Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα.Γνωριζει κανενα παλικαρι εαν εχει βγει rollback για την Marshmallow;Ναι με τρωει το λιρι μου να την περασω:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

 

Προλαβα μια προσφορα του Κωτσοβολου για το premium το δικαρτο στα 400€

 

Αξιζει λετε η μεταβαση απο oneplus κ βαση χρηματων ή να περιμενω για mate 8 ή galaxy a9 ( που θα ειναι ακριβοτερα ομως)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω το mate 7 32gb και αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις επαφες μου

εχει περασει κανεις τετοιο θεμα ?

 

Ενώ τις σωζω στο Google μετα εξαφανίζονται..

 

Οποιαδήποτε πληροφορια θα ηταν σημαντικη ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ για απ'ευθειας κατεβασμα του HiSuite version 4.0

Εκανα μια αναζητηση στο google αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι

Ευχαριστω

 

Τελικά βρήκα το hisuite 4 και σε θυμήθηκα. Εδώ http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=70843&version=250936&siteCode=za

 

Το ξεμπρίκαρες;

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μολις το πηρα απο κοτσωβολο το τηλεφωνο και ειναι στην εκδοση 4.4.2.η lollipop δεν εχει βγει ακομα για το τηλεφωνο γιατι εκανα ελεκχο γι ενημερωση και μεσα απο το τηλεφωνο αλλα και με το hisuite αλλα μου λεει οτι εiναι η τελευταια εκδοση.ειναι το 32 με διπλη sim με εκδοση TL10V100R001C00B125SP02.δεν θελω να την περασω χειροκινητα μην μπλεξω οπως εμπλεξα με ενα p8 που ειχα και ιδρωσα να το επαναφερω.ota την πηρε καποιος η μονο χειροκινητα θα περναμε αναβαθμισεις στο συγκεκριμενο τηλεφωνο. Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μολις το πηρα απο κοτσωβολο το τηλεφωνο και ειναι στην εκδοση 4.4.2.η lollipop δεν εχει βγει ακομα για το τηλεφωνο γιατι εκανα ελεκχο γι ενημερωση και μεσα απο το τηλεφωνο αλλα και με το hisuite αλλα μου λεει οτι εiναι η τελευταια εκδοση.ειναι το 32 με διπλη sim με εκδοση TL10V100R001C00B125SP02.δεν θελω να την περασω χειροκινητα μην μπλεξω οπως εμπλεξα με ενα p8 που ειχα και ιδρωσα να το επαναφερω.ota την πηρε καποιος η μονο χειροκινητα θα περναμε αναβαθμισεις στο συγκεκριμενο τηλεφωνο.

 

Έχει βγει απλά δεν τη δίνει ΟΤΑ.Άποψη μου είναι να κατεβάσεις από εδώ...http://consumer.huawei.com/my/support/products/index.htm?pname=Mate%207%20Gold(MT7-TL10)&pcode=Jazz-L11&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=Jazz-L11 την Β324 που δίνει ως τελευταία lollipop (και για μένα μακράν η καλύτερη Rom) πέρασε την χειροκίνητα και θα σαι μια χαρά.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει απλά δεν τη δίνει ΟΤΑ.Άποψη μου είναι να κατεβάσεις από εδώ...http://consumer.huawei.com/my/support/products/index.htm?pname=Mate%207%20Gold(MT7-TL10)&pcode=Jazz-L11&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=Jazz-L11 την Β324 που δίνει ως τελευταία lollipop (και για μένα μακράν η καλύτερη Rom) πέρασε την χειροκίνητα και θα σαι μια χαρά.

απο τις δυο πρωτες πια να βαλω την πρωτη που ειναι πιο προσφατη η την δευτερη.και στην εκδοση αυτη που εχω τωρα μπορω να περασω απο πανω την lollipop η πρεπει να εχω την τελευται εκδοση της kit kat.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

απο τις δυο πρωτες πια να βαλω την πρωτη που ειναι πιο προσφατη η την δευτερη.και στην εκδοση αυτη που εχω τωρα μπορω να περασω απο πανω την lollipop η πρεπει να εχω την τελευται εκδοση της kit kat.

 

 

 

Πέρνα την Β130 και μετά την Β324.Τοποθέτησε την δεύτερη αν και νομίζω πως δεν έχουν διαφορές.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την Β130 και μετά την Β324.Τοποθέτησε την δεύτερη αν και νομίζω πως δεν έχουν διαφορές.

