Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μενα χρησιμοποιησε την εσωτερικη μονο για εφαρμογες & παρε μια δυνατη sd και στελνε εκει ολα τα multimedia αρχεια.

Αν δεν κανω λαθος το z3c ειναι 16αρι, οποτε πιστευω τα καμια 10αρια gb που μενουν αρκουν μονο για εφαρμογες.

Για cleaners πιστευω δεν χρειαζονται, μια cache απο ρυθμισεις αρκει.

 

πχ http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards/f/462192/UHS-Speed-Class-3.html?keyphrase=sd+sandisk+32+gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και καθαρή εγκατάσταση που έκανα την 5.1.1 πάλι τα ίδια προβλήματα έχω με τους ήχους κλήσης...

Παίζει μόνο ο γενικός ήχος κλήσης!!!

Είναι bug της 5.1.1 λογικά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απλη ερωτηση που εχω φαει τον κοσμο και δεν εχω βρει απαντηση.Εχω βαλει κλειδωμα με μοτιβο και δεν μου εχει επιλογη συρσιμο για να την αλλαξω.Αλλαζει αλλιως? εχει καποια αλλη ρυθμιση για να το κανω να ξεκλειδωνει με απλο συρσιμο? :p
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Και καθαρή εγκατάσταση που έκανα την 5.1.1 πάλι τα ίδια προβλήματα έχω με τους ήχους κλήσης...

Παίζει μόνο ο γενικός ήχος κλήσης!!!

Είναι bug της 5.1.1 λογικά...

Σε εμένα μια χαρά δουλεύουν οι ήχοι κλήσεις σε κάθε επαφή.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν και έχω sandisk & είμαι ευχαριστημένος, αν έπαιρνα τώρα θα επέλεγα από τη σειρά evo της sammy, τις βάζει πολύ συχνά στο eshop προσφορές. Π.χ. αυτήν τη βδομάδα έχει στο crazy sundays την 64άρα evo+ στα 31€.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απλη ερωτηση που εχω φαει τον κοσμο και δεν εχω βρει απαντηση.Εχω βαλει κλειδωμα με μοτιβο και δεν μου εχει επιλογη συρσιμο για να την αλλαξω.Αλλαζει αλλιως? εχει καποια αλλη ρυθμιση για να το κανω να ξεκλειδωνει με απλο συρσιμο? :p

 

Πρεπει να διαγραψεις τα διαπιστευτηρια πρωτα και μετα θα σου εμφανισει την επιλογη για συρσιμο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να διαγραψεις τα διαπιστευτηρια πρωτα και μετα θα σου εμφανισει την επιλογη για συρσιμο.

Καλημέρα. Και πώς το κάνω αυτό;

 

Edit:τελικά το βρήκα . Ευχαριστώ πολύ γιατι θα το έκανα hard reset :-)

Edited by leongr18
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Για cleaner μόνο το sd maid κάνει δουλειά το έχω αγορασμένο και πραγματικά σβήνει ότι λέει.... χωρίς ροοτ κιόλας. ..
Link to comment
Share on other sites

Κανενας ρε παιδες δεν εχει το ιδιο προβλημα με τους ηχους κλησεις;Οτι ηχο και να βαλω στις επαφες μου αυτο χτυπαει με τον γενικο ηχο που εχω βαλει για ολες τις κλησεις,τι να κανω;Και αυτο μετα την τελευταια αναβαθμιση

 

αυτό επαθα κι εγω και όταν βρω χρονο θα του κανω καθαρη εγκατασταση για να στρωσει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι ο μικρός με εσπρωξε και ότι το πουλάκι πήγε να πετάξει, πιστεύω ότι έχει πλάκα η φώτο [ATTACH]63429[/ATTACH]

Υ.Γ: όντως τραβάει πιο γρήγορα με την 5.1.1

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

αυτό επαθα κι εγω και όταν βρω χρονο θα του κανω καθαρη εγκατασταση για να στρωσει

 

Για το θέμα με τα ringtones πριν κάνεις καθαρή εγκατάσταση δοκίμασε το εξής: μετέφερε στην SD τον ήχο που θέλεις, βάλε αυτόν τον ήχο σαν default ήχο για όλες τις κλήσεις, βάλτον σαν ήχο για την επαφή που θέλεις, επανέφερε τον ήχο που θέλεις για default.

Το έχω κάνει με αρχεία και mp3 και ogg και μου δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε καθαρή εγκατάσταση;Έκανα εγκατάσταση την 5.1.1 και μετά από αυτό έχω το θέμα με τους ήχους,χτυπάει μόνο με τον γενικό και ας βάζω άλλους ήχους στις επαφές μου.Δοκίμασα αυτό που έγραψες πιο πάνω αλλά τίποτα.Μήπως να κάνω κάνα reset,και αν ναι πως γίνεται;Θα χάσω σέβομαι έτσι;
Link to comment
Share on other sites

