Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου πιο purify εβαλες ;

 

Rooted προφανως.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kingstudio.purify&hl=en

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε exdialer. Έχει και Τ9

 

Μολις το δοκιμασα, το ιδιο ακριβως, δεν αποθηκευονται στο call log κλησεις που εχουν γινει με #31#

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν δουλευουν notifications/chat head απο messenger. Καμμια ιδεα? Ενω ας πουμε απο viber ερχονται κανονικα..

Security permission notification alert για το pop up του messenger

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Security permission notification alert για το pop up του messenger

 

Του εχω δωσει access παντου, whitelisted παντου και παρολαυτα τιποτα, ουτε notifications ουτε chat heads...

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα κι εβαλα το xposed κι επειτα το flyme tools!

Μεσω xposed κατεβασα και εγκατεστησα το gravity box για Lollipop χωρις να μου δημιουργηθουν προβληματα προς το παρον!

Παρ ολα αυτα οτι αλλαγες κανω μεσω GravityBox δεν εφαρμοζονται!!!

Πχ εχει την πολυ σημαντικη επιλογη Strip Unicode μεσω της οποιας οταν στελνεις SMS στα ελληνικα δεν αλλαζει μηνυμα καθε 50 γραμματα αλλα καθε 180...

οτι επιλογη εχω κανει μεσω GB δεν εφαρμοζεται...προφανως κι εχω τικαρει το Module στο xposed και προφανως μετα τις αλλαγες εκανα reboot

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον καιρό δεν μπορώ να το αλλάξω.Μου έχει κινέζικες πολεις και φυσικά στα κινέζικα.Πως να το αλλάξω?(έκδοση 4,2,8,2 C)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον καιρό δεν μπορώ να το αλλάξω.Μου έχει κινέζικες πολεις και φυσικά στα κινέζικα.Πως να το αλλάξω?(έκδοση 4,2,8,2 C)

 

Αφού είναι κινεζικό! Εγώ έβαλα flyme Ι rom και ηρεμησα με τις κινεζιες.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πανευκολο φιλε μου..... Θα σ στείλω pm, γτ έχει αναφερθεί πολλές φορές το θέμα, οκ?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πανευκολο φιλε μου..... Θα σ στείλω pm, γτ έχει αναφερθεί πολλές φορές το θέμα, οκ?

 

Eυχαριστώ πολύ φίλος, περιμένω το pm για να το εφαρμόσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις και σε μενα φιλε!! το εχω παραγγειλει αλλα δεν ξερω με ποια ρομ θα μου ερθει!! Σ'ευχαριστω

 

Fireblade, στείλε και σε μένα ένα πμ please με την διαδικασία, και πες και ποια I rom εβαλες.

 

Πανευκολο φιλε μου..... Θα σ στείλω pm, γτ έχει αναφερθεί πολλές φορές το θέμα, οκ?

Έκανα τη διαδικασία αλλά μάλλον επειδή έκανα δικό μου φάκελο root, όταν φτάνει να κάνει update, μου γράφει "firmware not found" Και ούτε επανεκκίνηση κάνει στη ρομ που είχε... Και μένει στην παρακάτω οθόνη. Γνωρίζετε τι να κάνω; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160205/28f5ad0626853e7840283408f7b72614.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη διαδικασία αλλά μάλλον επειδή έκανα δικό μου φάκελο root, όταν φτάνει να κάνει update, μου γράφει "firmware not found" Και ούτε επανεκκίνηση κάνει στη ρομ που είχε... Και μένει στην παρακάτω οθόνη. Γνωρίζετε τι να κάνω; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160205/28f5ad0626853e7840283408f7b72614.jpg

Δεν πιστεύω να εβαλες το update.zip μέσα σε φάκελο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Agantho , από που το έχεις παραγγείλει?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να εβαλες το update.zip μέσα σε φάκελο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Agantho , από που το έχεις παραγγείλει?

Ναι, αυτό έκανα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχθες πηρα το κινητο μεταχειρισμενο αλλα εχω ενα θεμα.. Καθε φορα που μπαινω στις κλησεις μου βγαζει το μηνυμα δυστηχως η εφαρμογη προγραμμα κλησης εχει σταματησει. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό έκανα :(

 

Και ότι κ αν επιλέξεις , δεν μπαίνει σε λειτουργικό?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Και ότι κ αν επιλέξεις , δεν μπαίνει σε λειτουργικό?

