Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ απλα μου κάνει εντύπωση γιατί τώρα επειδή κάθε μέρα το έχει μέσα σε τσάντα και δεν έχει γίνει τίποτα.θα το τσεκάρω παντος.

Δοκίμασε και απλά μια επανεκκίνηση καμία φορά βοηθάει και αυτο.

Bug software σίγουρα δεν ειναι αλλα τα παραπάνω το πιθανότερο,αν συνεχιστεί τότε και το κανει συνέχεια τότε μονο δεν θα ειναι φυςιολογικο.

Πιθανότερο κάποιο ψιλό κόλλημα έφαγε στην χειρότερη βαση λογικής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνωμη που επανερχομαι αλλα δεν πηρα απαντηση

Tελικα εχει βγει xposed framework για την lollipop 5.02 ;;;;;

 

Καποιο αξιοπιστο φθηνο μαγνητικο καλωδιο φορτισης υπαρχει; ή να παρω το original sony στα 13 ευρω;;

 

Εγω εχω παρει 2 απο το σκρουτζ στα 6,5 δν ειναι τέλεια αλλα δν εχω δοκιμασει τα αυθεντικά. Θα σου προτηνω την βαση καλύτερα γτα κα καλώδια ευκολα κουνιούνται κ χανουν τν επαφη, εκτος κ αν θες να το χρησιμοποιησεις κ να μν κουνας το τηλεφωνο σχεδον καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα fresh install της 5.0.1 και η αλήθεια είναι ότι πρόσεξα αρκετά μεγάλη διαφορά στο smoothness. Το μόνο πρόβλημα που παραμένει, είναι κάτι που είχε ειπωθεί και σε άλλα θέματα με το Lollipop άλλων κινητών, σχετικά με τον Chrome που φαίνεται σαν να κάνει reload την σελίδα από την αρχή (αν επιστρέψεις στο tab μετά από 3-4 λεπτά) ή να μη φορτώνει τις σελίδες στο background. Αυτό ρε παιδιά είναι θέμα καθαρά του Lollipop? Με το 5.1 λέτε να διορθωθεί; Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που δεν έχω δει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα, το έχω πάρει στη γυναίκα μου, και από χτες μου λέει ότι κάνει κλίσεις μονο του, δεν ξέρω αν έχει τύχει σε άλλον,εφαρμογές δεν έχει τίποτα παράξενο, μήπως είναι κανα bug?πείτε μια γνώμη Ευχαριστώ.

 

παιζει να εχεις βαλει double tap για ξεκλειδωμα?

επισης το κουμπι στα πλαγια ψιλοπατιεται ευκολα..σε μια θηκη αν το βαλεις οπως αυτες που προτεινω 1-2-3 σελιδες πριν (δες και θα καταλαβεις, εχω ενα μεγαλο ποστ με καμποσα λινκ και περιγραφη)

Τελος, μηπως εχει και κανα handsfree Και παιρνει απο εκει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα fresh install της 5.0.1 και η αλήθεια είναι ότι πρόσεξα αρκετά μεγάλη διαφορά στο smoothness. Το μόνο πρόβλημα που παραμένει, είναι κάτι που είχε ειπωθεί και σε άλλα θέματα με το Lollipop άλλων κινητών, σχετικά με τον Chrome που φαίνεται σαν να κάνει reload την σελίδα από την αρχή (αν επιστρέψεις στο tab μετά από 3-4 λεπτά) ή να μη φορτώνει τις σελίδες στο background. Αυτό ρε παιδιά είναι θέμα καθαρά του Lollipop? Με το 5.1 λέτε να διορθωθεί; Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που δεν έχω δει;

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις άλλον browser; Εγώ πάντως μ dolphin ακόμα και μετά από ώρες,πχ το βράδυ αν αφήσω κάτι ανοιχτό πριν κοιμηθώ το πρωί με tab με επαναφέρει κανονικά χωρίς να κάνει ανανέωση την σελίδα.Ίσως είναι κανένα κολληματακι του crome αλλά δεν ξέρω δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Πάντως με dolphin εγώ εγγυημένα δεν έχω πρόβλημα δοκίμασε το

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ο chrome μαζί με τον Firefox ειναι οι χειρότεροι browser σε android.

Μονο για pc κάνουν και εκει λόγο extension και παραμετροποίησης διοτι απο smouthness πάσχουν οπως και battery hanger ειναι.

