Jump to content

IUNI U3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 562
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοίτα δοκιμάζω προς το παρόν την IUNI OS του ίδιου που λέει ότι είναι βελτιωμένη κτλπ. Πέρα λοιπόν από το γνωστό θέμα με τις επαφές πραγματικά είναι πολύ καλή προσπάθεια. Με μια πρώτη ματιά η συσκευή δεν θερμαίνεται και δουλεύει πιο ομαλά και στρωτά από την κανονική. Επίσης φαίνεται να υπάρχει καλύτερη εξοικονόμηση της ενέργειας που σημαίνει καλύτερη αποφόρτιση μπαταρίας. Υπάρχουν κάτι εφαρμογές μέσα όπως πχ το camera fv-5 που το ψάχνω καθώς και το playmemories online που είναι cloud για της φωτογραφίες της sony το mx player pro αλλά και το super su. Έβαλα τα pico gapps και δουλεύουν μια χαρά. Επίσης την εγκατάσταση την έκανα μέσω του cwm6.0.5.1 το οποίο το χρησιμοποίησα με μια εικόνα στα αγγλικά που βρήκα στο google και όταν πατας για επανεκκίνηση σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις root. Έξυπνο. Το μόνο θεματάκι που βρήκα ήταν με την γραμματοσειρά των επαφών αλλά κατέβασα την προβληματική ξανά, διέγραψα την αρχική από το system και την έκανα ξανά επικόλληση και όλα καλά. Βέβαια τα ονόματα των αποστολέων πχ στα μηνύματα φαίνονται κομμένα κάπως αλλά ελπίζω να διορθωθεί.

 

UPDATE: πέρασα την 8.3 η γραμματοσειρά ήταν χάλια έκανα το κολπάκι και τώρα όλα εμφανίζονται τέλεια.

Θα την δουλέψω λίγο και αν δεν μου κάνει θα βάλω την αντίστοιχη miui

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο. και εγώ πιο πολύ για αλλαγή το έκανα παρά για να μείνω σε αυτή. Ήθελα να δω πως την έκανε βασικά ο τύπος. λοιπόν αν κρίνω απο την iuni τότε με τις βελτιώσεις που λέει ότι έκανε στην miui μάλλον θα πηγαίνει πολύ καλά. Αν όπως λέει η συσκευή σε αδράνεια πέφτει σε deep sleep, ότι δεν υπερθερμαίνεται η συσκευή και ότι η μπαταρία δεν πέφτει εύκολα τότε έκανε καλή δουλειά.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Θα του κάνω σήμερα την αλλαγή και θα ενημερώσω.

 

Πέρασα χτες την αναβάθμιση και το μετανιωσα. Δεν είναι ρουταρισμενο ενώ περνάει το SuperSU, δεν έχει gapps ενώ μεσω των ρυθμίσεων σου λέει να περάσεις το framework, έχει πολλές κινεζικές εφαρμογές και οι έξτρα που έχει βάλει δεν θεωρώ ότι εξυπηρετούν σε κάτι. Επισης δεν είχε πληκτρολόγιο ευρωπαϊκό.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε συ...από θερμότητα πως πάει τελικά και από μπαταρία; τουλάχιστον εκεί βλέπεις διαφορά;

Δεν την κράτησα τόσο για να μπορέσω να καταλάβω. Δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τη συσκευή, χωρίς gapps κλπ. Μέσα σε μια ώρα το είχα ξαναγυρισει στην 5.8.17 αν δεν κάνω λάθος, που είναι μια χαρά, δεν έχει και κινέζικο bloatware και πετάει το κινητό.

 

Λοιπόν. Σε αυτόν τον φάκελο https://onedrive.live.com/redir?resid=E43D3903B25FDE38!447&authkey=!AHZYiCQN4_xL3Sc&ithint=folder%2czip έχει περάσει ένας τύπος από φόρουμ του xda κάποιες rom. Miui HBB που δοκίμασα και δεν με εξυπηρέτησε καθόλου, miui 5.9.14 αν δεν κάνω λάθος που χρησιμοποιώ τώρα και άλλες δύο που δεν θυμάμαι. Πέρασα τη ρομ, πέρασα το super su, αφαίρεσα όλες τις κινεζικες εφαρμογές (τις μη miui τουλάχιστον, όπως Baidu κλπ) και τρέχει άψογα. Όποιος θέλει, δοκιμάζει.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δούλεψε την λίγο αυτή γιατί εμένα μου ζεσταινόταν αρκετά. Τώρα τρέχω την 5.9.14 αλλά αυτή που είναι χωρίς πρόσθετες εφαρμογές και χωρίς τις κινέζικες.

 

https://yadi.sk/d/hahtubh3jin4A

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την 5.9.14 τρεχω εδω και ενα μηνα σχεδον. Ουτε υπερθέρμανση ουτε καποιο αξιολογο bug.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωπα σορυ παιδια. Η 5.8.17 είναι τελικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χτες κυκλοφόρησε η 5.10.20!!

 

[5.10.20]

 

MIUI MIUI 7 update code to the latest development version, please refer to the specific update in nearly a month MIUI official update log

1080P display after repair settings drop-down notification bar display problem dislocation

Fix to open the question of error millet stations

莫名卡 fix the problem in some cases death

In some cases the status bar fix error problems

Memory Control optimal adjustment

Update the system comes to the latest version of millet video

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να την περασω σημερα.

 

Λοιπόν την πέρασα, είναι σούπερ. Δεν ζεσταίνεται το κινητό, δεν κολλάει, δεν έχει περιττές εφαρμογές, είναι πολύ καλή. Κάτι αρνητικό δεν είδα.

Edited by csfiatkos
Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα.. Προς το παρόν δεν έχω δει κάτι αρνητικό και απ ότι λένε η αναβάθμιση θα γίνεται ΟΤΑ

Να προσθέσω μόνο τη πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή η 5.10.20 και στη διαχείριση της μνήμης και της μπαταρίας, χωρίς τη πληθώρα των κινέζικων εφαρμογών.

Αν και τα χρειάστηκα εχθές γιατί έπαιζα με το κινέζικο cwm και έγινε "brick" το κινητό αλλά κατάφερα να το επαναφέρω με το shuame.

Link to comment
Share on other sites

Η πολύ καλή διαχείριση με προβληματιζει γιατί έχω την εντύπωση πως κλείνουν όλα με κάποιον τρόπο και δεν χτυπάνε ειδοποιήσεις. Εκτός του viber που κλασικά δεν δουλεύει σωστά, και το whatsapp δείχνει να μην έχει σωστά notifications, θαρρεις και πέφτει η συσκευή σε deep sleep και όλα μετά θέλουν επανεκκίνηση για να δουλέψουν σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό γίνεται το έχω παρατηρήσει και εγώ. Η συσκευή πέφτει σε deep sleep και κλείνουν όλες οι εφαρμογές αλλά, αν και δεν το δοκίμασα, πιστεύω ότι αν αλλάξεις τα permissions των εφαρμογών ή αν βάλεις ποιες εφαρμογές θέλεις να κάνουν auto start πιθανόν να λύνεται το θέμα.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την 5.8.17 που είχα είδα ακόμα καθαρότερη εικόνα και ειναι πολύ πιο ομαλή στα μενού. Από μπαταρία λίγο καλύτερη η 5.10.20. Άψογη πραγματικά και δεν πρέπει καν να σκεφτόμαστε ξανά το iuni os
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο θεμα: δεν ζητάει πιν στην φάση επανεκκίνησης και δεν ανοίγει η γραμμή του τηλεφωνου. Πέρασα μισή ώρα να προσπαθώ να το ξυπνήσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...