Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mολις αναβαθμισα εσωτερικα μετα εκλεισα το κινητο ακολουθησα την διαδικασια με τα 3 κουμπια και το EMUI βγηκε κανονικα και ξεκινησε το update
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιος. Κανε και reset μετα την εγκατασταση και το κινητο θα πηγαινει σφαιρα....
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας. Κανε επαναφορα και αρχισε το σεταρισμα μετα...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σημερα το παρατηρησα αυτο. Αρχικα εμφανιζονταν τα κουμπια που ειπες, σημερα ο κυκλος ο οποιος ηταν ο μονος τροπος στην κιτκατ.

Όταν το έχεις κλειδωμένο θέλει σύρσιμο αν το έχεις στα χέρια με ανοιχτή οθόνη σου βγάζει τα κουμπιά

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχεις κλειδωμένο θέλει σύρσιμο αν το έχεις στα χέρια με ανοιχτή οθόνη σου βγάζει τα κουμπιά

 

Ψιλό χαζομάρα κατά την άποψή μου. Κατά τα άλλα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια σβήνονται? οταν παω επισης στα δικα μου λεει απεγκατασταση

ετσι ειναι? Επισης υπαρχει μενου με τις εφαρμογες?

Edited by blackbirdxx
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επεστρεψα με καθαρή εγκατάσταση και το κινητο πετάει... πολυ καλη υλοποίηση και πιστευω καλυτερη απο kitkat (θα δειξει γτ μεχρι στιγμης δεν το δουλεψα στα ακρα)... παντως δεν εχω πλεον προβληματα και κοληματακια.. επομενως καντε την καρδια σας πετρα και καντε clean install.. πιστευω πως και με ΟΤΑ θα χει θεματακια το κινητο επομενως SD και εγκατασταση με τροπο (3 κουμπια πατημενα).. παραθετω οδηγω παρακατω.. απολαυστε υπευθυνα... (δεν ευθυνομαι για κανενα σφαλμα στην συσκευη σας, η εγκατασταση γινεται υστερα απο δική σας ευθυνη)....

 

Α. Κατεβάζουμε το αρχειο με την lollipop ανάλογα με την εκδοση του κινητού μας...

Για τα MT7-L09 download από εδώ : http://consumer.huawei.com...x.htm?id=53957

και για MT7-L10 http://consumer.huawei.com...x.htm?id=53958

 

Β Κάνουμε extract-αποσυμπίεση τον φάκελο dload

 

Γ Κανουμε αντιγραφη τον φάκελο dload κι επικόλληση στην sd (εξωτερικο αποθυκευτικο χωρο του κινητου)

 

Δ Εγκατάσταση... υπάρχουν 2 τροποι...

 

Ι) πηγαινουμε ρυθμισεις-->ενημερωση λογισμικου--->μενου---->τοπικη ενημερωση (διαλεγετε αν θελετε να κανεται αντιγραφω ασφαλειας).. το κινητο θα κλισει, θα ανοιξει κανοντας την ενημερωση του android κι ολων των εφαρμογων και θ ανοιξει με ολα τα αρχεια σας σωμενα...

 

ο τροπος αυτος δεν συστηνεται λογω προβληματων/κολληματων/bugs που μπορει να διαθετει μετεπειτα το κινητο...

 

ΙΙ) απενεργοποιουμε το κινητο... πιεζουμε ταυτοχρονα τα κουμπια αυξησης και μειωσεις ηχου καθως και το power on/off μεχρι να εμφανιστη στην οθονη το λογοτυπο του EMUI που θα μας ενημερωνει πως γινεται αναβαθμιση... μολις η αναβαθμιση ολοκληρωθει το κινητο θ κλισει θα ξανανοιξει αλλα θα καθυστερισει στο λογοτυπο της Huawei (γτ λογικα ρυθμίζονται παραμετροι της 5.1.1)... μετα απο καποια λεπτα το κινητο θ ανοιξει και μπορειτε να το λειτουργησετε...

 

συστηνω προσωπικα αυτον τον τροπο γτ ετσι γινεται καθαρη εγκατασταση του android πραγμα που σημαινει ελλειψη bugs και διαφορων κολληματων

 

 

Αναβαθμισα το κινητο και με τους δυο τροπους... με τον πρωτο ειχα κολληματα (το κινητο αρχισα σερνονταν και μετα απο επανεκινησεις αρχισε να λειτουργει σωστα).. δυστυχως ομως δεν ηταν οσο smooth ηθελα κι ετσι ξαναεκανα εγκατασταση με τον δευτερο τροπο... μεχρι στιγμης το κινητο ρολλαρει οπως με την kitkat ωστοσο πληρης εντυπωσεις θα σας πω τελος της βδομαδας...

 

Γιατι να παω σε lollipop;

 

Καλυτερο Interface... λογικα το κινητο πρεπει να ρολλαρει καλυτερα γτ πλεον τρεχει σε 64bit κι οχι σε 32 bit οπως στην kitkat... η καμερα βελτιωθηκε κατακορυφα (παιδες καντε βελτιωμενη νυχτερινη ληψη και θα καταλαβαιτε τι λεω)... καλυτερη εκμεταλευση ram (αφηνονται περισσοτερα MB ελευθερα)...τρομερη διαχειρηση μπαταρίας(καλυτερη απο kitkat).. ενδιαφερουσες προσθεσεις...

προσωπικα και αν δω οτι το κινητο ρολλαρει σαν την kitkat (που απ οτι φαινεται και λενε και οι αλλοι ετσι ειναι) προκειται για την καλυτερη rom... ελπιζω να βοηθησα... :D:D:D

 

Το πρώτο λινκ δεν λειτουργεί. Έχει γίνει λάθος η αντιγραφή. Ξαναβάλτο αν είναι εύκολο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μενού. Είναι σε στυλ iphone.

