Jump to content

IUNI U3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://bbs.zhiyoo.com/thread-9718208-1-1.html Καινούρια miui rom 5.8.6 αλλά ακόμα δεν την δοκίμασα.... Και διάβασα ότι μέχρι τέλος του μήνα θα βγει iuni os Με lolipop. Βγήκε και miui 7 για xiaomi Και λογικα θα γίνει και αυτή Port στο u3. Άντε να δούμε. Που ειστε χαμένοι ρε παιδιά;:D

 

 

update log <<< >>>

 

[5.8.6]

 

MIUI update code to the latest development version, specifically refer to the July update MIUI official update log

Update communication layer code to meter NOTE latest development version

Repair send and receive MMS messages FC problems occur

Repair using themed replace invalid font problems

Repair can not use VPN software problems

Repair some Google-related applications or open FC installation issues (such as Android wear, Inbox)

By removing the lock screen screen camera icon at the bottom right corner, to avoid user errors left slide card in the camera preview screen

Other framework layer code tuning, enhanced stability

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και πιο καινουρια φρεσκια φρέσκια και λεει οτι το επομενο update θα ειναι σε miui 7!!! :D:D:D:D:D:D:D

 

miui 5.8.17

 

http://bbs.zhiyoo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=9725129&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D16988%26typeid%3D16988

 

 

MIUI code is still 6, MIUI 7 not yet open, it should be is a matter of a week or two, the next version update will upgrade MIUI 7

 

μόνο τα Links να βρουμε για download γιατι προς το παρόν δεν έβγαλα άκρη...

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 562
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτες εντυπώσεις: το κινητό ζεστενεται πολύ λιγότερο διορθώθηκαν τα font στον κατάλογο κτλπ. και δουλεύουν τα notification κανονικά.βελτιώθηκε και ο ήχος στlο κουδουνισμα. Επίσης δεν υπάρχουν κινεζικές εφαρμογές προεγκαταστημενες και δεν κολλάνε καθόλου τα Gapps Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: το κινητό ζεστενεται πολύ λιγότερο διορθώθηκαν τα font στον κατάλογο κτλπ. και δουλεύουν τα notification κανονικά.βελτιώθηκε και ο ήχος στlο κουδουνισμα. Επίσης δεν υπάρχουν κινεζικές εφαρμογές προεγκαταστημενες και δεν κολλάνε καθόλου τα Gapps

Οι πρώτες εντυπώσεις για την 5.8.1? Καλό αυτό με τις προεγκατεστημενες κινέζικες και τη γραμματοσειρά. Για την υπερθέρμανση, οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και σαν να έχει και καλύτερη ευκρίνεια ή οθονη. Επίσης λειτουργεί άψογα και το πρόγραμμα κάμερας της miui. Μέχρι στιγμής ούτε ένα κόλλημα και όλα λειτουργούν άψογα. Σε αναμονή ή miui 7.α επίσης πρόσεξα και καλύτερη διαχείριση του αισθητήρα φωτος
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Θα τα επιβεβαιώσω όλα όσα αναφέρει ο Godos. Την έχω βάλει από εχτές, ούτε υπερθέρμανση, ούτε επανεκκινησεις, όλα καλά. Πολύ ευχαριστημένος ως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέει όμως Android based 4.4.4? Το MIUI 7 δεν βασίζεται στο 5.0?

Επίσης κάποθ διάβαζα ότι αλλάζει και η ανάλυση της οθόνης; αυτό γίνεται σε όλους ή αν θες μπορείς να το αλλάξεις; γιατι στο iuni με 2κ οθόνη δεν λέει να πέσει η ανάλυση.

Edited by csfiatkos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβαλα την 7 οι πρώτες εντυπώσεις είναι οτι έχει βελτιωμένα γραφικά και κάποιες έξτρα επιλογές στο καινούριο μενού ρυθμίσεων. Από μπαταρία πάει μάλλον πολύ καλά και λέω μάλλον γιατί δεν την δοκίμασα ακόμα με ολοκληρωμένη φόρτιση. Μπορείς να αλλάξεις την ανάλυση της οθόνης σε χαμηλότερη αλλά η προεπιλογή είναι η 2κ. Επίσης μπορείς να αλλάξεις και πόσα εικονίδια θέλεις να έχεις στην οθόνη αλλά να πω την αλήθεια δεν την πείραξα. Και εγώ νόμιζα ότι επιτέλους θα είχαμε 5 αλλά απ ότι κατάλαβα απλά προσαρμόζεται η 7 στην 4.4 που έχουμε και δεν πρόκειται για μια ρομ εξ ολοκλήρου προερχόμενη απο την xiaomi. ο αισθητήρας φωτός λειτουργεί πολύ καλά και η οθόνη πετάει από ευκρίνεια. Η κάμερα αλλάζει σε iuni ή miui και τα gapps λειτουργούν μια χαρά. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές και φυσικά δεν διαπίστωσα και υπερθέρμανση. Άντε να δούμε

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

δωστε λινκ για το 7 γιατι το πιο πανω μου βγαζει μια κεντρική σελίδα και τίποτε άλλο.
Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

https://www.wetransfer.com/downloads/a364cc0fffe7a5b4722517169269a04120150826093525/733fe470808f245c98304477a1b4d56420150826093525/eccb9e

 

Κατι διαβασα οτι εχει προβληματακια με τις δυο sim. Στην προηγούμενη που εχω μέχρι στιγμης ολα δουλευουν ρολοι. Περιμένω την επόμενη αναβάθμιση της 7...

