Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι ετσι ειναι η Huawei. Και επειδη οι betas ηταν γεματες bugs. Τουλαχιστον οταν ερθει δεν θα εχει πολλα θεματα...
Link to comment
Share on other sites

εχθες παρατηρησα στον φακο οταν ειναι ενεργοποιημενος πολυ ωρα στο κλεισιμο κολλαει το κινητο και με ενα κλειδωμα ξεκλειδωμα επανερχετε δεν ειναι και σοβαρο αλλα το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο το φαινομενο??

 

Το χω παρατηρήσει κι εγω. Σαν "λύση" εχω βρει να τον κλείνω κ μετα απο 3-4 δευτερολεπτα να κάνω έξοδο απο την εφαρμογή κ οχι αμεσως.

Σαν δευτερη "λυση" αναμα κ σβησιμο φακου με κλειδωμενη οθονη, απο την "κρυφη" κατω μπαρα της οθονης κλειδωματος

Edited by aris1417
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Μια ερώτηση από 3% μπαταρία πόση ώρα θέλει να φορτίζει 100%;ανοιχτό χωρίς wifi με 5 ώρες μου πήγε στο 67%.μου φαινετε πιο αργό ή είναι ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρικα παιδες... χρηστης mate 7 απο χθές και πλήρως εντυπωσιασμένος οφείλω να πω...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Μια ερώτηση από 3% μπαταρία πόση ώρα θέλει να φορτίζει 100%;ανοιχτό χωρίς wifi με 5 ώρες μου πήγε στο 67%.μου φαινετε πιο αργό ή είναι ιδέα μου;

2 μισή ώρες περίπου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αρχικά με άλλο φορτιστη. Αν δεν είναι αυτό θα είναι μπαταρία. Υπάρχουν προγράμματα που ελέγχουν την κατάσταση της μπαταρίας...Πχ Battery Life.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αρχικά με άλλο φορτιστη. Αν δεν είναι αυτό θα είναι μπαταρία. Υπάρχουν προγράμματα που ελέγχουν την κατάσταση της μπαταρίας...Πχ Battery Life.

 

Με κανα 2 battery health που το δοκιμασα μου το βγάζει good οπότε μάλλον ο φορτιστής. Αλλά είναι μαμά και μου κάνει εντύπωση αν χάλασε

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι... Δεν ξέρω κατά ποσό αυτά είναι ακριβή. Ποσό καιρό το έχεις το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι... Δεν ξέρω κατά ποσό αυτά είναι ακριβή. Ποσό καιρό το έχεις το κινητό;

 

Κάνα 5 μηνο από skroutzομαγαζο.πάντως γενικά δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα,απλά πρέπει να περιμένω κάνα 2 μέρες να ξεφορτισει για να το δω με άλλο φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Απλα και εγώ είναι το μόνο που φοβάμαι σε αυτό το κινητό (η μπαταρία δλδ),... Και μου μπαίνουν σκέψεις για αλλαγη με κινητό που έχει αποσπώμενη μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι κοινος φοβος για ολα τα κινητά, ταμπλετ κτλ με unibody αλλα το παρηγορο ειναι πως με τοσο μεγαλη μπαταρια που εχει ακομα κι αν πεσει η αποδοση της το πολυ να φτασει στα επιπεδα των αλλων κινητων :)
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έτσι είναι. Εγώ το φορτιζω 3 φορές την εβδομάδα οπότε ώστε να φτάσει ή μπαταρία να χάνει θα πάρει πολύ πιστεύω...Μέχρι τότε το ποιο πιθανό θα έχω αλλάξει κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Κάνα 5 μηνο από skroutzομαγαζο.πάντως γενικά δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα,απλά πρέπει να περιμένω κάνα 2 μέρες να ξεφορτισει για να το δω με άλλο φορτιστη

 

Εχθές από 19% σε 2,5 ώρες ανοιχτό με wifi πήγε στο 100% με τον μαμά φορτιστη.φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει;;; Καλό και αυτό.... Εμένα προσωπικά δεν έχει κολλήσει πουθενά (το απλο). Και πριν είχα το P7 και αυτό τα ίδια...

Και όμως κολλάει αν του βάλεις αρκετές εφαρμογές που έχουν σαν απαίτηση να τρέχουν στο παρασκήνιο σε καποια φάση δεν φτάνει η ram και αρχίζει και κλίνει εφαρμογές και εγενετο το κόλλημα Και λαγ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχθές από 19% σε 2,5 ώρες ανοιχτό με wifi πήγε στο 100% με τον μαμά φορτιστη.φυσιολογικό;

Λίγο ειναιρμην σού πω... Εμενα κάνει 3 ώρες και Κάτι για να φτάσει απο 20 στα 100.. Μήπως άρχισε και χαλάει μπαταρία σιγα σιγά?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως κολλάει αν του βάλεις αρκετές εφαρμογές που έχουν σαν απαίτηση να τρέχουν στο παρασκήνιο σε καποια φάση δεν φτάνει η ram και αρχίζει και κλίνει εφαρμογές και εγενετο το κόλλημα Και λαγ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λίγο ειναιρμην σού πω... Εμενα κάνει 3 ώρες και Κάτι για να φτάσει απο 20 στα 100.. Μήπως άρχισε και χαλάει μπαταρία σιγα σιγά?

