Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν ερθει η 4.1.0 δεν προκειται να δουμε βελτιωση στην μπαταρια γι αυτο τον λογο αυριο το παραδιδω σε συναδελφο που το θελει εστω να το δοκιμασει.

 

κατα τα αλλα ειναι μακραν απο τα πιο vfm που υπαρχουν

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φανερο οτι υπηρξε μια σχετικη βιασυνη απο την εταιρεια ειδικα στο θεμα του λογισμικου αλλα εχει αποδειχθει απο το παρελθον οτι τα πραγματα θα φτιαξουν...αλλωστε εχει πολυ χρονο ζωης και ενεργης υποστηριξης ακομα, σιγουρα μια διετια τουλαχιστον. Ακομα και σε θεματα ποιοτητας κατασκευης θα υπαρξουν βελτιωσεις.

 

Στο μεταξυ αρχισαν καποια site να δεχονται preorders για το pro, οπως το γενικα ακριβο liaow.com στην φιλικη τιμη των.... 629$. Λενε οτι εχουν πληροφοριες απο την meizu για την τιμη (ή ψαχνουν για κοροιδα)

http://liaow.com/meizu-mx4-pro.php

 

edit:

για τους γνωστες και μερακληδες ενα πολυ εξονυχιστικο και με πολλες τεχνικες λεπτομερειες και φωτογραφιες ξεμονταρισμα.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ie=UTF8&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.meizu.cn/thread-5330488-1-1.html&usg=ALkJrhj3CQCk8KUmaDiPwlG1tq5XutoAFQ

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την μπαταρία δεν ξέρω τι του κάνετε και δεν μπορείτε να πιάσετε πάνω από 4 ώρες screen time. Εγώ χτες κιόλας είδα την special edition του Lord of the Rings return of the king (4 ώρες ταινία) στο τηλέφωνο και ενώ είχα ανοιχτά wifi/3g/GPS χώρια οι μικροδιακοπές από τηλέφωνα, viber και λοιπά και στο τέλος της ταινίας είχα ακόμα 49% απόθεμα. Η φωτεινότητα της οθόνης ήταν στο 60%.

 

Τώρα που ήρθα σπίτι είχα 27% μπαταρία και ξεκίνησα με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά το Vampire Hunter D bloodlines (1 ώρα και 42 λεπτά διάρκεια), βρίσκομαι στο 26 λεπτό της ταινίας και έχω άλλο 23% απόθεμα. Τι κάνω λάθος γιατρέ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα

Πήρα την απόφαση και απέκτησα το ΜΧ4.

Ειχα ενα nexus 4 και προσπαθώ να προσαρμοστώ :lol:

(σημερα πήρε και την επίσημη lolipop)

 

Πολύ ωραίο τηλέφωνο, και ελπίζω να τα ευχαριστηθούμε ολοι.

 

Ερώτηση, τα ΜΒ που εχουμε χρησιμοποιήσει φαίνονται κάπου?

 

Οσον αφορά την μπαταρία ειμαι στο 21% για 10ωρες και 13 λεπτά με 50% οθόνη τώρα που το ψάχνω..

ελπίζω να βελτιωθεί γιατι δεν σας κρύβω οτι στο gsmarena διάβαζα οτι κρατάει παραπάνω οσο το g2

Edited by panaua13
Link to comment
Share on other sites

Και λίγο πριν τελειώσει η ταινία που έβαλα "σκότωσα" τη μπαταρία. Εγώ είπα ότι για τη χρήση που του κάνω ως τώρα η μπαταρία του με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Τώρα μένει να το δοκιμάσω και σε άλλες συνθήκες (GPS παράδειγμα) να δω τι ψάρια πιάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, τα ΜΒ που εχουμε χρησιμοποιήσει φαίνονται κάπου?

Άνοιξε την εφαρμογή security (αυτή με την πράσινη ασπίδα), κάτω δεξιά λέει traffic manage.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με ποιο τρόπο βλέπω ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και με ποιο τρόπο τις κλείνω;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με ποιο τρόπο βλέπω ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και με ποιο τρόπο τις κλείνω;

 

swipe από κάτω προς τα πάνω δεξιά ή αριστερά του home button

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετα από ψάξιμο 2 μηνών, το παραγγειλα και εγώ από aliexpress στα 302€ το 32GB. ελπίζω να το έχω πριν τα Χριστούγεννα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την μπαταρία δεν ξέρω τι του κάνετε και δεν μπορείτε να πιάσετε πάνω από 4 ώρες screen time. Εγώ χτες κιόλας είδα την special edition του Lord of the Rings return of the king (4 ώρες ταινία) στο τηλέφωνο και ενώ είχα ανοιχτά wifi/3g/GPS χώρια οι μικροδιακοπές από τηλέφωνα, viber και λοιπά και στο τέλος της ταινίας είχα ακόμα 49% απόθεμα. Η φωτεινότητα της οθόνης ήταν στο 60%.

