Jump to content

Honor 3C 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Asot, το 3G αυτης τς συσκευης ωστοσο λειτουργει κανονικα στν Ελλαδα?

Ναι, κανονικότατα.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Honor 3C ΔΕΝ είναι κατάλληλο για το Ευρωπαικό 4G, ομως παραμένει εξαιρετικό τηλέφωνο και μου αρέσει πολύ η νέα "σαγρέ" πλάτη που απέκτησε...

Μια που το 3C (H30-U10) εξαφανίστηκε από την αγορά και συνοψίζοντας τις διαφορές με το

Honor 3C 4G (H30-L02) έχουμε:

3C (H30-U10)---------------------3C 4G (H30-L02)

Dual SIM--------------------------Single SIM

OS:4.2.2 Jelly Bean----------------OS:4.4 Kit Kat

CPU:MediaTek MT6582 ------------CPU:HiSilicon V9R1 Kirin910

GPU: Mali 400 MP2 (2-core)--------GPU: Mali 450 MP4 (4-core)

ROM:8GB--------------------------ROM:16GB

και φυσικά το LTE, που για μας εδώ δεν απασχολεί.

 

Φίλε asot μια που έχει περάσει ήδη από τα χέρια σου, έχεις την καλοσύνη να απαντήσεις τα εξής:

1. Το OS:4.4 Kit Kat είναι Huawei official, stable ?

2. Ο Kirin910 έχει κάποια αισθητή επίπτωση στη μπαταρία, σε σχέση με το H30-U10, πάντα με μέση χρήση?

3. Από αντίληψη-εμπειρία, υπάρχει λες περίπτωση να βγάλουν μοντέλο με το σωστό FDD-LTE, που θα είναι συμβατό με μας εδώ και να αξίζει την αναμονή?

 

Ευχαριστώ.

Edited by pany07
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα όλα αυτά αλλά το λ02 είναι μονοκαρτο

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μέγιστη παράλειψη...

Ενημερώθηκε.

 

Έχει ξεμείνει κανένα H30-U10 σε κάποιο site?

 

Τα 2 τελευταία που παρήγγειλα τα πήρα από to2c.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 τελευταία που παρήγγειλα τα πήρα από to2c.

Από to2c κι εγώ το δικό μου, αλλά τώρα δεν φαίνεται να υπάρχει.

Βγαίνει όμως in stock στα minideal, fastcardtech, merimobiles, vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Η Selina (vickmall) επιμένει οτι μιλάει με Huawei και το νεο firmware που πρεπει να βάλω (16/10) θα δώσει δυνατότητες 4G (FDD-LTE) στο κινητό (H30-L02)...

Δεν το έχω επιβεβαιωσει ακόμη...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η Selina (vickmall) επιμένει οτι μιλάει με Huawei και το νεο firmware που πρεπει να βάλω (16/10) θα δώσει δυνατότητες 4G (FDD-LTE) στο κινητό (H30-L02)...

Δεν το έχω επιβεβαιωσει ακόμη...

Ειχαμε κανένα νεότερο επί του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε κανένα νεότερο επί του θέματος?

Οχι - εχω δώσει το τηλέφωνο και δεν έχω βρεθεί με τον ιδιοκτήτη ακόμη (αυτός δεν έχει κάρτα SIM 4G για να δοκιμάσει...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι - εχω δώσει το τηλέφωνο και δεν έχω βρεθεί με τον ιδιοκτήτη ακόμη (αυτός δεν έχει κάρτα SIM 4G για να δοκιμάσει...)

 

Α, το firmware το έχεις περάσει? Άρα μένει μόνο να δοκιμάσεις sim 4g?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μας (σας) κάνει πλάκα...

Στο minideal, έχει ΦΩΤΟ από την πλάτη του H30-L02

Εκει φαίνεται ξεκάθαρα οτι είναι TD-LTE και όχι FDD-LTE που γράφουν "γενικά" στις προδιαγραφές...

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, ας ζητήσει φωτό του μοντέλου που ετοιμάζονται να στείλουν...

http://www.minideal.net/media/catalog/product/cache/1/image/21485b23b2283c8e627b18b7f6f921dc/i/m/img_1796_.jpg

 

 

αυτη την κουβεντα ειχα με εναν απο vickmall

.in your description you write FDD-LTE but in the picture of the back of the battery it is TD-LTE.....whats wrong?will the 4G work in greece?