παιδες, ειχατε προσεξει οτι αν μπειτε στο μενου ρυθμισεων της homescreen (εκει που παταμε το δαχτυλο μας πανω στην αρχικη οθονη και βγαζει τα μενου συντομευσεων κτλ) εχει προσθεσει μια ακομα ιδιοτητα για μικρα ή μεγαλα εικονιδια και καταργηση αυτοματης περιστροφης οθονης? ειναι αρκετα πρακτικα αυτα τα 2, και τα ειδα τωρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω default ringtone τότε το παίζει κανονικά ανάλογα την επαφή... Τα mp3 που βάζω για ήχους τα έχω στην SD, και τα παίζει μόνο όταν τα βάλω σαν γενικό ήχο κλήσης... Πριν κάνω την αναβάθμιση σε 5.1.1 ακριβώς έτσι τα είχα και λειτουργούσαν μια χαρά.. Είναι καθαρά θέμα αναβάθμισης πιστεύω... Πρέπει να βγει update..
Link to comment
Share on other sites

εχετε παρει ολοι την αναβαθμιση? εμενα τιποτα, ακομα στην 23.1.Α.0.726. ουτε απο το mac bridge ουτε ΟΤΑ. δηλαδη πρεπει να κανω reset?
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους.... με την 5.1.1 διορθώθηκε το προβλημα με το multitasking. Ημουν στο τσακ να αλλαξω κινητο γι' αυτόν τον λόγο. Στο Hearthstone βεβαια συνεχίζει και υπάρχει το θεματάκι (αν αλλάξω σε αλλο app και επιστρέφω ξεκινάει από την αρχή), αλλά δεν πειράζει. Αφού διορθώθηκε σε ΟΛΑ τα άλλα, κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Γενικα η 5.1.1 κανει το τηλεφωνο παρα πολυ καλο και πιο σπιρτο απο την 5.0.2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η 5.1.1 κανει το τηλεφωνο παρα πολυ καλο και πιο σπιρτο απο την 5.0.2

 

Δράμα η 5.0.2, βατερλό. Ας είναι καλά η Sony που έβαλε το δικό της κουμπάκι για να κλείνουμε όλα τα apps μαζικά. Πέρα απ' αυτό, η 5.0.2 με είχε κάνει να ξενερώσω ασύλληπτα με το κινητό. Τώρα θυμίζει προ-5.0.2 εποχές, πράγμα ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η 5.1.1 κανει το τηλεφωνο παρα πολυ καλο και πιο σπιρτο απο την 5.0.2

Βασικά όλοι με την 5.1.1 έχουν δει βελτίωση η θα έπρεπε να δουν διότι υποτίθεται βελτιώνει τα κακώς κείμενα της lollipop στις αρχικές εκδόσεις.

Στην πράξη δηλαδή και το τελικο αποτέλεσμα είναι ισο με την kit Kat και την 4.4.4

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους!

Κάτοχος και εγω του κινητού εδώ και λίγες μέρες και άκρως εντυπωσιασμένος....

αλλά 1.η μπαταρία δεν μου κρατάει και τόσο πολύ (1 μέρα και κάτι, με μόνο 3-4 ώρες σερφάρισμα)

2.μετά την εγκατάσταση της nano sim το σήμα του δικτύου (Cosmote ) δεν είναι ισχυρό στους ίδιους χώρους με πρίν...χωρίς πρόβλημα στις συνομιλίες.

3.Δεν μπορώ να εγκαταστήσω την λειτουργία Stamina ( το κλικάρω και όταν μπαίνω ξανά είναι ξεκλικαρισμένο)

4. Στις ενδείξεις μπαταρίας η οθόνη είναι Νο 1 μακράν.Μπορεί να φταίει ο Καιρός Live?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους!

Κάτοχος και εγω του κινητού εδώ και λίγες μέρες και άκρως εντυπωσιασμένος....

αλλά 1.η μπαταρία δεν μου κρατάει και τόσο πολύ (1 μέρα και κάτι, με μόνο 3-4 ώρες σερφάρισμα)

2.μετά την εγκατάσταση της nano sim το σήμα του δικτύου (Cosmote ) δεν είναι ισχυρό στους ίδιους χώρους με πρίν...χωρίς πρόβλημα στις συνομιλίες.

3.Δεν μπορώ να εγκαταστήσω την λειτουργία Stamina ( το κλικάρω και όταν μπαίνω ξανά είναι ξεκλικαρισμένο)

4. Στις ενδείξεις μπαταρίας η οθόνη είναι Νο 1 μακράν.Μπορεί να φταίει ο Καιρός Live?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ!

Μόλις τώρα το γυρισα απο LTE σε WCDMA και το σήμα έφτιαξε πάρα πολύ! Ίσως για αυτό η κατανάλωση μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω default ringtone τότε το παίζει κανονικά ανάλογα την επαφή... Τα mp3 που βάζω για ήχους τα έχω στην SD, και τα παίζει μόνο όταν τα βάλω σαν γενικό ήχο κλήσης... Πριν κάνω την αναβάθμιση σε 5.1.1 ακριβώς έτσι τα είχα και λειτουργούσαν μια χαρά.. Είναι καθαρά θέμα αναβάθμισης πιστεύω... Πρέπει να βγει update..

Εγώ δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα με την αναβάθμιση. Τους ήχους όμως τους έχω στην εσωτερική μνήμη του κινητού και όχι στην SD που δεν έχω κιόλας. Δοκίμασε το

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα mp3 τα μεταφέρω στη μνήμη του κινητού τότε τα παίζει κανονικά... Το θέμα είναι όμως πως στη 5.0.2 δεν είχε τέτοιο θέμα... Τελοσπαντων...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια από τα ίδια όταν μετέφερα τους ήχους που θέλω να χτυπάνε οι επαφές μου,στην μνήμη του τηλεφώνου,όλα μια χαρά.Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...