 

Τώρα που ήρθα σπίτι είχα 27% μπαταρία και ξεκίνησα με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά το Vampire Hunter D bloodlines (1 ώρα και 42 λεπτά διάρκεια), βρίσκομαι στο 26 λεπτό της ταινίας και έχω άλλο 23% απόθεμα. Τι κάνω λάθος γιατρέ;

 

η προβολη βιντεο φιλε δεν εχει την ιδια καταναλωση με το να χρησιμοποιεις το τηλεφωνο, μονο με προβολη βιντεο μπορει να βγαλει και 10 ωρες οθονη, δεν λεει κατι αυτο, στην χρηση που κανω εγω, την μερα δεν την βγαζει, και δεν καταδικαζω το τηλεφωνο, ελπιζω να φτιαξει, και το συγκρινω με αλλες συσκευες που εχω οπως, xiaomi mi3 και nubia z7 max που οτι και να κανεις την μερα την βγαζουν ανετα, συν οτι σε deep sleep 7 ωρες εχασε 8% ενω τα αλλα τηλεφωνα που αναφερω 0-1%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετα από ψάξιμο 2 μηνών, το παραγγειλα και εγώ από aliexpress στα 302€ το 32GB. ελπίζω να το έχω πριν τα Χριστούγεννα!

 

καταπληκτικη τιμη και να εισαι σιγουρος θα το εχεις πριν τα Χριστουγεννα. :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη πάει και το δικό μου. Θα περιμένω πρώτα NEXUS 6 και μετά meizu pro...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

η προβολη βιντεο φιλε δεν εχει την ιδια καταναλωση με το να χρησιμοποιεις το τηλεφωνο, μονο με προβολη βιντεο μπορει να βγαλει και 10 ωρες οθονη, δεν λεει κατι αυτο, στην χρηση που κανω εγω, την μερα δεν την βγαζει, και δεν καταδικαζω το τηλεφωνο, ελπιζω να φτιαξει, και το συγκρινω με αλλες συσκευες που εχω οπως, xiaomi mi3 και nubia z7 max που οτι και να κανεις την μερα την βγαζουν ανετα, συν οτι σε deep sleep 7 ωρες εχασε 8% ενω τα αλλα τηλεφωνα που αναφερω 0-1%

Μπορείς να μου πεις λίγο τις εντυπώσεις σου σε σχέση με το nubia ειδικά; μου έχει κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Έχω ένα nexus 5 και πραγματικά φοβάμαι να κάνω την οποία αλλαγή. Και όταν λέω φοβάμαι κυρίως εννοώ ότι δεν ξέρω από ποιο άλλο τηλέφωνο θα μπορούσα να νιώσω την ίδια εμπειρία χρήσης όπως με το nexus. Στις σκέψεις μου είναι και το one plus one..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη πάει και το δικό μου. Θα περιμένω πρώτα NEXUS 6 και μετά meizu pro...

 

 

 

 

Τι σε χάλασε και μέσα σε 10 μέρες έδωσες το κινητό?

Μόνο η μπαταρία η και κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε το δώσατε όλοι?εγώ προς το παρόν πάντως μένω με αυτό μιας και μου αρέσει πολύ εμφανισιακά, και εκτός από την μπαταρία δεν έχω κανένα θέμα με το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικη τιμη και να εισαι σιγουρος θα το εχεις πριν τα Χριστουγεννα. :)

 

 

Ναι νομίζω ήταν καλή τιμή. Το πήρα από http://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-MX4-4G-LTE-Mobile-Phone-MTK6595-Octa-Core-5-36-1920x1152pixcels-2GB-16GB-20/2038632322.html σε άσπρο στις 11/11 που είχαν sale στην Κίνα. Ελπίζω σε λιγότερο από ένα μηνά να μοιράζομαι εντυπώσεις και το Zopo zp998 να πηγαίνει για πούλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τηλ ειναι και λογικά η μπαταρία έχει πολλά περιθώρια βελτιώσεις αλλα εγώ γενικά αλλάζω γρήγορα κινητά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι απο την αλλη, απο ολες τις συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου το μονο που δεν θα εδινα με τιποτα θα ηταν το mx3...θα πηγαινε ως συλλεκτικο στο hall of fame :lol:

εχω την αισθηση οτι το ιδιο θα ισχυει και για το mx4/pro οταν με το καλο τελειοποιηθουν.