Selina 14:43:33

hello,many phone just write TD-LED in China,such as lenovo a806,hongmi note 4g..because this kind of phone come form China,but the 4G FDD can use in Greece,

but i want to tell you huawei honor 3c need update it in future

 

ειναι ξεκαθαρη απαντηση τωρα αυτη?και φυσικα μου ειπε οτι αν θελω FDD με συμβουλει ν αμηνπαρω το 4g

Edited by masonas
Link to comment
Share on other sites

hello,many phone just write TD-LED in China,such as lenovo a806, hongmi note 4g..because this kind of phone come form China,but the 4G FDD can use in Greece,

but i want to tell you huawei honor 3c need update it in future

Με αφορμή την απάντηση που εισέπραξες, ρώτησα στα νήματα των προ-αναφερθέντων τηλεφώνων, γιατι δεν υπάρχει ως τώρα ξεκάθαρη απάντηση για την λειτουργία του 4G...

και τα δύο, γράφουν επίσης ΜΟΝΟ TD-LTE...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την απάντηση που εισέπραξες, ρώτησα στα νήματα των προ-αναφερθέντων τηλεφώνων, γιατι δεν υπάρχει ως τώρα ξεκάθαρη απάντηση για την λειτουργία του 4G...

και τα δύο, γράφουν επίσης ΜΟΝΟ TD-LTE...!

 

 

η τελικη της προταση ηταν ν απαρω το 4G να το βαλω σε λειτουργια 3G γιατι το 4G ειναι στα 1.6 ghz και μελλοντικα να χρησιμοποιησω και το 4G.τωρα η διαφορα με το 3G honor 3C ειναι και στον cpu....το ενα εχει Kirin 910 Android 4.4 και το αλλο MTK6582 Android 4.2.2(Emotion UI).....γνωριζει κανεις ποιος ειναι καλυτερος?

Link to comment
Share on other sites

η τελικη της προταση ηταν ν απαρω το 4G να το βαλω σε λειτουργια 3G γιατι το 4G ειναι στα 1.6 ghz και μελλοντικα να χρησιμοποιησω και το 4G.τωρα η διαφορα με το 3G honor 3C ειναι και στον cpu....το ενα εχει Kirin 910 Android 4.4 και το αλλο MTK6582 Android 4.2.2(Emotion UI).....γνωριζει κανεις ποιος ειναι καλυτερος?

Ο Kirin ειναι καλύτερος, όμως υπάρχει και άλλη διαφορά: το 4G μοντέλο είναι με μια SIM...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Kirin ειναι καλύτερος, όμως υπάρχει και άλλη διαφορά: το 4G μοντέλο είναι με μια SIM...

 

 

σωστος το ξεχασα...ετσι και αλλιως δεν θελω 2πλη sim εγω....ειμαι μονοκαρτος

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την πιο πρόσφατη developers

Απέκτησε ελληνικό μενού τώρα;

Πού την βρήκες; Ψάχνω για το L01M να βρω, γιατί δεν πήρε αναβάθμιση στην Β138.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησε ελληνικό μενού τώρα;

Πού την βρήκες; Ψάχνω για το L01M να βρω, γιατί δεν πήρε αναβάθμιση στην Β138.

Εχει ελληνικά.

Για το H30-L01M, η σελίδα είναι αυτή http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=72

η πιο πρόσφατη ειναι η B132 【EMUI2.3】, 14/8/2014

πατάς το γαλάζιο κουμπί για να κατεβάσεις

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να το επιβεβαιώσεις και με το SignalCheck?

ή ένα snapshot της οθόνης σου, με την ένδειξη LTE αναμμένη...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Πρόγραμμα και ενώ κάνει τον έλεγχο δηλαδή αποστολή και λήψη στις μπάρες δεν δείχνει τίποτα. Κάνω κάτι λάθος; όταν Είμαι με WiFi δουλεύει κανονικά.

 

Αν θέλεις snapshot ευχαρίστως αλλά δεν ξέρω τον τρόπο

Edited by hyb
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Πρόγραμμα και ενώ κάνει τον έλεγχο δηλαδή αποστολή και λήψη στις μπάρες δεν δείχνει τίποτα. Κάνω κάτι λάθος; όταν Είμαι με WiFi δουλεύει κανονικά.

 

Αν θέλεις snapshot ευχαρίστως αλλά δεν ξέρω τον τρόπο

 

Power Button + Volume Down Πατημένα μαζί για 1-3 δευτερόλεπτα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το H30-L01M, η σελίδα είναι αυτή http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=72

η πιο πρόσφατη ειναι η B132 【EMUI2.3】, 14/8/2014

πατάς το γαλάζιο κουμπί για να κατεβάσεις

Αυτή έχει μετά από αναβάθμιση OTA, αλλά δεν έχει ελληνικά. Και δεν λένε να βγάλουν την νέα και γαι το L01M :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα σήμερα το l02 και δουλεύει κανονικά σε 4g

Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...