Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H MEIZU οπως ηταν φυσικο αρνηθηκε στο καταστημα να αποσυνδεσει το λογαριασμο...Αυτη βεβαια μου λεει να μην ανησυχω και οτιθα βρει λυση...Τελικη διορια της εδωσα μεχρι την Δευτέρα(γιατί μου είπε ότι έχουνε τριήμερες διακοπές) και ότι μετά θα ζητήσω τα χρήματά μου πίσω μέσω paypal!

Το τηλέφωνο δε φαίνεται να έχει κανένα πρόβλημα!!!

Μήπως ξέρετε αν μπορώ να το ρουτάρω με άλλον τρόπο από αυτόν της MEIZU που χρειάζεται το λογαριασμο?Ξέρετε κανέναν τρόπο να βγάλω τελείως το flyme και να βάλω κάποια άλλη custom rom? Έχετε κάποια πρόταση?(Αν γίνεται φυσικά χωρίς να κλειδώσει το τηλέφωνο ή να αχρηστευθεί)... :(:(:(:(:(:(:(:(

 

Οποιαδήποτε λύση που θα σου προταθεί και θα αφορά πιθανώς "παραβίαση" του λογισμικού, δεν θα μπορείς να τη δεχτείς. Για να απάντησαν σε κατάστημα που προμηθεύεται αρκετές (υποτίθεται) συσκευές, αρνητικά, σημαίνει, ή ότι δεν τους έχουν (το Το2C) και πολύ σε υπόλειψη, ή είναι, και καλά κάνουν, πολύ αυστηροί σε αντίστοιχα θέματα. Είναι όπως καταλαβαίνεις δεδομένο ότι σου πούλησαν μεταχεισρισμένο για καινούριο και είμαι περίεργος αν τους ρώτησες και σου απάντησαν γιατί το έκαναν. Εκεί "πάτα" στη συζήτηση μαζί τους και ή το κρατάς κοψωχρονιάς, πχ $100 απειλώντας τους ότι πέρα από το refund θα το κάνεις θέμα σε όλα τα forums τοπικά και διεθνή, ή το γυρίζεις πίσω (δικά τους έξοδα), και τραβάς για άλλες πολιτείες, κάνοντάς τους ρόμπα και πάλι διεθνώς και τοπικώς...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ήδη πες ένα ωραίο άρθρο με το πως το to2c μου πούλησε μεταχειρισμένο κινητό για καινούργιο !! :p

εγώ θα συμοφωνίσω με το "κοφωχρονιάς" και μην σου πω για πολύ λιγότερα χρήματα σίγουρα , αν σκευτείς τι μπορεί να σου κάνει ο Ρώσος ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

και εγω αγορασμενο απο Ελλαδα με την εκδοση που φερνει η TCCM και εχει την 4.2.2.2Ι rom , οταν κανω αναζητηση για αναβαθμιση βγαζει μηνυμα οτι διαθετω ηδη προσφατο λογισμικο , αλλα εδω http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-14-1.html εχει για τις international rom την εκδοση Flyme OS 4.2.8.2I.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν την κατεβασω και την εγκαταστησω με clear data , και δεν μου αρεσει επειδη απο καποιον ακουσα οτι στο μενου ειναι αρκετες κινεζιες σε καποια σημεια , μπορω να βρω καπου και να εγκαταστησω ξανα αυτην που εχω τωρα δηλαδη την 4.2.2.2Ι ;

 

Καμια ιδεα κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με τα notification του viber οταν κλείνω την εφαρμογη και δεν τρεχει στο backround δεν μου ερχονται τα μηνυματα ενω στο security ειναι ολα στο allow...τι αλλο πρεπει να κανω?

 

 

(ok λύθηκε.... "Μπες στην εφαρμογή: ασφαλεια>λειτουργια τροφοδοσιας>διαχειρηση εφαρμογών (κατω δεξια) και κλικαρε το Viber ώστε να του επιτρέψεις να μένει σε αναμονή και είσαι κομπλέ." )

 

Ευχαριστω!

Edited by Eskes
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχουν πει τον τρόπο τα παιδιά κάποιες σελίδες πίσω, μπορείς ακόμα και να βάλεις και τις Α εκδόσεις που οι τελευταίες 2 είναι με βάση το lollipop, και γενικά όσοι γνωρίζουν αγγλικά ας γυρίσουν το κινητό σε αυτή τη γλώσσα και θα είναι παντού οκ, χωρίς κινέζικα κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Στο ,kimovil που βλεπω εχει καλες τιμες για το 16 & 32 gb απο αλιεξπρες και καποια αλλα μαγαζια ειναι αξιοπιςτα;
Link to comment
Share on other sites

Στο ,kimovil που βλεπω εχει καλες τιμες για το 16 & 32 gb απο αλιεξπρες και καποια αλλα μαγαζια ειναι αξιοπιςτα;

Πιο φθηνα ειναι στο fastcardtech. Μαλλον απο εκει θα το παρω αυριο(εχει και το xiaomi mi4 64gb στα 230us και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2).θα σου προτεινα απο εκει για να πληρωσεις με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάω από την 4.2.2.2i στην 4.2.8.2 τι θα χαθεί στο κινητό? Εφαρμογές αρχεία?

 

 

Αν πας στην 4.2.8.2 ι χωρις clear data δεν θα χασεις απολυτως τιποτα.

