Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]58251[/ATTACH] Μία απλή χωρίς καθόλου ρυθμίσεις από το μετρό πρίν λίγο. Από λίγο που έπαιξα με το τηλέφωνο ένα έχω να πω speechless.....

 

[ATTACH]58257[/ATTACH] Ρε παιδιά να κάνω την αναβάθμιση?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]58251[/ATTACH] Μία απλή χωρίς καθόλου ρυθμίσεις από το μετρό πρίν λίγο. Από λίγο που έπαιξα με το τηλέφωνο ένα έχω να πω speechless.....

 

Σε εσωτερικό χώρο όπως πολλά κινητά δεν μπορώ να πω ότι βγάζει καλά, αλλά σίγουρα θα μας βάλεις κι άλλη ε ε :happy:

Σου εύχομαι να το χαρείς κι αν μπορείς στείλε εντυπώσεις γενικότερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου :-) να και μερικές ακόμα [ATTACH]58260[/ATTACH][ATTACH]58261[/ATTACH][ATTACH]58263[/ATTACH] Σαν πρώτη εντύπωση πραγματικά είναι απίστευτο :) εμφάνιση κόσμημα και το μαύρο του πάει νομίζω πολύ.....οθόνη φοβερή!!!! Ο launcher καλός αν και με ένα Νόβα πιστεύω θα απογειωθεί οκ γούστα είναι αυτά πάντως το emui είναι φοβερό!!! Κάμερα καλή ακόμα δεν την έχω ψάξει τόσο πολύ το image stabilization του λείπει!! Το δακτυλικό αποτύπωμα το έβλεπα στα review και δεν το πίστευα....πραγματικά touch and go, το σήμα του καμπάνα ήχος αρκετά καλός όταν παίζει μουσική γιατί το ακουστικό σε ομιλία ειναι πολύ καλό με ακουστικά επίσης καλός ήχος (δεν έβαλα της μάνας του) Όσο για την μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να πω όταν του κάνω πλήρη φόρτιση και στρώσει θα σας πω. Νομίζω ότι όποιος το πάρει δεν θα το μετανιώσει!!! Αυτά για τώρα ;);):):):D:D Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58257[/ATTACH] Ρε παιδιά να κάνω την αναβάθμιση?

 

Υποστηρίζει και 4G+ ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν το δοκίμασα γιατί είναι σε συγκεκριμένα σημεία

 

Έρχεται..... http://techblog.gr/mobile/huawei-mate-7-mini-leaked-photo-1884/

Κάτι που είδα μετά το update που έκανα το δακτυλικό αποτύπωμα δεν αποκρίνεται τόσο άμεσα το παρατήρησε κανείς άλλος αυτό??

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Όποτε ενεργοποιώ το κινητό εμφανίζεται ένα μήνυμα στην οθόνη "Λυπούμαστε η εφαρμογή Επαφές έχει σταματήσει". Τι συμβαίνει?

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Σαν κάτοχος του κινητού εδώ και 2 εβδομάδες πραγματικά εχω μόνο καλα λόγια να πω.

Θα ήθελα να ρωτήσω ποση ωρα θα πρέπει να φορτιζουμε το κινητο (όχι για πρώτη φόρτιση) και ποιο minimum ποσοστό μπαταρίας ειναι καλο να το αφήνουμε μέχρι την επόμενη φόρτιση?

Επίσης θα πρέπει maximum να το αφήνουμε να φορτίσει στο 100%?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Google+ ή κάντε clear cache στην εφαρμογή των επαφών του συστήματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους!

Σαν κάτοχος του κινητού εδώ και 2 εβδομάδες πραγματικά εχω μόνο καλα λόγια να πω.

Θα ήθελα να ρωτήσω ποση ωρα θα πρέπει να φορτιζουμε το κινητο (όχι για πρώτη φόρτιση) και ποιο minimum ποσοστό μπαταρίας ειναι καλο να το αφήνουμε μέχρι την επόμενη φόρτιση?

Επίσης θα πρέπει maximum να το αφήνουμε να φορτίσει στο 100%?

