Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείτε το τζαμάκι του φακού, δε το έχω βάλει ποτέ στο νερό, δεν βλέπω καμία επίπτωση στις φωτογραφίες είτε τραβώντας με φλας είτε κόντρα στον ήλιο

17126483517_2dfd443cc9_c.jpg

Untitled

 

Εγω θα το πηγαινα σερβις παντως..απο καπου μπαζει..μπορει ναναι και ιδρωτας αν τοχες στο χερι ή σε καμια τσεπη ωρες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω θα το πηγαινα σερβις παντως..απο καπου μπαζει..μπορει ναναι και ιδρωτας αν τοχες στο χερι ή σε καμια τσεπη ωρες..

 

Παιδια το τζαμακι πισω στην καμερα και σε εμενα ετσι ειναι ακριβως αλλα δεν εδωσα και πολυ σημασία..Τι ακριβως παιζει με το σερβις ? Δεν εχω ξανα παει ποτε καποιο κινητο..Το εχω 2 μήνες οποτε φυσικα ειναι μεσα στην εγγύηση..Θα το κρατησουν καιρο ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι μεσα απο το τζαμι?

Απο την αρχη ηταν ετσι?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα άψογο ειναι στο μεγαλο απο την αρχή που το εχω

 

[ATTACH]60318[/ATTACH]

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα άψογο ειναι στο μεγαλο απο την αρχή που το εχω

 

[ATTACH]60318[/ATTACH]

 

Εσυ δεν πιανεσαι, εχεις το μεγαλο. :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι μεσα απο το τζαμι?

Απο την αρχη ηταν ετσι?

 

Οχι μετα εγινε...Δεν ξερω αν ειναι κατι μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Σαν υγρασια μου μοιαζει παντως.

 

Οποτε τι κανουμε?Με το σερβις τι παιζει?Αξιζει να το παω..Δεν εχω δει διαφορα στις φωτος..

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι κανουμε?Με το σερβις τι παιζει?Αξιζει να το παω..Δεν εχω δει διαφορα στις φωτος..

 

Δεν εχω εμπειρια απο το σερβις.

Κανονικα, καποια διαφορα στις φωτο πρεπει να την εχεις.

Μια θολουρα , ας πουμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα αψογο ειναι.και εχω να πω οτι περισσοτερο παιζω με το κινητο..παρα το χρησιμοποιω για κλησεις.και σε πισινα το βαλα.γενικα δεν το φοβαμαι..αλλωστε τσαμπα πληρωνουμε αδιαβροχα κινητα!!???

 

dgeorge4 πηγαινε'το στο service.αλλιως φυσατο με μεγαλη προσοχη και απο αποσταση με ενα σεσουαρ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και σε πισινα το βαλα.γενικα δεν το φοβαμαι..αλλωστε τσαμπα πληρωνουμε αδιαβροχα κινητα!!???

 

 

Ετσιιιι...κι εγω το βαζω κατω απ τη βρυση και το πλενω στη δουλεια και ριχνω κατι γελια με τις μουρες των άλλων...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι κανουμε?Με το σερβις τι παιζει?Αξιζει να το παω..Δεν εχω δει διαφορα στις φωτος..

 

Εγω παντως ειχα αψογη συμπεριφορα απο το σερβις αν εξαιρεσαουμε οτι το πηγα δυο φορες γιατι νομιζαν ηταν software προβλημα.και γρηγοροι και καλη δουλεια εκαναν.Αρα απο μεριας μου νομιζω δεν εχεις να χασεις κατι αν το πας, αν και αυτο με την υγρασια ειναι περιεργο θεμα διοτι δεν ξερεις ποτε τι θα σου πουν

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το είδα σήμερα αυτό σε ένα m2 φίλου, το τζαμακι είχε στίγματα πολλά, αλλά και πάλι περιεργως δε φαινόταν κάτι στις φωτό
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειχα αψογη συμπεριφορα απο το σερβις αν εξαιρεσαουμε οτι το πηγα δυο φορες γιατι νομιζαν ηταν software προβλημα.και γρηγοροι και καλη δουλεια εκαναν.Αρα απο μεριας μου νομιζω δεν εχεις να χασεις κατι αν το πας, αν και αυτο με την υγρασια ειναι περιεργο θεμα διοτι δεν ξερεις ποτε τι θα σου πουν

 

Οταν λες φιλε μου γρήγοροι?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το είδα σήμερα αυτό σε ένα m2 φίλου, το τζαμακι είχε στίγματα πολλά, αλλά και πάλι περιεργως δε φαινόταν κάτι στις φωτό

 

Τι ειναι το m2?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες φιλε μου γρήγοροι?

το πηγα τριτη 4 παρα που εκλειναν και το πηρα πεμπτη μεσημερι.

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

H Sony φέρνει πίσω το "close all" σε πιο στιλάτη μορφή! :P

Είναι στην έκδοση 23.2.A.1.62 και προς το παρόν την χαίρονται μόνο στο Χονγκ Κονγκ.

