Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορει κατι λαθος γινεται εγω τετοιο χρονο εχωστο 87% .ποσο καιρο εχεις το κινητο?στν αρχη που το πηρες ειχες καλους χρονους?

 

Το έχω αρκετο καιρο αλλα τις περισσοτερες φορες το φορτιζα κλειστο και παντα προσεχω την θερμοκρασια οποτε δυσκολα να εχει θεμα η μπαταρια. για πιο παλια ναι μου εβγαζε καλυτερους χρονους αλλα τπτ τρελο οπως τα δικα σας. αντε να εφτανα στις 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω αρκετο καιρο αλλα τις περισσοτερες φορες το φορτιζα κλειστο και παντα προσεχω την θερμοκρασια οποτε δυσκολα να εχει θεμα η μπαταρια. για πιο παλια ναι μου εβγαζε καλυτερους χρονους αλλα τπτ τρελο οπως τα δικα σας. αντε να εφτανα στις 7

 

μαλλον εχει θεμα το κινητο κραταει πολυ λιγο εγω με βαρια χρηση ολα ανοιχτα μια μερα ανετα

Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη ειχε τετοια συμπεριφορα??εγγυηση δεν παιζει????

 

δεν βγαζεις ακρη με αυτα φανταζομαι. τι θα τους πεις δεν μου βγαζει δεκα ωρες οθονη μου βγαζει 6??

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαζεις ακρη με αυτα φανταζομαι. τι θα τους πεις δεν μου βγαζει δεκα ωρες οθονη μου βγαζει 6??

 

ε και τι θα κανεις?μπλε και θαλασσα????παρε ενα τηλ στο service πες το προβλημα και θα σου πουνε λογικα να το στειλεις για επισκευη

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αρκετο καιρο αλλα τις περισσοτερες φορες το φορτιζα κλειστο και παντα προσεχω την θερμοκρασια οποτε δυσκολα να εχει θεμα η μπαταρια. για πιο παλια ναι μου εβγαζε καλυτερους χρονους αλλα τπτ τρελο οπως τα δικα σας. αντε να εφτανα στις 7

Φίλε δοκίμασε να απενεργοποιήσεις όποιες εφαρμογές της Google δεν χρησιμοποιείς και ειδικά το Google now που τρώει πολύ μπαταρία. Κάποια από τις εφαρμογές που έχεις μάλλον τρέχει στο παρασκήνιο και σου έχει μεγάλη κατανάλωση. Λογικά ό,τι μα ό,τι χρήση κι αν του κάνεις,υπό φυσιολογικές συνθήκες ένα εφτάωρο το έχεις στο νερό. Ψάξου λοιπόν με τις εφαρμογές να δείς τι γίνεται.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δοκίμασε να απενεργοποιήσεις όποιες εφαρμογές της Google δεν χρησιμοποιείς και ειδικά το Google now που τρώει πολύ μπαταρία. Κάποια από τις εφαρμογές που έχεις μάλλον τρέχει στο παρασκήνιο και σου έχει μεγάλη κατανάλωση. Λογικά ό,τι μα ό,τι χρήση κι αν του κάνεις,υπό φυσιολογικές συνθήκες ένα εφτάωρο το έχεις στο νερό. Ψάξου λοιπόν με τις εφαρμογές να δείς τι γίνεται.

 

ειμαι ρουταρισμενος δεν εχω gapps και οσα ειναι βαρια τα εχω στο greenify

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ρουταρισμενος δεν εχω gapps και οσα ειναι βαρια τα εχω στο greenify

Πάντως από τις φωτό δεν φαίνεται να καταναλώνει πολύ ενέργεια η οθόνη. Έχεις τσιμπημένη κατανάλωση στο λειτουργικό android και στο σύστημα android αλλά και πάλι δε δικαιολογείται τόσο μεγάλη πτώση της μπαταρίας. Για παράδειγμα εγώ αυτή τη στιγμή έχω συνολικό χρόνο από την αποφόρτιση 12ώρες με τρείς ώρες και δεκαπέντε λεπτά οθόνη όλες σε 3g και μπαταρία στο 61%.Μήπως σαν ύστατη λύση να επιχειρούσες ένα hard reset?

