Jump to content

IUNI U3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://pan.baidu.com/s/1eQFBjX4

 

Δεν είναι η 5 και δεν ξέρω αν αξίζει να πάμε σε αναβάθμιση. Μάλλον με τα gapps έχει θέμα γιατί μίκρυναν την μνήμη. περιμένω την multirom ή του evilgood για να τη δοκιμάσω

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 562
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι ελαφρώς Έξαλλος γιατί η εταιρεία δεν δείχνει να σέβεται τους πελάτες της. Έναν χρήστη που να διάβασα ότι είναι ικανοποιημενος με το update δεν βρήκα. Κλασικά η αναβάθμιση έχει όλο άχρηστα πράγματα δευτερευουσης και βγάλε σημασίας, δεν μας δίνει Google framework να πεις ότι άλλαξε κάτι σημαντικό, lollipop δεν έδωσε, τι μαγειρευαν τόσο καιρό; πραγματικά είμαι στο τσακ να το παρατήσω και να πάρω το nexus 6 της μοτορολα, να παίρνει και όλα τα νέα χαρακτηριστικά από τις πρώτες μέρες. Και δεν υπάρχει και τρόπος επικοινωνίας με την εταιρεία. Λες και είναι φάντασμα. Έξαλλος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα τη miui rom 5.7.2 και ησυχασα. Με την εγγυηση της xiaomi. Ουτε κολλήματα ουτε τπτ το κινητό παει πετώντας. Στην 5.7.2 διορθωσαν και το θέμα με τη μπαταρία. Το gps επίσης κλειδωνει σε 2 δευτερόλεπτα πολυ πιο γρήγορα απο το iunios και επίσης υποστηρίζει και στις δύο κάρτες σιμ ίντερνετ κανει και πολυ καλύτερη διαχείριση τα πάντα.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα τη miui rom 5.7.2 και ησυχασα. Με την εγγυηση της xiaomi. Ουτε κολλήματα ουτε τπτ το κινητό παει πετώντας. Στην 5.7.2 διορθωσαν και το θέμα με τη μπαταρία. Το gps επίσης κλειδωνει σε 2 δευτερόλεπτα πολυ πιο γρήγορα απο το iunios και επίσης υποστηρίζει και στις δύο κάρτες σιμ ίντερνετ κανει και πολυ καλύτερη διαχείριση τα πάντα.

 

Αυτην τη στιγμή δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη ρομ που έχω, ίσα ίσα. αλλά ως εταιρεία θα έπρεπε να είναι πιο σωστή απέναντι στον καταναλωτή. δεν γίνεται πάντα η λύση να έρχεται απο τους άλλους. δεν με πείθει η miui. θα το σκεφτώ κι εγώ σοβαρά αλλά αν μη τι άλλο εσυ δεν είχες δοκιμάσει και τη ρώσικη, επομένως θα εμπιστευτώ τον άγγελο που δοκιμασε και τις δυο αλλά επέστρεψε στην iuni. το θέμα είναι οτι βγάζουν μια συσκευή εξαιρετική τεχνικά και τη χαντακώνουν με το software. λες και ζήτησε κανείς μινιμαλισμό και απουσία πολλών ρυθμίσεων. ίδωμεν. ας βγει η αναβάθμιση απο evilgood ή multirom και αν δεν, miui και οτι γίνει.

Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες βράδυ την αναβαθμιση της multirom. Δεν βλέπω καμια διαφορά, εκτός απο τη μπάρα αναζήτησης στα email που τα γραφικά της δεν είναι πολύ stable. κατεβάζω την miui 5.7.2 να δω κι εκείνη να μου φύγει η ιδέα. γενικά θα έλεγα να μην την βάλεις Αγγελε, δεν είδα να αλλαξε κάτι.
Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσεις την 5.7.2 με ενα root unistaller μπορείς να διαγραψεις τις κινεζικες εφαρμογές και το market της mi για να μην κρασαρει το playstore. Μετα δουλευει ρολοι
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα...τζίφος και αυτή. Α ρε IUNI με τις καινοτομίες σου. Άντε δοκίμασε και την miui να δω μήπως το θέμα της μπαταρίας το είχα μόνο εγώ τελικά.

