Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που λες ειναι το new year festival, ειναι το "δικο τους" νεο ετος αναλογα το ζωο που εκφραζει την χρονια (δρακοι-μαιμουδες-πιθηκοι-μοσχαρια κλπ :lol::lol:) το ημερολογιο που ακολουθουν ειναι το ιδιο με το δικο μας το γρηγοριανο δλδ.:)

 

XAXXAXAXAXAXAXAXA

Ωραια...τα βρηκαμε!

αρα ενταξει...λογικη η αναμονη μου! :lol:

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα μαγκες

Καλη χρονια σ ολους

Θα κανω μια σχετικα offtopic ερώτηση αφου δε βρικσω καταλληλο thread στο Site.

Aγόρασα λοιπον κι εγω το MX4 pro απο Minideal την 1η του μηνος ομως μεχρι στιγμης δεν εχω καμια ενημερωση ουτε για tracking number ουτε απαντουν σ αυτα που τους γραφω

Γνωριζετε αν λογω ημερων κανουν διακοπες ή τιποτα τετοιο?

Ευχαριστω

 

πιο σχετικα ερωτηματα για το Meizu θα γινουν αφότου,με το καλο,το εχω στα χερια μου

Συγγνωμη κι ευχαριστω εκ το προτερων

μην περιμένεις απάντηση σαββατοκύριακο,αύριο θα σου απαντήσουν

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω στο aliexpress θηκες για το κινητο!

αλλες ειναι μεταλλικες αλλες δερματινες αλλες λαστιχενιες...εχει απειρες επιλογες

Ποια θεωρειτε καλυτερη θηκη για την προστασια του κινητου σε περιπτωση πτωσης?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω στο aliexpress θηκες για το κινητο!

αλλες ειναι μεταλλικες αλλες δερματινες αλλες λαστιχενιες...εχει απειρες επιλογες

Ποια θεωρειτε καλυτερη θηκη για την προστασια του κινητου σε περιπτωση πτωσης?

 

Έχω πάρει δυο πλαστικές, μια λαστιχένια και μια flip. Θεωρώ ότι η λαστιχένια το προστατεύει καλύτερα, λόγω του ότι σε περίπτωση πτώσης θα απορροφήσει τον κραδασμό, άποψή μου πάντα. Για καλό και για κακό, πάρε ένα Tempered Glass πάντως, έχω πάρει εδώ και ένα μήνα και δεν το έχω βάλει ακόμα... Τόσο μυαλό...

 

Πάντως, χρησιμοποιώ μια απ'τις πλαστικές που έχω πάρει κατά κύριο λόγο και μετά τις υπόλοιπες.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει δυο πλαστικές, μια λαστιχένια και μια flip. Θεωρώ ότι η λαστιχένια το προστατεύει καλύτερα, λόγω του ότι σε περίπτωση πτώσης θα απορροφήσει τον κραδασμό, άποψή μου πάντα. Για καλό και για κακό, πάρε ένα Tempered Glass πάντως, έχω πάρει εδώ και ένα μήνα και δεν το έχω βάλει ακόμα... Τόσο μυαλό...

 

Πάντως, χρησιμοποιώ μια απ'τις πλαστικές που έχω πάρει κατά κύριο λόγο και μετά τις υπόλοιπες.

 

To minideal,απ οπου το εχω παραγγειλει, δινει δωρο tempered glass και σιλικονατη θηκη!

ομως θελω το κινητο κομαντο για καλο και για κακο

Aυτη πως φαινεται?

http://www.aliexpress.com/item/meizu-MX4-pro-case-cover-Anti-Knock-PC-frame-matte-soft-TPU-back-cover-360-degree/32277640608.html?spm=2114.031010208.3.221.Mmt3Oj&ws_ab_test=searchweb201556_3,searchweb201644_4_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_2,searchweb1451318400_6150

 

επισης Εχει κατι πολυ ωραιες απο αλουμινιο...Αξίζουν?

Link to comment
Share on other sites

To minideal,απ οπου το εχω παραγγειλει, δινει δωρο tempered glass και σιλικονατη θηκη!

ομως θελω το κινητο κομαντο για καλο και για κακο

Aυτη πως φαινεται?

http://www.aliexpress.com/item/meizu-MX4-pro-case-cover-Anti-Knock-PC-frame-matte-soft-TPU-back-cover-360-degree/32277640608.html?spm=2114.031010208.3.221.Mmt3Oj&ws_ab_test=searchweb201556_3,searchweb201644_4_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_2,searchweb1451318400_6150

 

επισης Εχει κατι πολυ ωραιες απο αλουμινιο...Αξίζουν?

