Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρόνια σε όλους. Επειδή στο scroutz ή τιμή δεν δείχνει να μειώνεται,445€ σχεδόν σταθερή,και έχασα και την ευκαιρία όταν είχε 385€,έχετε να προτείνεται κάποιο αξιόπιστο κινεζικό site για να προσπαθήσω να το φέρω;amazon παρατηρώ ότι έχει μια πιο φυσιολογική τιμή,αξίζει;με ενδιαφέρει κυρίως το μονοκαρτο. Τι ακριβώς πρέπει να προσεξω για να μην βρεθώ με κάνα κλώνο στο χέρι και κλαίω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε mt7-l10 με 324 rom έχω το εξής θέμα: αλλάζω τον ήχο κλήσης αλλά όταν με καλούν χτυπάει με τον default (Huawei tune). Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Σε mt7-l10 με 324 rom έχω το εξής θέμα: αλλάζω τον ήχο κλήσης αλλά όταν με καλούν χτυπάει με τον default (Huawei tune). Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

 

 

 

Εγώ δεν έχω φίλε μου.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω φιλε μου, αλλα εχω με τα 2 gb ραμ.

Και με την ευκαιρια να κανω αλλη μια ερωτηση.Παρατηρω στα στατιστικα μπαταριας οτι εχω κυψελη απο 50% μεχρι και 15%.Εχω vodafone καρτα, φυσικα δεν παρατηρω καποια πτωση στη μπαταρια απλως μου φαινεται παραξενο.Συμβαινει και σε σας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω φιλε μου, αλλα εχω με τα 2 gb ραμ.

Και με την ευκαιρια να κανω αλλη μια ερωτηση.Παρατηρω στα στατιστικα μπαταριας οτι εχω κυψελη απο 50% μεχρι και 15%.Εχω vodafone καρτα, φυσικα δεν παρατηρω καποια πτωση στη μπαταρια απλως μου φαινεται παραξενο.Συμβαινει και σε σας αυτο?

 

 

 

Ναι έχει συμβεί στο παρελθόν και σε μένα να χω 55% ετοιμότητα κτλ .Από τη στιγμή που το χω μόνο 3G για να μην ψάχνει συνεχώς δίκτυο έχω 30'-45' παραπάνω οθόνη και 11% ετοιμότητα κυψέλης.Δεν γνωρίζω εάν συσχετίζονται απλά το αναφέρω ως παρατήρηση.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει συμβεί στο παρελθόν και σε μένα να χω 55% ετοιμότητα κτλ .Από τη στιγμή που το χω μόνο 3G για να μην ψάχνει συνεχώς δίκτυο έχω 30'-45' παραπάνω οθόνη και 11% ετοιμότητα κυψέλης.Δεν γνωρίζω εάν συσχετίζονται απλά το αναφέρω ως παρατήρηση.

Έχεις δίκιο φιλε μου το έβαλα μόνο 3g και όντως ή ετοιμότητα κυψέλης είναι από 10 μέχρι 15%.Ευχαριστώ για την βοήθεια, το κινητο όντως είναι φοβερό!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φιλε μου το έβαλα μόνο 3g και όντως ή ετοιμότητα κυψέλης είναι από 10 μέχρι 15%.Ευχαριστώ για την βοήθεια, το κινητο όντως είναι φοβερό!!

 

 

 

Ο μοναδικός άξιος αντικαταστάτης του είναι το Mate 8 :D.Για οποιαδήποτε άλλη συσκευή μιλάμε για ημίμετρα. :p

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Να σας ρωτήσω αν το app με τα θέματα σας φορτώνει θέματα. Γιατί σήμερα εμένα μου γράφει "δεν υπάρχουν θέματα"

Επίσης προσπάθησα να φτιάξω λογαριασμό huawei+ και μου λέει οτι δεν υποστηρίζεται στην περιοχη σας