Φαντάζομαι είναι σίγουρο πως θα την έχουμε και μεις πολύ σύντομα!

https://www.youtube.com/watch?v=qOOjpYMjp-8

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/05/Sony-Clear-all-315x560.png

via

Link to comment
Share on other sites

θα το λεμε συνεχεια παντα κανουμε καθαρη εγκατασταση παντα για να αποφυγουμε τα προβληματα

Εγώ στο Z1 δεν έκανα (από περιέργεια, όχι επειδή με ένοιαζε μη χάσω δεδομένα) και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Πρέπει πάντως να μάθετε να σέβεστε την ανάγκη του άλλου να μη χάσει μηνύματα κλπ ή την έλλεψη χρόνου να το ξαναστήσει.

Είναι υποχρεώση της κάθε Google και της κάθε Sony να μη σε αναγκάζει να ξαναστήνεις το κινητό από την αρχή κάθε φορά που έχει αναβάθμιση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H Sony φέρνει πίσω το "close all" σε πιο στιλάτη μορφή! :P

Είναι στην έκδοση 23.2.A.1.62 και προς το παρόν την χαίρονται μόνο στο Χονγκ Κονγκ.

Φαντάζομαι είναι σίγουρο πως θα την έχουμε και μεις πολύ σύντομα!

https://www.youtube.com/watch?v=qOOjpYMjp-8

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/05/Sony-Clear-all-315x560.png

via

 

Επιτέλους κατάλαβαν πόσο χοντρή πατάτα έκαναν και τη διορθώνουν. Δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα απο το να σέρνεις να σβήνεις μια-μια τις καρτέλες.

Link to comment
Share on other sites

H Sony φέρνει πίσω το "close all" σε πιο στιλάτη μορφή! :P

Είναι στην έκδοση 23.2.A.1.62 και προς το παρόν την χαίρονται μόνο στο Χονγκ Κονγκ.

Φαντάζομαι είναι σίγουρο πως θα την έχουμε και μεις πολύ σύντομα!

https://www.youtube.com/watch?v=qOOjpYMjp-8

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/05/Sony-Clear-all-315x560.png

via

 

Και με ρουτ στο android 5.0.2 με κλειδωμενο bootloader φυσικα (ωστε να μην χανουμε εγγυηση)

Εγω το εχω παιδια.

Εχουν μορφοποιησει το sustemUI.apk και το εχω κανονικα..

 

Οδηγίες θα βρείτε στο xda οσοι γνωριζετε κ φυσικα θα πρεπει να ειστε root.

 

Ευχαριστω

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με ενα λαστιχακι εγω. Το τηλεφωνο το εχω 7 μερες κ ειδα αυτο ξαφνικα.

 

Εχει συμβει σε κανεναν αλλον?

Να το παω για σερβις η οχι?

 

(το εχω βρεξει αλλα νερο δεν εμπασε μεσα)

 

Αυτο που με ανησυχει ειναι αν με την παροδο του χρονου (μιας κ ειμαι ναυτικος) βγαλει κάποιο προβλημα κ μεινω μεσοπελαγα χωρις κινητο...

 

 

*επισης στο σερβις τι πρέπει να χω μαζι μου εκτος συσκευης? (γιατι αποδειξη κουτι κλπ τα χω στο χωριο)

 

** σε ποιο σερβις να απευθυνθω? (μενω νεο ηρακλειο)

 

Ευχαριστω!

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Και με ρουτ στο android 5.0.2 με κλειδωμενο bootloader φυσικα (ωστε να μην χανουμε εγγυηση)

Εγω το εχω παιδια.

Εχουν μορφοποιησει το sustemUI.apk και το εχω κανονικα..

 

Οδηγίες θα βρείτε στο xda οσοι γνωριζετε κ φυσικα θα πρεπει να ειστε root.

 

Ευχαριστω

 

Υπάρχει Root για τη lollipop 5.0.2... ή θα πρέπει να γυρίσουμε πίσω σε kitkat πρώτα;

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Root για τη lollipop 5.0.2... ή θα πρέπει να γυρίσουμε πίσω σε kitkat πρώτα;

 

Ναι. Πρεπει να γυρισεις σε προηγουμενο λειτουργικο. Στο .69 αν θυμαμαι καλα κ ρουτ κανεις μεσω giefroot.

Κανεις ρουτ κ μετα μεσω recovery βαζεις νεοτερα λειτουργικα κλπ.

Τα κάνεις εγκατασταση "pre-rooted" λεγονται.

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

H Sony φέρνει πίσω το "close all" σε πιο στιλάτη μορφή! :P

Είναι στην έκδοση 23.2.A.1.62 και προς το παρόν την χαίρονται μόνο στο Χονγκ Κονγκ.

Φαντάζομαι είναι σίγουρο πως θα την έχουμε και μεις πολύ σύντομα!

https://www.youtube.com/watch?v=qOOjpYMjp-8

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/05/Sony-Clear-all-315x560.png

via

 

Καλό το γεγονός ότι θα μπορείς να τα κλείνεις γιατί το κινητό είχε την κακή συνήθεια να κρατάει screenshots από αρχεία πχ .doc, ή sms τα οποία παρόλο που τα έχεις κλείσει ή διαγράψει μπορεί οποιοσδήποτε πάρει το κινητό για 1 λεπτό να τα δεί... :mad:

 

Και το πιό απαράδεκτο είναι ότι κρατάει τη λίστα και τα screenshots ακόμα και μετά από επανεκκίνηση...

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...