Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποση ωρα κανει την εγκατασταση???? το εχω 40 λεπτα και ακομα... εχει κολλησει στο τελος....ενα τσακ

παιδια ενταξει κατι δεν παει καλα....πατησα στο λινκ για το MTL09 ΜΟΝΤΕΛΟ για να κανω την αναβαθμιση με τον δευτερο τροπο και περιμενω ωρες για να ολοκληρωθει.....σας παρακαλω ας μου πει καποιος αν ισχυει αυτο η να το ακυρωσω...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ενταξει κατι δεν παει καλα....πατησα στο λινκ για το MTL09 ΜΟΝΤΕΛΟ για να κανω την αναβαθμιση με τον δευτερο τροπο και περιμενω ωρες για να ολοκληρωθει.....σας παρακαλω ας μου πει καποιος αν ισχυει αυτο η να το ακυρωσω...:(

Ακύρωσε το φιλαράκι κανε wipe data wipe cache απο το recovery menu και ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσε το φιλαράκι κανε wipe data wipe cache απο το recovery menu και ξαναδοκίμασε

 

να αναφερω κατι πως οταν κανει εγκατασταση δεν μου ωγαζει λογοτυπο EMUI αλλα μια υποδοχη usb και λεει huawei software installing ...

 

Περιπου ποση ωρα κραταει η εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Ολα καλα...τελικα το ακυρωσα και το κανα με τον πρωτο τροπο, μεσα απ το κινητο στο μενου ελεγχος για αναβάθμισή, τοπικος ελεγχος και done...O τροπος με τα 3 κουμπια ηταν μαρτυρικός!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Ολα καλα...τελικα το ακυρωσα και το κανα με τον πρωτο τροπο, μεσα απ το κινητο στο μενου ελεγχος για αναβάθμισή, τοπικος ελεγχος και done...O τροπος με τα 3 κουμπια ηταν μαρτυρικός!

 

Φίλε μου καλημέρα... εσύ πια έκδοση έχεις?? και από το έχεις πάρει αν επιτρέπεται??

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους,έγινε ή αναβάθμιση με τα τρία κουμπιά αφού πέρασα καθαρή την B127 μετά την Λόλι...το κινητό φυσάει έχω βάλει μέχρι και live walpapers και δεν νιώθει...
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η πιο σημαντική βελτίωση της 5.1.1 είναι η κάμερα και ειδικά η επιλογή Super Night!

 

Πχ η πρώτη φωτογραφία είναι κανονικά και η δεύτερη με Super Night 4 ή 8 sec (δεν θυμάμαι καλά).

 

http://i1375.photobucket.com/albums/ag463/gpgalanis/Mobile%20Uploads/IMG_20151010_003648_zpseoatnqxr.jpg

 

http://i1375.photobucket.com/albums/ag463/gpgalanis/Mobile%20Uploads/IMG_20151010_003630_zpse8bvtfc2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπου διαβασα οτι με την καινουργια αναβαθμιαη απο 32bit γινόμαστε 64bit....αυτι τςλικα δεν ισχυει γιατι το τρεξα στο Antutu και ελεγε 32bit... Το σκορ που μου βγαλε ηταν 47355
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπου διαβασα οτι με την καινουργια αναβαθμιαη απο 32bit γινόμαστε 64bit....αυτι τςλικα δεν ισχυει γιατι το τρεξα στο Antutu και ελεγε 32bit... Το σκορ που μου βγαλε ηταν 47355

 

όντως; κακως γτ ο επεξεργαστης υποστηριζει 64bit λειτουργικο.. με την kitkat πως τα πηγαινε antuntu; ποια εκδοση έχεις;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

όντως; κακως γτ ο επεξεργαστης υποστηριζει 64bit λειτουργικο.. με την kitkat πως τα πηγαινε antuntu; ποια εκδοση έχεις;

 

Ποιός σας είπε ότι ο kirin 925 είναι 64bit?το μόνο μου κόλλημα πριν αγοράσω το κινητό αυτό ήταν. Αλλά δεν με πειράζει τελικά αφού όλα τα update της huawei είναι όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σας είπε ότι ο kirin 925 είναι 64bit?το μόνο μου κόλλημα πριν αγοράσω το κινητό αυτό ήταν. Αλλά δεν με πειράζει τελικά αφού όλα τα update της huawei είναι όπως πρέπει.

