Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μπερδευτεί λιγάκι. Αύριο περιμένω την ευρωπαϊκή έκδοση dual SIM 3gb. Για να το ρουταρω ποιον οδηγό να ακολουθήσω? Στο xda επίσης βρήκα μια ρομ πολύ καλή αλλά δεν λειτουργεί το dual.. Έχετε να προτείνετε εσείς κάποια συγκεκριμένη?

έχω εντύπωση πως ευρωπαϊκή και dual και single είναι με δύο gb και κινέζικη (αυτή που έχω δλδ) είναι με 3gb,... εκτός αν άλλαξε κάτι και έβγαλαν και άλλη έκδοση.. BTW κινέζικη παίζει κανονικά 4 εδώ (άσχετα που δεν το έχω ενεργό και είμαι σε 3g γιατί το 4 ξεσκιζει την μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ειναι αυτα ρε παιδια οι βασικες εφαρμογες που λεει που τρεχουν και μου ρουφανε την μπαταρια με καλαμακι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

έχω και εγώ αυτή την απορία με τις εφαρμογές που τρέχουν στο background.

Πως τσεκάρουμε ποιές τρέχουν εκείνη τη στιγμή και πως μπορούμε να τις απενεργοποιησουμε?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

έχω και εγώ αυτή την απορία με τις εφαρμογές που τρέχουν στο background.

Πως τσεκάρουμε ποιές τρέχουν εκείνη τη στιγμή και πως μπορούμε να τις απενεργοποιησουμε?

Ευχαριστώ

 

βαλε το wakelock detector και θα δεις ,. αυτο εκανα κι εγω και βρηκα οτι το μαιλ ρουφαει καργα

Link to comment
Share on other sites

ε καλά δεν σημαίνει ότι είναι ευρωπαϊκό όμως..

 

Mt7-tl10 λέει στο κουτί

Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Guys, με lollipop τι παίζει, υπάρχει κάποιο ΕΤΑ από την Huawei?

δοκιμές κάνουν αλλά η Huawei ακύρωσε το 5.0 για όλα τα κινητά από ότι διάβασα λόγο αρκετών προβλημάτων που έχει το 5.0, λογικά πάμε για 5.1

Link to comment
Share on other sites

Χτεσινά screenshots για τη μπαταρία

πάνω κάτω οσα βγάζω εγώ (λίγο παραπάνω βγάζω γιατί δεν έχω gapps)

Link to comment
Share on other sites

Τα gapps που δε χρησιμοποιώ τα έχω απενεργοποιήσει. Δε τα έχω διαγράψει απλά τα έχω παγώσει μέσα απο τις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Στην ουσία το ίδιο πράγμα είναι. Τη φωτεινότητα στην οθόνη την έχω μόνιμα στο 50-60% και επίσης είχα και περίπου μία ώρα κλήσεων. Α, και το πιο σημαντικό,η παραπάνω χρήση ηταν μονο σε Wi-Fi και κάνα μισάωρο σε 3g. Πάντως παιδιά ότι δε χρειάζεστε από gapps,ξηλώστε τα. Μόνο ζημιά κάνουν στη μπαταρία.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η sp03 ή η sp04 ρε παίδες?

 

Η MT7-L09V100R001C00B137SP03 είναι η τελευταία ευρωπαική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ σε ευχαριστήσω φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα gapps που δε χρησιμοποιώ τα έχω απενεργοποιήσει. Δε τα έχω διαγράψει απλά τα έχω παγώσει μέσα απο τις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Στην ουσία το ίδιο πράγμα είναι. Τη φωτεινότητα στην οθόνη την έχω μόνιμα στο 50-60% και επίσης είχα και περίπου μία ώρα κλήσεων. Α, και το πιο σημαντικό,η παραπάνω χρήση ηταν μονο σε Wi-Fi και κάνα μισάωρο σε 3g. Πάντως παιδιά ότι δε χρειάζεστε από gapps,ξηλώστε τα. Μόνο ζημιά κάνουν στη μπαταρία.

Και εγώ αυτά τα έχω κλείσει από τις ρυθμίσεις, ειδικά τα της Google αλλά πάνω από ημέρα με φωτεινότητα στο auto 50_60% δεν με βγάζει ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στο Android, και ψιλοάσχετος όπως καταλαβαίνετε, τι είναι τα gapps?

Και πώς τα απενεργοποιουμε για να μην καταναλώνουν μπαταρία?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στο Android, και ψιλοάσχετος όπως καταλαβαίνετε, τι είναι τα gapps?

Και πώς τα απενεργοποιουμε για να μην καταναλώνουν μπαταρία?

Ευχαριστώ!

Τα περιβόητα gapps είναι οι εφαρμογές της google. Π.χ. το google+ οι ταινίες play, το περίπτερο play ,τα βιβλια play κι άλλες. Αν μπεις μέσα στις ρυθμίσεις και στη διαχείριση εφαρμογών,βρίσκεις την εφαρμογή που θες,πατάς επάνω της και σου βγάζει μια καποιες επιλογές κάποια εξ' αυτών λέει "απενεργοποίηση". Το επιλέγεις και τελειώσες. Με το τρόπο αυτό δε διαγράφεται η εφαρμογή από το κινητό απλά παγώνει και είναι σαν να μην υπάρχει. Και όποτε και για όποιο λόγο εσύ θελήσεις την επαναφέρεις.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο να κλειδωσουμε καποιες εφαρμογες,και οταν θελουμε να τις ανοιγουμε να ανοιγουν μονο με αποτυπωμα?

 

ειδα μεσα στις ρυθμισεις για το αποτυπωμα λεει κατι για εφαρμογες αλλα δεν εβγαλα ακρη...

 

αν τυχον γινεται ας με ενημερωσει οποιος μπορει!

Link to comment
Share on other sites

παιδες,επαιξα λιγο με την αποκρυψη των nav keys,και τωρα δε μου τα εμφανιζει καθολου,ουτε μετα απο reboot κτλ..τωρα?

 

EDIT,περιεργο,μαλλον το better battery stats,εκανε τη ζημια..

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο να κλειδωσουμε καποιες εφαρμογες,και οταν θελουμε να τις ανοιγουμε να ανοιγουν μονο με αποτυπωμα?

 

ειδα μεσα στις ρυθμισεις για το αποτυπωμα λεει κατι για εφαρμογες αλλα δεν εβγαλα ακρη...

 

αν τυχον γινεται ας με ενημερωσει οποιος μπορει!

Ανοίγεις την εφαρμογή Phone Manager [ATTACH]58659[/ATTACH] και πας εκεί που λέει App lock και επιλέγεις πόσες θες να ξεκλειδώνουν με δακτυλικό αποτύπωμα

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή Phone Manager [ATTACH]58659[/ATTACH] και πας εκεί που λέει App lock και επιλέγεις πόσες θες να ξεκλειδώνουν με δακτυλικό αποτύπωμα

 

χμμ τελειο αδερφε σε ευχαριστω πολυ! :D

 

να σε ρωτησω και κατι ακομα γιατι πολλες φορες με βγαζει η εφαρμογη επαφες σταματησε να λειτουργει?

επισης που μπορω να βρω την ειδοποιηση για το ledaki?απο τι ειδα εχουμε μονο πρασινο φως κ οχι αλλα χρωματα σωστα?

Edited by HBK_R21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...