Jump to content

Moto E


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τιποτα απολυτως...και η αληθεια ειναι οτι πολυ εχω απογοητευτει απο το χρονοδιαγραμμα της ΜΟΤΟ για ενα κινητο που παρουσιαστηκε τον Μαιο του 2014 - βεβαια το οτι θα παρει lolipop και μαλιστα 5.1 ειναι σημαντικο αλλα ας την παρουμε καποια στιγμη επιτελους πριν αλλαξουμε το τηλεφωνο...

Ολα τα νεα για την αναβαθμιση επίσημα εδω: https://forums.motorola.com/posts/83d91b2d28 οπου η τελευταια ενημερωση μιλαει για πληρες rollout σε Ινδια/Γαλλια/Βραζιλια/Αμερικη

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου Μοτο Ε Dual Αγορασμένο από Amazon.co.uk έχει πάρει 5.1 εδώ και κανα μηνά...

άπλα μετά απογοήτευση, μένει πολύ λίγος χώρος για εφαρμογές,

αναγκαστικα το έκανα Root και του έβαλα CM 12.1 σαφώς καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχουμε καποιο νεο για lollipop?????????????????????

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο pc suite για το moto e για να κανω back up τα μηνυματα ;

 

Χρησιμοποίησε το hangouts, αποθηκευονται στο google account σου.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο βλεπω δεν θα την παρετε ποτε σας ρε χαχαχαχαχα. Γι αυτο αλλαξτε το και παρτε το Motorola Moto G 2nd που το χει προεγκαταστημενο. Εγω δυο μερες το ειχα το Moto E και μετα τους το πειρα πισω στο Public και πληρωσα την διαφορα του Motorola Moto G 2nd τοτε που το χρεισιμοποιουσα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

To οποίο με τη σειρά του θα σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να πάρει 5.1.1, οπότε με αυτή τη λογική καλύτερα να πάρεις το 3rd Generation που το έχει από τη μάνα του.:lol:
Link to comment
Share on other sites

κατι ληγους μηνες το εχω το moto e και αρχισε να κολλαει το κουμπι ξεκλειδωματος, να ανησυχω;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα ήρθε ή 5.1.έγινε εγκατασταση επιτυχώς σε μισή ώρα αλλά μου εξάντλησε όλη την μνήμη!Καμία λύση γι αυτό?αν ναι με αναλυτικές οδηγίες παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ την αναβάθμιση, προφανώς πλέον το rollout είναι full on...! Αυτό με την μνήμη είναι ζήτημα, αλλά φανταστείτε να μην έδινε το update η Motorola, τι γκρίνια θα έπεφτε...

Οπότε θα ζήσουμε με αυτό, κάθε έξυπνη πρόταση διαχείρισης ευπρόσδεκτη!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ την αναβάθμιση, προφανώς πλέον το rollout είναι full on...! Αυτό με την μνήμη είναι ζήτημα, αλλά φανταστείτε να μην έδινε το update η Motorola, τι γκρίνια θα έπεφτε...

Οπότε θα ζήσουμε με αυτό, κάθε έξυπνη πρόταση διαχείρισης ευπρόσδεκτη!

Μονο με ρουτ οταν και αν εχει βγει για αυτη την εκδοση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν εγκαταστήσει το τελευταίο update :

Αξίζει η ενημέρωση ;

Επιφέρει αξιοπρόσεκτες αλλαγές στο σύστημα προς το θετικότερο που να δικαιολογούν την εγκατάσταση της ;;;

έχω διαγράψει σχεδόν όλες τις φωτογραφίες από το τηλέφωνο, εφαρμογές που δεν μετακινούνταν στην κάρτα μνήμης και ακόμα δεν έχω επαρκή χώρο ώστε να κάνει την ενημέρωση.

Σε κάθε περίπτωση και να περάσω σε καινούρια έκδοση δίχως όμως να μου απομείνει χώρος αποθηκευτικός στο κινητό δεν με συγκινεί ως ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν εγκαταστήσει το τελευταίο update :

Αξίζει η ενημέρωση ;

Επιφέρει αξιοπρόσεκτες αλλαγές στο σύστημα προς το θετικότερο που να δικαιολογούν την εγκατάσταση της ;;;

έχω διαγράψει σχεδόν όλες τις φωτογραφίες από το τηλέφωνο, εφαρμογές που δεν μετακινούνταν στην κάρτα μνήμης και ακόμα δεν έχω επαρκή χώρο ώστε να κάνει την ενημέρωση.