Αν του κανεις clear data θα χασεις εφαρμογες και ρυθμισεις αλλα οχι φψτο τραγουδια κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολύ καλη τιμή το mi4 δε το βρηκα.Και το pro πολύ καλά το έχει.

Το προ νομιζω ειναι πολυ ογκωδες και εχει 2 εκδοσεις αν διαβασεις (unlock contract και free) μονο η free υποστηριζει flyme account.επισης δεν πιστευω οτι θα εχεις καλυτερη εμπειρια χρησης με το προ λογω 2κ οθονης.θα καταπινει μπαταρια.νομιζω οτι για τα 230 αξιζει το 64αρι mi4 περισσοτερο.σε συγκριτικα video στο youtube ειναι πιο γρηγορο και απο τα 2 και η τιμη του ειναι χωμα..δεν ξερω και να φανταστεις ειχα κατασταλαξει στο mx4 αλλα ερωτευτηκα το μαυρο mi4.θα το παραγγειλεις? Το εχει παρει κανενας απο fastcardtech αυτο η το προ και ηταν ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Χμ... To clear the Dada or not to clear the data? Ιδού η απορία...

 

κανε backup απο την εφαρμογή του κινητού (γράφω μερικές σελίδες πίσω πως ακριβώς ) και δεν θα χάσεις τπτ και είναι τελείως απλή διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Στο fastcard εχει 2 pro.Το ενα $299 κ το αλλο $305.

https://www.fastcardtech.com/search.html?keywords=Meizu?u=163443

Τι διαφορα εχουν;Αυτο που λεει free edition κ unlock contract τι ειναι;Ποιο παραγγελνουμε για εδω;

Στην καμερα εχουν διαφορα με το απλο mx4?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καπου ειδα οτι το pro βγαζει πιο καλες φωτο..ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το mx4 ειναι γενικα καλυτερο.Το mi4 64gb δε το βρηκα μπορεις να βαλεις λινκ;Ειμαι μεταξυ των δυο.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το mx4 ειναι γενικα καλυτερο.Το mi4 64gb δε το βρηκα μπορεις να βαλεις λινκ;Ειμαι μεταξυ των δυο.

 

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-MI4-on-sale.html?u=163443

Δε ξερω αν ειναι 3g η' 4g το 64αρι..

Παντως τα εχω δουλεψει και τα 2 και το mx4 ειναι πολυ μπροστα..τωρα μου εχει κολλησει το pro και δεν το εχω δει καθολου απο κοντα να δω αν αξιζει η αλλαγη..

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-MI4-on-sale.html?u=163443

Δε ξερω αν ειναι 3g η' 4g το 64αρι..

Παντως τα εχω δουλεψει και τα 2 και το mx4 ειναι πολυ μπροστα..τωρα μου εχει κολλησει το pro και δεν το εχω δει καθολου απο κοντα να δω αν αξιζει η αλλαγη..

 

Απο οτι καταλαβα πρεπει να παρεις την free εκδοση που λεει support flyme account,αλλα δεν ειμαι σιγουρος.νομιζω οτι θα ειναι πιο αργο το προ.καλυτερα να παρεις το απλο που θα σου βγει η 32gb στα 265us.εσυ που τα δουλεψες που υπερτερει το mx4 εναντι του mi4 εκτος απο την καμερα,γιατι σε συγκριτικα που ειδα ειναι πιο γρηγορο το mi4.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το mx4.Το mi4 το ειχα παρει και το εδωσα σε συναδελφο για να παρω το mx4.Tο mx4 για μενα ειναι πολυ καλυτερο all around απο το mi4.Το αν ειναι 2-3-4 χιλ μοναδες πιο πανω στο antutu ουτε που με νοιαζει ουτε και το καταλαβα στη χρηση.

Απλα θελω να δοκιμασω το pro λογω καλυτερης οθονης και καμερας...λενε οτι τραβαει καλυτερα και χρησημοποιει αλλο codec στο 4k video οποτε παιζει καλυτερα και στο κινητο κ στο pc. Ξερει κανεις γι αυτο το θεμα;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να ισχύει αυτό γενικά για την κάμερα , γτ έχουν τον ίδιο αισθητήρα τώρα αν μόνο στο video έχουν διαφορές (λόγο άλλης CPU) πρέπει να το ψάξετε ή να το χρειάζεστε 100%
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να ισχύει αυτό γενικά για την κάμερα , γτ έχουν τον ίδιο αισθητήρα τώρα αν μόνο στο video έχουν διαφορές (λόγο άλλης CPU) πρέπει να το ψάξετε ή να το χρειάζεστε 100%

 

Εχουν τον ιδιο αισθητηρα αλλα εχουν αλλο λογισμικο στην επεξεργασια κ αποθηκευση με δθαφορετικο αποτελεσμα στο saturation κλπ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια φλασακια usb διαβαζει το κινητο?

ποσο χωρο ελευθερο εχει για εφαρμογες?

αυτονομια ειναι καλη? 2 μερεσ βγαζει?

ηχος,video,ταχυτητα ειστε ευχαριστημενοι?

το flyme εχει updates συχνα? Θα παει σε lolipop και M?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αξιζουν τα 30-40 ευρω παραπανω να παω για το προ?

 

Αδερφε το ξεψειριζουμε τοσο πολυ που μας βλεπω στο τελος του μηνα να ρωταμε αν αξιζουν τα 150-200 παραπανω για το mx5!!!xaxa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...