Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ένα εικονίδιο που ονομάζεται θέματα...

 

ευχαριστω αδερφε το δικο σου οταν το χτυπασ στην πισω καμερα γυρω γυρω ακουγεται κοποιοσ θορυβος σαν ξεχαρβαλωμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν Έχω παρατηρήσει κάτι...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με έβαλες σε σκέψεις έβγαλα τη θήκη και άρχισα το κοπάνημα με το δάχτυλο λες και ψάχνω ακροαστικά. Ξεχαρβάλωμα δε θα το έλεγα αλλά σίγουρα ο ήχος διαφέρει από την περιοχή της μπαταρίας όπου ακούγεται σαν ντουλάπι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με έβαλες σε σκέψεις έβγαλα τη θήκη και άρχισα το κοπάνημα με το δάχτυλο λες και ψάχνω ακροαστικά. Ξεχαρβάλωμα δε θα το έλεγα αλλά σίγουρα ο ήχος διαφέρει από την περιοχή της μπαταρίας όπου ακούγεται σαν ντουλάπι.

 

εμενα παντως ακουγεται σαν να παιζει κατι μεσα απο την καμερα

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να επιστρέψουμε στην 4.4.2 ....? Εχω προβληματάκια με τη lollipop... :(

 

Τι είδους προβλήματα φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας, κλειδώνει και μου ζητάει το PIN της κάρτας SIM... Σαν να κάνει επανεκκίνηση....
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας, κλειδώνει και μου ζητάει το PIN της κάρτας SIM... Σαν να κάνει επανεκκίνηση....

 

Αναβάθμιση έκανες χειροκίνητο η οτα?

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα....

 

Κι εγω το ιδιο σε 32αρι και παει σφαίρα χωρις κανένα πρόβλημα.μια ερωτηση dlna δεν εχει το κιν;δεν το βρήκα πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο σε 32αρι και παει σφαίρα χωρις κανένα πρόβλημα.μια ερωτηση dlna δεν εχει το κιν;δεν το βρήκα πουθενα το βρηκα πολλαπλες οθονες!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μπορεί παρακαλώ να μου πει κάποιος πως θα φορτίσω το τηλέφωνο για πρώτη φορά; Το αφήνω να κλείσει από μπαταρία την πρώτη φορά και μετά το βάζω στη φόρτιση όπως είναι κλειστό; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μπορεί παρακαλώ να μου πει κάποιος πως θα φορτίσω το τηλέφωνο για πρώτη φορά; Το αφήνω να κλείσει από μπαταρία την πρώτη φορά και μετά το βάζω στη φόρτιση όπως είναι κλειστό; Ευχαριστώ.

 

 

 

 

Όχι τίποτα απ όλα αυτά δεν είναι απαραίτητα. Το βάζεις για φόρτιση ανοιχτο ή κλειστο δεν εχει σημασια και απλά δεν το αφήνεις να ξεφορτισει κάτω από το 10%.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μπορεί παρακαλώ να μου πει κάποιος πως θα φορτίσω το τηλέφωνο για πρώτη φορά; Το αφήνω να κλείσει από μπαταρία την πρώτη φορά και μετά το βάζω στη φόρτιση όπως είναι κλειστό; Ευχαριστώ.

Καλημερα.Το λειτουργεις κανονικα και μολις η ενδειξη φτασει στο 10-15% το βαζεις για φορτιση. Σε καμια περιπτωση δε το αφηνεις να σβησει απο μπαταρια. Ειναι ο,τι χειροτερο για τη μπαταρια αυτο.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα... μπορεί κάποιος από εσάς να παραθέσει το post που διορθ το θέμα με τον χαμηλό ήχο; Αυτό με τη διορθ στο codec;:p Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι #1813

Καλημερα,

Καταρχην πρεπει να το εχεις κανει root.

Mετα μπαινεις στο system, etc, audiο και εκει θα δεις εναν φακελο codec.

Τον κανεις delete και θα εχεις τελειο ηχο και δυνατο!!;)

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι #1813

 

 

 

Σ ευχαριστώ πολύ και καλή σου μέρα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα κάνουμε root την συσευη ;;

Επίσης μπορώ μετά να το ξανά γυρίσω σε stock rom ώστε να έχει εγγύηση ;;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο δέκα μέρες. Την πρώτη εβδομάδα είχα μόνο μια κάρτα σιμ βάλει μέσα. Απο χθες το πρωί έβαλα και το δεύτερο νούμερό μου και παρατήρησα το εξής. Το φόρτισα χθες το απόγευμα και σήμερα το απόγευμα η μπαταρία κοντεύει να τελειώσει. Μέσα στην διάρκεια της ημέρας πήρα 1 κλήση και έκανα κι εγώ μια. Είναι φυσιολογικό να τελειώνει η μπαταρία σε μια μέρα; Μήπως έχει σχέση με τη δεύτερη κάρτα; Μήπως κάνω κάτι λάθος; Το τηλέφωνο το έχω φορτίσει μέσα στις δέκα μέρες που το έχω δυο φορές όλες κι όλες. Την πρώτη φορά με τη δική του μπαταρία κράτησε 5 μέρες (είχα μέσα μόνο την μια κάρτα σιμ). Μετά το φόρτισα μια φορά και κράτησε άλλες 4 μέρες (είχα μέσα μόνο τη μια σιμ) και χθες έβαλα τις δυο κάρτες,το φόρτισα και κράτησε μόνο μια μέρα
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο δέκα μέρες. Την πρώτη εβδομάδα είχα μόνο μια κάρτα σιμ βάλει μέσα. Απο χθες το πρωί έβαλα και το δεύτερο νούμερό μου και παρατήρησα το εξής. Το φόρτισα χθες το απόγευμα και σήμερα το απόγευμα η μπαταρία κοντεύει να τελειώσει. Μέσα στην διάρκεια της ημέρας πήρα 1 κλήση και έκανα κι εγώ μια. Είναι φυσιολογικό να τελειώνει η μπαταρία σε μια μέρα; Μήπως έχει σχέση με τη δεύτερη κάρτα; Μήπως κάνω κάτι λάθος; Το τηλέφωνο το έχω φορτίσει μέσα στις δέκα μέρες που το έχω δυο φορές όλες κι όλες. Την πρώτη φορά με τη δική του μπαταρία κράτησε 5 μέρες (είχα μέσα μόνο την μια κάρτα σιμ). Μετά το φόρτισα μια φορά και κράτησε άλλες 4 μέρες (είχα μέσα μόνο τη μια σιμ) και χθες έβαλα τις δυο κάρτες,το φόρτισα και κράτησε μόνο μια μέρα

