο; Βοηθήστε με λίγο να πάρω την απόφαση. Είναι πολλά τα λεφτά...

 

Αν βρεις κανεναν να στο δωσει φτηνα εχει καλως. Γιατι για να πεσει η τιμη του ιδιαιτερως πολυ μη περιμενεις! Ακομη κ με τη κατασταση που επικρατει οι τιμες συνεχιζουν να ειναι σταθερες!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Τώρα που θα βγει το 6s λέτε να πέσει λίγο η τιμή; Σκέφτομαι να το αγοράσω για την γυναίκα μου. 585 το βρίσκω. Υπάρχει περίπτωση να το βρω πιο λίγο; Το 6s είναι πολύ ανώτερο; Βοηθήστε με λίγο να πάρω την απόφαση. Είναι πολλά τα λεφτά...

Μάλιστα... Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα προσπαθήσω να κάνω την υπέρβαση με το 6s. Αλλιώς θα τσιμπήσω το 6αρι.

 

Υπάρχει περίπτωση να βρω το 6αρι κάπου από εξωτερικό πιο φθηνά;

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

μια ακομη ερωτηση. Παρατηρησα οτι με το ios 9 δεν μου βγαζει επιλογη να κανω αντιγραφη μια φωτο οταν παταω παρατεταμενα πανω της (π.χ μεσα στις φωτο). Γινετε και σε εσας αυτο? Πχ οταν θελω να στειλω μια φωτο στα μηνυματα εμαιλ κτλ μπορω να το κανω μονο πατωντας επισυναψη ενω προηγουμενως ( πριν το ios 9) μπορουσα και με copy paste.
Link to comment
Share on other sites

μια ακομη ερωτηση. Παρατηρησα οτι με το ios 9 δεν μου βγαζει επιλογη να κανω αντιγραφη μια φωτο οταν παταω παρατεταμενα πανω της (π.χ μεσα στις φωτο). Γινετε και σε εσας αυτο? Πχ οταν θελω να στειλω μια φωτο στα μηνυματα εμαιλ κτλ μπορω να το κανω μονο πατωντας επισυναψη ενω προηγουμενως ( πριν το ios 9) μπορουσα και με copy paste.

Προφανώς το έβγαλαν λόγω του καινούργιο 3d touch. Ούτε η επιλογή copy υπάρχει ούτε η επιλογή hide. Αλλά είναι διαθέσιμες μέσω του ios share sheet. Αλλά όταν θες να στείλεις κάποια φώτο δεν χρειάζεται καν να την κάνει copy paste σε μήνυμα ή email. Την στέλνεις αμέσως μέσω της εφαρμογής που θες από το ios share sheet.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το έβγαλαν λόγω του καινούργιο 3d touch. Ούτε η επιλογή copy υπάρχει ούτε η επιλογή hide. Αλλά είναι διαθέσιμες μέσω του ios share sheet. Αλλά όταν θες να στείλεις κάποια φώτο δεν χρειάζεται καν να την κάνει copy paste σε μήνυμα ή email. Την στέλνεις αμέσως μέσω της εφαρμογής που θες από το ios share sheet.

 

Τελεια τελεια, απο το καλο στο καλυτερο! Με το 3d touch υπαρχει αντιγραφη?

Τι ειναι το ios share sheet?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελεια τελεια, απο το καλο στο καλυτερο! Με το 3d touch υπαρχει αντιγραφη?

Τι ειναι το ios share sheet?

 

Ευχαριστω

Όχι δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές ούτε στο 3d touch. Στο youtube υπάρχουν πολλά βίντεο που δείχνουν πως λειτουργεί το 3d touch και δεν έχει καμία σχέση με όσα κάναμε μέχρι τώρα με το multitouch.