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Χθες στο σπιτι ανοιγμενοι ολοι οι συγχρονισμοι με φουλ σημα και συνεχεια ανοικτο το wifi μου εβγαλε σε 16 ωρες 5.5 ωρες ανοιχτης οθονης και ημουν στο 50%,Απίστευτο????επρεπε να τραβηξω screenshoot για να σας το ανεβασω
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Χθες στο σπιτι ανοιγμενοι ολοι οι συγχρονισμοι με φουλ σημα και συνεχεια ανοικτο το wifi μου εβγαλε σε 16 ωρες 5.5 ωρες ανοιχτης οθονης και ημουν στο 50%,Απίστευτο????επρεπε να τραβηξω screenshoot για να σας το ανεβασω

Δεν χρειάζεται, ειδικά εσένα σε πιστεύουμε!!!

Το μόνο που δεν δοκίμασα φίλε, και βλέπω πως άξιζε ο κόπος. Μου έπεφτε λίγο μεγάλο.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται, ειδικά εσένα σε πιστεύουμε!!!

Το μόνο που δεν δοκίμασα φίλε, και βλέπω πως άξιζε ο κόπος. Μου έπεφτε λίγο μεγάλο.

Προεδρε τεταρτη φορα που το παιρνω,γυριζω απο εδω και απο εκει και παντα γυριζω πισω σε αυτο,μεχρι και το monarch edition πηρε η αφεντια μου χαχα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανε ενα hard reset και πες μας εγω λεω θα στρωσει

 

Πήγα σε lolli και γύρισα κιτκατ Έχω κάνει δύο τρία αυτό τον μήνα . Λέτε να αλλάξει κάτι ? Πόσο καιρο αντέχει η μπαταρία ? Τι Έχω έξι μήνες

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε lolli και γύρισα κιτκατ Έχω κάνει δύο τρία αυτό τον μήνα . Λέτε να αλλάξει κάτι ? Πόσο καιρο αντέχει η μπαταρία ? Τι Έχω έξι μήνες

1.κλεισε τους αυτοματους συχρονισμους εαν δεν σε ενδιαφέρουν,εγω τρεις τέσσερεις φορες την ημερα τους ανοιγω

2.gps Bluetooth κλειστα

3.wifi αντικ την επιλογη για συνεχη σαρωση

4.την εξοικονόμηση ενεργειας εχω τικαρει την επιλογη "εξυπνη"

5.οθονη εχω σαν επιλογη γυρω στο 80%,ειναι υπεραρκετο και για εγωτερικους χώρους,δεν την εχω βαλει ποτε στο αυτοματο

6.Στην επιλογη για πια προγραμματα θελεις να τρεχουν οταν κλειδωνει η οθονη τικαρε οποια πραγματικα σε ενδιαφερουν

Αυτα εχω βαλει στο δικο μου mate7 αγορασμενο τελος Γεναρη και μου βγαζει κοντα στις εννιαμιση ωρες ανοιχτης οθονης χωρις βεβαια data μιας και στη δουλεια και στο σπιτι μου ειναι συνεχεια συνδεδεμενο στο wifi

Ξεχασα να γραψω εχω γυρισει απο λολιποπ σε κιτκατ απο την πρωτη μερα που την δουλεψα και διαπιστωσα αρκετα προβλήματα

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

1.κλεισε τους αυτοματους συχρονισμους εαν δεν σε ενδιαφέρουν,εγω τρεις τέσσερεις φορες την ημερα τους ανοιγω

2.gps Bluetooth κλειστα

3.wifi αντικ την επιλογη για συνεχη σαρωση

4.την εξοικονόμηση ενεργειας εχω τικαρει την επιλογη "εξυπνη"

5.οθονη εχω σαν επιλογη γυρω στο 80%,ειναι υπεραρκετο και για εγωτερικους χώρους,δεν την εχω βαλει ποτε στο αυτοματο

6.Στην επιλογη για πια προγραμματα θελεις να τρεχουν οταν κλειδωνει η οθονη τικαρε οποια πραγματικα σε ενδιαφερουν

Αυτα εχω βαλει στο δικο μου mate7 αγορασμενο τελος Γεναρη και μου βγαζει κοντα στις εννιαμιση ωρες ανοιχτης οθονης χωρις βεβαια data μιας και στη δουλεια και στο σπιτι μου ειναι συνεχεια συνδεδεμενο στο wifi

Ξεχασα να γραψω εχω γυρισει απο λολιποπ σε κιτκατ απο την πρωτη μερα που την δουλεψα και διαπιστωσα αρκετα προβλήματα

 

Ολα όπως τα λες τα εχω και σε καλύτερη κατάσταση ειμαι ροοτ και Έχω κάνει και παραπάνω κολπάκια. Θα δοκιμάσω ένα hard Αλλά δεν νομίζω να έχει αποτέλεσμα. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει αν ξέρει κάποια εφαρμογή να τσεκαρουμε βολτ μπαταρίας και τέτοια να δούμε αν χάνω κάπου ?