 

 

 

Ίσως μπερδευτηκαν λόγω του ότι δουλεύουν και οι 8 πυρήνες ταυτόχρονα.:D

Εάν είχαμε τη δυνατότητα να γυρνάμε σε 720p την οθόνη (οπως στο Honor 6) τότε θα βλέπαμε 50000 με lollipop

Πριν είχα 44350 και τώρα 47300

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ισχύει κάτι τέτοιο 370 ευρω?? http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-ascend-mate-7

για 32 gb μιλάω

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ισχύει κάτι τέτοιο 370 ευρω?? http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-ascend-mate-7

για 32 gb μιλάω

 

 

Προφανώς ισχύει,αλλά τα μεταφορικά ποσό τα χρεώνει;

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ισχύει,αλλά τα μεταφορικά ποσό τα χρεώνει;

 

Απο το λινκ που δινεις μπες στο καταστημα που το πουλαει για να δεις το ''τυρακι''....

Ολα καλα στον τιτλο και απο κατω στην παραγγελια σου δινει να επιλεξεις 16-32-64 GB

Επιλεγοντας λοιπον εχουμε και λεμε

16GB - 385 e

32GB - 490 e

64GB - 523 e

Τωρα αν ειναι ολα 3GB Ram και αν παιζει και μαυρο σε δικαρτο ειναι θεμα προς εξερευνηση

 

ΥΓ Τα μεταφορικα μαλλον ειναι δωρεαν

 

Το νου σας ;)

Edited by chrisnits
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

Απο το λινκ που δινεις μπες στο καταστημα που το πουλαει για να δεις το ''τυρακι''....

Ολα καλα στον τιτλο και απο κατω στην παραγγελια σου δινει να επιλεξεις 16-32-64 GB

Επιλεγοντας λοιπον εχουμε και λεμε

16GB - 385 e

32GB - 490 e

64GB - 523 e

Τωρα αν ειναι ολα 3GB Ram και αν παιζει και μαυρο σε δικαρτο ειναι θεμα προς εξερευνηση

 

ΥΓ Τα μεταφορικα μαλλον ειναι δωρεαν

 

Το νου σας ;)

 

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου... εσύ γνωρίζεις κάποιο έμπιστο site να φέρω το 32?? :/

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους του δίκαρτου:

 

Στη διαχείριση καρτών, η μια sim είναι πάντα 2G και η άλλη 2G/3G/4G ???

 

Δηλαδή δεν είναι δυνατόν να είναι ταυτόχρονα και οι δύο sim 2G/3G/4G ?

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους του δίκαρτου:

 

Στη διαχείριση καρτών, η μια sim είναι πάντα 2G και η άλλη 2G/3G/4G ???

 

Δηλαδή δεν είναι δυνατόν να είναι ταυτόχρονα και οι δύο sim 2G/3G/4G ?

 

 

 

Ταυτόχρονα 2G/3G/4G και στις 2 κάρτες δεν έχει.Βέβαια στις 9 απο τις 10 συσκευες πρεπει να κανεις χειροκινητα την αλλαγη τις sim για να χεις 2G/3G/4G ενω στη δικια μας έχεις τη δυνατότητα επιλογής 2G/3G/4G μέσω μενού.Δηλαδή εμείς έχουμε 2 θέσεις για 2G/3G/4G ενώ οι περισσότεροι έχουν μόνο στην sim 1.Απλά δεν έχουμε ταυτόχρονα 2G/3G/4G αλλά έχουμε και στις δύο υποδοχές 2G/3G/4G. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση ρε γατονια .

Η γνωστη εφαρμογη viber που εχετε ή οσοι την εχετε πως μπορουμε να εχουμε το led notification ενεργο σε περίπτωση που καποιος μας στειλει μήνυμα και δεν το ακουσουμε .

 

 

 

Το χεις ενεργό στις προστατευόμενες εφαρμογές;

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα ερχονται οι ειδοποιήσεις . Για το led λεω

 

 

Επιβαιβεώνω και γω με την Β130 στο MT7 - L10

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η τελευταία λολι για το 2giga είναι η C900B324;;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν οι συσκευές 2G/16G από κίνα με MT7 - L10 δέχονται OTA updates?

Δηλαδή αναβαθμίζονται σε Loli αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...