Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

καλησπέρα σημερα το κιν μ εβγαλε το εξησ μνμ.../ΝΕΕΣ ΡΥΡΜΙΣΕΙΣ

ΕΓΙΝΕ ΛΗΨΗ ΝΕΩΝ ΡΙΘΜΙΣΕΩΝ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΠΟ ΦΟΡΕΑΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΚΤΥΟΥ,ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.ΑΠΟΔΟΧΗ ΝΕΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ?) aν πατησω ναι ζηταει το pin...ξερει κανεισ τι είναι αυτό?

.:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

 

εκανα εγκατασταση την 326 και μετα από καμποση χρηση

εχω σχεδόν αποφασισει να γυρισω στην εκδοση με την οποια το πηρα

οι διαφορες δεν είναι ουσιαστικες και η χρηση του κινητου ηταν πιο απροβληματιστη

θα περιμενω αν τυχον καποια στιγμη από μονο του μου εμφανισει επισημα ενημερωση και βλέπουμε.

τραγικο βεβαι αλλου να φαινονται οι ενημερώσεις και αλλου όχι όπως και το να εχεις διαφορες version

για αυτό το λογο και τα μηλα παραμενουν κατά την προσωπικη μου γνωμη παραπανω σε ποιοτητα λογισμικού.

ελπιζω να αναβαθμιστω αβασανιστα καποια στιγμη αλλα και αν δεν συμβει αυτό μου αρκει αυτό που εχω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

εκανα εγκατασταση την 326 και μετα από καμποση χρηση

εχω σχεδόν αποφασισει να γυρισω στην εκδοση με την οποια το πηρα

οι διαφορες δεν είναι ουσιαστικες και η χρηση του κινητου ηταν πιο απροβληματιστη

θα περιμενω αν τυχον καποια στιγμη από μονο του μου εμφανισει επισημα ενημερωση και βλέπουμε.

τραγικο βεβαι αλλου να φαινονται οι ενημερώσεις και αλλου όχι όπως και το να εχεις διαφορες version

για αυτό το λογο και τα μηλα παραμενουν κατά την προσωπικη μου γνωμη παραπανω σε ποιοτητα λογισμικού.

ελπιζω να αναβαθμιστω αβασανιστα καποια στιγμη αλλα και αν δεν συμβει αυτό μου αρκει αυτό που εχω...

 

τι προβληματα αντιμετωπισες με την 326?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ιδια αντιμετωπιζω και γω με το καλυμμα και την εξυπνη ληψη...Ας ελπισουμε οτι με την αναβαθμιση σε 6 (οταν με το καλο ερθει) θα διορθωθουνε καποια σφαλματα αρκει να μη μας βγει και αυτη kinder εκπληξη...:lol::lol:[καλησπερα ποια ειναι η εξυπνη ληψη ?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχω πλεον και παλι την 125 02 που ειναι nordic european και με μερικες αλλαγες στο θεμα δεν εχω προβλημα

στην 326 ειτε ειχα ανοιχτο ειτε κλειστο το wifi ειχα 4g kai 2g(της δευτερης καρτας) να φαινονται και εχω την εντυπωση οτι μου τραβαγε και mb(με επιφυλαξη το λεω μετα απο ελεγχο στο προγραμμα μου)

 

δεν εχω δοκιμασει την 324 και δεν βιαζομαι κιολας αλλα για να μην την εχει εμφανισει το κινητο μου για αναβαθμιση υποθετω πως καλυτερα να μην προχωρησω σε επιπλεον πειραματισμους.

 

να ενημερωσω πως μετα την 326 εβαλα παλι την ''μαμα'' επανω αλλα δεν μου αρεσε και επειδη το ειχα συνηθισει με το 125 περασα αυτην και ειμαι κομπλε.

 

οποιος θελει να δοκιμασει την 125 απλα ας βρει παλαιοτερο post μου και ας το κανει αναζητηση στο google.θα την βρει ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.κάτοχος του mate 7 απο χθες και εγώ.προερχόμενος απο άλλα θηρία z ultra z2 z3 k note 3 μέχρι χθες.εμένα φοράει την 031.Είναι παλιά δηλαδή? 4 4 2 κιτ κατ λέει.Υπάρχει πιο πρόσφατη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.κάτοχος του mate 7 απο χθες και εγώ.προερχόμενος απο άλλα θηρία z ultra z2 z3 k note 3 μέχρι χθες.εμένα φοράει την 031.Είναι παλιά δηλαδή? 4 4 2 κιτ κατ λέει.Υπάρχει πιο πρόσφατη?