Ευχαριστώ

Νομίζω φίλε μου οι μπαταρίες li-ion δεν έχουν τέτοια θέματα εγώ έκανα στη αρχή μια πλήρη αποφόρτηση και μια πλήρη φόρτιση και τπτ άλλο. Πράγματι πολύ καλό κίνητο να είχε και τα volume buttons από αριστερά τι καλά που θα ήταν :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Google+ ή κάντε clear cache στην εφαρμογή των επαφών του συστήματος

Τα έκανα και τα δύο που αναφέρεις και λύθηκε το πρόβλημα. Έκανα 2-3 επανεκκινήσεις για να βεβαιωθώ 100% και δε μου ξαναεμφανίστηκε το μήνυμα. Θα το παρακολουθώ. Ευχαριστώ.

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω φίλε μου οι μπαταρίες li-ion δεν έχουν τέτοια θέματα εγώ έκανα στη αρχή μια πλήρη αποφόρτηση και μια πλήρη φόρτιση και τπτ άλλο. Πράγματι πολύ καλό κίνητο να είχε και τα volume buttons από αριστερά τι καλά που θα ήταν :p

 

Τα έκανα και τα δύο που αναφέρεις (Google+ ή κάντε clear cache στην εφαρμογή των επαφών) και λύθηκε το πρόβλημα. Έκανα 2-3 επανεκκινήσεις για να βεβαιωθώ 100% και δε μου ξαναεμφανίστηκε το μήνυμα. Θα το παρακολουθώ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Google+ ή κάντε clear cache στην εφαρμογή των επαφών του συστήματος

 

Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα σε όλους!

Σαν κάτοχος του κινητού εδώ και 2 εβδομάδες πραγματικά εχω μόνο καλα λόγια να πω.

Θα ήθελα να ρωτήσω ποση ωρα θα πρέπει να φορτιζουμε το κινητο (όχι για πρώτη φόρτιση) και ποιο minimum ποσοστό μπαταρίας ειναι καλο να το αφήνουμε μέχρι την επόμενη φόρτιση?

Επίσης θα πρέπει maximum να το αφήνουμε να φορτίσει στο 100%?

Ευχαριστώ

 

Από όσο ξέρω καλό είναι να βρίσκεται από 25%-30% το minimum και 80% αν δεν θες να το φορτίσεις πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του πάντως δεν παίζεται. Έκανα ένα τεστ με νορμάλ χρήση. Συνδεδεμένος στο internet είτε με wifi είτε με data 4g και στο τελείωμα της τρίτης ημέρας είμαι στο 27%.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στη δεύτερη ημέρα χρήσης δεν μπορώ να πω το ίδιο.....Ίσως θέλει στρώσιμο...με το ζόρι μια μέρα με βγάζει με συντηρητική χρήση. Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στη δεύτερη ημέρα χρήσης δεν μπορώ να πω το ίδιο.....Ίσως θέλει στρώσιμο...με το ζόρι μια μέρα με βγάζει με συντηρητική χρήση.

 

Δεν θα δεις και μεγάλη διάφορα. Αυτός ήταν ο βασικός λόγος που μετακινηθηκα πάλι σε note αφού δεν με έφτανε η μπαταρία του mate7. Κρίμα γιατί και το κινητό και το περιβάλλον του μου άρεσε. ☺

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις και μεγάλη διάφορα. Αυτός ήταν ο βασικός λόγος που μετακινηθηκα πάλι σε note αφού δεν με έφτανε η μπαταρία του mate7. Κρίμα γιατί και το κινητό και το περιβάλλον του μου άρεσε. ☺

 

Εγώ από την άλλη Έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία του.

Από ΝΟΤΕ3 που είχα τουλάχιστον 20_30% πάνω είμαι

5+ ώρες οθόνη καθημερινά με 3g WiFi Bluetooth συγχρονισμό και 2 ώρες ομιλία.

Για μένα είναι πανω ΟΝΕ+ και κοντά με Flex

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ένας λόγος που θέλω να το πάρω είναι και η μεγάλη μπαταριά και οι καλές κριτικές που διάβαζα.. το 3g/4g πάντα ρουφάει πολύ μπαταρία πάντως γενικά
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά να αναφέρω και γω για τη μπαταρία πως σε 48 ώρες αποκλειστικά με wi-fi με δυόμισι ώρες ομιλίας και φωτεινότητα οθόνης στο 50% περίπου είχα 8 ώρες οθόνη μέχρι το 10% που το έβαλα για φόρτιση. Σε χρήση 24ώρου αποκλειστικά με 3g το λιγότερο που έχω δεί είναι εξίμισι ώρες οθόνη. Με Bluetooth πάντα ανοιχτό και συγχρονισμούς ανοιχτούς.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στη δεύτερη ημέρα χρήσης δεν μπορώ να πω το ίδιο.....Ίσως θέλει στρώσιμο...με το ζόρι μια μέρα με βγάζει με συντηρητική χρήση.