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λάθος εκανα απλα η μετάφραση από τα κινεζικα φορουμ είναι λίγο παραξενη. Η δεύτερη σιμ δεν ποιανει 3g κατι τέτοιο σαν να καταλαβα.. Αλλα θα μου πεις εδω με το iunios δεν ειχε καθολου ίντερνετ τωρα τα θελουμε και σε 4g
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Καλά η δεύτερη έτσι και αλλιώς δεν πιάνει 3g. Μόνο GSM πιάνει εκτός αν κάνεις μια μόντα που διάβασα. Πάντως μια χαρά είναι και ωραίο περιβάλλον έχει :-)

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στις 11μιση ώρες από την φόρτιση με 1μιση ώρα ανοιχτή οθόνη και αρκετό πείραγμα και είμαι στο 40%. Πάει καλά απ ότι φαίνεται

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Η miui 7 δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά από την προηγούμενη ρομ για το iuni, θεωρώ πως θερμαινεται η συσκευή λίγο περισσότερο απ ότι με την άλλη, η 7 έχει και το κινέζικο bloatware ενώ η προηγούμενη δεν και νομίζω γενικά ότι δεν είναι η αναβάθμιση κάτι που αν γίνει άμεσα θα ευνοησει κάποιον. Για σένα Godos κυρίως που δεν πέρασες τη νέα ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Έχεις δίκιο για την 7. Τελικά δεν κάνει κάποια θεαματική αλλαγή γενικά και επίσης από θερμοκρασία την αισθάνεσαι κάπως χλιαρή, όχι ζεστή, αλλά δεν το έχω παρατηρήσει να γίνεται πάντα. Τις κινεζιές τις έβγαλα με root uninstaller. Το καλό είναι η αυτονομία που τη βρίσκω πολύ καλή, το GPS που κλειδώνει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα η ευκρίνεια που νομίζω ότι βελτιώθηκε αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου. Γενικά πάντως αν γυρίσεις στη προηγούμενη δεν θα σου λείψει κάτι από την 7

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Έχεις δίκιο για την 7. Τελικά δεν κάνει κάποια θεαματική αλλαγή γενικά και επίσης από θερμοκρασία την αισθάνεσαι κάπως χλιαρή, όχι ζεστή, αλλά δεν το έχω παρατηρήσει να γίνεται πάντα. Τις κινεζιές τις έβγαλα με root uninstaller. Το καλό είναι η αυτονομία που τη βρίσκω πολύ καλή, το GPS που κλειδώνει σε ελάχιστα δευτερόλεπτα η ευκρίνεια που νομίζω ότι βελτιώθηκε αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου. Γενικά πάντως αν γυρίσεις στη προηγούμενη δεν θα σου λείψει κάτι από την 7

Ναι κι εγώ θα γυρίσω στην προηγούμενη. Το κινητό είναι διαρκώς χλιαρό, χωρίς ιδιαίτερη χρήση (έκανε συγχρονισμό με το micloud) έχει φτάσει τώρα στο 62% και το έβγαλα απ την πρίζα δύο ώρες πριν 100%, και γενικά η ευκρίνεια είναι ίδια. Τις κινεζιες τις έβγαζα κι εγώ αλλά θα προτιμήσω την άλλη που είναι καθαρή από bloatware.

Link to comment
Share on other sites

Αρα περιμένουμε κατι με lolipop. Για να δούμε. Το κινητό πετάει παντως. Μολις το δοκιμασα και σε διαδρομη mtb με το runtastic. Ελάχιστη κατανάλωση μπαταρίας και το gps κλειδωσε απευθείας με ακριβεια 3m!
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Και η μπροστά η καμερα σαν να δουλεύει πολυ καλυτερα σε νυχτερινό περιβάλλον η μου φαίνεται; την συγκρινα και με κατι samsung και εχει πολυ καλυτερη ευκρίνεια και φωτεινότητα σε σκοτεινά περιβάλλοντα.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω να πω ότι η κάμερα από την MIUI ρομ τελικά είναι η χειρότερη. Επειδή χρησιμοποιώ photoshop έχω καταλάβει ότι στην φουλ ανάλυση οι φωτός είναι πολύ θαμπες σε σχέση με την iuni και φαίνεται και από το μέγεθος. Μια φωτογραφία 13mpx είναι στα 4,5 mb στην iuni ενώ στην MIUI 1,2mb. Έβαλα την open cam και επανήλθε στα κανονικα. Δεν βρήκα apk της κάμερας της iuni και την oppocam που βρήκα κ έβαλα, την έβγαλα γιατί η 1,8 έκδοση, η τελευταία για το 4.4.4 βγάζει τύπου 0,3 mpx προφανώς από ασυμβατότητα. Αυτά τα ολίγα για τα φωτογραφικά. Κατά τα άλλα, περιμένουμε τις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...