σε ευχαριστω πολυ.το εκανα με την σειρα που ειπες. δουλευουν τελεια ολα.λεω να το κανω και μια επαναφορα και να το στησω απο την αρχη παλι για να κατσει καλα η αναβαθμιση.τελικα εβαλα την πρωτη και οχι την δευτερη ετσι για να ξερουν και αλλοι οτι και οι δυο ειναι ιδιες απλως βαζεις οποια θελεις εσυ

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Για τo απλό Mate 7 (MT7-L09) ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

 

Αυτη που βρήκα ειναι η MT7-L09 Firmware MT7-L09C900B329_Android5.1.1_EMUI3.1

 

Αυτη την στιγμη εχω την ΜΤ7-L09C900B324. Να βαλω την παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!Ξέρει κανείς πως να βάλω την λολιποπ στο 32gb χρυσή έκδοση;Είναι αγορασμένο εδώ στην Ελλάδα,για Ελλάδα με εγγύηση αντιπροσωπίας.Αυτή την στιγμή φοράει την 4.4.2 με αριθμό έκδοσης MT7-TL10V100R001C00B129.Σχεδόν κάθε μέρα τσεκάρω μέσω ΟΤΑ αλλά τίποτα,η τελευταία που είχε δεχτεί με ΟΤΑ είναι αυτή που ήδη φοράει η Β129 και έχει μείνει σε 4.4.2 πως βάζω την λολιποπ;Γνωρίζει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!Ξέρει κανείς πως να βάλω την λολιποπ στο 32gb χρυσή έκδοση;Είναι αγορασμένο εδώ στην Ελλάδα,για Ελλάδα με εγγύηση αντιπροσωπίας.Αυτή την στιγμή φοράει την 4.4.2 με αριθμό έκδοσης MT7-TL10V100R001C00B129.Σχεδόν κάθε μέρα τσεκάρω μέσω ΟΤΑ αλλά τίποτα,η τελευταία που είχε δεχτεί με ΟΤΑ είναι αυτή που ήδη φοράει η Β129 και έχει μείνει σε 4.4.2 πως βάζω την λολιποπ;Γνωρίζει κανείς;

εδω φιλε μου διαβασε και αν δεν καταλαβαινεις κατι πεσ μου.http://www.carbontesla.com/2015/07/download-ascend-mate-7-b313-android-5-1-1-lollipop-ota-mt7-tl10/

εγω περασα εχθες την Β130 kit kat και μετα την 5.1.1.διαβασε λιγο ποι πανω που ρωταω και εγω και θα δεις.εγω τις κατεβασα απο εδω και τις δυο.μου τις εδωσε ενας φιλος μεσα απο εδω και τον ευχαριστω πολυ για αυτο.http://consumer.huawei.com/my/support/products/index.htm?pname=Mate%207%20Gold(MT7-TL10)&pcode=Jazz-L11&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=Jazz-L11

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Το πρώτο link που μου δίνεις με πετάει σε μια έκδοση Β313 λολιποπ,η οποία λέει πως είναι Beta.Επίσης και να μπορούσα να την περάσω,διαβάζω πως πρέπει να είμαι σε Β128 kitkat,εγώ έχω την Β129 kitkat.Από Β129 μπορείς να με βοηθήσεις;Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Το πρώτο link που μου δίνεις με πετάει σε μια έκδοση Β313 λολιποπ,η οποία λέει πως είναι Beta.Επίσης και να μπορούσα να την περάσω,διαβάζω πως πρέπει να είμαι σε Β128 kitkat,εγώ έχω την Β129 kitkat.Από Β129 μπορείς να με βοηθήσεις;Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

εγω ημουν σε πιο παλια εκδοση απο την δικια σου και περασα την B130 αυτην που δινω στο δευτερο ling και μετα την 5.1.1 απο το ιδιο παλι ling.αυτην φορουσα απο την αρχη TL10V100R001C00B125SP02 το τηλεφωνο εχθες το πηρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Το πρώτο link που μου δίνεις με πετάει σε μια έκδοση Β313 λολιποπ,η οποία λέει πως είναι Beta.Επίσης και να μπορούσα να την περάσω,διαβάζω πως πρέπει να είμαι σε Β128 kitkat,εγώ έχω την Β129 kitkat.Από Β129 μπορείς να με βοηθήσεις;Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

τωρα απο B129 μαλον την περνας την 5.1.1 απευθειας αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος.καλυτερα να σου πει καποιος αλλος απο εδω μεσα για σιγουρα και μετα το ξεκινας

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Το πρώτο link που μου δίνεις με πετάει σε μια έκδοση Β313 λολιποπ,η οποία λέει πως είναι Beta.Επίσης και να μπορούσα να την περάσω,διαβάζω πως πρέπει να είμαι σε Β128 kitkat,εγώ έχω την Β129 kitkat.Από Β129 μπορείς να με βοηθήσεις;Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

 

 

 

