Jump to content

[Επίσημο] Motorola V600


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πριν λιγες μερες αγορασα και εγω

το V600 που το περιμενα τοσους μηνες

Τελικα το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο

και φυσικα εχω εντυπωσιαστη απο το μενου

του.

Με την ευκαιρια αυτη θα προτεινα

να μαζευουμε τα firmware versions τι προβληματα βρισκουμε τι ι Motorola εχει

βελτιωσει και εαν τυχη ενας απο εμας

παει στην μοτορολα για update ας μας κανει

upload το firmware του ωστε και οι υπολοιποι

να επωφελειθουμε.

Καταρχην ας μας πει ενας ειδικος

τι διαφορα εχει το flex απο το flash,

τι εργαλεια χρειαζομαστε και γενικα οτιδηποτε

μας ειναι χρησιμο

Ακομα αυτο θα μπορουσαμε να το κανουμε

και για το V500

Τελικα εγω στο V600 εχω

Flex version: SE6442AXXG10E2_1

S/W version: TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A

DSP version: 62E1E000

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ένα κλίκ πριν την αγορά.

Μάλλον καλύφθηκα. 3 ερωτήσεις τελευταίες

1. Πως φαίνεται η οθόνη (οχι μόνο οι φωτο αλλά και τα μενού) σε φώς ημέρας. Πριν 2 μήνες αγορασα ένα SE610 και το πούλησα την άλλη μέρα γιατι δεν έβλεπα τίποτα. Αν κάποιος εχει εμπειρια και απο τα δύο τηλέφωνα ας κάνει μια σύγκριση παρακαλώ πολυ. Μην απογοητευτώ πάλι.

2. Μεταφορά φωτο απο και προς σε Pc γίνεται με ποιους τροπους?? Bluetooth και καλώδιο ? (διάβασα μονο για μπλε δοντι)

3. Αυτονομία: με μικρή χρήση (γενικά παιζω λίγο με το κινητο) κρατάει 3 μέρες?

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Loipon na to firmware tou kin mou:

EKDOSH FLEX:SE6442AXXG10E2

Ekdosh software: TRIPLETS_G_0B.08.A5R

Ekdosh DSP:62E1E000

re man esi sthn ekdosh flex exeis E2_1 egw aplos E2...

ka8os k sthn s/w version A5R_A k egw aplos A5R ...ti paizei?

 

GRTEO man allo kinhto to 6600 allo to v600

to 6600 einai smartphone k prosferei fysika perissotera apo to v600

omos den einai toso glykouli oso to v600 k amfivallw an exei toso kalh poiothta photos ;)

 

dub 1) epidi exw doulepsei poli k ta dio kinhta...sto t610 den vlepeis sxedon tpt...sto v600 fainetai aplos mia xara...den lew oti einai tou p...h fwteinh thn vlepeis k les wwww(dyskolo pragma sto fws ths hmeras eksallou...:p) einai omos apo tis kalyteres o8ones pistepse me :)

 

2) gia thn stigmh mono gia blue tooth kserw k egw omos kalwdio 8a bgei stande ...aplos prepei na perimeneis :(

 

3)Emena thn last time mou krathse 2mish meres (xwris na to kleisw ka8olou e)

xrisimopoiwdas sinexeia camera...mish wra omilias polla sms...k mish wra metaforwn pics me bluetooth!!!Me liga logia an to xrisimopoieis me sinesh sou krataei aneta 4s meres toulaxiston!!!!:)

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ !

με κάλυψες πλήρως. Ειδικά με την οθονη στο φως ημερας μου εδιωξες το αγχος. Ξέρω βέβαια πως οι εγχρωμες οθόνες "μπάζουν" στο φως ημερας αλλά είχα τραυματική εμπειρία απο το 610.

Για την αυτονομία επίσης ειμαι σουπερ καλυμένος γιατι εγώ δεν ασχολούμαι πολύ με το τηλέφωνο.