 

Ριξε μια ματια σε προηγουμενα ποστ. Υπαρχει η 5.1.1 με Emui 3.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νέος κάτοχος mate 7 και ψάχνομαι ακόμα. Έχω κάποιες απορίες αν γνωρίζετε κάτι μιας και δε βρήκα απαντήσεις το λίγο που έψαξα.

 

Α. Έχω ένα αρκετά μεγάλο θέμα με το swype keyboard που χρησιμοποιώ. Αρκετά συχνά παγώνει πάνω στη χρήση, κλείνει και ανοίγει μόνο του, ιδίως όταν αλλάζω γλώσσα εισαγωγής. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει; δε το έχω αντιμετωπίσει ξανά σε όσες συσκευές δούλεψα τελευταία. Ναι, εντάξει, "άλλαξε πληκτρολόγιο" είναι η εύκολη λύση αλλά το έχω συνηθίσει και έχω φτιάξει και το λεξιλόγιο μου τόσα χρόνια. Δε θέλω να το αλλάξω. Αν υπάρχει και σε άλλους θέλω να μάθω.

Β. Οι τρόποι για root χωρίς να ξεκλειδώσουμε bootloader είναι κοινά αποδεκτοί; δε με ενδιαφέρουν custom rom αλλά μόνο root για να μην έχω οτιδήποτε θέμα σε περίπτωση επαναφοράς για (χτύπα ξύλο) service.

 

Ευχαριστώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια σε προηγουμενα ποστ. Υπαρχει η 5.1.1 με Emui 3.1

 

Ευχαριστώ φίλε.Την κατεβάζεις από την επίσημη σελίδα κ κατευθείαν εγκατάσταση?η θέλει full wipe k tetoia opos ta Samsung?????πως κανουμε αναβαθμιση??ειναι ζιπ το αρχειο που κατεβηκε.μια βοηθεια παιδες......

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Α. Έχω ένα αρκετά μεγάλο θέμα με το swype keyboard που χρησιμοποιώ. Αρκετά συχνά παγώνει πάνω στη χρήση, κλείνει και ανοίγει μόνο του, ιδίως όταν αλλάζω γλώσσα εισαγωγής. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει; δε το έχω αντιμετωπίσει ξανά σε όσες συσκευές δούλεψα τελευταία. Ναι, εντάξει, "άλλαξε πληκτρολόγιο" είναι η εύκολη λύση αλλά το έχω συνηθίσει και έχω φτιάξει και το λεξιλόγιο μου τόσα χρόνια. Δε θέλω να το αλλάξω. Αν υπάρχει και σε άλλους θέλω να μάθω.

 

Μου το έκανε όταν εγκατέστησα το google keyboard. Μετά από ένα restart δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά και συνεχίζω να λειτουργώ google keyboard απροβλημάτιστα.

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νέος κάτοχος mate 7 και ψάχνομαι ακόμα. Έχω κάποιες απορίες αν γνωρίζετε κάτι μιας και δε βρήκα απαντήσεις το λίγο που έψαξα.

 

Α. Έχω ένα αρκετά μεγάλο θέμα με το swype keyboard που χρησιμοποιώ. Αρκετά συχνά παγώνει πάνω στη χρήση, κλείνει και ανοίγει μόνο του, ιδίως όταν αλλάζω γλώσσα εισαγωγής. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει; δε το έχω αντιμετωπίσει ξανά σε όσες συσκευές δούλεψα τελευταία. Ναι, εντάξει, "άλλαξε πληκτρολόγιο" είναι η εύκολη λύση αλλά το έχω συνηθίσει και έχω φτιάξει και το λεξιλόγιο μου τόσα χρόνια. Δε θέλω να το αλλάξω. Αν υπάρχει και σε άλλους θέλω να μάθω.

