Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σήμερα δεν είχαν πει ότι θα βγει η lollipop?

Ναι είχαν πει. Αλλά όπως είπαν μετά (το γράψαμε πολλές φορές και εδώ μέσα) θα υπάρξει καθυστέρηση για το mx4.

Για το mx4pro βγήκε με lollipop 5.0.1. Μην περιμένετε material design και τέτοια. Οπτικά δεν έχει καμία διαφορά από την Kit kat.

 

Σήμερα βγήκε η τελευταία stable flyme 4.2.8.2A για εμάς η οποία θα είναι και η τελευταία έκδοση με kitkat. Το επόμενο update θα είναι με lollipop.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι είχαν πει. Αλλά όπως είπαν μετά (το γράψαμε πολλές φορές και εδώ μέσα) θα υπάρξει καθυστέρηση για το mx4.

Για το mx4pro βγήκε με lollipop 5.0.1. Μην περιμένετε material design και τέτοια. Οπτικά δεν έχει καμία διαφορά από την Kit kat.

 

Σήμερα βγήκε η τελευταία stable flyme 4.2.8.2A για εμάς η οποία θα είναι και η τελευταία έκδοση με kitkat. Το επόμενο update θα είναι με lollipop.

 

Το design είναι το τελευταίο που μας ενδιαφέρει. Μας ενδιαφέρει να δούμε τα άλλα θετικά του lolipop (όπως αυξημένη μπαταρία, λιγότερη χρήση πόρων κτλ κτλ). Η σημερινή έκδοση και για εμάς με stable μας εξαφάνισε το ξεχωριστό app των contacts και το συγχώνευσε με τις κλήσεις. Καλύτερα είναι τώρα.

 

Εχουμε μήπως πληροφορίες για το αν το επόμενο update για εμάς θα είναι την επόμενη εβδομάδα ή τέλος πάντων πόσο καιρό θα πάρει να δούμε lollipop εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μήπως πληροφορίες για το αν το επόμενο update για εμάς θα είναι την επόμενη εβδομάδα ή τέλος πάντων πόσο καιρό θα πάρει να δούμε lollipop εμείς;

 

26 Μαΐου.

Περαστικά μας. :mad:

Link to comment
Share on other sites

26 Μαΐου.

Περαστικά μας. :mad:

 

Εντάξει δεν χάθηκε ο κόσμος. Δε μου λείπει κάτι αυτή τη στιγμή από τη συσκευή για να μην αντέχω να περιμένω. Θα είμαστε και έτοιμοι για καλοκαιρινό γλυφιτζούρι μόλις το λάβουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω εδώ ένα MX4 πελάτη που μετά την OTA αναβάθμιση σε Flyme OS 4.2.8.2U η ελληνική μετάφραση των ρυθμίσεων (Settings.apk) είναι εντελώς μπερδεμένη όπως φαίνεται εδώ: http://postimg.org/gallery/1accz44xq/. Δεν έχει συμβεί σε άλλον; Με την προηγούμενη έκδοση που είχε ο άνθρωπος (μάλλον 4.2.2.x), τα ελληνικά ήταν πλήρη και σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω εδώ ένα MX4 πελάτη που μετά την OTA αναβάθμιση σε Flyme OS 4.2.8.2U η ελληνική μετάφραση των ρυθμίσεων (Settings.apk) είναι εντελώς μπερδεμένη όπως φαίνεται εδώ: http://postimg.org/gallery/1accz44xq/. Δεν έχει συμβεί σε άλλον; Με την προηγούμενη έκδοση που είχε ο άνθρωπος (μάλλον 4.2.2.x), τα ελληνικά ήταν πλήρη και σωστά.

 

Η U εκδοση της ρομ παιρνει μονο τις stable αναβαθμισεις, οποτε η προηγουμενη που ειχε ηταν η 4.2.2.2U. Ολες οι ενδιαμεσες εκδοσεις ειναι beta και τις παιρνει μονο η Α εκδοση της ρομ. Μεχρι την 4.2.6Α λοιπον ολα ηταν μια χαρα με τα Ελληνικα. Η πατατα εγινε στην 4.2.7Α και απο τοτε εμεινε ετσι μεχρι την 4.2.8.1 που εχω τωρα. Υποτιθεται οτι στην 4.2.8.2 που ειναι stable θα επρεπε να ειχε φτιαχτει. βασικα δεν υπαρχει λυση αμεση, μονο αν περασει την 4.2.6Α που ηταν η τελευταια με καλα ελληνικα η να παει παλι στην 4.2.2.2 παντα με clear data

