Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε προφανώς έχει σχέση με τα updates της ρομ γιατί όσο το είχα με την αρχική έκδοση είχα προσπαθήσει με πολλές εφαρμογές να το απεγκαταστήσω (και με titanium) αλλά μετά από επανεκκίνηση ξαναεμφανιζόταν κι έτσι είχα εγκαταλείψει την προσπάθεια!

Εχθές για πλάκα το ξανάκανα και πέτυχε!!! :!:

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευή και στις δυο sim υποστηρίζει 4G; Να ξέρω για να βάλω σαν πρώτη την What's up (micro sim), για να μπορώ να έχω σε λειτουργία και την εφαρμογή του What's up και να βάλω το συμβόλαιο (Wind) στην nano sim που έχει και 1.5 GB δωρεάν.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε απο εδω http://androidxda.com/download-lenovo-usb-drivers γιατι απο το Ρωσικο site δεν μπορουσα να τους κατεβασω.Παντως τωρα που περασα την cu rom γιατι ηθελα dual sim οταν απεγκαταστω το security μετα απο reboot παλι εκει..Αρα SO69 εχεις δικιο,ειναι αναλογα την εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω,ουτε εμενα μου ανοιγε απο το ρωσικο.Επισης ξερεις που μπορω να βρω ενα fimware που να εχει μεσα scatter file που να μπορω να το ανοιξω.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναλυτικο οδηγο φιλε μου στην πρωτη σελιδα,εχει λινκ για την cu και για την eu.Το scatter θα το βρεις μεσα στην ρομ που θα κατεβασεις.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες ανέβηκε στο needrom official lollipop για το Ζ2.

Ήταν προγραμματισμένη για το 2ο τετράμηνο του 2015 όπως και για το Χ2... έρχεται η σειρά μας;;; :rolleyes:

ΟΜΩΣ... χωρίς gapps και μόνο κινέζικα και αγγλικά :mad:

Lenovo :down::down::down:

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου σας παρακαλω τι δεν κανω σωστα:

1. κατεβαζω απο τον οδηγο τα απαραιτητα αρχεια και τα τοποθετω ολα σε εναν φακελο και τα αποσυμπιεζω

2. Oταν αποσυμπιεσω την rom μεσα θα βρω λογικα ενα αρχειο bin και ενα scatter file,μετα την αποσυμπιεση αυτα τα αρχεια δημιουργουνται μεσα σαν αρχεια ή ειναι συμπιεσμενα και θελουν ξεζιπαρισμα?

3. Οταν ανοιγω το sp flash tool δεν βρισκω τιποτα μονο κατι αρχεια που τα βλεπω σαν vlc files

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θελεις να περασεις την eu rom ετσι?Μπες εδω και κατεβασε την,λειτουργει το λινκ http://lenovo-forums.ru/topic/10246-lenovo-vibe-x2-eu-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-row-s125-ota%D0%BF%D0%BA/ ..Μετα κανε το update σε s126 και κανε root οπως και στον οδηγο της πρωτης σελιδας..Απλα αποσυμπιεζεις το αρχικο zip και μεσα θα βρεις ενα φακελο flashtools,θα τρεξεις το flashtool απο εκει.Το scatter θα το βρεις στον φακελο taget_bin,απλα ακολουθα κατα βημα τον οδηγο για το flash tool μην χασεις τα imei..
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θελεις να περασεις την eu rom ετσι?Μπες εδω και κατεβασε την,λειτουργει το λινκ http://lenovo-forums.ru/topic/10246-lenovo-vibe-x2-eu-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-row-s125-ota%D0%BF%D0%BA/ ..Μετα κανε το update σε s126 και κανε root οπως και στον οδηγο της πρωτης σελιδας..Απλα αποσυμπιεζεις το αρχικο zip και μεσα θα βρεις ενα φακελο flashtools,θα τρεξεις το flashtool απο εκει.Το scatter θα το βρεις στον φακελο taget_bin,απλα ακολουθα κατα βημα τον οδηγο για το flash tool μην χασεις τα imei..

 

να εισαι καλα φορτωνα αλλο αρχειο,ξεκινησα κανονικα το εργαλειο μου ετρεξε μια μοβ μπαρα και φαινεται ετοιμο.Τωρα παταω download και συνδεω κλειστο το τηλεφωνο,εαν δεν κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα συνδεσε το μια κλειστο πρωτα να σιγουρευτεις οτι το βλεπει το pc σου

 

επειδη δεν το βλεπει,κατεβασα το adb driver και εκανα επανεκινηση.Πρεπει να κανω εγκατασταση και καποιους αλλους driver?

 

η εφαρμογη cdc serial δεν εχει προγραμμα οδηγησης

Edited by vladim
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το USB debugging, σύνδεσε το να περάσει τους drivers και ξαναπροσπαθησε.

 

το κινητο δεν ανοιγει κανονικα,κανει restart και μπαινει σε recovery mode.Εχω δυο ενα δικο μου και ενα της συζυγου,το οποιο και δουλευει κανονικα.Το δικο μου που πηγα να του κανω αναβαθμιση ξεκινησε κανονικα και μετα μου λεει update failed

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησε το usb debugging στης γυναικας σου τοτε και συνδεσε το για να βρει τους drivers..Εδω λεει πως να το κανεις http://www.kingoapp.com/root-tutorials/how-to-enable-usb-debugging-mode-on-android.htm
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησε το usb debugging στης γυναικας σου τοτε και συνδεσε το για να βρει τους drivers..Εδω λεει πως να το κανεις http://www.kingoapp.com/root-tutorials/how-to-enable-usb-debugging-mode-on-android.htm

 

το εκανα και τωρα που βαζω το δικο μου,μου βγαζει mt65xx preloader εμφανιζεται στιγμιαια και μετα εξαφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να φλασαρεις το δικο σου μετα?

 

ανοιξα το tool φορτωσα την rom EU και πατησα το download,με κλειστο το κινητο μωλις το συνδεω ανοιγει και κολλαει σε μια οθονη που γραφει lenovo.

 

F:\X2-EU_ROW_S120_141103_user_1411031557\SP-Flash-Tool-v5.1352.01\SP Flash Tool v5.1352.01\MTK_AllInOne_DA.bin

 

F:\X2-EU_ROW_S120_141103_user_1411031557\SP-Flash-Tool-v5.1352.01\SP Flash Tool v5.1352.01\target_bin\MT6596_Android_scatter.txt

 

οι παραπανω διαδρομες ειναι σωστες???

Edited by vladim
Link to comment
Share on other sites

Αμα το συνδεσεις κλειστο το κινητο χωρις να τρεχεις το flash tools,ανοιγει μονο του το κινητο?

 

ναι φιλε μου ανοιγει μονο του αλλα επισης κολλαει

Link to comment
Share on other sites

Η διαδρομες για το flash tool ειναι σωστες.Δοκιμασε με την επιλογη firmware update,ειναι κατω απο το scatter loading file.Τι windows εχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εψαξα λιγο μαλλον χρειαζεσαι τον vcom driver http://thebroodle.com/microsoft/windows/how-to-install-mtk65xx-preloader-usb-vcom-drivers-in-windows/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η καλυτερα δες εδω απλα θα χρειαστεις το τηλεφωνο της γυναικας σου http://www.cuehow.com/2014/10/mtk65xx-pdanet-vcom-adb-usb-driver.html

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ UPDATE 120 ΣΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ.ΜΕΤΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗΝ CU ROM KAI ΣΑΝ ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ IMEI.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΙΜΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ INVALID.EYXΑΡΙΣΤΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...