Βάλε dolphin και καθάρισες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα fresh install της 5.0.1 και η αλήθεια είναι ότι πρόσεξα αρκετά μεγάλη διαφορά στο smoothness. Το μόνο πρόβλημα που παραμένει, είναι κάτι που είχε ειπωθεί και σε άλλα θέματα με το Lollipop άλλων κινητών, σχετικά με τον Chrome που φαίνεται σαν να κάνει reload την σελίδα από την αρχή (αν επιστρέψεις στο tab μετά από 3-4 λεπτά) ή να μη φορτώνει τις σελίδες στο background. Αυτό ρε παιδιά είναι θέμα καθαρά του Lollipop? Με το 5.1 λέτε να διορθωθεί; Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που δεν έχω δει;

 

Το δικό μου έχει την 5.02 γιατί δεν την δοκιμάζεις

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

@strong: γράψε λάθος, την 5.0.2 εχω

 

Τωρα στα υπόλοιπα παιδιά που λένε για Dolphin, πραγματικά αυτό θα κάνω γιατί είναι εκνευριστικό όσο δεν παει (επειδη κανω πολλες δουλειες και με wordpress, δεν γίνεται να μου ξαναφορτώνει το κείμενο από την αρχη. Και αυτό πάει στο δίάολο, εχω το app. Το χόμπι μου να ανοιγω σελιδες, να φορτώνουν και μετα να τις διαβάζω offline επειδη δεν εχω καπου ιντερνετ, μου το σκότωσε :( )

 

Το Chrome με βολεύει μόνο εξαιτίας του sync με τους κωδικους μου και τα bookmarks απο την desktop έκδοση. Αλλά μέχρι να διορθωθεί, θα μεταβώ σε dolphin

Link to comment
Share on other sites

@strong: γράψε λάθος, την 5.0.2 εχω

 

Τωρα στα υπόλοιπα παιδιά που λένε για Dolphin, πραγματικά αυτό θα κάνω γιατί είναι εκνευριστικό όσο δεν παει (επειδη κανω πολλες δουλειες και με wordpress, δεν γίνεται να μου ξαναφορτώνει το κείμενο από την αρχη. Και αυτό πάει στο δίάολο, εχω το app. Το χόμπι μου να ανοιγω σελιδες, να φορτώνουν και μετα να τις διαβάζω offline επειδη δεν εχω καπου ιντερνετ, μου το σκότωσε :( )

 

Το Chrome με βολεύει μόνο εξαιτίας του sync με τους κωδικους μου και τα bookmarks απο την desktop έκδοση. Αλλά μέχρι να διορθωθεί, θα μεταβώ σε dolphin

Και στο dolphin μπορεις να βάλεις συγχρονισμό,ψάξτω λίγο μεςα στις ρυθμίσεις του browser αν δεν κάνω λάθος.

https://dolphinbrowser.desk.com/customer/portal/articles/1249858-how-do-i-set-up-dolphin-connect-

https://chrome.google.com/webstore/detail/dolphin-connect/pajecklcmiegagoelbbjldmfcbcpdpll

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι γενικότερα για browsers το σωστό νήμα για να πάρεις απαντήσεις είναι αυτό. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στο dolphin μπορεις να βάλεις συγχρονισμό,ψάξτω λίγο μεςα στις ρυθμίσεις του browser αν δεν κάνω λάθος.

https://dolphinbrowser.desk.com/customer/portal/articles/1249858-how-do-i-set-up-dolphin-connect-

https://chrome.google.com/webstore/detail/dolphin-connect/pajecklcmiegagoelbbjldmfcbcpdpll

 

μάγκα μου, σαν να μου έφτιαξες την μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Chrome δεν ξαναφορτωνει την σελιδα που λες.

 

Αυτο που κανει (που οντως φαινεται σαν φορτωμα) ειναι να την ανακτα οπως ηταν πριν κλεισει το προγραμμα , γι' αυτο κανει και αυτο που φαινεται σα φορτωμα που λες

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Chrome δεν ξαναφορτωνει την σελιδα που λες.

 

Αυτο που κανει (που οντως φαινεται σαν φορτωμα) ειναι να την ανακτα οπως ηταν πριν κλεισει το προγραμμα , γι' αυτο κανει και αυτο που φαινεται σα φορτωμα που λες

 

αυτο που κανει ομως, ειναι αρκετό ώστε να μην κρατάει τα data σελιδών όπως π.χ. σε διαφορα cms, ειναι οντως σαν να ξαναφορτώνει. το αποτέλεσμα είναι που μετράει και το αποτέλεσμα είναι να χαλάει το multitasking σε συγκεκριμένα σημεια, πρόβλημα που όχι απλως δεν υπηρχε με την 4.4.2, αλλα εκει μιλαμε για 10-11 tabs ανοιχτα παραλληλα, διορθώσεις σε 2 wordpress και 1 blogger παραλληλα και άμεση ανταπόκριση χωρίς καμία ανάκτηση/φόρτωμα, πες το οπως θες.