 

 

 

Σίγουρα υπάρχει διαφορά στην χρήση του κινητού-μπαταρια όταν δουλεύει με τις 2 sim αλλά μιλάμε για μικρή διαφορά.Πιστεύω πως κάτι έχεις αφήσει να τρέχει πίσω που σου τρώει την μπαταρία,δεν εξηγείται αλλιώς.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ετρεξα ενα προγραμμα battery repair βρηκε σφαλματα μετα την τριτη φορτιση τα διορθωσε κσι τωρα κραταει 2 μερες ενω πριν μια και κατι
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ετρεξα ενα προγραμμα battery repair βρηκε σφαλματα μετα την τριτη φορτιση τα διορθωσε κσι τωρα κραταει 2 μερες ενω πριν μια και κατι

 

Καλησπέρα.

Ποιο είναι αυτό το πρόγραμμά???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

1) υπαρχει τροπος να μου βγαλει την αναβαθμιση γιατι παρολο που ζηταω το update δεν εμφανιζει τιποτα ?

2)Αν την κατεβασω απο το site της Huawei θα εχει και ελληνικη γλωσσα μεσα ?

3)μπορει να γινει η αναβαθμιση χωρις να χρησιμοποιησω sd card ?

4) οσοι εχουν κανει αναβαθμιση ειχαν κανει backup ή δεν επηρεαζει contacts και τα συναφη?

5)τι προβληματα εχετε δει απο την αναβαθμιση.

συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα δεν ειμαι και πολυ κοντα στο αντικειμενο.

ευχαριστω για την βοηθεια εκ των προταιρων

mt7-tl10v100r001c00b125sp02 εινα η εκδοση μου οποιος εχει οποιοδηποτε info παρακαλω ας στειλει ενα μηνυμα...

 

 

ενω πριν καποια ωρα μπηκα στο site και βρηκα το update για κατεβασμα τωρα δεν υπαρχει τιποτα !!! εχει κανεις καμια λυση ?

Edited by XPISTOFOPOS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

1) υπαρχει τροπος να μου βγαλει την αναβαθμιση γιατι παρολο που ζηταω το update δεν εμφανιζει τιποτα ?

2)Αν την κατεβασω απο το site της Huawei θα εχει και ελληνικη γλωσσα μεσα ?

3)μπορει να γινει η αναβαθμιση χωρις να χρησιμοποιησω sd card ?

4) οσοι εχουν κανει αναβαθμιση ειχαν κανει backup ή δεν επηρεαζει contacts και τα συναφη?

5)τι προβληματα εχετε δει απο την αναβαθμιση.

συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα δεν ειμαι και πολυ κοντα στο αντικειμενο.

ευχαριστω για την βοηθεια εκ των προταιρων

mt7-tl10v100r001c00b125sp02 εινα η εκδοση μου οποιος εχει οποιοδηποτε info παρακαλω ας στειλει ενα μηνυμα...

 

 

ενω πριν καποια ωρα μπηκα στο site και βρηκα το update για κατεβασμα τωρα δεν υπαρχει τιποτα !!! εχει κανεις καμια λυση ?

 

 

Μιλάς για εδώ να υποθέσω...http://consumer.huawei.com/my/support/downloads/index.htm?pcode=Jazz-L11&pname=Mate%207%20Gold(MT7-TL10)

Και πάμε τώρα στα υπόλοιπα..

1. Όχι

2. Εννοείται

3. Φυσικά και μπορείς.

4. Καλού κακού κάνε ένα back up και σώστο σε μια sd card ή usb stick

5. Στην B324 σε μενα δε μου δείχνει τα δεδομένα στην μπαταρία, κατα τ άλλα ή καλύτερη lollipop σε Huawei ever για μενα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πως δημιουργώ μια υπενθύμιση στο ημερολόγιο; Δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα. Δεν θέλω να μου χτυπήσει ειδοποίηση αλλά θέλω απλώς να γραφτεί στην συγκεκριμένη μέρα που θέλω κι όταν φτάσει η ημέρα εκείνη να μου το δείξει απλώς στην οθόνη ή σε κάποιο άλλο σημείο (θα προτιμούσα στην οθόνη) Ευχαριστώ:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, δίπλα στη μπάρα με το σήμα, μου βγάζει άλλη μια τέτοια μπάρα με τίτλο Η+, τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...