 

Δεν θα δεις και μεγάλη διάφορα. Αυτός ήταν ο βασικός λόγος που μετακινηθηκα πάλι σε note αφού δεν με έφτανε η μπαταρία του mate7. Κρίμα γιατί και το κινητό και το περιβάλλον του μου άρεσε. ☺

Απορώ πραγματικά γιατί και γω (όταν το είχα) είχα πάθει πλάκα με την μπαταρία του. Είχα τον ιδιο καιρό μαζί και το sony z3 και είχα κανει συγκριτικό στην αυτονομία και με την ίδια χρήση το z3 έπεφτε 3-4% ενώ το mate 1%.

Μια φορά που του έκανα μέτρια χρήση δηλ. 2 ώρες ομιλία και 2 ώρες ιντερνετ με wifi/3g μου , συνδεδεμένο με bluetooth ακουστικο συνέχεια (πρωι βραδυ) και ΠΑΝΤΑ με τέρμα φωτεινότητα (στα κινητά μου πάντα την εχω full) μου κρατησε 7 μέρες περίπου μεχρι να σβήσει και είχα πάθει πλάκα !!!!

Και η απορία μου έγκειται στο ότι ένας γνωστός μου που το είχε μου είχε πει ότι με νορμαλ χρηση δεν του εβγαζε πανω απο 2 μερες.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει !!!! Και είναι και ο λόγος που διστάζω να το ξαναπάρω γιατίι δεν ξερω σε τι θα πέσω.

Εγώ πάντως είχα το λευκο. (όχι ότι παίζει ρόλο - απλά το αναφέρω)

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

μηπως τρεχει τιποτα που να τρώει μπαταρια σε οσους δεν κραταει πολυ?επισης υπαρχει καμια εφαρμογη για υπολογιστη οπως πχ το sony suite κλπ ?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι λέτε για την μπαταρία αλλά εγώ βγάζω 8(έχω βγάλει και 9 μια φορά) ώρες screen time με wifi και 5.5 6 με 3g (ανάλογα με το σήμα)

 

όλα αυτά με τα google apps βγαλμένα (πλην του store), αν παραμείνουν τα google apps μπαταρία κρατάει πολύ λιγότερα γιατί την ξεσκισουν μαζεύοντας και στέλνοντας δεδομένα (προσωπικά κλπ)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι λέτε για την μπαταρία αλλά εγώ βγάζω 8(έχω βγάλει και 9 μια φορά) ώρες screen time με wifi και 5.5 6 με 3g (ανάλογα με το σήμα)

 

όλα αυτά με τα google apps βγαλμένα (πλην του store), αν παραμείνουν τα google apps μπαταρία κρατάει πολύ λιγότερα γιατί την ξεσκισουν μαζεύοντας και στέλνοντας δεδομένα (προσωπικά κλπ)

 

Μιας και το ανέφερες,τα google apps σε τι χρειάζονται;

Sorry το off topic.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες,τα google apps σε τι χρειάζονται;

Sorry το off topic.

σε μας σε τπτ (και είναι και αρκετά κάτι Google music, picasa, gmail, chrome, google sky, κλπ κλπ) που το μόνο που κάνουν είναι να τρώνε την μπαταρία και να στέλνουν τα data μας στην Google

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic αλλά προσπαθώ να ανεβάσω ένα screenshot και μου λέει exceeds quota ενώ σε προηγούμενο ποστ το είχε ανεβάσει κανονικά.....τι να φταίει? Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πραγματικά γιατί και γω (όταν το είχα) είχα πάθει πλάκα με την μπαταρία του. Είχα τον ιδιο καιρό μαζί και το sony z3 και είχα κανει συγκριτικό στην αυτονομία και με την ίδια χρήση το z3 έπεφτε 3-4% ενώ το mate 1%.

Μια φορά που του έκανα μέτρια χρήση δηλ. 2 ώρες ομιλία και 2 ώρες ιντερνετ με wifi/3g μου , συνδεδεμένο με bluetooth ακουστικο συνέχεια (πρωι βραδυ) και ΠΑΝΤΑ με τέρμα φωτεινότητα (στα κινητά μου πάντα την εχω full) μου κρατησε 7 μέρες περίπου μεχρι να σβήσει και είχα πάθει πλάκα !!!!