Link to comment
Share on other sites

Η U εκδοση της ρομ παιρνει μονο τις stable αναβαθμισεις, οποτε η προηγουμενη που ειχε ηταν η 4.2.2.2U. Ολες οι ενδιαμεσες εκδοσεις ειναι beta και τις παιρνει μονο η Α εκδοση της ρομ. Μεχρι την 4.2.6Α λοιπον ολα ηταν μια χαρα με τα Ελληνικα. Η πατατα εγινε στην 4.2.7Α και απο τοτε εμεινε ετσι μεχρι την 4.2.8.1 που εχω τωρα. Υποτιθεται οτι στην 4.2.8.2 που ειναι stable θα επρεπε να ειχε φτιαχτει. βασικα δεν υπαρχει λυση αμεση, μονο αν περασει την 4.2.6Α που ηταν η τελευταια με καλα ελληνικα η να παει παλι στην 4.2.2.2 παντα με clear data

Την 4.2.8.2 εχω και τα ελληνικά παλι χάλια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mx4 σχεδόν δύο βδομάδες τώρα, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό κινητό ή φωτογραφία του είναι πολύ καλή μου λείπει όμως ο οπτικός σταθεροποίησης τα Ελληνικά τα έχουν κάνει μαντάρα αλλά αυτό που με έχει ενοχλήσει είναι το αδύναμο Wi-Fi είναι όντος έτσι ; Σημειώνω ότι το πείρα από συμφορουμιτη εδώ μέσα.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παράπονο από το wifi
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mx4 σχεδόν δύο βδομάδες τώρα, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό κινητό ή φωτογραφία του είναι πολύ καλή μου λείπει όμως ο οπτικός σταθεροποίησης τα Ελληνικά τα έχουν κάνει μαντάρα αλλά αυτό που με έχει ενοχλήσει είναι το αδύναμο Wi-Fi είναι όντος έτσι ; Σημειώνω ότι το πείρα από συμφορουμιτη εδώ μέσα.

γενικως εχεις θεμα η στο σπιτι ας πουμε; οσο για το ois συμφωνω, θα εκανε παπαδες το τηλεφωνο αμα ειχε, πολυ καλη καμερα, βεβαια να σου πω μεχρι 1/5s πλεον τραβαω ανετα το βραδυ, ενταξει μπορει να μην μου βγει με την πρωτη αλλα δεν εχω θεμα

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα δίπλα με το Lumia 1020 και το honor 6 το δικό μου δεν συνδέεται αλλά τα άλλα δυο έχουν 2 γραμμές.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

=================MX4 FINALLY ARRIVED!!===============

Διαθέσιμο από τις 8/5, αποκλειστικά από το δίκτυο καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ, θα είναι το MX4 32GB,Grey, στη μοναδική τιμή των 359€!

 

καλη τιμη!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

=================MX4 FINALLY ARRIVED!!===============

Διαθέσιμο από τις 8/5, αποκλειστικά από το δίκτυο καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ, θα είναι το MX4 32GB,Grey, στη μοναδική τιμή των 359€!

 

καλη τιμη!

 

Είναι σίγουρο?Έκανες τηλέφωνο??

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ένα update για κάτι που μόλις ανακάλυψα. Το τελευταίο stable update μας επανέφερε το music app στο smart view για όσους έχουν smart view θήκη. Πλέον (ξανά)μπορείς να αλλάζεις κομμάτια και να τα τρέχεις απευθείας από το smartview χωρίς να ανοίγεις τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,

περιμενω σαν τρελος απο τελη Φεβρουαριου το MX4 και μου φαινεται τελικα οτι οπως λεει και ο Αγγελος το Μαη θα μαστε καλα !!! ( Απο το facebook Meizu Greece ειπαν οντως για 08/05 ).

Φίλε με που εγραψες απο επανω για το τελευταιο update και την εναλλαγη με την θηκη smart view , εσυ ποια χρησιμοποιεις , μπορεις να μου προτεινεις για να παραγγειλω τετοια ; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

=================MX4 FINALLY ARRIVED!!===============

Διαθέσιμο από τις 8/5, αποκλειστικά από το δίκτυο καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ, θα είναι το MX4 32GB,Grey, στη μοναδική τιμή των 359€!

 

καλη τιμη!

 

Αυτά είναι νέα, για να δούμε

 

 

Δημήτρη PM!!!! Καιγομαστε!!!

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πολύ καλό σήμα wi-fi έχω , πιάνει σχεδόν το ίδιο με το λαπτοπ μου , οπότε δεν έχω κανένα παράπονο.

 

Οπότε έπεσα σε προβληματική συσκευή;

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Οπότε έπεσα σε προβληματική συσκευή;

 

Ορισμένα τέστ θα πείσουν. Επίσης δοκίμασε διάφορα σημεία καθώς μπορεί απλά να επηρεάζει αρνητικά τη συσκευή κάτι συγκεκριμένο. Πάρε τις ίδιες συσκευές και πήγαινε τες αλλού επίσης για να δεις τι παίζει και εκεί. Γενικότερα εμείς δεν έχουμε θέμα με το σήμα του wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στη 4.2.8.1 εχει κανεις θεμα με τα widget? βασικα τωρα το παρατηρησα επειδη σπανια τα χρησιμοποιω αλλα πατωντας για να προσθεσω ενα εχω μονο 3-4 να διαλεξω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...