Προσωπικά προτιμώ να περνάω Rom από το επίσημο site...http://consumer.huawei.com/my/support/products/index.htm?pname=Mate%207%20Gold(MT7-TL10)&pcode=Jazz-L11&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=Jazz-L11 .Η Β313 είναι Beta lollipop και έχει τα θεματακια της (δεν τη συνιστώ) .Κατ αρχήν κάνεις ενα backup που φυσικά το έχεις αποθηκευμένο στην sd ή σε κάποιο άλλο αποθηκευτικό μέσο.Μετα πέρνα την Β130 και στη συνέχεια την Β324 με τοπική ενημέρωση.Επειδή αλλάζει το recovery με την lollipop καλό είναι να την ξαναπεράσεις με 3Κ (εδώ λοιπόν έχεις καθαρή εγκατάσταση της Rom όμως χάνεις τα δεδομένα σου) και μετά επαναφέρεις το τηλ από το back-up που έχεις δημιουργήσει πριν.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Με ενδιαφερει το εν λογω κινητο κ θα ηθελα να μου πειτε τα υπερ κ τα κατα.Με ενδιαφερει πολυ η καμερα του οπως κ εαν παιρνει την νεα MM.Εχω ενα lg g3 το 16αρι κ σκεφτομαι να το δωσω(ανταλαγη) βασικα για την μεγαλυτερη οθονη που εχει αυτη η συσκευη.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που βρήκα ειναι η MT7-L09 Firmware MT7-L09C900B329_Android5.1.1_EMUI3.1

 

Αυτη την στιγμη εχω την ΜΤ7-L09C900B324. Να βαλω την παραπανω;

 

Hello! Έχει βάλει κάνεις την 329;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Με ενδιαφερει το εν λογω κινητο κ θα ηθελα να μου πειτε τα υπερ κ τα κατα.Με ενδιαφερει πολυ η καμερα του οπως κ εαν παιρνει την νεα MM.Εχω ενα lg g3 το 16αρι κ σκεφτομαι να το δωσω(ανταλαγη) βασικα για την μεγαλυτερη οθονη που εχει αυτη η συσκευη.

 

 

 

Κάμερα.: Προς το καλή θα έλεγα,άλλωστε για κινητό μιλάμε έτσι;:p

ΜΜ.: Εννοείται πως θα πάρει απλά προς το παρόν την περιμένουμε (Beta Έχει βγει ήδη)

Μπαταρία.: Θα χεσ@€%&_@% απ τη χαρά σου

Ποιότητα κατασκευής: Μόνο άμα το πιάσεις στα χέρια σου θα καταλάβεις για τι πράγμα μιλάμε.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα.: Προς το καλή θα έλεγα,άλλωστε για κινητό μιλάμε έτσι;:p

ΜΜ.: Εννοείται πως θα πάρει απλά προς το παρόν την περιμένουμε (Beta Έχει βγει ήδη)

Μπαταρία.: Θα χεσ@€%&_@% απ τη χαρά σου

Ποιότητα κατασκευής: Μόνο άμα το πιάσεις στα χέρια σου θα καταλάβεις για τι πράγμα μιλάμε.

Λαγκαρισματα κτλ παρουσιαζει;Με τα 2GB μαλλον και στα 300 ευρω το βρισκω μεχρι στιγμης...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρισματα κτλ παρουσιαζει;Με τα 2GB μαλλον και στα 300 ευρω το βρισκω μεχρι στιγμης...

Λαγκαρισματα?Δεν υπάρχει αυτή ή λέξη φιλε μου πραγματικα..Και ή μπαταρία τέρας, ξεχνάς να το φορτισεις.Και γω με τα 2 gb ram έχω και αν σκεφτόμουν για αλλαγή θα ήταν μόνο για το mate 8.

Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρισματα?Δεν υπάρχει αυτή ή λέξη φιλε μου πραγματικα..Και ή μπαταρία τέρας, ξεχνάς να το φορτισεις.Και γω με τα 2 gb ram έχω και αν σκεφτόμουν για αλλαγή θα ήταν μόνο για το mate 8.

 

 

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο thor21.Προσωπικά το δικό μου Mt7-L10 θα το αντικαταστήσω μόνο με το Mate 8 :lol:..ασε που λένε και για ακόμα καλύτερη διαχείριση μπαταρίας..:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο thor21.Προσωπικά το δικό μου Mt7-L10 θα το αντικαταστήσω μόνο με το Mate 8 :lol:..ασε που λένε και για ακόμα καλύτερη διαχείριση μπαταρίας..:D
εχω παθει την πλακα μου με την μπαταρια.το βαζω σε λειτουργια πτησης το βραδυ στις 12 με 99 τοις εκατο και το πρωι στις 7 το βρισκω παλι στο ιδιο επιπεδο.την ημερα μου την βγαζει ανετα και εχω και μπαταρια για την επομενη ημερα. Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...