Και η απορία μου έγκειται στο ότι ένας γνωστός μου που το είχε μου είχε πει ότι με νορμαλ χρηση δεν του εβγαζε πανω απο 2 μερες.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει !!!! Και είναι και ο λόγος που διστάζω να το ξαναπάρω γιατίι δεν ξερω σε τι θα πέσω.

Εγώ πάντως είχα το λευκο. (όχι ότι παίζει ρόλο - απλά το αναφέρω)

 

Λοιπόν για να μην χανόμαστε σε συζητήσεις περί του πόσο βαστάει η μπαταρία σε ένα κινητό για τον καθένα μας βάση αυτά που το δουλεύει υπάρχει μεγάλη απόκλιση. Π.χ. Εγώ έχω μόνιμα on Bluetooth /GPS / 4g και παράλληλα συγχρονισμό σε 4email πολύ spotify /τηλέφωνα δεν φαντάζεσαι και εννοείτε το fb / what's up δουλεύουν υπερωρίες. Με βάση όλα τα παραπάνω έχουμε στην ημέρα (start 6.45 - 23.00)

Lumia 1520 θεός ποτέ δεν μασησε / Huawei mate7 έως 21.00 το πολύ /blackberry passport παραδόξως και αυτό έως 21.00 / note4 είτε το f είτε το c standart 2 μπαταρίες την ημέρα (το C χρειάστηκε και 3η κάποια στιγμή) τώρα με note edge πάλι με 2 μπαταρίες την ημέρα. Τέλος στο παιχνίδι είναι και το 6plus που με έβγαζε έως της 22.30. Συμπέρασμα ο καθένας εδώ αξιολογεί με βάση την δική του πραγματική χρήση αλλά εάν μπούμε στο παιχνίδι φωτεινότητα 50% 2g και τέτοια ναι μας βγάζει και μήνα. Όταν δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό πρέπει να του τα δίνεις και στο χέρι σαν λειτουργία άποψη μου βέβαια. Το mate7 δεν το περίμενα τόσο καλό αλλά δυστυχώς αφού δεν έχω την δυνατότητα να αλλάζω μπαταρία /extra battery bank δεν με βολεύει υποχρεωτικά πρέπει να πάω σε άλλη επιλογή συσκευής. Πάντα όμως αυτό είναι ανάλογα την ανάγκη του καθενός μας εδώ μέσα.

Sorry εαν κούρασα. ☺

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην χανόμαστε σε συζητήσεις περί του πόσο βαστάει η μπαταρία σε ένα κινητό για τον καθένα μας βάση αυτά που το δουλεύει υπάρχει μεγάλη απόκλιση. Π.χ. Εγώ έχω μόνιμα on Bluetooth /GPS / 4g και παράλληλα συγχρονισμό σε 4email πολύ spotify /τηλέφωνα δεν φαντάζεσαι και εννοείτε το fb / what's up δουλεύουν υπερωρίες. Με βάση όλα τα παραπάνω έχουμε στην ημέρα (start 6.45 - 23.00)

Lumia 1520 θεός ποτέ δεν μασησε / Huawei mate7 έως 21.00 το πολύ /blackberry passport παραδόξως και αυτό έως 21.00 / note4 είτε το f είτε το c standart 2 μπαταρίες την ημέρα (το C χρειάστηκε και 3η κάποια στιγμή) τώρα με note edge πάλι με 2 μπαταρίες την ημέρα. Τέλος στο παιχνίδι είναι και το 6plus που με έβγαζε έως της 22.30. Συμπέρασμα ο καθένας εδώ αξιολογεί με βάση την δική του πραγματική χρήση αλλά εάν μπούμε στο παιχνίδι φωτεινότητα 50% 2g και τέτοια ναι μας βγάζει και μήνα. Όταν δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό πρέπει να του τα δίνεις και στο χέρι σαν λειτουργία άποψη μου βέβαια. Το mate7 δεν το περίμενα τόσο καλό αλλά δυστυχώς αφού δεν έχω την δυνατότητα να αλλάζω μπαταρία /extra battery bank δεν με βολεύει υποχρεωτικά πρέπει να πάω σε άλλη επιλογή συσκευής. Πάντα όμως αυτό είναι ανάλογα την ανάγκη του καθενός μας εδώ μέσα.

Sorry εαν κούρασα. ☺

 

καλα το ειπες...... αφού αντεξε τέτοιο ξέσκισμα η συσκευη κάνει ότι υπόσχεται από θεμα αυτονομίας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...