Jump to content

[Επίσημο] Motorola V600


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quicksilver (10 Μάι. 2004 , 12:07)

 

Ερωτηση : ποσοι απο εσας εχουν δοκιμασει να στειλουν SMS με μικρα ελληνικα γραμματα... :worry:

Ποσοι απο εσας το εν λογω μηνυμα το εχουν δει σε τι κατασταση φτανει στο παραληπτη???????

 

 

Στέλνω SMS πάντα με πεζά ελληνικά γράμματα και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Μπορείς να μας πείς τι παρατήρησες; ('Αν έχεις και εσύ την έκδοση 38R... θα φροντίσω να μην κάνω αναβάθμιση!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimosd (12 Μάι. 2004 , 00:35)

 

Στέλνω SMS πάντα με πεζά ελληνικά γράμματα και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Μπορείς να μας πείς τι παρατήρησες; ('Αν έχεις και εσύ την έκδοση 38R... θα φροντίσω να μην κάνω αναβάθμιση!)

 

 

Διαφοροι χαρακτηρες οπως το ς δεν μου βγαινουν. Η προταση πχ

 

" θες να μαθεις χωρις δασκαλο " εμενα φτανει στο παραληπτη με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ως εξης:

"ΘΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΩΡΙ ΔΑΣΚΑΛΟ "

To εχω δοκιμασει σε Τ68 και στο ιδιο το Μοτορολα.

H version s/w : TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quicksilver (12 Μάι. 2004 , 08:51)

 

Διαφοροι χαρακτηρες οπως το ς δεν μου βγαινουν. Η προταση πχ

 

" θες να μαθεις χωρις δασκαλο " εμενα φτανει στο παραληπτη με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ως εξης:

"ΘΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΩΡΙ ΔΑΣΚΑΛΟ "

To εχω δοκιμασει σε Τ68 και στο ιδιο το Μοτορολα.

H version s/w : TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A

 

 

 

Filarako mporei na min fteei kai to kinito sou! Mou exei simvei kai emena kai malista TO NOKIA 6100, to allo kinito eixe provlima omws..... giati stous allous pigenan mia xara ta minimata!

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος portman (12 Μάι. 2004 , 01:08)

 

να 'μαι και παλι...

για να καταλαβετε τι εννοω με τις "θολουρες" δειτε αυτες τις φωτο...

 

 

'Εχεις δίκιο, το πρόβλημα είναι έντονο και μάλιστα δεν περιορίζεται στην κάτω δεξιά πλευρά αλλά σε μικρότερο βαθμό και στο δεξί και κάτω μέρος της φωτογραφίας. Αν ο φακός σου είναι καθαρός, θα ζητούσα αντικατάσταση της συσκευής. Πήγαινε και τις φωτό στο service για να καταλάβουν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quicksilver (12 Μάι. 2004 , 08:51)

 

Διαφοροι χαρακτηρες οπως το ς δεν μου βγαινουν. Η προταση πχ

 

" θες να μαθεις χωρις δασκαλο " εμενα φτανει στο παραληπτη με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ως εξης:

"ΘΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΩΡΙ ΔΑΣΚΑΛΟ "

To εχω δοκιμασει σε Τ68 και στο ιδιο το Μοτορολα.

H version s/w : TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A

 

 

To δοκίμασα και είναι πραγματικά όπως το λες! 'Εχω παρατηρήσει ότι και σε παλαιότερες συσκευές όταν έστελνα μηνύματα με πεζά γράμματα, ο παραλήπτης τα έβλεπε κεφαλαία. Αυτό, το έχω επιβεβαιώσει για μηνύματα τουλάχιστον από Τ68 σε Nokia συσκευές. Προφανώς, στην περίπτωση του V600, οι καθαρά ελληνικοί χαρακτήρες (ς, χ κλπ) "χάνονται" στη μετατροπή από πεζά σε κεφαλαία γράμματα. Δεν είμαι βέβαιος όμως, αν το πρόβλημα οφείλεται στο V600 που δεν "στέλνει" σωστά τους χαρακτήρες αυτούς ή στο κινητό του παραλήπτη του μηνύματος που δεν τους "μεταφράζει" σωστά.