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εχει κανονικα θεματα μολις μπηκα και το τσεκαρα.Εχω προσπαθησει και εγω να κανω λογαριασμο αλλα στο huawei honor 6 και μου εβγαλε ακριβως το ιδιο μηνυμα.Προφανως δεν μπορουμε να κανουμε εγγραφη στην Ελλαδα.Αν το εχει κανει καποιος ας μας πει..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εχει κανονικα θεματα μολις μπηκα και το τσεκαρα.Εχω προσπαθησει και εγω να κανω λογαριασμο αλλα στο huawei honor 6 και μου εβγαλε ακριβως το ιδιο μηνυμα.Προφανως δεν μπορουμε να κανουμε εγγραφη στην Ελλαδα.Αν το εχει κανει καποιος ας μας πει..

 

Δεν ξέρω πώς και γιατί, αλλά στο honor 6 από την Β532 και μετά μπόρεσα και έκανα λογαριασμό κανονικά.Άν δεν κάνω λάθος είχε αναφερθεί και στο thread της συσκευής και από άλλους.

Επίσης η εφαρμογή θεμάτων λειτουργούσε από την πρώτη μέρα και δίχως εγγραφή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή έκανα τελικά μέσω υπολογιστή... Για τα θέματα τώρα έκανα κάτι δοκιμές στα firmware και τώρα είμαι με b326. Την πρώτη φορά που την έβαλα πάνω από b324 είχα τρελά λαγκαρίσματα και γύρισα σε 4.4.2 αφού πρώτα έβαλα την transition b300. Τώρα όλα δουλεύουν τέλεια εκτός από τo app για τα θέματα, το οποίο όταν το ανοίγεις σου δείχνει για 1 δεύτερο τα "κορυφαία" και μετά γράφει "δεν υπάρχουν θέματα". Τα προεγκατεστημένα τα εμφανίζει κανονικά.... ξαναπέρασα την b326 αλλά δεν διορθώθηκε και βαριέμαι να κάνω reset και να το ξανά στήνω :confused: Η διαφορά με την b324 είναι ότι σου δίνει την δυνατότητα να έχεις ξεχωριστούς ήχους κλήσης για κάθε sim κάτι που με βολεύει πολύ Για τα θέματα δεν με πολύ ενδιαφέρει... Άλλωστε υπάρχει και αυτό το site με πολύ ωραία θέματα δωρεάν http://www.huaweitheme.work/ το ανέφερε ένας συμφορουμήτης με P8.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι βγήκε η Β331.Κατεβαίνει και την δοκιμάζω σε κανα δίωρο...:D

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις αλλαξα την μπαταρια του κινητου μονος..απλα θα ηθελα να αναφερω πως οποιος θελει να αλλαξει την μπαταρια μονος του θελει αρκετη δουλιτσα και με υπομονη,διοτι εχει πολλες κολλες το κινητο,ειδικα στην περιοχη της μπαταριας οπου για να την βγαλεις σε βγαινει η πιστη.

Αντε να δουμε αν πηρα καλη μπαταρια και με κραταει στα δεδομενα που ηταν το κινητο οταν το πρωτοπηρα γιατι αλλιως θα ξανα αναγκαστω να παρω αλλη μπαταρια :p

Αντε να εχουμε καλη χρονια!!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις αλλαξα την μπαταρια του κινητου μονος..απλα θα ηθελα να αναφερω πως οποιος θελει να αλλαξει την μπαταρια μονος του θελει αρκετη δουλιτσα και με υπομονη,διοτι εχει πολλες κολλες το κινητο,ειδικα στην περιοχη της μπαταριας οπου για να την βγαλεις σε βγαινει η πιστη.