Πάντως για το U2 έβγαλαν και την 5.7.24 οπότε κάπου κοντά θα βγει και για το δικό μας.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Την υπερθέρμανση την παρατήρησες με την miui; Γιατί έβλεπα και εγώ να θερμαίνονται η οθόνη κυρίως αλλά και στο πίσω μέρος κυρίως στο σημείο της κεραίας αλλά το απέδιδα και στο καιρό

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές το εκανε αλλα εστρωσε

Λοιπόν έβαλα την MIUI. 5.7.2. Σχετική υπερθέρμανση, θέμα με την μπαταρία (ιδιαιτερο) δεν πρόσεξα. Το θέμα με τη γραμματοσειρά δεν μπορώ να λύσω.

Τις πρώτες ώρες μου έβγαζε πολλές φορές pop up το ότι τα Google services σταμάτησαν. Τώρα έχει ώρα να το κάνει. Γενικά δεν είναι κακή, έχει πολλές επιλογές που μου είχαν λείψει στο iunios αλλά αυτό με τη γραμματοσειρά με ενοχλεί τρελά. Επίσης, σε πολλά σημεία ακόμη είναι πολύ κινεζική η ρομ. Εννοώ ότι την iuni την είχαν κάνει τελείως αγγλική από ένα σημείο κ μετα. Επίσης με βόλεψε το mail του MIUI καθώς της iuni είναι για τ' ανάθεμα. Ποια είναι η λύση με τη γραμματοσειρά u1 που ανέφερες; δεν με αφήνει να κάνω save το αρχείο αφού αλλάξω το όνομα σε roboto.

Edited by csfiatkos
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που είπε ένας φίλος πιο πριν στο ποστ 398. Το είχα κάνει και λύθηκε

Δεν μου επιτρέπει να κάνω save, μου λέει ότι έχει σφάλμα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες κανονικά ροοτ permissions και μέσα απο το es explorer και από την εφαρμογή της miui; Τα είχα κάνει και μετά από την επανεκκίνηση μου βγήκαν όλα μια χαρά

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσα τη γραμματοσειρά, δεν έκανα απεγκατασταση των κινέζικων εφαρμογών γιατί δύο φορές μάλλον το παράκανα και δεν άνοιγε η συσκευή (απλά τις έκανα freeze) κι έχω να πω ότι η MIUI είναι εξαιρετική ρομ, πολύ καλή όσον αφορά τις ρυθμίσεις κλπ αλλά έχω παρατηρήσει όντως υπερθέρμανση. Όχι τραγικές καταστάσεις αλλά ενώ πχ με την iunios ζεσταινοταν πολύ υπό ορισμένες συνθήκες, με την MIUI είναι σχεδόν πάντα ζεστό. Θα κάνω υπομονή να δω την 5.1 ΌΤΑΝ βγει, χρησιμοποιώντας την MIUI.
Link to comment
Share on other sites

Πέφτει η μπαταρία νομίζω περισσότερο απ ότι στο iuni αλλά επίσης κάνει και περισσότερες εργασίες το MIUI. Ειδοποιήσεις κλπ. Αλλά η υπερθέρμανση καλά κρατεί. Απορώ ρε Godos αν λύθηκε πλέον πως ήταν στην αρχή; τύπου δεν πλησιαζοταν; Αγγελε το τουιτερ σου το χρησιμοποιείς;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μείον της miui. Ότι κάθε φορά έβλεπα κάπου 16 εφαρμογές να ξεκινάνε από μόνες τους και να δουλεύουν παρασκηνιακά. Τις έκλεινα αλλά πάλι τις έβλεπα να λειτουργούν. Όσο αφορά την υπερθέρμανση κάθε φορά που με έπαιρνε κάποιος τηλ και το ακουμπούσα στο μάγουλο ήταν πολύ ζεστό τόσο που έλεγα δεν μπορεί από το καιρό θα είναι αλλά συνεχιζόταν. Το τουίτερ δεν το χρησιμοποιώ και τόσο δηλαδή δεν τουιτάρω συστηματικά αλλά το ανοίγω καθημερινά για ειδησούλες και τέτοια.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλα περιμενε μεχρι τα Χριστούγεννα ισως βγαλουν την 5 χαχαχα

Όχι, θα κρατήσω τη MIUI, να μου σκάσει το κινητό καμία ώρα στην τσέπη να τρέχω και να μην φτάνω, χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Σε χρήση καμπινγκ κατω απο τον ηλιο συνεχονενα ακομα δεν έσκασε παντως. Με temp logger η μέγιστη θερμοκρασία cpu ηταν 65οC αλλα το δοκίμασα με bitcoin miner που τα δουλεύει ολα στο τερμα
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...