Link to comment
Share on other sites

Ολα όπως τα λες τα εχω και σε καλύτερη κατάσταση ειμαι ροοτ και Έχω κάνει και παραπάνω κολπάκια. Θα δοκιμάσω ένα hard Αλλά δεν νομίζω να έχει αποτέλεσμα. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει αν ξέρει κάποια εφαρμογή να τσεκαρουμε βολτ μπαταρίας και τέτοια να δούμε αν χάνω κάπου ?

Κατέβασε το Elixir2 απο το store.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε lolli και γύρισα κιτκατ Έχω κάνει δύο τρία αυτό τον μήνα . Λέτε να αλλάξει κάτι ? Πόσο καιρο αντέχει η μπαταρία ? Τι Έχω έξι μήνες

 

Αν ησχυει αυτο για της φημες που ακουσα τοτε θα θελει μπαταρια καθε χρονο.λοιπον σε ενα ξενο σαιτ δεν θυμαμαι ποιο ηταν λεγανε οτι τα κινεζικα οι μπαταριες δεν ειναι μεγαλης διαρκειας ,βεβαια αυτα που λεγανε ηταν για κατι αλλα κινεζικα κινητα και οχι συγκεκριμενα το ματε7.σιγουρα το ματε ειναι πολυ καλο κινητο ποιοτικο και ακριβο ,ετσι αδυνατω να πιστεψω κατι τετοιο....απο την αλλη λες το εχεις ενα 6μηνο ολα πιθανα σε περιπτωση που δεν στρωσει,οι φωτογραφιες ποθ εβγαλες ηταν ολες.φυσιολογικες με την καταναλωση παντως ,δεν εδειχνε να σου τρωει κατι ενεργεια.δες και πες μας νεοτερα

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...ούτε εδώ φαίνεται κάτι περίεργο.

 

Ευχαριστώ για το ψάξιμο. Μπλε και θάλασσα μάλλον. :lol: δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι εχω απελπιστεί .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ψάξιμο. Μπλε και θάλασσα μάλλον. :lol: δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι εχω απελπιστεί .

Λιγάκι υπερβολικό σε βρίσκω. Στη τελική μπορεί να έχει πρόβλημα η μπαταρία. Μια βόλτα απο το service και αντικατάστασή της πιστεύω θα έλυνε το θέμα.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Λιγάκι υπερβολικό σε βρίσκω. Στη τελική μπορεί να έχει πρόβλημα η μπαταρία. Μια βόλτα απο το service και αντικατάστασή της πιστεύω θα έλυνε το θέμα.

 

Λες να καταφέρω να την αλλάξω στην εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Λες να καταφέρω να την αλλάξω στην εγγύηση?

Κοίτα, αν τους πεις πως έχεις πρόβλημα και δεν κρατάει η μπαταρία καθόλου,δε νομίζω ότι θα κάτσουν να το ψάξουν. Και ίσως τελικά σε καλύψουν με την εγγύηση. Φυσικά μη μπείς στη διαδικασία να τους πείς για ώρες οθόνης κ.τ.λ. Απλά πως έχει πρόβλημα η μπαταρία χωρίς άλλες λεπτομέρειες. Αν παρ'ελπίδα δε σε καλύψει η εγγύηση υποθέτω πως με ένα σχετικά μικρό κόστος θα στην αλλάξουν.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν τους πεις πως έχεις πρόβλημα και δεν κρατάει η μπαταρία καθόλου,δε νομίζω ότι θα κάτσουν να το ψάξουν. Και ίσως τελικά σε καλύψουν με την εγγύηση. Φυσικά μη μπείς στη διαδικασία να τους πείς για ώρες οθόνης κ.τ.λ. Απλά πως έχει πρόβλημα η μπαταρία χωρίς άλλες λεπτομέρειες. Αν παρ'ελπίδα δε σε καλύψει η εγγύηση υποθέτω πως με ένα σχετικά μικρό κόστος θα στην αλλάξουν.

 

θα δοκιμασω και ενα hard reset τωρα απο το stock recovery και wipe cache και βλεπουμε γιατι ειμαι εκτος αττικης τωρα και δεν θελω να μεινω χωρις τηλεφωνο δυο εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...