'Οπως και να έχει το πράγμα, το πρόβλημα είναι σοβαρό.

 

Παρακαλώ πολύ τους φίλους που έχουν την τελευταία έκδοση triplets 38R να δοκιμάσουν να στείλουν το ίδιο μήνυμα για να δούμε αν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα με αναβάθμιση. Μέχρι τότε, μηνύματα μόνο με κεφαλαία γράμματα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimosd (12 Μάι. 2004 , 12:50)

 

To δοκίμασα και είναι πραγματικά όπως το λες! 'Εχω παρατηρήσει ότι και σε παλαιότερες συσκευές όταν έστελνα μηνύματα με πεζά γράμματα, ο παραλήπτης τα έβλεπε κεφαλαία. Αυτό, το έχω επιβεβαιώσει για μηνύματα τουλάχιστον από Τ68 σε Nokia συσκευές. Προφανώς, στην περίπτωση του V600, οι καθαρά ελληνικοί χαρακτήρες (ς, χ κλπ) "χάνονται" στη μετατροπή από πεζά σε κεφαλαία γράμματα. Δεν είμαι βέβαιος όμως, αν το πρόβλημα οφείλεται στο V600 που δεν "στέλνει" σωστά τους χαρακτήρες αυτούς ή στο κινητό του παραλήπτη του μηνύματος που δεν τους "μεταφράζει" σωστά.

'Οπως και να έχει το πράγμα, το πρόβλημα είναι σοβαρό.

 

Παρακαλώ πολύ τους φίλους που έχουν την τελευταία έκδοση triplets 38R να δοκιμάσουν να στείλουν το ίδιο μήνυμα για να δούμε αν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα με αναβάθμιση. Μέχρι τότε, μηνύματα μόνο με κεφαλαία γράμματα!

 

εγω παντως με την εκδοση .38R εστειλα με πεζα γραμματα τη λεξη "μιχαλης" πισω σε μενα, το αποτελεσμα ηταν να ερθει με κεφαλαια, ΔΕΝ ελειπε ομως καποιο γραμμα...

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA poso total space exete sto kinito sas ??? Egw exw 4745 kb

akouw times :lol:

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος WitchKing (12 Μάι. 2004 , 17:44)

 

Ελευθερα 2663kb απο συνολικα 6429kb :)

 

 

xmmmmmm ma kala ti tou ekanes kai exei tosa eleu8era?? poio triplet exete giati malon prepei na pezei rolo kai auto!

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερο 4810kb

Χρησιμοποιυνται: 550kb

Σύνολο: 5360kb

 

και έκδοση 38R (οχι vodafone live)

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το κινητό είναι απλά τέλειο. Το αγόρασα από τη Vodafone (Vodafone Live!) και είχε μέσα ένα handsfree το οποίο δεν μπορώ να το δουλέψω με τίποτα... Δεν το βρίσκει με τπτ το κινητό... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;

(υπάρχει τρόπος να βγάλω το vodafone Live! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsiage (12 Μάι. 2004 , 21:41)

 

Αγόρασα χθες το κινητό είναι απλά τέλειο. Το αγόρασα από τη Vodafone (Vodafone Live!) και είχε μέσα ένα handsfree το οποίο δεν μπορώ να το δουλέψω με τίποτα... Δεν το βρίσκει με τπτ το κινητό... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;

(υπάρχει τρόπος να βγάλω το vodafone Live! ;)

 

 

kaloriziko filarako!! An psaksi to threat 8a vreis apantisis gia ola osa 8es na ksereis alla gia na min paideuese des.( Mhn me pareksigisis aplos gemizi to forume me sunexwmaina repeat gia ta idia provlimata :D to kserw einai paketo na to diavasis ola alla uparxh kai to search :p )