 

Απο καμερα τουλαχιστον ειμαστε πολυ καλα, στο συγκριτικο αυτο (υποθετωντας οτι ειναι αξιοπιστο)

http://www.gizmochina.com/2014/11/13/meizu-mx4-vs-huawei-honor-6-vs-xiaomi-mi4-vs-oneplus-one-which-chinese-smartphone-has-the-best-camera/

το μονο που πλησιαζει καπως την canon 650D σε αποδοση ειναι το mx4, ειδικα σε χρωματα και macro, τα υπολοιπα πολυ μα πολυ πισω. Φυσικα τα τεστ αυτα ειναι ενδεικτικα απλως...

Link to comment
Share on other sites

το εδωσα γιατι αλλαζω κινητο καθε 2 εβδομαδες.

Εξαλλου θελω να το αγορασω σε αλλο χρωμα!

δεν σημαινει κατι!

 

παλι εδω ειμαστε εξαλλου δεν το πουλησα,απλα το εδωσα σε φιλο,και περιμενω το update που θα το παρει σε πανω απο 5 ωρες οθονη.

Συμφωνω και εγω ειναι το πιο ομορφο κινητο του 2014 μαζι με το Μ8

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

η προβολη βιντεο φιλε δεν εχει την ιδια καταναλωση με το να χρησιμοποιεις το τηλεφωνο, μονο με προβολη βιντεο μπορει να βγαλει και 10 ωρες οθονη, δεν λεει κατι αυτο, στην χρηση που κανω εγω, την μερα δεν την βγαζει, και δεν καταδικαζω το τηλεφωνο, ελπιζω να φτιαξει, και το συγκρινω με αλλες συσκευες που εχω οπως, xiaomi mi3 και nubia z7 max που οτι και να κανεις την μερα την βγαζουν ανετα, συν οτι σε deep sleep 7 ωρες εχασε 8% ενω τα αλλα τηλεφωνα που αναφερω 0-1%

 

Σύμφωνοι αλλά έχω μόνιμα ανοιχτά wifi/3g/gps απλά και μόνο επειδή βαριέμαι να τα ανοιγοκλείνω. Κάνε μια σούμα όλα αυτά μαζί και θα δεις ότι μια χαρά μπαταριούλα έχουμε με το συγκεκριμένο. Αυτό που συμφωνώ όμως είναι στις ώρες αναμονής. Θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερες. Παράδειγμα σήμερα στις 9 το πρωί έβγαλα το τηλέφωνο από τη φόρτιση και με ελάχιστη χρήση τώρα μου βρίσκεται στο 79%. Σε αυτό υπάρχουν σίγουρα περιθώρια βελτίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ουτε 5 μέρες δεν το εχω και θέλω να το δώσω να το πάρω σε αλλο χρώμα, δίνω και τα ΕΡ-21 μαζί(Αν θελει κάποιος PM). δεν εχει κάποιο θέμα,ισα ισα το βολεύτηκα απίστευτα και ειναι μοναδικό σα συσκευή, απλα δεν το ήθελα γκρι... Εγινε μπέρδεμα με τι συνεννόηση με τους Κινέζους:wacko:. Εχει γελοιο οταν πιανω το jiayu της κοπελας μου και κανω swipe up sto home button με αποτέλεσμα να πηγαίνω κεντρικη οθόνη αντι για back χαχαχααχα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι αλλά έχω μόνιμα ανοιχτά wifi/3g/gps απλά και μόνο επειδή βαριέμαι να τα ανοιγοκλείνω. Κάνε μια σούμα όλα αυτά μαζί και θα δεις ότι μια χαρά μπαταριούλα έχουμε με το συγκεκριμένο. Αυτό που συμφωνώ όμως είναι στις ώρες αναμονής. Θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερες. Παράδειγμα σήμερα στις 9 το πρωί έβγαλα το τηλέφωνο από τη φόρτιση και με ελάχιστη χρήση τώρα μου βρίσκεται στο 79%. Σε αυτό υπάρχουν σίγουρα περιθώρια βελτίωσης.

 

ακριβως, ειδικα στην αναμονη ειναι ασχημη η κατασταση, αυτο ειναι καθαρα θεμα software και ελπιζω να λυθει γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...