Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@iordanis έχεις μπερδέψει τα μηνύματα. Άλλο η Α που μιλούσαμε πριν κάποιες μερες και άλλο η Ι που έχει ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@iordanis έχεις μπερδέψει τα μηνύματα. Άλλο η Α που μιλούσαμε πριν κάποιες μερες και άλλο η Ι που έχει ελληνικά

 

Αρα καλα καταλαβα :D

Αν και απ οτι καταλαβα στις Α του pro τα εχει με πολλα αγγλικα, στις Α του απλου δεν εχει καν και στις Ι εκδοσεις τα εχει μια χαρα...σωστα καταλαβα?? (ας μας πουν οσοι την εχουν βαλει)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η καινούργια I. Τα ελληνικά που καλα. Το νιώθω πιο γρήγορο και smooth.

Στο pro βέβαια, αλλά και στο απλό το ίδιο θα ναι φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πάντως δεν θα έλεγα ότι είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία στην 4.5.4Α..Στις 27 ώρες αναμονης με μόλις 1κ32 OST η μπαταρία τέλειωσε.. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στο power consumption τα google services έχουν κατανάλωση ένα 30-35% από την μπαταρία το οποίο θεωρώ ότι είναι αρκετό... Νομίζω ότι με την 4.2.8.2Α δεν είχα τόσο drain. Κατά τα άλλα είναι απροβληματιστη η ρομ μια χαρά..

 

Εσάς πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πάντως δεν θα έλεγα ότι είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία στην 4.5.4Α..Στις 27 ώρες αναμονης με μόλις 1κ32 OST η μπαταρία τέλειωσε.. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στο power consumption τα google services έχουν κατανάλωση ένα 30-35% από την μπαταρία το οποίο θεωρώ ότι είναι αρκετό... Νομίζω ότι με την 4.2.8.2Α δεν είχα τόσο drain. Κατά τα άλλα είναι απροβληματιστη η ρομ μια χαρά..

 

Εσάς πως πάει;

 

To έχουμε ξαναπεί ότι οι sevices της google τρώνε αρκετά, δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό. Ισχύει για όλες τις high powered συσκευές. Η αναμονή σε όλες τις συσκευές με γλυφιτζούρι δεν ξεπερνάει την εβδομάδα (χωρίς πολύ πολύ χρήση). Το 1:30 ώρα OST εμένα μου μοιάζει λίγο. Επειδή το έχω αναφέρει πολλές φορές εμένα η αυτονομία είναι σχεδόν πάντα γύρω στις 4,5 ώρες και γύρω στις 3 ώρες όταν το δουλεύω με 100% φωτεινότητα σε όλη τη διάρκεια της. Τα πάντα όλα ανοιχτά τα αφήνω (βαριέμαι να τα ανοιγοκλείνω). Χρήση χάρτες, μουσική, σερφάρισμα, heathstone, διάφορα apps/utilities, κλήσεις, skype κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

πως περνάμε το ζιπ αρχείο????? θελω να βαλω την λολιποπ πως γίνεται ???

 

Κατσε διαβασε λιγο στις προηγουμενες σελιδες φιλε μου εχει γραφτει εκατονταδες φορες.

Δες πρωτα αν εχεις international τηλεφωνο η chinese.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε διαβασε λιγο στις προηγουμενες σελιδες φιλε μου εχει γραφτει εκατονταδες φορες.

Δες πρωτα αν εχεις international τηλεφωνο η chinese.

από γερμανο το πηρα πριν 5 μερες ... πως το ξεχωρίζω ??

Link to comment
Share on other sites

από γερμανο το πηρα πριν 5 μερες ... πως το ξεχωρίζω ??

 

Aφού το πήρες απ τον γερμανό ειν το international

Link to comment
Share on other sites

Aφού το πήρες απ τον γερμανό ειν το international

Γύρνα μερικές σελίδες πριν και θα το δεις. Δεν μπορείς να την περάσεις κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα μερικές σελίδες πριν και θα το δεις. Δεν μπορείς να την περάσεις κατευθείαν.

Πρεπει να ψαξεις να βρεις εκδοση που μετα το νουμερο να εχει I η να κανεις μια διαδικασια αλλη για να βαλεις Α..

Το δικο σου ειναι σειρα I και το βρισκεις στις ρυθμισεις στην τελευταια επιλογη εκει που λεει about phone και δες την εκδοση που γραφει πχ 4.2.8.2 I.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ψαξεις να βρεις εκδοση που μετα το νουμερο να εχει I η να κανεις μια διαδικασια αλλη για να βαλεις Α..

Το δικο σου ειναι σειρα I και το βρισκεις στις ρυθμισεις στην τελευταια επιλογη εκει που λεει about phone και δες την εκδοση που γραφει πχ 4.2.8.2 I.