 

Στο θέμα του Moto x 2014 είπαν ότι με την 5.1 διορθώνεται αυτο το θεμα. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα παιδια!Πηρα τηλεφωνο στην arvato και ειπαν πως για την οθονη αν ειναι υγρασια η σπασιμο δεν

ειναι μεσα στην εγγυση..Οκ για το σπασιμο...Ομως υγρασια απο που?Δεν το εχω βαλει μεσα στο νερο...Και εκεινοι το βγαλουν

οτι ειναι υγρασια?Μονο και μονο για να μην το περασουν?Θα με κουφανουν...Το μονο καλο ειναι οταν ρωτησα ποσο κοστιζει για να φτιαχτει

ειπε μαζι με ΦΠΑ 130 δηλαδη ποιο λιγα απο τα διαφορα ακυρα μαγαζια που το κανουν...Λεω να το παω αυριο..Επισης μου ειπε πως θελει

18.5 ευρο για τον ελεγχο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα παιδια!Πηρα τηλεφωνο στην arvato και ειπαν πως για την οθονη αν ειναι υγρασια η σπασιμο δεν

ειναι μεσα στην εγγυση..Οκ για το σπασιμο...Ομως υγρασια απο που?Δεν το εχω βαλει μεσα στο νερο...Και εκεινοι το βγαλουν

οτι ειναι υγρασια?Μονο και μονο για να μην το περασουν?Θα με κουφανουν...Το μονο καλο ειναι οταν ρωτησα ποσο κοστιζει για να φτιαχτει

ειπε μαζι με ΦΠΑ 130 δηλαδη ποιο λιγα απο τα διαφορα ακυρα μαγαζια που το κανουν...Λεω να το παω αυριο..Επισης μου ειπε πως θελει

18.5 ευρο για τον ελεγχο...

Σου είπαν ότι έχει πάρει υγρασία?

Όχι.

Σου είπαν ΑΝ έχει πάρει υγρασία....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν ότι έχει πάρει υγρασία?

Όχι.

Σου είπαν ΑΝ έχει πάρει υγρασία....

 

Ναι το ξερω ρε συ αλλα εγω ειπα και ΑΝ το πουν ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω ρε συ αλλα εγω ειπα και ΑΝ το πουν ετσι?

 

Αυτό που σου είπαν, χαίρω πολύ, το ξέρουμε, ισχύει πάντα.

Γιατί να στο βγάλουν εκτός εγγύησης, λόγω υγρασίας, αν δεν έχει υγρασία?? δεν είναι λογικό.

Μη νομίζεις ότι επιβαρύνονται εκείνοι τα έξοδα επισκευής και θέλουν να γλυτώσουν...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω ρε συ αλλα εγω ειπα και ΑΝ το πουν ετσι?

Καλύτερα μην προτρέχεις προκαταβολικά.

Άστην τη συσκευη σε αυτους και βλέπεις μετα ανάλογα τι σου πουν τι θα κανεις.

Πήγαινε επι τόπου ο ίδιος στην Arvato εφοσον εισαι Αθηνα να επιταχύνεις την διαδικασια και να εχεις πιο σύντομα ενημέρωση απο αυτους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σε αυτους που εχουν lollipop οταν σασ ερχεται μια ειδοποιηση η οθονη αναβει μονη της;;
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σε αυτους που εχουν lollipop οταν σασ ερχεται μια ειδοποιηση η οθονη αναβει μονη της;;

εμενα αναβαει ενα led στην πανω αριστερη γωνια.πρασινο-μπλε-ασπρο-κοκκινο αναλογα την ειδοπποιηση.δεν θυμαμαι να αναβει η οθονη.εκτος και αν δεν εχω κανει εγω καποια ρυθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σε αυτους που εχουν lollipop οταν σασ ερχεται μια ειδοποιηση η οθονη αναβει μονη της;;

 

Δεν αναβει η οθονη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναβει η οθονη.

Σε εμένα ανάβει όταν έχω SMS στο z3.

Σε mail η οτιδήποτε άλλο απλά έχω ηχητική ειδοποίηση και αναβοσβήνει το led.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ανάβει όταν έχω SMS στο z3.

 

Πρεπει να εχεις βαλει καποια εφαρμογη για να το κανει αυτο.

Υπαρχουν εφαρμογες που κανουν την οθονη να αναβει οταν ερχονται ειδοποιησεις, αλλα out of the box, δεν αναβει κανονικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις βαλει καποια εφαρμογη για να το κανει αυτο.

Υπαρχουν εφαρμογες που κανουν την οθονη να αναβει οταν ερχονται ειδοποιησεις, αλλα out of the box, δεν αναβει κανονικα.

Ναι Γιαννη έχω το handSet SMS default εφαρμογή μηνυμάτων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις βαλει καποια εφαρμογη για να το κανει αυτο.

Υπαρχουν εφαρμογες που κανουν την οθονη να αναβει οταν ερχονται ειδοποιησεις, αλλα out of the box, δεν αναβει κανονικα.

 

εξαρταται για τι μιλατε..με viber, ξεκλειδωνει κιολας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...