 

To ios share sheet είναι αυτό που φαίνεται στην εικόνα που σου ανέβασα πριν. Ψάξε το λίγο. Και τα πράγματα με το ios share sheet είναι πολύ καλύτερα πάρα πολύ καλύτερα από το να έχεις 2 επιλογές κρατώντας πατημένη μια φωτογραφία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές ούτε στο 3d touch. Στο youtube υπάρχουν πολλά βίντεο που δείχνουν πως λειτουργεί το 3d touch και δεν έχει καμία σχέση με όσα κάναμε μέχρι τώρα με το multitouch.

 

To ios share sheet είναι αυτό που φαίνεται στην εικόνα που σου ανέβασα πριν. Ψάξε το λίγο. Και τα πράγματα με το ios share sheet είναι πολύ καλύτερα πάρα πολύ καλύτερα από το να έχεις 2 επιλογές κρατώντας πατημένη μια φωτογραφία.

 

ναι το βρηκα, για μενα το copy paste με παρατεταμενο ηταν πολυ πιο ευχρηστο. Δεν με βολευει το ios share sheet γιατι ακομη κ αν κανω αντιγραφη, δεν μπορω να κανω επικοληση ουτε στο μαιλ, ουτε στα μηνυματα, ουτε στο viber κτλ.

 

Αφαιρουντε λειτουργιες χωρις κανενα λογο και κατ εμε, οχι ως προς το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

ναι το βρηκα, για μενα το copy paste με παρατεταμενο ηταν πολυ πιο ευχρηστο. Δεν με βολευει το ios share sheet γιατι ακομη κ αν κανω αντιγραφη, δεν μπορω να κανω επικοληση ουτε στο μαιλ, ουτε στα μηνυματα, ουτε στο viber κτλ.

 

Αφαιρουντε λειτουργιες χωρις κανενα λογο και κατ εμε, οχι ως προς το καλυτερο.

Είναι πολύ πιο εύκολο να στείλεις αμέσως την φωτογραφία μέσω του ios share sheet μέσα από τις φωτογραφίες στο viber στο mail στο whatsapp στο facebook στο messenger και όπου αλλού θες παρά να μπεις στις φωτογραφίες να κάνεις copy να βγεις από τις φωτογραφίες να πας στην εφαρμογή που θες να στείλεις το αρχείο να κάνει paste και να το στείλεις. Αυτό γινόταν επί εποχές ios 3, 4, 5 κτλ. Όταν μέσω του ios share sheet μπορείς να στείλεις αρχείο σε οποιαδήποτε εφαρμογή τότε ναι είναι πολύ πιο εύκολο και καλύτερο από ότι ήταν πριν.

 

Ότι αρχείο και να θέλω να στείλω από μια εφαρμογή σε άλλη αυτό κάνω, δεν υπάρχει πιο γρήγορος και εύκολος τρόπος από αυτό.

 

Τουλάχιστον δοκίμασε το πριν πεις ότι δεν σε βολεύει :) Πλέον όλες οι εφαρμογές χρησιμοποιούν το share sheet. Το κάνουν για αυτό ακριβώς τον λόγο, να μην χρειάζεται να αλλάζεις ανάμεσα στις εφαρμογές για να κάνεις την δουλειά σου όπως κάναμε παλιά. Εάν ήταν άχρηστο και δεν βόλευε δεν θα το υιοθετούσαν όλες οι εφαρμογές ούτε θα το διαφήμιζαν σε κάθε τους παρουσίαση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το κινητό 16gb σε ροζ για την γυναίκα μου αλλά δεν το βρίσκω πουθενά! Λίγη βοήθεια παρακαλώ;
Link to comment
Share on other sites

Πως έχει ένας φίλος μου σε ροζ; Δεν μπορώ να καταλάβω... Τελοσπαντων
Link to comment
Share on other sites

Πως έχει ένας φίλος μου σε ροζ; Δεν μπορώ να καταλάβω... Τελοσπαντων

 

Αλλάγες γίνονται, του αρέσει το ροζ; Περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Αλλάγες γίνονται, του αρέσει το ροζ; Περίεργο

 

 

 

Εδώ φοράνε ροζ μπλουζάκια όλοι οι παχουλοκομψοί, το κινητό ειναι το λιγότερο. Χαχαχα

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...