Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραλαμβάνω και γω για μια φίλη (μιας και είμαι πρόσφατα κάτοχος του Meizu M1 Note) ...πιστεύω πριν το Πάσχα :mad:

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-03-2015 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 25-03-2015 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

10 μέρες να έρθει με SG post και άλλες 10, να έρθει από το αεροδρόμιο στο ΚΤ της περιοχή μου.Ελεος!

 

Εχω διαβάσει αρκετά για να κάνω απο update από CU σε EU.Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί οι admins δεν βοηθάνε να ποσταριστούν όλα αυτά τα διάσπαρτα posts με τις οδηγίες φλασαρίσματος,ρουτ,Modem file,font issues κλπ στην αρχική σελίδα και πρέπει να ψάχνουμε με τις ώρες.

 

Και μην ξεχνάτε σήμερα στις 6 το απόγευμα: http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=friday

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ευαισθησία του πληκτρολογίου έχει βρει κάποιος από που ρυθμίζει ???

Μερικές φορές γράφοντας εμφανίζονται 2-3 φορές το ίδιο γράμμα ή αριθμός !!!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω Help σκεφτομαι να παρω το Lenovo Vibe x2 απο το minideal.net , μπορει να μ πει καποιος αν αξιζει να το παρω? περδευτικα λιγο με τα CU και κατι αλλα που λεγατε, ειμαι ασχετος!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω Help σκεφτομαι να παρω το Lenovo Vibe x2 απο το minideal.net , μπορει να μ πει καποιος αν αξιζει να το παρω? περδευτικα λιγο με τα CU και κατι αλλα που λεγατε, ειμαι ασχετος!

 

Μόλις στην προηγούμενη σελίδα.....αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

αυτα που γραφουν με CU και κατι αλλες ρυθμισεις που κανουν?

 

Αυτά είναι εκδόσεις ρομ και όποιος θέλει τις βάζει, δεν είναι υποχρεωτικό. Προσπαθούμε να βελτιώσουμε το κινητό. Με την EU έκδοση, όμως, το κινητό γίνεται "μονόκαρτο" από δίκαρτο (που είναι με CU). Όπως και να'χει, όλα αυτά απαιτούν χρόνο, διάβασμα και δουλειά. Αν ενδιαφέρεσαι, όντως, ξεκινάς να διαβάζεις από την πρώτη σελίδα ή/και κάνεις στοχευμένη αναζήτηση στο νήμα (θέμα) μας.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αν παρω απο το minideal θα τους πω να το rootaroun, google store κτλ.

θα εχω CU εκδοση η οποια βεβαια λειτουργει κανονικα στην ελλαδα και με 4g απ οτι διαβασα!

τα αρνητικα της CU εκδοσης ποια ειναι?

δεν θα πορω να κανω αναβαθμησεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελλανουν αυτοι στο ali...

http://www.aliexpress.com/item/NEW-Original-Lenovo-X2-Plus-MTK6592-Octa-Core-13-0MP-3G-Mobile-Phone-2G-RAM-16G/32299835693.html

 

new original lenovo x2 plus ... 105 ευρω ???? wtf αν ισχυει να παρουμε καμια 10αρια !!

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελλανουν αυτοι στο ali...

http://www.aliexpress.com/item/NEW-Original-Lenovo-X2-Plus-MTK6592-Octa-Core-13-0MP-3G-Mobile-Phone-2G-RAM-16G/32299835693.html

 

new original lenovo x2 plus ... 105 ευρω ???? wtf αν ισχυει να παρουμε καμια 10αρια !!

 

Στο gsmarena αλλά και γενικά στο ίντερνετ που έψαξα λίγο, δεν βρήκα πουθενά να υπάρχει έκδοση Plus του Vibe X2... Μόνο η απλή και η Pro!!!

 

Οπότε μάλλον μιλάμε για Original μαϊμού :p:p:p

Vamos :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελλανουν αυτοι στο ali...

http://www.aliexpress.com/item/NEW-Original-Lenovo-X2-Plus-MTK6592-Octa-Core-13-0MP-3G-Mobile-Phone-2G-RAM-16G/32299835693.html

 

new original lenovo x2 plus ... 105 ευρω ???? wtf αν ισχυει να παρουμε καμια 10αρια !!

 

4GB RAM, 3000 mAh battery capacity!...oooooookkkkkkkk:wacko:

Link to comment
Share on other sites

[...]

Εχω διαβάσει αρκετά για να κάνω απο update από CU σε EU.Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί οι admins δεν βοηθάνε να ποσταριστούν όλα αυτά τα διάσπαρτα posts με τις οδηγίες φλασαρίσματος,ρουτ,Modem file,font issues κλπ στην αρχική σελίδα και πρέπει να ψάχνουμε με τις ώρες.[...]

Όποιος τα γνωρίζει καλά και έχει όρεξη ας τα μαζέψει και να μου στείλει ένα πμ να τα βαλω στην πρώτη σελίδα, όπως έχει γίνει και σ άλλα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειναι αδυνατο δυστυχως να διαβάσω ολο το νημα. Ενδιαφέρομαι για το κινητό, καταλαβαίνω οτι θα είναι τουμπανο σε επιδόσεις, εμφανισιακά πολύ κομψο, άρα μενουν 2 απορίες:

1) Τιμή κάτω από 200 υπάρχει? (καπου νομιζω το βρηκα 189 πριν λογες μερες αλλά δε μπορω να το βρω)

2) Η μπαταρία είναι μολις 2300. Έχει καλή διαχείριση.