 

a) me kleisto braxiona kratas patimeno to koumpi mexri na anapsei to mple lampaki

b) amesos ekeini thn ora eisai sto menou rythmiseis - syndesh - bluetoth - handsfree - anixneysi syskeyon , patas loipon amesos anixneysi

g) prin teleiosei h anixneysi anoigeis to braxiona kai ek thaymatos to moto briskei to handsfree!!!!!!!!!

d) soy leei na syndthei mazi toy toy les nai kai zhtaei pin opoy dineis 0000 meta ola einai teleia

e) mporeis na xalaroseis kai na eyxaristitheis thn syndesi soy !!!!!!!!!

 

 

Filika spiros

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsiage (12 Μάι. 2004 , 22:04)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και συγνώμη το ξέρω ότι είναι σπαστικό. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!

 

 

tipota filarako na se kala!! Entometaksi me ton idio tropo mporeis na sindesi kai to BT handfree me to pc sou an exeis BT adapter..... dokimaseto exei plaka :worry:

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

PROVLHMA

 

Mporei na mou pei kapoios ti ginetai??? To exw mono egw auto to provlima????

 

Exw to V600 1 mhna.... Sthn arxh eixa to gnwsto provlima me tis anafores munhmatwn pou se petage eksw otan phgenes na mpeis mesa sto "inbox". Phga sthn MOTOROLA kai to anavathmisa kai ftiaxtike..

 

Twra exw alo provlima... Otan me pernei kapoios thlefwno kai den to sukwsw mou vgazei gia 5 deutera oti exw "Missed Call" kai meta kanei to kinhto "reboot" ????????

 

Exw dokimasei ta pada... akoma kai na svisw ta panta apo ton thlefwniko katalogo mexri kai na kanw "Master restore" "Master Clear"

 

Exei kanenas alos auto to provlima?????

 

 

Telos exw paratirisei pws i ekswterikh othoni tremosvinei se sugrish me to V525 pou einai kai pio fwteinh kai den tremosvinei katholou...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cableguy (12 Μάι. 2004 , 19:55)

 

xmmmmmm ma kala ti tou ekanes kai exei tosa eleu8era?? poio triplet exete giati malon prepei na pezei rolo kai auto!

 

 

Τιποτα το σπουδαιο δεν έκανα, απλά έσβησα καποια αχρηστα αρχεια (video, ηχους, εικόνες) που ειχε οταν το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος WitchKing (12 Μάι. 2004 , 22:39)

 

Τιποτα το σπουδαιο δεν έκανα, απλά έσβησα καποια αχρηστα αρχεια (video, ηχους, εικόνες) που ειχε οταν το πήρα

 

me ton gnwsto tropo rename me mideniko arxeio?

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia, mporeite na mou peite pos mporw na diagrapsw ta video ka itis eikones pou exei to til apo ti mana tou?thelw na kerdisw auto to xoro pou katalamvanoun.

 

Thnks paidia!

Byzantinos

 

Byzantine Empire - AEK 21

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια του τηλεφωνου σβηνουν πανευκολα με το P2KManager PST που εχει το MOTClub. Το εχω δοκιμασει μονο με καλωδιο USB. Προσοχη ομως τι σβηνετε! Εχασα την δυνατοτητα ριθμισης ringtones επειδη εσβησα ενα αρχειο ηχου που χρησημοποιουσε το κινητο. Ευτυχως το προβλημα διορθωθηκε βαζοντας ενα dummy αρχειο στη θεση του
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Byzantinos (13 Μάι. 2004 , 17:49)

 

re paidia epidei ime neos xreistis tou v600 kai tis motorola, auto to http://www.motclub.com einai mono sta ispanika?3erete kana trick gia to til?

 

 

an pas edw exei metafrastei vale to user kai 8a sta metafrasi sta agglika ;) ;)

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...