Β. Οι τρόποι για root χωρίς να ξεκλειδώσουμε bootloader είναι κοινά αποδεκτοί; δε με ενδιαφέρουν custom rom αλλά μόνο root για να μην έχω οτιδήποτε θέμα σε περίπτωση επαναφοράς για (χτύπα ξύλο) service.

 

Ευχαριστώ.

Καλώς τον,Ηλια δεν υπαρχει τροπος για ρουτ χωρις ξεκλειδωμα του bootloader δυστυχως

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το TL10, έβαλα την 326 και θέλω να δοκιμάσω την 324. Το installation σταματάει στο 19% και λέει ότι δε μπορεί να γίνει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Επίσης κατέβασα πάλι την 119 για να γυρίσω πίσω σε 4.4.2 αλλά πάλι το ίδιο αποτέλεσμα έχω.

 

Επίσης κατέβασα την Transition Package Firmware (MT7-TL10,Andriod 5.1.1,EMUI 3.1,C900B300) και πάλι μου βγάζει software install fail.

Edited by ankouts
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα, για να κάνω rollback σε 4.4.2 έπρεπε να βάλω την Transition Package Firmware C900B300 και μετά να βάλω κάποια 4.4.2 rom.

Αυτό που κατάφερα να κάνω είναι όντως να βάλω την C900B300, όμως δε μπαίνει καμία άλλη rom (το installation σταματάει στο 19% software cannot install), έτσι είμαι με C900B300 και 5.1.1. Μια κατάσταση κάπως...αστεία θα την έλεγα.

 

Έχω το TL10, έβαλα την 326 και θέλω να δοκιμάσω την 324. Το installation σταματάει στο 19% και λέει ότι δε μπορεί να γίνει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Επίσης κατέβασα πάλι την 119 για να γυρίσω πίσω σε 4.4.2 αλλά πάλι το ίδιο αποτέλεσμα έχω.

 

Επίσης κατέβασα την Transition Package Firmware (MT7-TL10,Andriod 5.1.1,EMUI 3.1,C900B300) και πάλι μου βγάζει software install fail.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα, για να κάνω rollback σε 4.4.2 έπρεπε να βάλω την Transition Package Firmware C900B300 και μετά να βάλω κάποια 4.4.2 rom.

Αυτό που κατάφερα να κάνω είναι όντως να βάλω την C900B300, όμως δε μπαίνει καμία άλλη rom (το installation σταματάει στο 19% software cannot install), έτσι είμαι με C900B300 και 5.1.1. Μια κατάσταση κάπως...αστεία θα την έλεγα.

 

 

Ξαναπέρασε την Β300 και μετά την Β123 ή Β324 αναλόγως τι θες.Αν σου κάνει πάλι τα ίδια κατέβασε τις Rom με υπολογιστή και ένα download manager και ξαναπροσπάθησε. Την Β300 είχα και γω όταν είχα θέμα με τα δεδομένα μπαταρίας στην Β324 και δεν είχα θέμα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ενω σε κάθε κινητό χρησιμοποιώ τον mx player εδώ σε αυτό όλα τα βίντεό μου τα ανοίγει με τον δικό του.τι επαναφορά προτιμήσεων έκανα το ίδιο πάλι.Πώς το αλλάζουμε ρε παιδιά???:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορείτε να μου θυμίσετε που βρίσκεται η επιλογή να ανάβει η οθόνη στις ειδοποιήσεις;

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: το βρήκα μετά από επαναφορά εργοστασιακών. Μετά την αναβάθμιση σε 331 είχε "χαθεί" από τις ρυθμίσεις

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μόλις έχω πάρει το κινητό ( κινηταρα) και έχω την παρακάτω έκδοση

 

MT7 L09V100R001C00B145

 

είναι εύκολο για κάποιον να μου εξηγήσει τι πρέπει να κάνω για να περάσω την Β324;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μόλις έχω πάρει το κινητό ( κινηταρα) και έχω την παρακάτω έκδοση

 

MT7 L09V100R001C00B145

 

είναι εύκολο για κάποιον να μου εξηγήσει τι πρέπει να κάνω για να περάσω την Β324;

 

Ευχαριστώ

 

Κατεβάζεις από τη παρακάτω σελίδα το τελευταίο επίσημο firmware της συσκευής:

 

http://consumer.huawei.com/my/support/products/downloads/detail/index.htm?id=53957&pname=Mate%207%20Standard%28MT7-L09%29&pcode=Jazz-L09

 

Με έναν file explorer στη συσκευή σου φτιάχνεις ένα φάκελο dload και τοποθετείς μέσα το "update" αρχείο που θα βρεις μέσα στο .zip που κατέβασες.

