Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ν ρωτήσω κάτι? Γιατι δεν μπορώ να ανεβάσω βίντεο στο Instagram? Μου λέει δεν ειναι δυνατόν προσπαθηστε αργότερα..

Έσβησα cache, το έσβησα το ανοιξα... Τίποτα...

Edited by platon_153
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την κατεβάζω! Ελπίζω να έφτιαξαν το θέμα με τα chat heads!

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα του flyme. Ήμουν πολύ καιρό με τημ 4.5.6 και μου δούλευαν κανονικά. Ξαφνικά με το τελευταίο update του messenger είχα και εγώ το πρόβλημα. Επίσης το αναφέρουν και άλλοι αν δεις στα σχόλια στο playstore οπότε μάλλον πρόβλημα του messenger είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Μπορεί να είναι γενικότερα θέμα της εφαρμογής! Ας ελπίσουμε να το διορθώσουν! Εμένα όταν μου έκανε update από το κινέζικο app store μου σταματούσε να λειτουργεί το πληκτρολόγιο... Δεν ξέρω γιατί... Τώρα όμως που είμαι ρουτ φύγανε όλες οι κινέζικες σαχλαμάρες!! Και δεν το ξαναεπαθα.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την κατεβάζω! Ελπίζω να έφτιαξαν το θέμα με τα chat heads!

 

Δεν παίζει ρόλο το update, η εφαρμογή έχει θέματα. Εγώ δεν είχα κανένα θέμα και ούτε έχω θέμα αλλά το πρόβλημα είναι υπαρκτο σε πολλές συσκευές γενικότερα οπότε μην περιμένεις να φτιάξει το messenger με νέο fly me.

Link to comment
Share on other sites

Τι σφάλμα σου βγάζει ακριβώς μπορείς να τραβήξεις ένα screenshot και να μας το δείξεις? Και εγώ με 4.5.6A είμαι και ποτέ δεν μου το παρουσίασε αυτό το πρόβλημα.

 

Παιδιά έκανα σήμερα clean install την 4.5.7 και μάλλον αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο trikalo. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;Το σφάλμα που μου δείχνει είναι αυτό:

Edited by Leftezog
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα σήμερα clean install την 4.5.7 και μάλλον αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο trikalo. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;Το σφάλμα που μου δείχνει είναι αυτό:

Φιλε μου περνα παλι το google installer αλλα την προηγουμενη εκδοση απο το app store

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου περνα παλι το google installer αλλα την προηγουμενη εκδοση απο το app store

 

Ευχαριστώ πολύ! Αν και το είχα φτιάξει ήδη λίγο πιο πριν την απάντηση σου με τον τρόπο που ανέφερες. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω μετα απο πολλη σκεψη, ειπα να παω σε γλυφιτζουρακι 4.5.7Α (clean install) εκει ολα μου εγιναν χαλια. Η μπαταρια επεφτε νερο, η αυτοματη φωτεινοτητα δε δουλεψε ποτε, αντιμετωπισα και γω προβληματα με το Play Store και γενικως η συσκευη εκει που πεταγε ηταν ενα ματσο χαλια. Εεε δεν αντεξα και γυρισα πισω στην παλια και αγαπημενη 4.2.8.2 και τωρα το κινητο ειναι παλι αυτο που ηταν! Για μενα, ηκαλυτερη και πιο stable εκδοση για το MX4. Δεν ξερω τι να πω για τη Meizu, απο τη μια με εντυπωσιαζει και απο την αλλη με ξενερωνει απειρα.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω μετα απο πολλη σκεψη, ειπα να παω σε γλυφιτζουρακι 4.5.7Α (clean install) εκει ολα μου εγιναν χαλια. Η μπαταρια επεφτε νερο, η αυτοματη φωτεινοτητα δε δουλεψε ποτε, αντιμετωπισα και γω προβληματα με το Play Store και γενικως η συσκευη εκει που πεταγε ηταν ενα ματσο χαλια. Εεε δεν αντεξα και γυρισα πισω στην παλια και αγαπημενη 4.2.8.2 και τωρα το κινητο ειναι παλι αυτο που ηταν! Για μενα, ηκαλυτερη και πιο stable εκδοση για το MX4. Δεν ξερω τι να πω για τη Meizu, απο τη μια με εντυπωσιαζει και απο την αλλη με ξενερωνει απειρα.. :confused:

 