Όχι, ούτε στο λειτουργικό που είχε μπαίνει, ούτε το update στην international ρομ κάνει, ούτε το αναγνωρίζει ο υπολογιστής σαν εξωτερικός σκληρός δίσκος για να διαγράψω το φάκελο που δημιούργησα

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι σε αυτην την οθονη (recovery) και το συνδεεις με τον υπολογιστη, ο υπολογιστης δεν το βλεπει σαν "Recovery"? (με μεγεθος περιπου 1.5gb αν θυμαμαι καλα). Αν ναι τοτε απλα κατεβασε ενα update.zip με κινεζικη ρομ (π.χ 4.2.8.2 ή 4.5.7), τσεκαρε και τις 2 επιλογες (upgrade και clear data και πατα start).
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.. είχα αποφασίσει να παρω το LeTv LE1 x600 κινητο.. αλλά έπεσε στα μάτια μου το meizu mx4 pro στο site, minideal... έκατσα διαβασα όλες τις σελιδες που αφορούν το κινητο και πολλοί έχετε πει τα καλύτερα λόγια για το meizu.. αλλά και πολλοί άλλοι πολλά αρνητικά... έχω μπερδευτεί και θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ... τελικά αξίζει να πάρω το meizu mx4 pro...;; ή να καταλήξω αλλού..;;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχθες πηρα το κινητο μεταχειρισμενο αλλα εχω ενα θεμα.. Καθε φορα που μπαινω στις κλησεις μου βγαζει το μηνυμα δυστηχως η εφαρμογη προγραμμα κλησης εχει σταματησει. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

 

Ποια έκδοση έχεις; Έχεις δοκιμάσει να κάνεις Factory Reset και να καθαρίσεις τα πάντα;

 

καλησπέρα σε ολους.. είχα αποφασίσει να παρω το LeTv LE1 x600 κινητο.. αλλά έπεσε στα μάτια μου το meizu mx4 pro στο site, minideal... έκατσα διαβασα όλες τις σελιδες που αφορούν το κινητο και πολλοί έχετε πει τα καλύτερα λόγια για το meizu.. αλλά και πολλοί άλλοι πολλά αρνητικά... έχω μπερδευτεί και θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ... τελικά αξίζει να πάρω το meizu mx4 pro...;; ή να καταλήξω αλλού..;;;; :worry:

 

Είμαι πολύ απαιτητικός από τη συσκευή που έχω, έχω το MX4 Pro από τον Οκτώβρη, δεν έχω σκεφτεί να το αλλάξω. Κατά σειρά είχα Note 2, G2, G Flex 2, Note Edge πριν το Meizu, είχα καλές συσκευές δηλαδή και με το MX4 Pro είμαι υπερευχαριστημένος. ΜΟΝΟ αρνητικό που έχει είναι η αυτονομία, αν δεν βάλεις Flyme 5.x ή Flyme 4.2.8.2...

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις; Έχεις δοκιμάσει να κάνεις Factory Reset και να καθαρίσεις τα πάντα;

 

Εκανα factory reset. Πως καθαριζω τα παντα? Εχω την 4.2.8.2a.παρατηρησα οτι αυτο γινεται μονο οταν εχω κατεβασει τα google services.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι σε αυτην την οθονη (recovery) και το συνδεεις με τον υπολογιστη, ο υπολογιστης δεν το βλεπει σαν "Recovery"? (με μεγεθος περιπου 1.5gb αν θυμαμαι καλα). Αν ναι τοτε απλα κατεβασε ενα update.zip με κινεζικη ρομ (π.χ 4.2.8.2 ή 4.5.7), τσεκαρε και τις 2 επιλογες (upgrade και clear data και πατα start).

Τη βλέπει τη συσκευή αλλά δε μπορώ να προσθαφαιρεσω αρχεία...

Link to comment
Share on other sites

Τη βλέπει τη συσκευή αλλά δε μπορώ να προσθαφαιρεσω αρχεία...

 

Δοκιμασε σε αλλη θυρα USB (κατα προτιμηση USB 2) η σε αλλο PC αν μπορεις. Λιγο δυσκολο εως αδυνατο να εκανες ζημια στο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε σε αλλη θυρα USB (κατα προτιμηση USB 2) η σε αλλο PC αν μπορεις. Λιγο δυσκολο εως αδυνατο να εκανες ζημια στο recovery.

Οκ, ευχαριστώ πολύ. Κι εγώ δε νομίζω να έχω κάνει κάτι αδιορθωτο αλλά το παλεψα και δε βρήκα άκρη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...