 

Βλακεια αυτο και ετοιμαζομουνα για reset μηπως εγινε κατι,επισης κατι που δεν εχει αναφερθει ειναι οτι τα software κουμπια τρωνε μερος απο την οθονη ετσι η διαφορα απο το παλιο 5.5 note μου ειναι πολυ μικρη! Στο lg της γυναικας μου κρυβονται μετα απο λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή να τα κρύβεις. Αν δεν σου αρέσει το interface βαζεις εναν custom laincher, πχ Nova.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο λινκ δεν λειτουργεί. Έχει γίνει λάθος η αντιγραφή. Ξαναβάλτο αν είναι εύκολο.

 

Done :D:D:D:D:D:D

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Done :D:D:D:D:D:D

 

Το κατεβάζω τώρα, να 'σαι καλά, ευχαριστώ!! :D

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδες αφηστε καμια κριτικη για την 5.1.1

πειτε πως σας φαινεται, συγκρηση με την 4.4.2 και να λετε και το μοντελο σας

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

παιδες αφηστε καμια κριτικη για την 5.1.1

πειτε πως σας φαινεται, συγκρηση με την 4.4.2 και να λετε και το μοντελο σας

 

 

Έχουν γραφτεί πολλά για την λολλι στις τελευταίες σελίδες.

Μετά απο γκρίνια μηνών γιατί αργεί τόσο η Huawei, η απάντηση είναι καλά κάνει και αργεί,

Όσοι πήραν λολλιποπ νωρίς έκλαψαν και έκραξαν. Η Ηuawei άργησε αλλά έδωσε μια άψογη αναβάθμιση που έδωσε νεα πνοή στο κινητό. Όχι ότι χρειαζόταν απαραίτητα αλλά για να μην νιώθουν οι κάτοχοι του ότι μένουν πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα... Είμαι σε ένα μικρό δίλημμα Oppo r7 plus ή Huawei ascend mate 7?? Κοιτούσα βέβαια την 32gb έκδοση αλλά έχω φάει όλο τον κόσμο ( του διαδικτύου :) ) και δεν μπορώ να βρω κάτι... Βρήκα κάτι στο public αλλά 600 ευρω

 

Εσείς τι προτείνεται και αν έχει κάποιος κανένα έμπιστο site για να το φέρω από έξω αν είναι... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 αξίζουν... Πάρε οποίο μπορείς να βρεις πιο εύκολα και σε καλύτερη τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα... Είμαι σε ένα μικρό δίλημμα Oppo r7 plus ή Huawei ascend mate 7?? Κοιτούσα βέβαια την 32gb έκδοση αλλά έχω φάει όλο τον κόσμο ( του διαδικτύου :) ) και δεν μπορώ να βρω κάτι... Βρήκα κάτι στο public αλλά 600 ευρω

 

Εσείς τι προτείνεται και αν έχει κάποιος κανένα έμπιστο site για να το φέρω από έξω αν είναι... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλημέρα φίλε, το Oppo R7 plus δεν το έχω δει από κοντά και δείχνει φανταστικό σε όλα εκτός από τον επεξεργαστή. Είχα για λίγο ένα xiaomi mi4i που έχει τον ίδιο και θα έλεγα ότι ο SD615 δεν με είχε εντυπωσιάσει εκεί. Αντίθετα το Mate 7, με το Lollipop ειδικά έχει γίνει - χωρίς υπερβολή - ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου με μεγάλη διαφορά. Ιδανικά θα έπρεπε να τα δεις από κοντά και δύο πριν αποφασίσεις να σκάσεις τόσα λεφτά πάντως. Τώρα για μαγαζί, μια καλή αρχή είναι πάντα το kimovil.com και από κει και πέρα λίγο ψάξιμο για το κάθε αποτέλεσμα.

 

Υ.Γ. έχω το 16gb/2 Ram εγώ btw, όχι το 32/3.

ο Κόκκινος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποση ωρα κανει την εγκατασταση???? το εχω 40 λεπτα και ακομα... εχει κολλησει στο τελος....ενα τσακ Edited by zelista7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, το Oppo R7 plus δεν το έχω δει από κοντά και δείχνει φανταστικό σε όλα εκτός από τον επεξεργαστή. Είχα για λίγο ένα xiaomi mi4i που έχει τον ίδιο και θα έλεγα ότι ο SD615 δεν με είχε εντυπωσιάσει εκεί. Αντίθετα το Mate 7, με το Lollipop ειδικά έχει γίνει - χωρίς υπερβολή - ότι πιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου με μεγάλη διαφορά. Ιδανικά θα έπρεπε να τα δεις από κοντά και δύο πριν αποφασίσεις να σκάσεις τόσα λεφτά πάντως. Τώρα για μαγαζί, μια καλή αρχή είναι πάντα το kimovil.com και από κει και πέρα λίγο ψάξιμο για το κάθε αποτέλεσμα.

 

Υ.Γ. έχω το 16gb/2 Ram εγώ btw, όχι το 32/3.

 

Σ'ευχαριστώ φίλε για την απάντηση... το Oppo δεν πρέπει να έχει έρθει ακόμα Ελλάδα... σκεφτόμουν πάντως αν πάρω Huawei να πάρω το 32gb αλλιώς με συμφέρει το Oppo λόγο μνήμης και χώρου.... Ο επεξεργαστής είναι Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 ( 8 πυρίνες )

αλλά για να λες εσύ οτι δεν ήσουν ικανοποιημένος κάτι παρά πάνω θα ξέρεις

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...