 

Mια παρόμοια έχω πάρει κι εγώ και είναι αυτή που έχω μόνιμα πάνω, θα δω μήπως επισυνάψω καμια φωτογραφία αύριο! :lol:

 

Αξίζει η συσκεκριμένη. Όσο για το αλουμίνιο, έχω να πάρω από την εποχή που είχα Note 2. Δε συγκινούμαι. Το έκανε θηρίο.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mια παρόμοια έχω πάρει κι εγώ και είναι αυτή που έχω μόνιμα πάνω, θα δω μήπως επισυνάψω καμια φωτογραφία αύριο! :lol:

 

Αξίζει η συσκεκριμένη. Όσο για το αλουμίνιο, έχω να πάρω από την εποχή που είχα Note 2. Δε συγκινούμαι. Το έκανε θηρίο.

Έχω κ εγώ μια παρόμοια, αλλά επειδή είναι περιμετρικά μεταλλική, το κάνει βαρύ. Χρησιμοποιώ μια flip flop για να προστατεύει και την οθόνη

Δεν φοβάστε με την παραπάνω θήκη για την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κ εγώ μια παρόμοια, αλλά επειδή είναι περιμετρικά μεταλλική, το κάνει βαρύ. Χρησιμοποιώ μια flip flop για να προστατεύει και την οθόνη

Δεν φοβάστε με την παραπάνω θήκη για την οθόνη?

 

θεωρητικα εχεις το tempered glass να σε προστατευει στην οθονη και τη θηκη για ολα τα υπολοιπα!

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα εχεις το tempered glass να σε προστατευει στην οθονη και τη θηκη για ολα τα υπολοιπα!

 

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ, καλά το λες, γιατί δεν το έχω βάλει ακόμα κι (οτ)αν γίνει η ζημιά, θα βρίζω! :lol:

 

Το έβαλα και μου έκατσε μια χαρά, μαζί με τη θήκη είναι ζάχαρη.

Edited by esentis13

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κατεβάζω Flyme 5.6.1.5A Beta, σας λέω εντυπώσεις αργότερα...

 

Changelog:
Lock screen

FIX: After unplug the charger, charging animation does not go away.
Notice board

Optimization: Suspension notification display time from 10 seconds into a 5 seconds.
Fix: drop-down status bar in the English mode, only the date, day of the week does not show a problem.
Audio frequency

Fix: use the headset mode to play music in the background, entering the music volume will become a big issue again.
Communication

T9 search: T9 search optimization, support for searching a strange number in the call log and local Yellow Pages numbers.
Call reject: adjust phone settings options, call reject SMS support custom settings.
Optimization: Long press the call recording pop dialing, editing, etc. menu.
Optimization: Online correction support the numbers marked as “private number”.
Optimization: Yellow contact details page increase online service portal.
Optimization: Choose a contact interface, support for select groups, the entire group can batch select all contacts.
Optimization: Modify the dial-up fails Copywriting Tips.
Optimization: A strange number select “Add to existing contact”, the choice to return to the previous level contacts.
Repair: choose a contact picture number dialed, the call interface displays animated avatar Caton problems in the call log.
Repair: Repair and double-digit cornet make a call does not generate call records of problems of user feedback.
Talkback

Optimization: weather, tape recorders, and other applications set to increase support for Talkback’s.
Fix: Open Talkback, Go to Settings - Fingerprint and security password, you can not enter a password, you can not use a lock screen password problem.
Mobile butler

Power Save Mode: new low-power mode to extend the use of time.
Optimization: low battery indicator supports custom select the power saving mode.
Optimization: Optimization intelligent alignment wake-up function.
Fix: Limit power under no unread messages receive SMS notification problem.
Repair: Some third-party applications permissions positioning control failure problems.
Information

Optimization: Modify Pages Contact Skip contact details of jump method.
Optimization: Optimization SMS card algorithm, repair some user feedback parse the wrong question.
Camera

Optimization: Optimization light field camera mode.
WLAN

Optimization: Increase the error prompt for the enterprise Wi-Fi authentication type.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται μια διαφανή θήκη πλαστική παιδιά. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm. Αθήνα μόνο
Link to comment
Share on other sites

στις beta εκδοσεις η διαρκεια μπαταριας έχει αυξηθει;

 

Αν μιλάμε για Flyme 5.5.x και πάνω, έτσι πιστεύω κι εγώ...

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Vickmall όσο αξιόπιστο και να είναι μου την έκανε την λαδιά. Εσάς παιδιά τα volume buttons πιάνουν καλά σε όποιο σημείο και να πιέζετε; Σε εμένα το down πιάνει όπου και να το πιέσω από την μέση και κάτω ενώ το up πρέπει να το πιέσω πιο κεντρικά για να πιάσει

 

Φοράει 4.5.3.1Α. Το κινητό προορίζεται για άτομο που θα κάνει χρήση ομιλίας, φωτογραφίες, facebook και browsing μόνο. Οπότε δεν χρειάζεται ρομ που πχ να βγάζει το μεγαλύτερο antutu και δεν παίζει ρόλο αν είναι kit kat ή lollipop. Σταθερότητα και αυτονομία ζητείται (και ελληνικά).