 

Σε ευχαριστω αλλα από ότι ειδα δεν εχει βγει flyme os I μονο Α βλεπω .. Λεω για την 4.5.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα! Εχω ενα θεματακι με το MX4. Οταν στελνω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες δε μπορω να γραψω πανω απο 66 χαρακτηρες σε ενα κειμενο, δηλαδη αν ειναι παραπανω μου το κανει 2 και 3 μηνυματα. Αν γραφω με Greeklish μπορω να γραψω 145 χαρακτηρες ανα μηνυμα. Ειναι πολυ εκνευριστικο γιατι αθελα μου ξεχνιεμαι και με χρεωνει παραπανω απο ενα μηνυμα! Το εχω 5-6 μηνες αλλα δε το ειχα ψαξει πολυ γιατι συνηθως επικοινωνουσα μεσω Messenger, Viber κλπ. Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο; Μηπως πρεπει να μαθω να ζω με αυτο; Η εκδοση που εχω ειναι η 4.2.8.2Α Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Απλά κατέβασε μια άλλη εφαρμογή για sms... (handcent, chomp, textra)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα από ότι ειδα δεν εχει βγει flyme os I μονο Α βλεπω .. Λεω για την 4.5.4

 

Λιγα μηνυματα πριν λενε οτι βγηκε για ψαξε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κατέβασε μια άλλη εφαρμογή για sms... (handcent, chomp, textra)

 

Φιλε μου ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Κατεβασα και τα 3 αλλα δουλεψε μονο το Handcent. Κατι ειναι ακι αυτο, απο το τιποτα! Ευχαριστω οπως και να εχει! :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. Κατεβασα και τα 3 αλλα δουλεψε μονο το Handcent. Κατι ειναι ακι αυτο, απο το τιποτα! Ευχαριστω οπως και να εχει! :)

 

Είσαι τυχερός μιας και είναι η καλύτερη από τις τρεις εφαρμογές. Μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις την αυτόματη κεφαλαιοποίηση έτσι ώστε να μπορείς να γράψεις μέχρι 160 χαρακτήρες μήνυμα στα ελληνικά. Ναι είναι εκνευριστική η κεφαλαιοποίηση αλλά για ελληνικά δεν γίνεται διαφορετικά αν θες πολλούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Λιγα μηνυματα πριν λενε οτι βγηκε για ψαξε λιγο.

όχι δεν εχει βγει ακομα ...από ότι βλεπω ... υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ

Παιδια εαν καταλαβα σωστα εμεις που το εχουμε αγορασει απο Γερμανο και φοραμε την Flyme OS 4.2.8.2 I πρεπει πρωτα να κανουμε downgrade στην 4.0.4 και μετα να περασουμε την lolipop που εχει ηδη βγει για την international version(4.5.4 Α)!!Eαν κανω λαθος διορθωστε με

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ

Παιδια εαν καταλαβα σωστα εμεις που το εχουμε αγορασει απο Γερμανο και φοραμε την Flyme OS 4.2.8.2 I πρεπει πρωτα να κανουμε downgrade στην 4.0.4 και μετα να περασουμε την lolipop που εχει ηδη βγει για την international version(4.5.4 Α)!!Eαν κανω λαθος διορθωστε με

 

Η Α δεν ειναι international αλλα ειναι κινεζικη .

Η Α εκδοση βγαζει πρωτη ενημερωσεις και γενικα ολα τα updates και η μονη διαφορα που εχει με την I ειναι οτι εχει καποια κινεζικα apps που τα πετας ευκολα και οτι δεν εχει google play που το κατεβαζεις ευκολα απο το appcenter του flyme στο κινητο.

Αν θες να πας απο Α σε I πας στην 4.0.4 και μετα σε οποια θελεις Α.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα! Εχω ενα θεματακι με το MX4. Οταν στελνω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες δε μπορω να γραψω πανω απο 66 χαρακτηρες σε ενα κειμενο, δηλαδη αν ειναι παραπανω μου το κανει 2 και 3 μηνυματα. Αν γραφω με Greeklish μπορω να γραψω 145 χαρακτηρες ανα μηνυμα. Ειναι πολυ εκνευριστικο γιατι αθελα μου ξεχνιεμαι και με χρεωνει παραπανω απο ενα μηνυμα! Το εχω 5-6 μηνες αλλα δε το ειχα ψαξει πολυ γιατι συνηθως επικοινωνουσα μεσω Messenger, Viber κλπ. Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο; Μηπως πρεπει να μαθω να ζω με αυτο; Η εκδοση που εχω ειναι η 4.2.8.2Α Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Δες και την go SMS.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός μιας και είναι η καλύτερη από τις τρεις εφαρμογές. Μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις την αυτόματη κεφαλαιοποίηση έτσι ώστε να μπορείς να γράψεις μέχρι 160 χαρακτήρες μήνυμα στα ελληνικά. Ναι είναι εκνευριστική η κεφαλαιοποίηση αλλά για ελληνικά δεν γίνεται διαφορετικά αν θες πολλούς χαρακτήρες.

 

Ααα ωραιος! Δε το είχα κάνει αλλά γράφω αρκετά περισσότερους χαρακτήρες από ότι προηγουμενως. Όλα κομπλέ! Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια ειναι η ενοια του root access που μας προσφερει το κινητο μας εφοσον και παλι καποιες ηδη εγκατεστημενες κινεζιες που εχει δεν απεγκαθιστωνται...??

 

Γενικα τι ''προνομια'' μας δινει ξερει καποιος??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες ποια ειναι η ενοια του root access που μας προσφερει το κινητο μας εφοσον και παλι καποιες ηδη εγκατεστημενες κινεζιες που εχει δεν απεγκαθιστωνται...??

 

Γενικα τι ''προνομια'' μας δινει ξερει καποιος??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την άμεση απάντηση...Μια μικρή ιδέα είχα του τι είναι root αλλα τώρα ειδα ακόμη παραπάνω πραγματα.

 

Οσο αναφορά την συσκευή μας όμως ποια είναι τα σημεία στα οποία επωφελούμαστε όταν έχουμε open privilages???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...