 

Πηγαίνεις ενημέρωση λογισμικού και από το μενού επιλέγεις τοπική εγκατάσταση.

 

Τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Guys χαίρετε. Η τελευταία έκδοση για το Mate 7 είναι 5.1.1? Επίσης η αυτονομία της συσκευής τι λέει πλέον? Όταν το είχα με 4.4.2 έβλεπα 8 και 9 ώρες SOT. Παρέμεινε στα ίδια ή βελτιώθηκε καθόλου? Η κάμερα πήρε κανένα update γιατί ήταν το μόνο αρνητικό όσο το είχα. Κυρίως να τραβάει 1080p 60fps με ενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Guys χαίρετε. Η τελευταία έκδοση για το Mate 7 είναι 5.1.1? Επίσης η αυτονομία της συσκευής τι λέει πλέον? Όταν το είχα με 4.4.2 έβλεπα 8 και 9 ώρες SOT. Παρέμεινε στα ίδια ή βελτιώθηκε καθόλου? Η κάμερα πήρε κανένα update γιατί ήταν το μόνο αρνητικό όσο το είχα. Κυρίως να τραβάει 1080p 60fps με ενδιαφέρει.

 

Καλησπέρα.

Ναι, 5.1.1 είναι και κανένα νεότερο για marshmallow.

Η αυτονομία της είναι ότι καλύτερο υπάρχει, βέβαια είμαι σίγουρος ότι kit kat Δεν είναι κι ας μη το είχα. Βάλε καμία ώρα περίπου λιγότερο SOT. Θα επανέλθει λογικά με 6.0

Για τη κάμερα δε γνωρίζω πως ήταν πριν, αλλά και τώρα δε θα έλεγα ότι είναι το δυνατό της σημείο. Δεν είναι και η χειρότερη κάμερα που υπάρχει, αλλά όχι, σε καμία περίπτωση δε φτάνει τις ναυαρχίδες του 2015 σε αυτό τον τομέα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την 5.1.1 επιτέλους μπαταρία γύρισε στα επίπεδα της 4.4 γιατί με την 5.0 σε αναμονή ξοδεβε τεράστια ποσοστά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ναι, 5.1.1 είναι και κανένα νεότερο για marshmallow.

Η αυτονομία της είναι ότι καλύτερο υπάρχει, βέβαια είμαι σίγουρος ότι kit kat Δεν είναι κι ας μη το είχα. Βάλε καμία ώρα περίπου λιγότερο SOT. Θα επανέλθει λογικά με 6.0

Για τη κάμερα δε γνωρίζω πως ήταν πριν, αλλά και τώρα δε θα έλεγα ότι είναι το δυνατό της σημείο. Δεν είναι και η χειρότερη κάμερα που υπάρχει, αλλά όχι, σε καμία περίπτωση δε φτάνει τις ναυαρχίδες του 2015 σε αυτό τον τομέα.

 

Η χειρότερη που υπάρχει σίγουρα δεν είναι αλλά με είχε απογοητεύσει αρκετά θυμάμαι. Hdr που δεν έκανε δουλειά και βίντεο απαράδεκτο για συσκευή του 15. Όπως και να έχει η αυτονομία του τα υπερκάλυπτε όλα αυτά. Θα πάρει σίγουρα 6?

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη που υπάρχει σίγουρα δεν είναι αλλά με είχε απογοητεύσει αρκετά θυμάμαι. Hdr που δεν έκανε δουλειά και βίντεο απαράδεκτο για συσκευή του 15. Όπως και να έχει η αυτονομία του τα υπερκάλυπτε όλα αυτά. Θα πάρει σίγουρα 6?

 

Ναι, θα πάρει marshmallow επίσημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...