3) Λιγακι οφτοπικ. Ειμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Meizu M1 note, με κερδίζει το μειζου κυριως λογω μπαταρίας. Ποιο απο τα 2 θα παίρνατε?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελλανουν αυτοι στο ali...

http://www.aliexpress.com/item/NEW-Original-Lenovo-X2-Plus-MTK6592-Octa-Core-13-0MP-3G-Mobile-Phone-2G-RAM-16G/32299835693.html

 

new original lenovo x2 plus ... 105 ευρω ???? wtf αν ισχυει να παρουμε καμια 10αρια !!

 

Αυτό είναι εντελώς άλλο μοντέλο από ότι βλέπεις στα χαρακτηριστικά του. Άλλα χρώματα, καπάκια κλπ, 16GB, 4G RAM, 3000mah μπαταρία, μέχρι και tf card 64GB παίρνει. Πρόκειται για υπερευκαιρία.

Αν υπάρχει...

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

δεν βγάζω άκρη εβαλά ξανά την EU ROW την official εκανα όλα τα update και ενω μου ζητάει να βάλω pin. δεν μου βρισκει σήμα καθολου... έχω wind

 

ακυρο το βρηκα

Edited by piterakos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το root access, έχει χρησιμοποιήσει κάνεις το SuperSU? Εγώ που το έβαλα είχα πρόβλημα. Δεν μπορεί να κάνει update και χάνω το root. Δοκίμασα με το TWRP recovery και έκανε update μόνο που μετά από επανεκκίνηση χάθηκε πάλι το root. Ξέρει κάνεις τίποτα γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το root access, έχει χρησιμοποιήσει κάνεις το SuperSU? Εγώ που το έβαλα είχα πρόβλημα. Δεν μπορεί να κάνει update και χάνω το root. Δοκίμασα με το TWRP recovery και έκανε update μόνο που μετά από επανεκκίνηση χάθηκε πάλι το root. Ξέρει κάνεις τίποτα γι αυτο?

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είχα το ίδιο θέμα, όταν είχα πειραματιστεί με το SuperSU. Το άφησα στο Kinguser τελικά, αν και για να ξανα αποκτήσω root δυσκολεύτηκα. Έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτό, από τότε, μιας και το κινητό δεν είναι στην κατοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είχα το ίδιο θέμα, όταν είχα πειραματιστεί με το SuperSU. Το άφησα στο Kinguser τελικά, αν και για να ξανα αποκτήσω root δυσκολεύτηκα. Έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτό, από τότε, μιας και το κινητό δεν είναι στην κατοχή μου.

 

Εμένα ρε παιδιά γιατί όταν το κάνω root και με kinguser δεν μου κάνει update βγάζει error ενω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με CU και EU rom αντίστοιχα να μπει στο μενού (*#*#3646633#*#*) στα band modes και να γράψει ποιες bands υποστηρίζει;

 

Αν κάποιος που έχει root περάσει την εφαρμογή mobileuncle tool και δει εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=j_QjbLmo7Hg

μπορεί να μας πει αν όντως η συσκευή περιλαμβάνει τις συχνότητες 800 & 2600, όπως εξάλλου γραφει και εδώ: http://www.devicespecifications.com/en/model/427a2f32

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος που έχει root περάσει την εφαρμογή mobileuncle tool και δει εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=j_QjbLmo7Hg

μπορεί να μας πει αν όντως η συσκευή περιλαμβάνει τις συχνότητες 800 & 2600, όπως εξάλλου γραφει και εδώ: http://www.devicespecifications.com/en/model/427a2f32

 

Δυστυχώς, δε γίνεται φίλε μου με το θείο, από τη στιγμή που δε γίνεται και από το dialpad..αλλιώς θα είχαμε απαντήσει (τουλάχιστον στην EU που είχα δοκιμάσει παλιότερα, για άλλο λόγο). Απουσιάζει το engineer mode (mtk).

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ...

Στις εικόνες της lenovo φαίνεται για το 4g: 1800/2600

Το to2c γράφει: TD-LTE B41MHz

Σε μία απάντησή του γράφει: 4G: LTE 800 / 1800 / 2100 / 2600

Το vickmall επίσης γράφει: 1800/2600

Ο θείος λες δεν τις δείχνει....τι στο καλό!! :wacko:

To to2c γράφει για τη μνημη και απαντάει και σε ερώτηση 2/16 ενώ στην εικόνα του antutu φαίνεται 32.

Το vickmall γράφει επίσης 2/32.

Στο σκρουτζ το δείχνει με 32.

Υπάρχει και έκδοση με 16?? :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειναι αδυνατο δυστυχως να διαβάσω ολο το νημα. Ενδιαφέρομαι για το κινητό, καταλαβαίνω οτι θα είναι τουμπανο σε επιδόσεις, εμφανισιακά πολύ κομψο, άρα μενουν 2 απορίες:

1) Τιμή κάτω από 200$ υπάρχει? (καπου νομιζω το βρηκα 189 πριν λογες μερες αλλά δε μπορω να το βρω)

2) Η μπαταρία είναι μολις 2300. Έχει καλή διαχείριση.

3) Λιγακι οφτοπικ. Ειμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Meizu M1 note, με κερδίζει το μειζου κυριως λογω μπαταρίας. Ποιο απο τα 2 θα παίρνατε?

Τόσο ασαφείς ερωτήσεις έκανα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...