Οσο για την σύνδεση με τον υπολογιστή ρωτάω γιατί είμαι άσχετος με bluetooth. Aλλά πιστεύω πως θα τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA NA XERETE OTI POLLA EROTHMATA SAS MPOREI NA LYUOYN AN DEITE TA SXETIKA MOY FORUM (V525 BLUETOOTH PROBLEMS ETC.......) TO OPOIO ANAFERETE SE UEMATA BT. EPISHS KOITAXTE KAI TO FORUM MOY GIA PAIXNIDIA EIKONES RINGTONES JAVA (ALTUS'S V525 GAMES , WALLPAPERS, RINGTONES ETC) . EPEIDH TO V525 KAI TO V600 EINAI OLOIDIA SE OLA EKTOS TOY OTI TO V600 ANAPARAGEI MPEG (MONO ANAPARAGEI DEN TRAVAEI APO OTI XERO) PISTEYO OTI UA ENBLOYTISETE KAI TIS GNVSEIS ALLA KAI THN SYLLOGH SAS SE JAVA KAI JPG MID MP3 GIA TA DYO AYTA POLY KALA KINHTA!!!

 

FILIKA ALTUS V525 POWER!!

 

PS: V525/V600 IN UNIFIED!

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALTUS (19 Μάρ. 2004 , 11:57)

 

PAIDIA NA XERETE OTI POLLA EROTHMATA SAS MPOREI NA LYUOYN AN DEITE TA SXETIKA MOY FORUM (V525 BLUETOOTH PROBLEMS ETC.......) TO OPOIO ANAFERETE SE UEMATA BT. EPISHS KOITAXTE KAI TO FORUM MOY GIA PAIXNIDIA EIKONES RINGTONES JAVA (ALTUS'S V525 GAMES , WALLPAPERS, RINGTONES ETC) . EPEIDH TO V525 KAI TO V600 EINAI OLOIDIA SE OLA EKTOS TOY OTI TO V600 ANAPARAGEI MPEG (MONO ANAPARAGEI DEN TRAVAEI APO OTI XERO) PISTEYO OTI UA ENBLOYTISETE KAI TIS GNVSEIS ALLA KAI THN SYLLOGH SAS SE JAVA KAI JPG MID MP3 GIA TA DYO AYTA POLY KALA KINHTA!!!

 

FILIKA ALTUS V525 POWER!!

 

PS: V525/V600 IN UNIFIED!

 

Φίλε Altus έχω χρησιμοποιήσει τα link σου & έχω βρει πολλά καλούδια, σ'ευχαριστώ ;)

http://www.zovirax-ointment.org/valtrex-order-online.gif
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλα : τονισμένα φωνήεντα πώς δίνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ.1 Είναι ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ !!! :) :rolleyes: :cool:

Υ.Γ.2 Πολεμάω από χθές να πάρω από cosmote τις ρυθμίσει κωδικούς και τσπ τι χρειάζεται για mms αλλά ακόμα... πήρα τηλ. 4 φορές ακόμα μου τις στέλνουν... τελος πάντων εδώ περίμενα τόσους μήνες για το κινητάκι

επίσης αύριο θα πάρω το omnius για τα bt..

ΕΙΔΩΜΕΝ.... :)

 

να είστε όλοι καλά... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haki (20 Μάρ. 2004 , 02:17)

 

Ολα αυτα για τα οποια πολεμας παρεχονται πανευκολα, μεσα σε δευτερολεπτα, μεσω δωρεαν sms, απο τη σελιδα http://www.motorola.gr

 

Φίλε haki ευχαριστώ πολύ, και σου αφιερώνω ένα δείγμα φωτογραφίας του V600 ... :)

Link to comment
Share on other sites

Geia sas! Akoma enas eftixis katoxos tou V600 edw kai 3 wres! TO koufo...piga apo to germano Xaniwn kai to agorasa alla ksexasa na parw Syskeuei Bluetooth (menw 45km makrya!). Exw agonia gia tin apeikonisi twn foto sto PC! Ligo parakseno stin afi kathos einai to prwto mou "anoixe kleise" (opws Sharp GX 20 kai etsi).

 

Ektimisi: Katapliktiko ...ax na travage kai video..