Για την μπαταρία έχεις ένα point αλλά για την αυτόματη φωτεινότητα όχι. Εμένα δουλεύει μια χαρά πιο γρήγορα από ποτέ στην αυξομείωση της φωτεινότητας ίσως ήθελε calibrate ο proximity sensor σου από τα developer options. Δεν υπάρχει το πρόβλημα με το playstore μιας και είπαμε ότι από το meizu store στον google installer δίπλα από το κουμπί install έχει 3 τελείες. Τις πατάς και διαλέγεις το Install History Versions. Κατεβάζεις την 1.4.4 και είσαι άρχοντας. Τώρα όσο αφορά την λειτουργία του κινητού στην 4.5.6 που είχα τόσο καιρό δεν είχα κανένα θέμα. Ούτε lags ούτε τίποτα και μέχρι τώρα η 4.5.7 πάει και αυτή καλά. Δεν ξέρω αλλά θα σου συνιστούσα να κάνεις τελείως clean install την 4.5.7 διαγράφοντας και το sd card και κάνοντας και factory reset. Ίσως έτσι κάτσει καλύτερα και δεν έχεις αυτά τα προβλήματα που μου λες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του mx4..πολλές φορές όταν μπαίνω στις επαφές αργεί να μου τις εμφανίσει ή κάποιες φορές δε μου τις εμφανίζει καθόλου... Και επίσης όταν με παίρνουν τηλεφωνώ δεν εμφανίζεται το όνομα τις επαφής που με καλεί αλλά μόνο ο αριθμός.... Τι μπορεί να παίζει?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του mx4..πολλές φορές όταν μπαίνω στις επαφές αργεί να μου τις εμφανίσει ή κάποιες φορές δε μου τις εμφανίζει καθόλου... Και επίσης όταν με παίρνουν τηλεφωνώ δεν εμφανίζεται το όνομα τις επαφής που με καλεί αλλά μόνο ο αριθμός.... Τι μπορεί να παίζει?????

 

Δεν ξέρω εγώ που έχω τις επαφές μου συγχρονισμένες με το google account , μου τις εμφανίζει κανονικά ποτέ δεν είχα θέμα. Εσύ τις έχεις περάσει σαν επαφές στην μνήμη του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Έχουνε κάνει update στο app της μουσικής. Το βλέπω πολύ μπάνικο τώρα. Δεν έχω βρει τις επιλογές DIRAC Ακόμα αλλά θα το μελετήσω καλύτερα μόλις μπορέσω.
Link to comment
Share on other sites

Έχουνε κάνει update στο app της μουσικής. Το βλέπω πολύ μπάνικο τώρα. Δεν έχω βρει τις επιλογές DIRAC Ακόμα αλλά θα το μελετήσω καλύτερα μόλις μπορέσω.

 

Τους έχω ικανούς να ξέχασαν να τις βάλουν. Το έψαξα και εγώ αρκετά και δεν βρήκα τίποτα. :-\

Edited by Leftezog
Link to comment
Share on other sites

Τους έχω ικανούς να ξέχασαν να τις βάλουν. Το έψαξα και εγώ αρκετά και δεν βρήκα τίποτα. :-\

 

Αυτό ακριβώς κανανε

Εγώ γύρισα πίσω αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στον ήχο. Έτρεχα το EP21 HD και βλέπω το ίδιο ακριβώς μουσικό άκουσμα. Ίσως το αυτοματοποιησανε με κάποιο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια για το sar τησ συσκευησ εχει μεγαλυτερο απο το mx4 pro? Και το ηχειο με καιει πολύ και η μπαταρία του λόγω της δουλειάς ειμαι οδηγοσ στον οσε. Να ειναι δυναατο και καθαρο σε θεμα ηχου ποιο θα προτεινατε αναμεσα στο mx4 pro. Και το απλο mx4. Εχω το huawei mate 7. Αριστο αλλα εχω φαει κόλλημα με το mx4.
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να ακουσετε ή να κατεβασετε καποιο τραγουδι online απο τοτε που αναβαθμιστηκε η εφαρμογη της μουσικης?
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να ακουσετε ή να κατεβασετε καποιο τραγουδι online απο τοτε που αναβαθμιστηκε η εφαρμογη της μουσικης?

 

Ποτέ αναβαθμίστηκε; εγώ έχω βάλει την 4.5.7l και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ αναβαθμίστηκε; εγώ έχω βάλει την 4.5.7l και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Εκτος απο την 4.5.7 μετα απο λιγες μερες μου βγηκε να κανω update μονο το music app.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...