Σε κάθε περίπτωση και να περάσω σε καινούρια έκδοση δίχως όμως να μου απομείνει χώρος αποθηκευτικός στο κινητό δεν με συγκινεί ως ιδέα

Μετά από κάποιες ώρες με την καινούργια εκδοση5.1 ,ναι αξίζει και Μπράβο στην motorola αλλά από την άλλη ένα μεγάλο ΓΙΑΤΙ

μου αχρηστευεις το τηλέφωνο χωρίς εσωτερική μνήμη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για όσους ψάχνουν για χωρο να ξέρουν ότι το αρχείο lolipop είναι 335 MB !

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες ώρες με την καινούργια εκδοση5.1 ,ναι αξίζει και Μπράβο στην motorola αλλά από την άλλη ένα μεγάλο ΓΙΑΤΙ

μου αχρηστευεις το τηλέφωνο χωρίς εσωτερική μνήμη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για όσους ψάχνουν για χωρο να ξέρουν ότι το αρχείο lolipop είναι 335 MB !

 

Οι εφαρμογές μεταφέρονται στην sd card....και έχω ακόμα 1,5gb ελεύθερη μνήμη στο τηλέφωνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε όσοι περάσατε lollipop γράψτε δύο λόγια για την μπαταρία. Το έχω για δεύτερη συσκευή για την δουλειά και για τρεξίματα κλπ και με ενδιαφέρει αποκλειστικά η αυτονομία του. Αν μειώθηκε σημαντικά να μην αναβαθμίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε και εμένα τελικά, σήμερα. Αλλά με όσα διαβάζω εδώ προβληματίζομαι αν αξίζει. Υπάρχει επίσημος τρόπος για επιστροφή σε 4.4 ? Για την περίπτωση που απογοητευτούμε.
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τις τελευταίες μέρες το τηλέφωνο της γυναίκας κάνει μόνο του επαννεκινήσεις χωρίς λόγο, ίσως και 5 την ημέρα.

 

Πτώση δεν έιχε, εφαρμογή καινούργια δεν μπήκε, 4.4.4. official φοράει και το μόνο που σκέφτομαι είναι πως επειδή έχει τιγκάρει από χώρο.

 

Κάποια γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οι εφαρμογές μεταφέρονται στην sd card....και έχω ακόμα 1,5gb ελεύθερη μνήμη στο τηλέφωνο...

 

Για πες πως το κάνεις αυτό σε stock γιατί εδώ έχω μόνο τα gapps ουσιαστικά και δεν μπορώ να εγκαταστησω ούτε τα updates από το play... Ελεύθερος χώρος, 300ΜΒ... Δυνατότητα μετακίνησης, μόνο σε 2-3 εφαρμογές...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Για πες πως το κάνεις αυτό σε stock γιατί εδώ έχω μόνο τα gapps ουσιαστικά και δεν μπορώ να εγκαταστησω ούτε τα updates από το play... Ελεύθερος χώρος, 300ΜΒ... Δυνατότητα μετακίνησης, μόνο σε 2-3 εφαρμογές...

Φιλε μου μονο με ρουτ και link2sd plus για να μπορεις να μεταφερεις ολοκληρες και οποιες εφαρμογες θες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...Xθες εκανα reset και ο καθαρος χωρος που εμφανιζεται ειναι περιπου 1,6GB - πριν το κανω register στο gmail μου, εχει κανεις ιδεα αν επαρκει τουλαχιστον για τις εργοστασιακες εφαρμογες και τα updates τους? Γιατι για εγκατασταση αλλων apps χωρις root προφανως ουτε λογος...!

ΥΓ: Αν δεν αρκει παντως μιλαμε για μεγαλο fail..! Eιναι σαν να ωθει ανεπισημα μια εταιρια σε root που προφανως για τον...ταπεινο χρηστη της low end κατηγοριας ειναι απλα ανεφικτο και φυσικα ανεπιθυμητο...! Ειναι απο εκεινες τις περιπτωσεις που ξεκαθαρα η Motorola επρεπε να εξηγησει στον κοσμο οτι η εκδοση των 4GΒ δεν θα αναβαθμιστει λογω του περιορισμενου αποθηκευτικου χωρου και της αδυναμιας μετακινησης αρκετων εφαρμογων (ειδικα των εργοστασιακων) στην καρτα SD και μαλιστα θα ηταν απολυτα δικαιολογημενη.

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto E

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...