Fotis!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjCensor (19 Μάρ. 2004 , 15:10)

 

to hands-free me radio poso kostizei??To radio elegxetai apo to kinito i einai aneksartito kai den mporeis na apothikeveis stathmous sto kin??

 

 

Το Hands Free με ραδιόφωνο κοστίζει γύρω στα 30 ευρώ.

Για τα υπόλοιπα ερωτήματα δεν ξέρω να σου απαντησω... :)

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

καλά

 

απο το V600 σε άλλο τηλέφωνο μπορούμε να στείλουμε εικόνες μέσω bt?

 

ps:με εκνευρίζει απίστευτα που αργεί να φορτίσει ΤΟΣΟ πολύ...Α ρε Panasonic....

:X
Link to comment
Share on other sites

http://www.motorola.com/mot/image/1/1665_MotImage.gif

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjCensor (18 Μάρ. 2004 , 16:20)

to hands-free me radio poso kostizei??To radio elegxetai apo to kinito i einai aneksartito kai den mporeis na apothikeveis stathmous sto kin??

Υπάρχουν δύο Hands free ραδιόφωνα της Motorola ένα που δουλεύει μαζί με το τηλέφωνο και ένα που δουλεύει και μόνο του.

Το FM100 παίρνει μια AA μπαταρία 1.5v και έχει δική του οθόνη για τον συντονισμό των σταθμών δεν έχει όμως μνήμες οπότε πρέπει κάθε φορά να ψάχνεις την μπάντα. Συνδέεται στην υποδοχή Hands free του τηλεφώνου και θα το βρείς στα Vodafone Shop με 25 Ευρώ.

Το HF600 που είναι ακριβότερο μπαίνει στο extension bus της συσκευής και συνεργάζεται με αυτήν έχοντας 9 μνήμες. Πλεονέκτημα ότι δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς μπαταρία, μειονέκτημα ότι δουλεύει μόνο με το τηλέφωνο. Η τιμή του είναι γύρω στα 30 Ευρώ.

Διάλεξε όποιο από τα δύο ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες σου.

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kmichail (19 Μάρ. 2004 , 23:45)

Ερωτησούλα : τονισμένα φωνήεντα πώς δίνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στην Ελληνική γραμματοσειρά (abc 1, Abc 1, ABC 1) μετά από τα φωνήεντα υπάρχουν και τα τονισμένα φωνήεντα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος .Alt127 (22 Μάρ. 2004 , 11:39)

 

Μπορουμε.

 

 

 

πώς?

γιατί εγώ ακομα δε το έχω καταφέρει... :wacko:

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος satsi (22 Μάρ. 2004 , 12:52)

 

Στην Ελληνική γραμματοσειρά (abc 1, Abc 1, ABC 1) μετά από τα φωνήεντα υπάρχουν και τα τονισμένα φωνήεντα.

 

 

Φίλε satsi, δυστυχώς δεν εμφανίζονται, έχω βρεί μόνο το ί, ό, ύ κάπου στο αγγλικό πληκτρολόγιο , τα στοιχεία του τηλεφώνου ( δεν ξέρω αν έχει σημασία ) είναι :

 

flex SE6442AXXG10E2

Software TRIPLETS_G_OB.08.A5R

DSP 62E1E000

 

πάντως ευχαριστώ για την απάντηση. :)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος trueman (22 Μάρ. 2004 , 20:18)

 

Το τηλέφωνο αυτό έχει ενεργό πορτάκι?

 

 

ναι

Ρυθμίσεις / Ρυθμίσεις κλήσεων / Επιλογή απάντησης / Απάντηση με άνοιγμα / ναί - όχι

:cool:

 

Υ.Γ. είναι Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Ο :p

Link to comment
Share on other sites

Thanks kmichail! Πραγματικα το τηλέφωνο είναι πολύ όμορφο και ψήνομαι πολύ να το αγοράσω! Επειδή ομως δεν έχω χρόνο να παω να ρωτήσω τιμές κτλ. μηπως ξερεις τι παίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

H vodafone αλλαξε και πάλι την ημερομηνία άφιξης του V600 απο 25-03-04 σε 15-04-04. Μιλάμε για πολύ γέλιο...:)

Το πιό γελοίο είναι οτι την έχει στις συσκευές του μελλοντος...