 

Δεν νομίζω,αν ήταν έτσι θα είχε και πρόβλημα διάρκειας της μπαταρίας (εμένα μου κρατάει 2,5-3μερες).μήπως ο φορτιστής του παίζει ρόλο.εμένα προχθες έκανε 5 ώρες από 3% σε 67% και σήμερα από 19% σε 100% 2,5 ώρες με τον ίδιο φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω,αν ήταν έτσι θα είχε και πρόβλημα διάρκειας της μπαταρίας (εμένα μου κρατάει 2,5-3μερες).μήπως ο φορτιστής του παίζει ρόλο.εμένα προχθες έκανε 5 ώρες από 3% σε 67% και σήμερα από 19% σε 100% 2,5 ώρες με τον ίδιο φορτιστή

 

πόση ώρα οθονη βγάζεις? εμένα πχ ειναι γύρο στης 8:30 9:00

 

γενικός όσες φορές εχω παρατηρήσει ο χρόνος φοριτισης ειναι ίδιος.... δλδ από 15 20% γύρο στης 3 ώρες (ίσος λίγο λιγότερο ) δεν αλλάζει πάντως ποτέ........ πάντα ειναι αυτός

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα οθονη βγάζεις? εμένα πχ ειναι γύρο στης 8:30 9:00

 

Με τι φωτεινvτατα, κλήσεις κλπ?

 

 

Eμένα 4ωρο βγάζει αλλά με πάνω απο μια ώρα κλήσεις την ημέρα, αρκετη χρήση data, και κακό σήμα 8 ώρες τη μέρα καθώς εκεί που δουλευω η vodafone χάνει σήμα συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Με τι φωτεινvτατα, κλήσεις κλπ?

 

 

Eμένα 4ωρο βγάζει αλλά με πάνω απο μια ώρα κλήσεις την ημέρα, αρκετη χρήση data, και κακό σήμα 8 ώρες τη μέρα καθώς εκεί που δουλευω η vodafone χάνει σήμα συνεχεια...

 

w8 να δω

τώρα είμαι 24%

 

35 λεπτά κλήσεις

8:02 οθονη (γύρο στα 70% το φως)

σήμα (100% cosmote)

data πάντα ανοιχτά όταν απομακρύνομαι από καποιο wifi παίρνουν μπρος αυτά

εε αυτά...........

 

καλά με κακό σήμα ναι γύρο στης 4 ώρες βγαζει (και αυτό αν δεν το βιάζω....... + δωράκι ένας πονοκέφαλος λόγο υψηλής ακτινοβολίας (έβλεπε χαμηλό σήμα))

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, thanks! Θα κάνω μετάβαση σε cosmote σύντομα γιατί το σήμα της voda είναι απελπισία...
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, thanks! Θα κάνω μετάβαση σε cosmote σύντομα γιατί το σήμα της voda είναι απελπισία...

 

εδω που ειμαι θεσσαλονικη για να πιάσεις voda θα πρπει να βγεις στην ταράτσα......... με ελπιδα να τσιμπήσεις κάνα συμα........

Link to comment
Share on other sites

εδω που ειμαι θεσσαλονικη για να πιάσεις voda θα πρπει να βγεις στην ταράτσα......... με ελπιδα να τσιμπήσεις κάνα συμα........

 

Στο σπίτι (Κορυδαλλό) μια χαρά πιάνει... Αλλά στην δουλειά φταίει λίγο και το κτηριο (Μουσείο Ακρόπολης). Βέβαια η Cosmote δεν επηρεάζεται από το κτήριο....:D

Και Χίο που μένω κανονικά (είμαι Αθήνα για 8μηνη σύμβαση μόνο) δεν έχω θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι (Κορυδαλλό) μια χαρά πιάνει... Αλλά στην δουλειά φταίει λίγο και το κτηριο (Μουσείο Ακρόπολης). Βέβαια η Cosmote δεν επηρεάζεται από το κτήριο....:D

Και Χίο που μένω κανονικά (είμαι Αθήνα για 8μηνη σύμβαση μόνο) δεν έχω θέμα....

 

ελα μωρέ πώς κάνεις ετσι το πολυ πολύ ενα powerbank και λίγο καρκίνο επειδή τσιγκουνεύονται να βάλουν κεραίες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...