 

Προτείνετε να περάσω κάποια άλλη έκδοση;

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Vickmall όσο αξιόπιστο και να είναι μου την έκανε την λαδιά. Εσάς παιδιά τα volume buttons πιάνουν καλά σε όποιο σημείο και να πιέζετε; Σε εμένα το down πιάνει όπου και να το πιέσω από την μέση και κάτω ενώ το up πρέπει να το πιέσω πιο κεντρικά για να πιάσει

 

Φοράει 4.5.3.1Α. Το κινητό προορίζεται για άτομο που θα κάνει χρήση ομιλίας, φωτογραφίες, facebook και browsing μόνο. Οπότε δεν χρειάζεται ρομ που πχ να βγάζει το μεγαλύτερο antutu και δεν παίζει ρόλο αν είναι kit kat ή lollipop. Σταθερότητα και αυτονομία ζητείται (και ελληνικά).

 

Προτείνετε να περάσω κάποια άλλη έκδοση;

φιλε απο τις φωτο σου, ειναι σιγουρα επισκευασμενο, "λαδια"οπως ειπες. Ζητα να στο αντικαταστησουν, ισως δεν χρειαζεται να το στειλεις πισω, ας σου στειλουν ενα νεο απο την ευρωπαικη αποθηκη τους "ελλαδα ειναι" και να το στειλεις εδω και οχι στην κινα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

φιλε απο τις φωτο σου, ειναι σιγουρα επισκευασμενο, "λαδια"οπως ειπες. Ζητα να στο αντικαταστησουν, ισως δεν χρειαζεται να το στειλεις πισω, ας σου στειλουν ενα νεο απο την ευρωπαικη αποθηκη τους "ελλαδα ειναι" και να το στειλεις εδω και οχι στην κινα.

 

Out of stock στην ευρωπαϊκή αποθήκη δυστυχώς από ό,τι είδα. Κάτσε να δούμε τι θα απαντήσουν στο thread τους.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 4.5.7.1Α εκδοση

 

ΣΚέφτομαι να κάνω απεγκατασταση με το ROOT UNISTALLER το

 

SECURITY, MEIZU GAMES, APP Center, LIFE, Ireader, Memos

 

Θα εχω κανένα θέμα στην λειτουργία του τηλεφώνου;

 

Πως ανεβάζω την ένταση του ακουστικού που ακουω τον συνομιλητη κατα την διαρκεια της κλησης;

 

το μεγάφωνο είναι πολύ δυνατο και δεν χρειάζεται....

 

έχει προστατευτικο η οθόνη σας οπως σας ήρθε το κινητο;

γιατι θέλω να βάλω το tempered glass

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να παραγγειλω μια windowed θηκη, πχ http://www.ebay.com/itm/Original-MEIZU-MX4-Pro-Smart-Window-Slim-PU-Leather-Auto-Sleep-Flip-Case-Cover-/400994784114

 

Εχει κανεις εμπειρια με κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τον ηχο καποια πραγματα. Υποστηριζει 24 bit 96 h 192 η default dac του? Η εκδοση του android το περιοριζει σε 16 bit?

Επισης μεσω otg μπορει να δεχτει εξωτερικο dac πχ fiio e17? ( μεσω usb audio player pro)

Αν καποιος το χει ψαξει το θεμα οσον αφορα το ηχο ας μου απαντησει.

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να παραγγειλω μια windowed θηκη, πχ http://www.ebay.com/itm/Original-MEIZU-MX4-Pro-Smart-Window-Slim-PU-Leather-Auto-Sleep-Flip-Case-Cover-/400994784114

 

Εχει κανεις εμπειρια με κατι αντιστοιχο?

 

Εγώ αυτή έχω. Μια κλασική flip flop είναι που το προστατεύει καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου μια γνώμη για το συγκεκριμένο κινητό.. Αξίζει να παω στην αλλαγή από sony z1? Με ενδιαφέρει πολυ η κάμερα και να μην έχει προβληματακια που δεν λύνονται
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κατεβάζω Flyme 5.6.1.5A Beta, σας λέω εντυπώσεις αργότερα...

 

Για πες, ακομα περιμενουμε :P

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλσπερα ειμαι νεος κατωχος και θελω νατο σεταρω και εχω χαθει λιγο μπορειτε να με βοηθησετε????δεν εχει google play store και θελω να κατεβασω!!εχω την flym os 4.2.8.2u ,να περασω κατι πιο καινουριο???και αν ναι πως? Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...