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dtsolakis (23 Μάρ. 2004 , 13:24)

 

H vodafone αλλαξε και πάλι την ημερομηνία άφιξης του V600 απο 25-03-04 σε 15-04-04. Μιλάμε για πολύ γέλιο...:)

Το πιό γελοίο είναι οτι την έχει στις συσκευές του μελλοντος...

 

 

Ade na bgei k kainourgia tainia back to the future starring

to v600 ths voda XOXOXOXOOXOXO

DIE VODA JUST DIE :blink:

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα κάποιες συμβουλές αν κάποιος έχει λύσεις στις παρακάτω απορίες σχετικά με το κινητάκι μας και το Bluetooth:

 

- Πως μπορούμε να στείλουμε μια επαφή μέσω Bluetooth σε άλλη συσκευή;

 

- Ενεργοποιώ το Bluetooth μέσω του Ρυθμίσεις – σύνδεση – Bluetooth – ρυθμίσεις – τροφοδοσία  ναι

 

Και μέσω του Bluetooth Hands free – [Αναζήτηση συσκευών] ψάχνω για άλλες συσκευές , μάταια όμως καθώς στο 99% των περιπτώσεων δεν βρίσκω τίποτα, ούτε καν άλλο Motorola (V525 -- μόνο με τα Siemens S55 έχω 100% επιτυχία).

 

Πρέπει να πάω στο menu των Multimedia και από τα υπομενού των εικόνων ή ήχων να επιλέξω Αντιγραφή / Μετακίνηση- Αναζήτηση Συσκευών για να βρει τα πάντα. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση ….;

:whistle: :alien: :o

 

Μια απορία σχετικά με το Voice Memo…:

 

Ενώ υποθέτω ότι όταν όση ώρα πατάς το δεξί εσωτερικό πλήκτρο από κατάσταση αναμονής το κινητό ηχογραφεί, σε εμένα κάνει να ξεκινήσει αλλά αμέσως μόνο του τερματίζει την ηχογράφηση έχοντας ηχογραφήσει 0:00:00 χρόνο. Καμία ιδέα ;;;;;

 

Και κάτι τελευταία…. Ποια η χρησιμότητα του Ρυθμίσεις – συνδεση – Sync.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος i96gs (23 Μάρ. 2004 , 18:32)

 

Παιδιά θα ήθελα κάποιες συμβουλές αν κάποιος έχει λύσεις στις παρακάτω απορίες σχετικά με το κινητάκι μας και το Bluetooth:

 

- Πως μπορούμε να στείλουμε μια επαφή μέσω Bluetooth σε άλλη συσκευή;

 

- Ενεργοποιώ το Bluetooth μέσω του Ρυθμίσεις – σύνδεση – Bluetooth – ρυθμίσεις – τροφοδοσία  ναι

 

Και μέσω του Bluetooth Hands free – [Αναζήτηση συσκευών] ψάχνω για άλλες συσκευές , μάταια όμως καθώς στο 99% των περιπτώσεων δεν βρίσκω τίποτα, ούτε καν άλλο Motorola (V525 -- μόνο με τα Siemens S55 έχω 100% επιτυχία).

 

Πρέπει να πάω στο menu των Multimedia και από τα υπομενού των εικόνων ή ήχων να επιλέξω Αντιγραφή / Μετακίνηση- Αναζήτηση Συσκευών για να βρει τα πάντα. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση ….;

:whistle: :alien: :o

Και κάτι τελευταία…. Ποια η χρησιμότητα του Ρυθμίσεις – συνδεση – Sync.

 

Πηγαίνεις στο ευρετήριο, "μαυρίζεις" την επαφή που θέλεις να στείλεις και πατας το πλήκτρο "μενού". Η τελευταία κάτω επιλογή είναι "Αποστολή". Επιλέγεις "Αποστολή" και μετά "Bluetooth" κάνεις αναζήτηση συσκευών και το στέλνεις. :)

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...