Αντε να δουμε αν πηρα καλη μπαταρια και με κραταει στα δεδομενα που ηταν το κινητο οταν το πρωτοπηρα γιατι αλλιως θα ξανα αναγκαστω να παρω αλλη μπαταρια :p

Αντε να εχουμε καλη χρονια!!! :):):)

Για να κάνεις την αλλαγή στο σέρβις πόσο στοιχιζε φίλε μου? Και εσένα πόσο σου στοίχισε τελικά? Το κινητό είναι το ίδιο "στιβαρό" με πριν ή έχεις εντοπίσει τριγμους?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει Β331 την έχει δοκιμάσει κανείς;Διάφορες με την Β329;

 

 

 

 

Στο MT7-L10 με Β331 δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά.Για διαχείριση μπαταρίας θα σου πω αύριο που θα χω την καθημερινή χρήση του.Μέχρι στιγμής πάντως είμαι ευχαριστημένος όπως με την Β324.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Στο MT7-L10 με Β331 δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά.Για διαχείριση μπαταρίας θα σου πω αύριο που θα χω την καθημερινή χρήση του.Μέχρι στιγμής πάντως είμαι ευχαριστημένος όπως με την Β324.

Οκ.Περιμένω εντυπώσεις για να δω αν αξίζει την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις την αλλαγή στο σέρβις πόσο στοιχιζε φίλε μου? Και εσένα πόσο σου στοίχισε τελικά? Το κινητό είναι το ίδιο "στιβαρό" με πριν ή έχεις εντοπίσει τριγμους?

 

Δεν γνωριζω ποσο στοιχιζει το σερβις γτ δεν το εψαξα καν..η μπαταρια μου βγηκε στα 13 ευρω οποτε αξιζε τον κοπο..οχι το κινητο ιδιο στιβαρο..μια χαρα ξανακολλησαν ολα τα κομματια και τπτ δεν ειναι εκτος θεσης

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Περιμένω εντυπώσεις για να δω αν αξίζει την αλλαγή.

 

 

 

 

Φίλε μου δεν είδα καμία ιδιαίτερη αλλαγή στην διαχείριση μπαταρίας με την Β331 (πάντα σε σύγκριση με την Β324).Κλασσικά στο 6 δώρο οθόνη με Talkband B2 από το πρωί μέχρι τώρα συνδεδεμένος.Ενίοτε δεδομένα ή Wi-Fi κάνα 5ώρο και ένα 2:30:08 χρόνο ομιλιας.Πάντα με τις δύο κάρτες ενεργές αλλά στην επιλογή: μόνο 3G.Ελπίζω να βοήθησα :D

 

Υπόλοιπο 18% δηλαδή κάνα μισάωρο πριν αρχίσω να αγχώνομαι :lol:

Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είδα καμία ιδιαίτερη αλλαγή στην διαχείριση μπαταρίας με την Β331 (πάντα σε σύγκριση με την Β324).Κλασσικά στο 6 δώρο οθόνη με Talkband B2 από το πρωί μέχρι τώρα συνδεδεμένος.Ενίοτε δεδομένα ή Wi-Fi κάνα 5ώρο και ένα 2:30:08 χρόνο ομιλιας.Πάντα με τις δύο κάρτες ενεργές αλλά στην επιλογή: μόνο 3G.Ελπίζω να βοήθησα :D

 

Υπόλοιπο 18% δηλαδή κάνα μισάωρο πριν αρχίσω να αγχώνομαι :lol:

Οκ φίλος ευχαριστώ πολύ μάλλον πάω και γω για δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (που λέει ο λόγος βρε αδερφέ :p) Όποιος επιθυμεί να λάβει την marshmallow beta μπορεί να στείλει e-mail ή μάλλον καλύτερα ακολουθείστε τις οδηγίες.. . https://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=2&hl=en&ie=UTF8&nv=1&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://www.handy-faq.de/forum/mate-7-marshmallow-betatest-offiziell-t320028/&usg=ALkJrhj7Gb5loI4M8PKVPcVievMuA0_A8Q

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο της Google στην εφαρμογή γιατί δεν αλλάζει ούτε σε lollipop και έχει μείνει το παλιό ; Υπάρχει τρόπος να φτιάξει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...